TRANSFERUURTJE: 'Vier prioriteiten voor Anderlecht, Club zet zinnen op Zweed'

door
TRANSFERUURTJE: 'Vier prioriteiten voor Anderlecht, Club zet zinnen op Zweed'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht hebben ze weer wat meer financiële ademruimte dankzij de investeringen van Coucke, Vandenhaute en Kompany en dat zal de club ook aanwenden voor de komende transferperiode. De club zou daarbij vier prioriteiten hebben: in eerste instantie contractverlengingen voor Jérémy Doku en Albert Sambi Lokonga, waarna ook nog de komst van een centrale verdediger en een flankaanvaller zouden moeten volgen.



Ook Club Brugge speurt al naar aanwinsten, onder meer voor het middenveld. VoetbalNieuws vernam dat het zijn oog laten vallen heeft op Armin Gigovic, een 18-jarige Zweed van Helsingborgs. Club zou concrete interesse hebben in het jonge talent, dat wel ook gegeerd is door verschillende andere clubs.

Een andere optie zou kunnen zijn om Jordi Vanlerberghe een nieuwe kans te geven. KV Mechelen liet woensdag immers weten dat het zijn aankoopoptie niet zal lichten, waardoor de verdediger/middenvelder naar Club terugkeert. Ook Dante Vanzeir ziet zijn aankoopoptie niet gelicht worden door Malinwa en keert terug naar KRC Genk. De aflopende contracten van Corryn, Castro, Tainmont en Swinkels worden niet verlengd en de overeenkomst van Bakayoko werd ontbonden.



Bij Standard mogen we wellicht ook de nodige vertrekkers verwachten. Naast Bastien, Amallah en Vanheusden zouden nu ook Maxime Lestienne en Mehdi Carcela in aanmerking komen voor een transfer. Standard zou af willen van hun zware contracten. Om 18u zou Michel Preud'homme duidelijkheid scheppen over zijn toekomst. Als hij zou stoppen als trainer, worden Vladimir Ivic (Maccabi Tel Aviv) en Giorgos Donis (Panathinaikos) in beeld zijn als opvolger. Die laatste geniet ook interesse van Cercle Brugge.

Zulte Waregem zal in principe afscheid nemen van Cyle Larin. De Canadese spits zal niet definitief overgenomen worden van Besiktas, maar kan wel een andere fraaie transfer maken. CSKA Moskou zou hem wel willen binnenhalen en Larin een jaarloon van 1,7 miljoen euro voorschotelen. Op inkomend vlak zou de 24-jarige rechtsachter Akim Zedadka (Clermont) in beeld zijn.



Waasland-Beveren heeft zijn trainer voor volgend seizoen gevonden. Het steld donderdag Nicky Hayen voor als nieuwe T1. De 39-jarige wordt weggehaald bij Sint-Truiden, waar hij trainer van de beloften was.

BUITENLAND

Manchester United wil weer aansluiten bij de Engelse top en daarvoor wil het ver gaan. Het zou een bod van 80 miljoen euro uitgebracht hebben op Kalidou Koulibaly, maar Napoli zou dat van tafel geveegd hebben. De Italianen willen minstens 100 miljoen. Ook Liverpool en PSG zouden op de ex-speler van Genk azen.



Hij is nog maar net vertrokken bij Waasland-Beveren, of Francisco Forte zou alweer een fraaie transfer kunnen maken. De Italiaanse spits, die verkocht werd aan Juve Stabia, heeft zich met zijn sterke prestaties in de Italiaanse derde klasser in de kijker gespeeld. Parma, de nummer negen in de Serie A, zou hem willen binnenhalen.

Nadat hij bij Anderlecht en STVV niet kon doorbreken, lanceerde Samy Bourard zijn carrière wel bij FC Eindhoven. Deze zomer leek de 24-jarige middenvelder transfervrij te gaan verkassen naar ADO Den Haag, maar dat feestje gaat niet door. Omdat de Belg niet zelf zijn contract opzegde, werd het automatisch met een jaar verlengd. Eindhoven wil wel nog meewerken aan een transfer naar ADO, maar verlangt nu nog een transfersom.



Manchester City maakt ook al werk van volgend seizoen. Pep Guardiola zou zijn oog laten vallen hebben op een middenvelder, want hij zou al persoonlijk contact opgenomen hebben met Ismaël Bennacer. De 22-jarige Algerijn kan voor 50 miljoen euro vertrekken bij AC Milan en City zou ook bereid zijn om die som op te hoesten.

LEES OOK: 'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Zal Anderlecht erin slagen zijn goudhaantjes aan boord te houden?

Meest recent

Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

2
2
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

152
152
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

195
195
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

243
243
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

238
238
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

173
173
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

305
305
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

352
352
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

338
338
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

137
137
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

204
204
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

112
112
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

341
341
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

166
166
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

208
208
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

182
182
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

156
156
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

509
509
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

84
84
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

176
176
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

348
348
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

264
264
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

92
92
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

419
419

Meer sportnieuws