TRANSFERUURTJE: 'Club wil Anderlecht aftroeven, Mbokani mag optie schrappen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil Anderlecht aftroeven, Mbokani mag optie schrappen'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt Anderlecht een loer te willen gaan draaien op de transfermarkt. Paars-Wit wordt al een tijdje gelinkt aan Fabinho, maar het zou nu Club zijn dat een officiële aanbieding neergelegd heeft voor de 20-jarige Braziliaan van São Paulo. Ook Galatasaray zou dat overigens gedaan hebben, net als teams uit Japan en Italië.



En dan is er ook nog het dossier van Nacer Chadli waarmee Club zijn rivaal pijn kan doen. Volgens RMC Sport heeft Club net als Antwerp al de onderhandelingen aangeknoopt om de Rode Duivel definitief over te nemen van AS Monaco, waar hij niet meer in de plannen voorkomt. De landskampioen zou daarbij een streepje voor hebben, maar Luciano D'Onofrio zou er ook alles aan doen om Chadli te overtuigen.

Club zal een extra flankspeler zeker kunnen gebruiken, want Emmanuel Dennis lijkt alsmaar meer te gaan vertrekken. De Nigeriaan zou helemaal bovenaan het verlanglijstje staan van Napoli, dat hem zou verkiezen boven zijn landgenoot Victor Osimhen (ex-Charleroi). Club wil nog steeds 25 miljoen euro vangen.



De voorbije dagen solliciteerde DIeumerci Mbokani naar een transfer naar een andere Belgische topclub en de topschutter van Antwerp liet weten dat ook voor Anderlecht zijn deur nog open stond. Maar die mag hij alweer sluiten, want voor Paars-Wit is de Congolees geen optie meer. Mbokani wordt immers al 35 en Anderlecht wil geen spelers meer aantrekken zonder doorverkoopwaarde.

Paars-Wit mikt dus op jong talent en dat komt mogelijk uit Turkije. Volgens lokale bronnen heeft het immers Cenk Özkacar op zijn verlanglijstje gezet. De 19-jarige verdediger van Altay is echter wel zeer gegeerd, want ook Galatasaray, Benfica en Sporting Lissabon willen hem binnenhalen. In het verleden werd hij ook al aan Genk en Standard gelinkt.



Achterin is er mogelijk nog versterking nodig, want de aankoopoptie op Derrick Luckassen werd niet gelicht. Anderlecht had tot 31 mei om de vereiste 5 miljoen euro op tafel te leggen om de Nederlander over te nemen van PSV, maar deed dat niet. Mogelijk start het wel nog onderhandelingen op om hem nog aan een lagere prijs aan te kopen.

KRC Genk aasde de voorbije dagen op Cyriel Dessers en legde zelfs tot twee keer toe een bod neer, maar kon Heracles nog niet overtuigen tot een transfer. De Nederlandse club zal zich echter mogelijk inschikkelijker gaan tonen, want ze zouden kampen met een put van 3,5 miljoen euro. Een transfer van Dessers zou die kunnen helpen vullen.



Mogelijk keert Stijn Wuytens terug in de Jupiler Pro League. De ex-speler van PSV en Beerschot was de voorbije jaren een vaste waarde bij AZ, maar verlengt er zijn aflopende contract niet. De 30-jarige geeft zelf aan dat al een aantal Belgische clubs navraag gedaan hebben bij zijn makelaar.

AA Gent strikte deze zomer al twee aanwinsten uit eigen land met Davy Roef en Jordan Botaka en daar zou binnenkort een derde kunnen bijkomen. Het zou nog steeds werk maken van de komst van Frank Boya, die einde contract is bij Moeskroen. Niets lijkt de komst van de 23-jarige Kameroener zo in de weg te staan.



BUITENLAND

Het lijkt erop dat Michy Batshuayi deze zomer echt zal vertrekken bij Chelsea. De Rode Duivel schipperde de voorbije jaren tussen de bank van de Blues en uitleenbeurten, maar omdat Chelsea van plan is om deze zomer een nieuwe spits aan te trekken en Olivier Giroud al bijtekende, lijkt Batshuayi nu definitief weg te mogen.

Chelsea aast alvast op enkele grote namen om Batshuayi te verdringen. Het zou vier toppers op zijn verlanglijstje gezet hebben voor de aanval: Kai Havertz (Bayer Leverkusen), Jadon Sancho (Borussia Dortmund), Timo Werner (RB Leipzig) en Moussa Dembélé (Olympique Lyon). Stuk voor stuk zijn het wel peperdure spelers en dus is het maar de vraag in welke mate ze haalbaar zijn.



Voor Radja Nainggolan lonkt mogelijk ook een mooie transfer, want de geruchten over een terugkeer naar AS Roma worden alsmaar sterker. Il Ninja zou alvast bereid zijn om in te leveren om terug te kunnen keren naar Rome, waar de supporters hem al zeker met open armen zouden ontvangen. Het is wel maar de vraag of Roma een transfer kunnen betalen, mogelijk kan het zich enkel een huurbeurt veroorloven.

LEES OOK: Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Zal Club erin slagen Chadli binnen te halen?

Meest recent

'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

5
5
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

61
61
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

8
8
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

58
58
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

205
205
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

84
84
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

258
258
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

43
43
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

150
150
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

406
406
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1245
1245
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

115
115
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

381
381
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

437
437
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

322
322
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

260
260
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

368
368
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

478
478
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

74
74
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

313
313
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

526
526
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

627
627
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

338
338
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

72
72
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

199
199

Meer sportnieuws