TRANSFERUURTJE: 'Vier prioriteiten voor Anderlecht, Club zet zinnen op Zweed'

door
TRANSFERUURTJE: 'Vier prioriteiten voor Anderlecht, Club zet zinnen op Zweed'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht hebben ze weer wat meer financiële ademruimte dankzij de investeringen van Coucke, Vandenhaute en Kompany en dat zal de club ook aanwenden voor de komende transferperiode. De club zou daarbij vier prioriteiten hebben: in eerste instantie contractverlengingen voor Jérémy Doku en Albert Sambi Lokonga, waarna ook nog de komst van een centrale verdediger en een flankaanvaller zouden moeten volgen.



Ook Club Brugge speurt al naar aanwinsten, onder meer voor het middenveld. VoetbalNieuws vernam dat het zijn oog laten vallen heeft op Armin Gigovic, een 18-jarige Zweed van Helsingborgs. Club zou concrete interesse hebben in het jonge talent, dat wel ook gegeerd is door verschillende andere clubs.

Een andere optie zou kunnen zijn om Jordi Vanlerberghe een nieuwe kans te geven. KV Mechelen liet woensdag immers weten dat het zijn aankoopoptie niet zal lichten, waardoor de verdediger/middenvelder naar Club terugkeert. Ook Dante Vanzeir ziet zijn aankoopoptie niet gelicht worden door Malinwa en keert terug naar KRC Genk. De aflopende contracten van Corryn, Castro, Tainmont en Swinkels worden niet verlengd en de overeenkomst van Bakayoko werd ontbonden.



Bij Standard mogen we wellicht ook de nodige vertrekkers verwachten. Naast Bastien, Amallah en Vanheusden zouden nu ook Maxime Lestienne en Mehdi Carcela in aanmerking komen voor een transfer. Standard zou af willen van hun zware contracten. Om 18u zou Michel Preud'homme duidelijkheid scheppen over zijn toekomst. Als hij zou stoppen als trainer, worden Vladimir Ivic (Maccabi Tel Aviv) en Giorgos Donis (Panathinaikos) in beeld zijn als opvolger. Die laatste geniet ook interesse van Cercle Brugge.

Zulte Waregem zal in principe afscheid nemen van Cyle Larin. De Canadese spits zal niet definitief overgenomen worden van Besiktas, maar kan wel een andere fraaie transfer maken. CSKA Moskou zou hem wel willen binnenhalen en Larin een jaarloon van 1,7 miljoen euro voorschotelen. Op inkomend vlak zou de 24-jarige rechtsachter Akim Zedadka (Clermont) in beeld zijn.



Waasland-Beveren heeft zijn trainer voor volgend seizoen gevonden. Het steld donderdag Nicky Hayen voor als nieuwe T1. De 39-jarige wordt weggehaald bij Sint-Truiden, waar hij trainer van de beloften was.

BUITENLAND

Manchester United wil weer aansluiten bij de Engelse top en daarvoor wil het ver gaan. Het zou een bod van 80 miljoen euro uitgebracht hebben op Kalidou Koulibaly, maar Napoli zou dat van tafel geveegd hebben. De Italianen willen minstens 100 miljoen. Ook Liverpool en PSG zouden op de ex-speler van Genk azen.



Hij is nog maar net vertrokken bij Waasland-Beveren, of Francisco Forte zou alweer een fraaie transfer kunnen maken. De Italiaanse spits, die verkocht werd aan Juve Stabia, heeft zich met zijn sterke prestaties in de Italiaanse derde klasser in de kijker gespeeld. Parma, de nummer negen in de Serie A, zou hem willen binnenhalen.

Nadat hij bij Anderlecht en STVV niet kon doorbreken, lanceerde Samy Bourard zijn carrière wel bij FC Eindhoven. Deze zomer leek de 24-jarige middenvelder transfervrij te gaan verkassen naar ADO Den Haag, maar dat feestje gaat niet door. Omdat de Belg niet zelf zijn contract opzegde, werd het automatisch met een jaar verlengd. Eindhoven wil wel nog meewerken aan een transfer naar ADO, maar verlangt nu nog een transfersom.



Manchester City maakt ook al werk van volgend seizoen. Pep Guardiola zou zijn oog laten vallen hebben op een middenvelder, want hij zou al persoonlijk contact opgenomen hebben met Ismaël Bennacer. De 22-jarige Algerijn kan voor 50 miljoen euro vertrekken bij AC Milan en City zou ook bereid zijn om die som op te hoesten.

LEES OOK: 'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

Zal Anderlecht erin slagen zijn goudhaantjes aan boord te houden?

Meest recent

Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

7
7
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

208
208
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

46
46
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

157
157
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

126
126
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

531
531
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

21
21
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

360
360
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

345
345
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

237
237
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

304
304
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

386
386
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

73
73
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

95
95
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

708
708
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

145
145
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

335
335
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

363
363
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

514
514
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

393
393
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

691
691
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

651
651
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

362
362
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

120
120
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

58
58

Meer sportnieuws