TRANSFERUURTJE: 'Club wil Anderlecht aftroeven, Mbokani mag optie schrappen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil Anderlecht aftroeven, Mbokani mag optie schrappen'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt Anderlecht een loer te willen gaan draaien op de transfermarkt. Paars-Wit wordt al een tijdje gelinkt aan Fabinho, maar het zou nu Club zijn dat een officiële aanbieding neergelegd heeft voor de 20-jarige Braziliaan van São Paulo. Ook Galatasaray zou dat overigens gedaan hebben, net als teams uit Japan en Italië.



En dan is er ook nog het dossier van Nacer Chadli waarmee Club zijn rivaal pijn kan doen. Volgens RMC Sport heeft Club net als Antwerp al de onderhandelingen aangeknoopt om de Rode Duivel definitief over te nemen van AS Monaco, waar hij niet meer in de plannen voorkomt. De landskampioen zou daarbij een streepje voor hebben, maar Luciano D'Onofrio zou er ook alles aan doen om Chadli te overtuigen.

Club zal een extra flankspeler zeker kunnen gebruiken, want Emmanuel Dennis lijkt alsmaar meer te gaan vertrekken. De Nigeriaan zou helemaal bovenaan het verlanglijstje staan van Napoli, dat hem zou verkiezen boven zijn landgenoot Victor Osimhen (ex-Charleroi). Club wil nog steeds 25 miljoen euro vangen.



De voorbije dagen solliciteerde DIeumerci Mbokani naar een transfer naar een andere Belgische topclub en de topschutter van Antwerp liet weten dat ook voor Anderlecht zijn deur nog open stond. Maar die mag hij alweer sluiten, want voor Paars-Wit is de Congolees geen optie meer. Mbokani wordt immers al 35 en Anderlecht wil geen spelers meer aantrekken zonder doorverkoopwaarde.

Paars-Wit mikt dus op jong talent en dat komt mogelijk uit Turkije. Volgens lokale bronnen heeft het immers Cenk Özkacar op zijn verlanglijstje gezet. De 19-jarige verdediger van Altay is echter wel zeer gegeerd, want ook Galatasaray, Benfica en Sporting Lissabon willen hem binnenhalen. In het verleden werd hij ook al aan Genk en Standard gelinkt.



Achterin is er mogelijk nog versterking nodig, want de aankoopoptie op Derrick Luckassen werd niet gelicht. Anderlecht had tot 31 mei om de vereiste 5 miljoen euro op tafel te leggen om de Nederlander over te nemen van PSV, maar deed dat niet. Mogelijk start het wel nog onderhandelingen op om hem nog aan een lagere prijs aan te kopen.

KRC Genk aasde de voorbije dagen op Cyriel Dessers en legde zelfs tot twee keer toe een bod neer, maar kon Heracles nog niet overtuigen tot een transfer. De Nederlandse club zal zich echter mogelijk inschikkelijker gaan tonen, want ze zouden kampen met een put van 3,5 miljoen euro. Een transfer van Dessers zou die kunnen helpen vullen.



Mogelijk keert Stijn Wuytens terug in de Jupiler Pro League. De ex-speler van PSV en Beerschot was de voorbije jaren een vaste waarde bij AZ, maar verlengt er zijn aflopende contract niet. De 30-jarige geeft zelf aan dat al een aantal Belgische clubs navraag gedaan hebben bij zijn makelaar.

AA Gent strikte deze zomer al twee aanwinsten uit eigen land met Davy Roef en Jordan Botaka en daar zou binnenkort een derde kunnen bijkomen. Het zou nog steeds werk maken van de komst van Frank Boya, die einde contract is bij Moeskroen. Niets lijkt de komst van de 23-jarige Kameroener zo in de weg te staan.



BUITENLAND

Het lijkt erop dat Michy Batshuayi deze zomer echt zal vertrekken bij Chelsea. De Rode Duivel schipperde de voorbije jaren tussen de bank van de Blues en uitleenbeurten, maar omdat Chelsea van plan is om deze zomer een nieuwe spits aan te trekken en Olivier Giroud al bijtekende, lijkt Batshuayi nu definitief weg te mogen.

Chelsea aast alvast op enkele grote namen om Batshuayi te verdringen. Het zou vier toppers op zijn verlanglijstje gezet hebben voor de aanval: Kai Havertz (Bayer Leverkusen), Jadon Sancho (Borussia Dortmund), Timo Werner (RB Leipzig) en Moussa Dembélé (Olympique Lyon). Stuk voor stuk zijn het wel peperdure spelers en dus is het maar de vraag in welke mate ze haalbaar zijn.



Voor Radja Nainggolan lonkt mogelijk ook een mooie transfer, want de geruchten over een terugkeer naar AS Roma worden alsmaar sterker. Il Ninja zou alvast bereid zijn om in te leveren om terug te kunnen keren naar Rome, waar de supporters hem al zeker met open armen zouden ontvangen. Het is wel maar de vraag of Roma een transfer kunnen betalen, mogelijk kan het zich enkel een huurbeurt veroorloven.

LEES OOK: Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Zal Club erin slagen Chadli binnen te halen?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

50
50
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

71
71
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

89
89
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

39
39
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

244
244
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

130
130
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

431
431
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

162
162
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

217
217
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

449
449
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

689
689
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

316
316
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

683
683
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

124
124
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

378
378
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

592
592
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

541
541
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

63
63
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

260
260
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

434
434
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

582
582
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

154
154
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

330
330
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws