TRANSFERUURTJE: 'Club wil Anderlecht aftroeven, Mbokani mag optie schrappen'

1017
TRANSFERUURTJE: 'Club wil Anderlecht aftroeven, Mbokani mag optie schrappen'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt Anderlecht een loer te willen gaan draaien op de transfermarkt. Paars-Wit wordt al een tijdje gelinkt aan Fabinho, maar het zou nu Club zijn dat een officiële aanbieding neergelegd heeft voor de 20-jarige Braziliaan van São Paulo. Ook Galatasaray zou dat overigens gedaan hebben, net als teams uit Japan en Italië.



En dan is er ook nog het dossier van Nacer Chadli waarmee Club zijn rivaal pijn kan doen. Volgens RMC Sport heeft Club net als Antwerp al de onderhandelingen aangeknoopt om de Rode Duivel definitief over te nemen van AS Monaco, waar hij niet meer in de plannen voorkomt. De landskampioen zou daarbij een streepje voor hebben, maar Luciano D'Onofrio zou er ook alles aan doen om Chadli te overtuigen.

Club zal een extra flankspeler zeker kunnen gebruiken, want Emmanuel Dennis lijkt alsmaar meer te gaan vertrekken. De Nigeriaan zou helemaal bovenaan het verlanglijstje staan van Napoli, dat hem zou verkiezen boven zijn landgenoot Victor Osimhen (ex-Charleroi). Club wil nog steeds 25 miljoen euro vangen.



De voorbije dagen solliciteerde DIeumerci Mbokani naar een transfer naar een andere Belgische topclub en de topschutter van Antwerp liet weten dat ook voor Anderlecht zijn deur nog open stond. Maar die mag hij alweer sluiten, want voor Paars-Wit is de Congolees geen optie meer. Mbokani wordt immers al 35 en Anderlecht wil geen spelers meer aantrekken zonder doorverkoopwaarde.

Paars-Wit mikt dus op jong talent en dat komt mogelijk uit Turkije. Volgens lokale bronnen heeft het immers Cenk Özkacar op zijn verlanglijstje gezet. De 19-jarige verdediger van Altay is echter wel zeer gegeerd, want ook Galatasaray, Benfica en Sporting Lissabon willen hem binnenhalen. In het verleden werd hij ook al aan Genk en Standard gelinkt.



Achterin is er mogelijk nog versterking nodig, want de aankoopoptie op Derrick Luckassen werd niet gelicht. Anderlecht had tot 31 mei om de vereiste 5 miljoen euro op tafel te leggen om de Nederlander over te nemen van PSV, maar deed dat niet. Mogelijk start het wel nog onderhandelingen op om hem nog aan een lagere prijs aan te kopen.

KRC Genk aasde de voorbije dagen op Cyriel Dessers en legde zelfs tot twee keer toe een bod neer, maar kon Heracles nog niet overtuigen tot een transfer. De Nederlandse club zal zich echter mogelijk inschikkelijker gaan tonen, want ze zouden kampen met een put van 3,5 miljoen euro. Een transfer van Dessers zou die kunnen helpen vullen.



Mogelijk keert Stijn Wuytens terug in de Jupiler Pro League. De ex-speler van PSV en Beerschot was de voorbije jaren een vaste waarde bij AZ, maar verlengt er zijn aflopende contract niet. De 30-jarige geeft zelf aan dat al een aantal Belgische clubs navraag gedaan hebben bij zijn makelaar.

AA Gent strikte deze zomer al twee aanwinsten uit eigen land met Davy Roef en Jordan Botaka en daar zou binnenkort een derde kunnen bijkomen. Het zou nog steeds werk maken van de komst van Frank Boya, die einde contract is bij Moeskroen. Niets lijkt de komst van de 23-jarige Kameroener zo in de weg te staan.



BUITENLAND

Het lijkt erop dat Michy Batshuayi deze zomer echt zal vertrekken bij Chelsea. De Rode Duivel schipperde de voorbije jaren tussen de bank van de Blues en uitleenbeurten, maar omdat Chelsea van plan is om deze zomer een nieuwe spits aan te trekken en Olivier Giroud al bijtekende, lijkt Batshuayi nu definitief weg te mogen.

Chelsea aast alvast op enkele grote namen om Batshuayi te verdringen. Het zou vier toppers op zijn verlanglijstje gezet hebben voor de aanval: Kai Havertz (Bayer Leverkusen), Jadon Sancho (Borussia Dortmund), Timo Werner (RB Leipzig) en Moussa Dembélé (Olympique Lyon). Stuk voor stuk zijn het wel peperdure spelers en dus is het maar de vraag in welke mate ze haalbaar zijn.



Voor Radja Nainggolan lonkt mogelijk ook een mooie transfer, want de geruchten over een terugkeer naar AS Roma worden alsmaar sterker. Il Ninja zou alvast bereid zijn om in te leveren om terug te kunnen keren naar Rome, waar de supporters hem al zeker met open armen zouden ontvangen. Het is wel maar de vraag of Roma een transfer kunnen betalen, mogelijk kan het zich enkel een huurbeurt veroorloven.

LEES OOK: 'Club slikt dubbele blessuredomper voor Antwerp'

Zal Club erin slagen Chadli binnen te halen?

Meest recent

STVV vol enthousiasme: "Onze grootste match ooit"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries draaien mee in de subtop en ze maken zich klaar ...

1
1
'Westerlo laat toptalent nog vertrekken'

Bij Westerlo hebben ze er een zeer drukke transferzomer opzitten. De Kemphanen haalden maar liefst ...

4
4
'Club slikt dubbele blessuredomper voor Antwerp'

Club Brugge likt woensdag zijn wonden. Het slaagde er dinsdagavond immers niet in om zijn campagne ...

30
30
Club-fans perplex door opmerkelijke bromance van Tresoldi

Alexander Blockx schrijft op de US Open momenteel een bijzonder hoofdstuk in de Belgische ...

14
14
Bankzitter De Bruyne? Allegri schenkt klare wijn

Woensdagavond staan nog de nodige wedstrijden van de openingsspeeldag in de league phase van de ...

14
14
'Talbi krijgt uitsluitsel over verrassende transfer'

Hoewel de transfermarkt in vrijwel heel Europa gesloten is, worden er toch nog enkele deals ...

23
23
Henry verbaast en duidt favoriet voor Gouden Bal aan

Deze week maakte organisator France Football de 30 kanshebbers bekend voor de Gouden Bal. Op 26 ...

63
63
Zal Club spijt krijgen? "Hij had kunnen doorbreken"

Club Brugge zag de kassa in de zomer weer stevig rinkelen. Dat gebeurde niet alleen door de verkoop ...

182
182
'Club moet in januari vrezen: strijd om Tresoldi weer los'

Dinsdag tegen Aston Villa bleek dat Club Brugge nog niet op zijn sterkst staat na een bewogen ...

85
85
Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

288
288
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

498
498
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

89
89
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

152
152
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

380
380
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

150
150
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

416
416
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

90
90
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

425
425
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

364
364
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

635
635
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

512
512
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

131
131
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

130
130
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

387
387

Meer sportnieuws