TRANSFERUURTJE: 'Vier prioriteiten voor Anderlecht, Club zet zinnen op Zweed'

door
TRANSFERUURTJE: 'Vier prioriteiten voor Anderlecht, Club zet zinnen op Zweed'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht hebben ze weer wat meer financiële ademruimte dankzij de investeringen van Coucke, Vandenhaute en Kompany en dat zal de club ook aanwenden voor de komende transferperiode. De club zou daarbij vier prioriteiten hebben: in eerste instantie contractverlengingen voor Jérémy Doku en Albert Sambi Lokonga, waarna ook nog de komst van een centrale verdediger en een flankaanvaller zouden moeten volgen.



Ook Club Brugge speurt al naar aanwinsten, onder meer voor het middenveld. VoetbalNieuws vernam dat het zijn oog laten vallen heeft op Armin Gigovic, een 18-jarige Zweed van Helsingborgs. Club zou concrete interesse hebben in het jonge talent, dat wel ook gegeerd is door verschillende andere clubs.

Een andere optie zou kunnen zijn om Jordi Vanlerberghe een nieuwe kans te geven. KV Mechelen liet woensdag immers weten dat het zijn aankoopoptie niet zal lichten, waardoor de verdediger/middenvelder naar Club terugkeert. Ook Dante Vanzeir ziet zijn aankoopoptie niet gelicht worden door Malinwa en keert terug naar KRC Genk. De aflopende contracten van Corryn, Castro, Tainmont en Swinkels worden niet verlengd en de overeenkomst van Bakayoko werd ontbonden.



Bij Standard mogen we wellicht ook de nodige vertrekkers verwachten. Naast Bastien, Amallah en Vanheusden zouden nu ook Maxime Lestienne en Mehdi Carcela in aanmerking komen voor een transfer. Standard zou af willen van hun zware contracten. Om 18u zou Michel Preud'homme duidelijkheid scheppen over zijn toekomst. Als hij zou stoppen als trainer, worden Vladimir Ivic (Maccabi Tel Aviv) en Giorgos Donis (Panathinaikos) in beeld zijn als opvolger. Die laatste geniet ook interesse van Cercle Brugge.

Zulte Waregem zal in principe afscheid nemen van Cyle Larin. De Canadese spits zal niet definitief overgenomen worden van Besiktas, maar kan wel een andere fraaie transfer maken. CSKA Moskou zou hem wel willen binnenhalen en Larin een jaarloon van 1,7 miljoen euro voorschotelen. Op inkomend vlak zou de 24-jarige rechtsachter Akim Zedadka (Clermont) in beeld zijn.



Waasland-Beveren heeft zijn trainer voor volgend seizoen gevonden. Het steld donderdag Nicky Hayen voor als nieuwe T1. De 39-jarige wordt weggehaald bij Sint-Truiden, waar hij trainer van de beloften was.

BUITENLAND

Manchester United wil weer aansluiten bij de Engelse top en daarvoor wil het ver gaan. Het zou een bod van 80 miljoen euro uitgebracht hebben op Kalidou Koulibaly, maar Napoli zou dat van tafel geveegd hebben. De Italianen willen minstens 100 miljoen. Ook Liverpool en PSG zouden op de ex-speler van Genk azen.



Hij is nog maar net vertrokken bij Waasland-Beveren, of Francisco Forte zou alweer een fraaie transfer kunnen maken. De Italiaanse spits, die verkocht werd aan Juve Stabia, heeft zich met zijn sterke prestaties in de Italiaanse derde klasser in de kijker gespeeld. Parma, de nummer negen in de Serie A, zou hem willen binnenhalen.

Nadat hij bij Anderlecht en STVV niet kon doorbreken, lanceerde Samy Bourard zijn carrière wel bij FC Eindhoven. Deze zomer leek de 24-jarige middenvelder transfervrij te gaan verkassen naar ADO Den Haag, maar dat feestje gaat niet door. Omdat de Belg niet zelf zijn contract opzegde, werd het automatisch met een jaar verlengd. Eindhoven wil wel nog meewerken aan een transfer naar ADO, maar verlangt nu nog een transfersom.



Manchester City maakt ook al werk van volgend seizoen. Pep Guardiola zou zijn oog laten vallen hebben op een middenvelder, want hij zou al persoonlijk contact opgenomen hebben met Ismaël Bennacer. De 22-jarige Algerijn kan voor 50 miljoen euro vertrekken bij AC Milan en City zou ook bereid zijn om die som op te hoesten.

LEES OOK: Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Zal Anderlecht erin slagen zijn goudhaantjes aan boord te houden?

Meest recent

Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

194
194
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

300
300
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

130
130
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

182
182
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

195
195
Kampioen Kompany naar City of Real? Sterke man Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

262
262
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

457
457
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

375
375
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

297
297
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

222
222
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

108
108
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

239
239
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

78
78
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

58
58
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

196
196
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

51
51
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

159
159
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

364
364
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

53
53
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

527
527
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

112
112
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

239
239
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

122
122
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

532
532
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

175
175

Meer sportnieuws