CEO Pro League waarschuwt kleine clubs: "Beter twee keer nadenken"

199
CEO Pro League waarschuwt kleine clubs:

De voorbije maanden werd al duidelijk dat de financiële toestand bij veel Belgische clubs zorgwekkend is en dat werd woensdag nog eens extra in de verf gezet. Een studie van Deloitte wees uit dat de Belgische clubs alles samen een nettoverlies van meer dan 90 miljoen euro leden vorig seizoen en dat amper vijf clubs een positieve balans kunnen voorleggen.


Pierre François, de CEO van de Pro League, maakt zich vooral zorgen over de kleinere clubs. "De clubbestuurders moeten 2 keer nadenken voor ze een budget opmaken", waarschuwt hij bij Sporza. "De studie verwacht dat de coronacrisis voor een verlies van 25% van de inkomsten zal zorgen. Dat vind ik zelf nog een voorzichtige schatting. Ik vrees vooral een enorme impact op de transferbedragen. Ik verwacht dan ook dat er clubs het moeilijk zullen krijgen, maar meteen bevestigt dit dat de clubs absoluut hun inkomsten moeten verhogen en uitgaven inperken."

Vooral in 1B lijkt het probleem acuut, want met amper acht clubs in de competitie is de concurrentie moordend. Omdat de inkomsten uit bijvoorbeeld televisiegelden er een pak lager liggen, willen de clubs allemaal zo snel mogelijk naar 1A en daarom geven ze vaak véél meer uit dan gezond is aan spelerslonen om zo de promotie af te kunnen dwingen.

LEES OOK: Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Moet 1B dringend hervormd worden?

Meest recent

Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

14
14
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

85
85
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

79
79
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

28
28
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

102
102
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

216
216
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

74
74
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

37
37
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

258
258
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

357
357
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

103
103
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

105
105
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

182
182
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

79
79
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

273
273
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

356
356
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

53
53
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

499
499
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

388
388
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

120
120
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

203
203
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

33
33
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

77
77
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

53
53
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

119
119

Meer sportnieuws