TRANSFERUURTJE: 'Vier prioriteiten voor Anderlecht, Club zet zinnen op Zweed'

386 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Vier prioriteiten voor Anderlecht, Club zet zinnen op Zweed'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht hebben ze weer wat meer financiële ademruimte dankzij de investeringen van Coucke, Vandenhaute en Kompany en dat zal de club ook aanwenden voor de komende transferperiode. De club zou daarbij vier prioriteiten hebben: in eerste instantie contractverlengingen voor Jérémy Doku en Albert Sambi Lokonga, waarna ook nog de komst van een centrale verdediger en een flankaanvaller zouden moeten volgen.



Ook Club Brugge speurt al naar aanwinsten, onder meer voor het middenveld. VoetbalNieuws vernam dat het zijn oog laten vallen heeft op Armin Gigovic, een 18-jarige Zweed van Helsingborgs. Club zou concrete interesse hebben in het jonge talent, dat wel ook gegeerd is door verschillende andere clubs.

Een andere optie zou kunnen zijn om Jordi Vanlerberghe een nieuwe kans te geven. KV Mechelen liet woensdag immers weten dat het zijn aankoopoptie niet zal lichten, waardoor de verdediger/middenvelder naar Club terugkeert. Ook Dante Vanzeir ziet zijn aankoopoptie niet gelicht worden door Malinwa en keert terug naar KRC Genk. De aflopende contracten van Corryn, Castro, Tainmont en Swinkels worden niet verlengd en de overeenkomst van Bakayoko werd ontbonden.



Bij Standard mogen we wellicht ook de nodige vertrekkers verwachten. Naast Bastien, Amallah en Vanheusden zouden nu ook Maxime Lestienne en Mehdi Carcela in aanmerking komen voor een transfer. Standard zou af willen van hun zware contracten. Om 18u zou Michel Preud'homme duidelijkheid scheppen over zijn toekomst. Als hij zou stoppen als trainer, worden Vladimir Ivic (Maccabi Tel Aviv) en Giorgos Donis (Panathinaikos) in beeld zijn als opvolger. Die laatste geniet ook interesse van Cercle Brugge.

Zulte Waregem zal in principe afscheid nemen van Cyle Larin. De Canadese spits zal niet definitief overgenomen worden van Besiktas, maar kan wel een andere fraaie transfer maken. CSKA Moskou zou hem wel willen binnenhalen en Larin een jaarloon van 1,7 miljoen euro voorschotelen. Op inkomend vlak zou de 24-jarige rechtsachter Akim Zedadka (Clermont) in beeld zijn.



Waasland-Beveren heeft zijn trainer voor volgend seizoen gevonden. Het steld donderdag Nicky Hayen voor als nieuwe T1. De 39-jarige wordt weggehaald bij Sint-Truiden, waar hij trainer van de beloften was.

BUITENLAND

Manchester United wil weer aansluiten bij de Engelse top en daarvoor wil het ver gaan. Het zou een bod van 80 miljoen euro uitgebracht hebben op Kalidou Koulibaly, maar Napoli zou dat van tafel geveegd hebben. De Italianen willen minstens 100 miljoen. Ook Liverpool en PSG zouden op de ex-speler van Genk azen.



Hij is nog maar net vertrokken bij Waasland-Beveren, of Francisco Forte zou alweer een fraaie transfer kunnen maken. De Italiaanse spits, die verkocht werd aan Juve Stabia, heeft zich met zijn sterke prestaties in de Italiaanse derde klasser in de kijker gespeeld. Parma, de nummer negen in de Serie A, zou hem willen binnenhalen.

Nadat hij bij Anderlecht en STVV niet kon doorbreken, lanceerde Samy Bourard zijn carrière wel bij FC Eindhoven. Deze zomer leek de 24-jarige middenvelder transfervrij te gaan verkassen naar ADO Den Haag, maar dat feestje gaat niet door. Omdat de Belg niet zelf zijn contract opzegde, werd het automatisch met een jaar verlengd. Eindhoven wil wel nog meewerken aan een transfer naar ADO, maar verlangt nu nog een transfersom.



Manchester City maakt ook al werk van volgend seizoen. Pep Guardiola zou zijn oog laten vallen hebben op een middenvelder, want hij zou al persoonlijk contact opgenomen hebben met Ismaël Bennacer. De 22-jarige Algerijn kan voor 50 miljoen euro vertrekken bij AC Milan en City zou ook bereid zijn om die som op te hoesten.

LEES OOK: LIVE BEKERFINALE: Burgess kopt Union op voorsprong

Zal Anderlecht erin slagen zijn goudhaantjes aan boord te houden?

