TRANSFERUURTJE: 'Vier prioriteiten voor Anderlecht, Club zet zinnen op Zweed'

386 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Vier prioriteiten voor Anderlecht, Club zet zinnen op Zweed'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht hebben ze weer wat meer financiële ademruimte dankzij de investeringen van Coucke, Vandenhaute en Kompany en dat zal de club ook aanwenden voor de komende transferperiode. De club zou daarbij vier prioriteiten hebben: in eerste instantie contractverlengingen voor Jérémy Doku en Albert Sambi Lokonga, waarna ook nog de komst van een centrale verdediger en een flankaanvaller zouden moeten volgen.



Ook Club Brugge speurt al naar aanwinsten, onder meer voor het middenveld. VoetbalNieuws vernam dat het zijn oog laten vallen heeft op Armin Gigovic, een 18-jarige Zweed van Helsingborgs. Club zou concrete interesse hebben in het jonge talent, dat wel ook gegeerd is door verschillende andere clubs.

Een andere optie zou kunnen zijn om Jordi Vanlerberghe een nieuwe kans te geven. KV Mechelen liet woensdag immers weten dat het zijn aankoopoptie niet zal lichten, waardoor de verdediger/middenvelder naar Club terugkeert. Ook Dante Vanzeir ziet zijn aankoopoptie niet gelicht worden door Malinwa en keert terug naar KRC Genk. De aflopende contracten van Corryn, Castro, Tainmont en Swinkels worden niet verlengd en de overeenkomst van Bakayoko werd ontbonden.



Bij Standard mogen we wellicht ook de nodige vertrekkers verwachten. Naast Bastien, Amallah en Vanheusden zouden nu ook Maxime Lestienne en Mehdi Carcela in aanmerking komen voor een transfer. Standard zou af willen van hun zware contracten. Om 18u zou Michel Preud'homme duidelijkheid scheppen over zijn toekomst. Als hij zou stoppen als trainer, worden Vladimir Ivic (Maccabi Tel Aviv) en Giorgos Donis (Panathinaikos) in beeld zijn als opvolger. Die laatste geniet ook interesse van Cercle Brugge.

Zulte Waregem zal in principe afscheid nemen van Cyle Larin. De Canadese spits zal niet definitief overgenomen worden van Besiktas, maar kan wel een andere fraaie transfer maken. CSKA Moskou zou hem wel willen binnenhalen en Larin een jaarloon van 1,7 miljoen euro voorschotelen. Op inkomend vlak zou de 24-jarige rechtsachter Akim Zedadka (Clermont) in beeld zijn.



Waasland-Beveren heeft zijn trainer voor volgend seizoen gevonden. Het steld donderdag Nicky Hayen voor als nieuwe T1. De 39-jarige wordt weggehaald bij Sint-Truiden, waar hij trainer van de beloften was.

BUITENLAND

Manchester United wil weer aansluiten bij de Engelse top en daarvoor wil het ver gaan. Het zou een bod van 80 miljoen euro uitgebracht hebben op Kalidou Koulibaly, maar Napoli zou dat van tafel geveegd hebben. De Italianen willen minstens 100 miljoen. Ook Liverpool en PSG zouden op de ex-speler van Genk azen.



Hij is nog maar net vertrokken bij Waasland-Beveren, of Francisco Forte zou alweer een fraaie transfer kunnen maken. De Italiaanse spits, die verkocht werd aan Juve Stabia, heeft zich met zijn sterke prestaties in de Italiaanse derde klasser in de kijker gespeeld. Parma, de nummer negen in de Serie A, zou hem willen binnenhalen.

Nadat hij bij Anderlecht en STVV niet kon doorbreken, lanceerde Samy Bourard zijn carrière wel bij FC Eindhoven. Deze zomer leek de 24-jarige middenvelder transfervrij te gaan verkassen naar ADO Den Haag, maar dat feestje gaat niet door. Omdat de Belg niet zelf zijn contract opzegde, werd het automatisch met een jaar verlengd. Eindhoven wil wel nog meewerken aan een transfer naar ADO, maar verlangt nu nog een transfersom.



Manchester City maakt ook al werk van volgend seizoen. Pep Guardiola zou zijn oog laten vallen hebben op een middenvelder, want hij zou al persoonlijk contact opgenomen hebben met Ismaël Bennacer. De 22-jarige Algerijn kan voor 50 miljoen euro vertrekken bij AC Milan en City zou ook bereid zijn om die som op te hoesten.

LEES OOK: Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Zal Anderlecht erin slagen zijn goudhaantjes aan boord te houden?

Meest recent

Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

10
10
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

19
19
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

43
43
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

36
36
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

51
51
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

274
274
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

26
26
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

136
136
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

79
79
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

260
260
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

130
130
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

60
60
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

663
663
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

250
250
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

118
118
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

134
134
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

199
199
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

547
547
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

143
143
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

168
168
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

208
208
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

261
261
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

275
275
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

72
72
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

212
212

Meer sportnieuws