TRANSFERUURTJE: 'Club wil Anderlecht aftroeven, Mbokani mag optie schrappen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil Anderlecht aftroeven, Mbokani mag optie schrappen'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt Anderlecht een loer te willen gaan draaien op de transfermarkt. Paars-Wit wordt al een tijdje gelinkt aan Fabinho, maar het zou nu Club zijn dat een officiële aanbieding neergelegd heeft voor de 20-jarige Braziliaan van São Paulo. Ook Galatasaray zou dat overigens gedaan hebben, net als teams uit Japan en Italië.



En dan is er ook nog het dossier van Nacer Chadli waarmee Club zijn rivaal pijn kan doen. Volgens RMC Sport heeft Club net als Antwerp al de onderhandelingen aangeknoopt om de Rode Duivel definitief over te nemen van AS Monaco, waar hij niet meer in de plannen voorkomt. De landskampioen zou daarbij een streepje voor hebben, maar Luciano D'Onofrio zou er ook alles aan doen om Chadli te overtuigen.

Club zal een extra flankspeler zeker kunnen gebruiken, want Emmanuel Dennis lijkt alsmaar meer te gaan vertrekken. De Nigeriaan zou helemaal bovenaan het verlanglijstje staan van Napoli, dat hem zou verkiezen boven zijn landgenoot Victor Osimhen (ex-Charleroi). Club wil nog steeds 25 miljoen euro vangen.



De voorbije dagen solliciteerde DIeumerci Mbokani naar een transfer naar een andere Belgische topclub en de topschutter van Antwerp liet weten dat ook voor Anderlecht zijn deur nog open stond. Maar die mag hij alweer sluiten, want voor Paars-Wit is de Congolees geen optie meer. Mbokani wordt immers al 35 en Anderlecht wil geen spelers meer aantrekken zonder doorverkoopwaarde.

Paars-Wit mikt dus op jong talent en dat komt mogelijk uit Turkije. Volgens lokale bronnen heeft het immers Cenk Özkacar op zijn verlanglijstje gezet. De 19-jarige verdediger van Altay is echter wel zeer gegeerd, want ook Galatasaray, Benfica en Sporting Lissabon willen hem binnenhalen. In het verleden werd hij ook al aan Genk en Standard gelinkt.



Achterin is er mogelijk nog versterking nodig, want de aankoopoptie op Derrick Luckassen werd niet gelicht. Anderlecht had tot 31 mei om de vereiste 5 miljoen euro op tafel te leggen om de Nederlander over te nemen van PSV, maar deed dat niet. Mogelijk start het wel nog onderhandelingen op om hem nog aan een lagere prijs aan te kopen.

KRC Genk aasde de voorbije dagen op Cyriel Dessers en legde zelfs tot twee keer toe een bod neer, maar kon Heracles nog niet overtuigen tot een transfer. De Nederlandse club zal zich echter mogelijk inschikkelijker gaan tonen, want ze zouden kampen met een put van 3,5 miljoen euro. Een transfer van Dessers zou die kunnen helpen vullen.



Mogelijk keert Stijn Wuytens terug in de Jupiler Pro League. De ex-speler van PSV en Beerschot was de voorbije jaren een vaste waarde bij AZ, maar verlengt er zijn aflopende contract niet. De 30-jarige geeft zelf aan dat al een aantal Belgische clubs navraag gedaan hebben bij zijn makelaar.

AA Gent strikte deze zomer al twee aanwinsten uit eigen land met Davy Roef en Jordan Botaka en daar zou binnenkort een derde kunnen bijkomen. Het zou nog steeds werk maken van de komst van Frank Boya, die einde contract is bij Moeskroen. Niets lijkt de komst van de 23-jarige Kameroener zo in de weg te staan.



BUITENLAND

Het lijkt erop dat Michy Batshuayi deze zomer echt zal vertrekken bij Chelsea. De Rode Duivel schipperde de voorbije jaren tussen de bank van de Blues en uitleenbeurten, maar omdat Chelsea van plan is om deze zomer een nieuwe spits aan te trekken en Olivier Giroud al bijtekende, lijkt Batshuayi nu definitief weg te mogen.

Chelsea aast alvast op enkele grote namen om Batshuayi te verdringen. Het zou vier toppers op zijn verlanglijstje gezet hebben voor de aanval: Kai Havertz (Bayer Leverkusen), Jadon Sancho (Borussia Dortmund), Timo Werner (RB Leipzig) en Moussa Dembélé (Olympique Lyon). Stuk voor stuk zijn het wel peperdure spelers en dus is het maar de vraag in welke mate ze haalbaar zijn.



Voor Radja Nainggolan lonkt mogelijk ook een mooie transfer, want de geruchten over een terugkeer naar AS Roma worden alsmaar sterker. Il Ninja zou alvast bereid zijn om in te leveren om terug te kunnen keren naar Rome, waar de supporters hem al zeker met open armen zouden ontvangen. Het is wel maar de vraag of Roma een transfer kunnen betalen, mogelijk kan het zich enkel een huurbeurt veroorloven.

LEES OOK: ‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Zal Club erin slagen Chadli binnen te halen?

Meest recent

Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

0
0
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

26
26
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

47
47
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

36
36
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

153
153
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

177
177
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

13
13
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

506
506
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

50
50
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

133
133
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

97
97
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

264
264
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

399
399
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

179
179
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

119
119
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

157
157
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

111
111
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

293
293
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

60
60
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

50
50
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

811
811
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

497
497
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

259
259
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

425
425

Meer sportnieuws