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je veel beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

115
115
LIVE BEKERFINALE: Burgess kopt Union op voorsprong

In een uitverkocht Koning Boudewijnstadon hebben Union en Anderlecht om 15 uur de bekerfinale op ...

6
6
Taravel kop van Jut: "En wanneer de echte opstelling?"

Voor de derde keer in vijf jaar tijd moet RSC Anderlecht zijn seizoen zien te redden in de ...

1
1
Verschueren geeft hint over terugkeer Lukaku

Voor Anderlecht kan het een hoogdag worden. Bij Paars-Wit leeft de hoop dat bekerwinst hen opnieuw ...

35
35
'Winger kan Genk nog miljoenen opleveren'

KRC Genk probeert in de komende weken nog de Europe Play-Off naar zich toe te trekken, maar sowieso ...

18
18
Taravel verrast met 4 wissels, Union start zonder Rodriguez

Vanaf 15u wordt de eerste hoofdprijs van het Belgische voetbalseizoen uitgedeeld. In het Koning ...

181
181
Deschacht zet Anderlecht-fans in vuur en vlam met uitspraak

Bij Anderlecht leven ze in volle spanning toe naar de bekerfinale. Dat gebeurt ook met de nodige ...

61
61
Van Gucht in liefdesstorm: Instagram ontploft door Charlotte

Na weken van speculatie rond haar relatie met Ruben Van Gucht laat Charlotte Van Looy opnieuw van ...

31
31
Standard bevestigt dramatisch nieuws over Homawoo

Standard en de play-offs bleek de voorbije jaren geen goed huwelijk, maar dit seizoen strijden de ...

41
41
Verschaeren spreekt klare taal over transfergeruchten

Als Yari Verschaeren nog een prijs met Anderlecht wil pakken, dan zal het donderdagnamiddag moeten ...

180
180
Nu ook officieel: Geraerts moet op zoek naar nieuwe club

Karel Geraerts kende al een woelig verloop van zijn nog zeer prille trainerscarrière. Na een ...

84
84
Verschueren velt oordeel over bekerkansen Anderlecht

De aftrap is pas voorzien voor 15u, maar in Brussel hangt er nu al elektriciteit in de lucht voor de ...

137
137
'Club duwt gaspedaal in: nieuwe Stankovic op komst'

Club Brugge staat alweer voor een bijzonder drukke transferzomer. Ze hebben hun huiswerk graag zo ...

225
225
TRANSFERUURTJE: 'Club schiet in actie,Lukaku out bij Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

199
199
'Beslissende uren aangebroken voor Taravel'

Anderlecht staat voor een zeer belangrijke dag. In de finale van de Croky Cup tegen Union droomt het ...

107
107
Kritiek op defensie en kalender: Union spreekt klare taal

Om 15u kan Union al zijn derde prijs op drie seizoenen tijd pakken. Dan nemen de Brusselaars het ...

200
200
Nieuw-Zeeland maakt als eerste tegenstander Duivels selectie bekend

Vrijdag ontdekken we welke Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Bondscoach Rudi Garcia zal ...

39
39
‘Atletico zet zinnen op verrassende Rode Duivel’

Er zijn de voorbije jaren onder Diego Simeone al de nodige Belgen bij Atletico Madrid gepasseerd. ...

152
152
Domme rode kaarten bij Anderlecht: oorzaak onthuld

Anderlecht snakt al jaren naar een prijs en donderdagnamiddag kan het eindelijk een einde maken aan ...

153
153
Deze Rode Duivel wil dé verrassing in WK-selectie zijn

Het is voor heel wat Belgische spelers nerveus uitkijken naar vrijdagmiddag, want dan maakt Rudi ...

109
109
Anderlecht krijgt duidelijke waarschuwing over Thorgan Hazard

RSC Anderlecht hoopt tegen Union SG eindelijk een prijs te pakken. De afgelopen jaren deden ze al ...

235
235
Union SG werkt aan 'bom in Belgisch voetbal'

Union SG staat voor een cruciale week. Ze spelen de bekerfinale tegen RSC Anderlecht en een ...

688
688
Alarm bij Anderlecht: Sibierski botst meteen op probleem

Vlak na de komst van Sibierski duikt er meteen twijfel op: past een man van het buikgevoel wel in ...

501
501
Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Wij gingen langs bij Vital Borkelmans, met wie we ...

406
406
De Mil doet transferplannen AA Gent uit de doeken

AA Gent gaat nog serieus moeten stunten als ze een Europees ticket willen bemachtigen. De Buffalo's ...

454
454
Union SG - Anderlecht: drie bekerwinnaars blikken vooruit

RSC Anderlecht en Union SG werken vandaag de bekerfinale af. Het zal alvast een pittig duel worden ...

92
92

Meer sportnieuws