TRANSFERUURTJE: 'Club wil Anderlecht aftroeven, Mbokani mag optie schrappen'

1017 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club wil Anderlecht aftroeven, Mbokani mag optie schrappen'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt Anderlecht een loer te willen gaan draaien op de transfermarkt. Paars-Wit wordt al een tijdje gelinkt aan Fabinho, maar het zou nu Club zijn dat een officiële aanbieding neergelegd heeft voor de 20-jarige Braziliaan van São Paulo. Ook Galatasaray zou dat overigens gedaan hebben, net als teams uit Japan en Italië.



En dan is er ook nog het dossier van Nacer Chadli waarmee Club zijn rivaal pijn kan doen. Volgens RMC Sport heeft Club net als Antwerp al de onderhandelingen aangeknoopt om de Rode Duivel definitief over te nemen van AS Monaco, waar hij niet meer in de plannen voorkomt. De landskampioen zou daarbij een streepje voor hebben, maar Luciano D'Onofrio zou er ook alles aan doen om Chadli te overtuigen.

Club zal een extra flankspeler zeker kunnen gebruiken, want Emmanuel Dennis lijkt alsmaar meer te gaan vertrekken. De Nigeriaan zou helemaal bovenaan het verlanglijstje staan van Napoli, dat hem zou verkiezen boven zijn landgenoot Victor Osimhen (ex-Charleroi). Club wil nog steeds 25 miljoen euro vangen.



De voorbije dagen solliciteerde DIeumerci Mbokani naar een transfer naar een andere Belgische topclub en de topschutter van Antwerp liet weten dat ook voor Anderlecht zijn deur nog open stond. Maar die mag hij alweer sluiten, want voor Paars-Wit is de Congolees geen optie meer. Mbokani wordt immers al 35 en Anderlecht wil geen spelers meer aantrekken zonder doorverkoopwaarde.

Paars-Wit mikt dus op jong talent en dat komt mogelijk uit Turkije. Volgens lokale bronnen heeft het immers Cenk Özkacar op zijn verlanglijstje gezet. De 19-jarige verdediger van Altay is echter wel zeer gegeerd, want ook Galatasaray, Benfica en Sporting Lissabon willen hem binnenhalen. In het verleden werd hij ook al aan Genk en Standard gelinkt.



Achterin is er mogelijk nog versterking nodig, want de aankoopoptie op Derrick Luckassen werd niet gelicht. Anderlecht had tot 31 mei om de vereiste 5 miljoen euro op tafel te leggen om de Nederlander over te nemen van PSV, maar deed dat niet. Mogelijk start het wel nog onderhandelingen op om hem nog aan een lagere prijs aan te kopen.

KRC Genk aasde de voorbije dagen op Cyriel Dessers en legde zelfs tot twee keer toe een bod neer, maar kon Heracles nog niet overtuigen tot een transfer. De Nederlandse club zal zich echter mogelijk inschikkelijker gaan tonen, want ze zouden kampen met een put van 3,5 miljoen euro. Een transfer van Dessers zou die kunnen helpen vullen.



Mogelijk keert Stijn Wuytens terug in de Jupiler Pro League. De ex-speler van PSV en Beerschot was de voorbije jaren een vaste waarde bij AZ, maar verlengt er zijn aflopende contract niet. De 30-jarige geeft zelf aan dat al een aantal Belgische clubs navraag gedaan hebben bij zijn makelaar.

AA Gent strikte deze zomer al twee aanwinsten uit eigen land met Davy Roef en Jordan Botaka en daar zou binnenkort een derde kunnen bijkomen. Het zou nog steeds werk maken van de komst van Frank Boya, die einde contract is bij Moeskroen. Niets lijkt de komst van de 23-jarige Kameroener zo in de weg te staan.



BUITENLAND

Het lijkt erop dat Michy Batshuayi deze zomer echt zal vertrekken bij Chelsea. De Rode Duivel schipperde de voorbije jaren tussen de bank van de Blues en uitleenbeurten, maar omdat Chelsea van plan is om deze zomer een nieuwe spits aan te trekken en Olivier Giroud al bijtekende, lijkt Batshuayi nu definitief weg te mogen.

Chelsea aast alvast op enkele grote namen om Batshuayi te verdringen. Het zou vier toppers op zijn verlanglijstje gezet hebben voor de aanval: Kai Havertz (Bayer Leverkusen), Jadon Sancho (Borussia Dortmund), Timo Werner (RB Leipzig) en Moussa Dembélé (Olympique Lyon). Stuk voor stuk zijn het wel peperdure spelers en dus is het maar de vraag in welke mate ze haalbaar zijn.



Voor Radja Nainggolan lonkt mogelijk ook een mooie transfer, want de geruchten over een terugkeer naar AS Roma worden alsmaar sterker. Il Ninja zou alvast bereid zijn om in te leveren om terug te kunnen keren naar Rome, waar de supporters hem al zeker met open armen zouden ontvangen. Het is wel maar de vraag of Roma een transfer kunnen betalen, mogelijk kan het zich enkel een huurbeurt veroorloven.

LEES OOK: Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Zal Club erin slagen Chadli binnen te halen?

Meest recent

Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

41
41
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

89
89
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

227
227
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

309
309
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

223
223
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

57
57
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

215
215
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

86
86
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

114
114
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

509
509
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

127
127
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

178
178
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

647
647
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

66
66
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

280
280
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

414
414
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1442
1442
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

615
615
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

207
207
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

223
223
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

896
896
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

658
658
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

289
289
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

153
153

Meer sportnieuws