Anciens aan zet: waar belanden Chadli & Mbokani?

1117
Anciens aan zet: waar belanden Chadli & Mbokani?

De Jupiler Pro League staat in het algemeen gekend als een opleidingscompetitie, waar jonge talenten worden klaargestoomd voor het grotere werk. Dat zien we ook terug in de transferstrategie van de meeste clubs, die telkens weer op zoek gaan naar het volgende goudhaantje. Toch is de binnenlandse geruchtenmolen de laatste tijd vooral in de ban van twee ervaren rotten: Nacer Chadli en Dieumerci Mbokani. Wij namen de voornaamste opties voor beide dertigers onder de loep.


CHADLI: ANTWERP BOVEN CLUB?
Het liefst van al had Anderlecht een verlengstuk gebreid aan het verblijf van de AS Monaco-huurling, maar het Lotto Park zal Chadli volgend jaar allicht maximaal twee keer terugzien. Hoewel de Monegasken naar verluidt bereid zijn om hun vraagprijs flink te doen zakken én de 59-voudige Rode Duivel zelf ook in wil leveren op zijn royale loon, lijkt hij zelfs na de kapitaalsverhoging immers een te dure vogel voor Paars-Wit. Om zijn EK-kansen gaaf te houden blijft de polyvalente winger wel bij voorkeur in België, waar twee kandidaten naar voren worden geschoven om hem definitief in te lijven: Antwerp en Club Brugge. Omwille van het sportieve aspect heeft Blauw-Zwart volgens de laatste berichten momenteel een streepje voor, al is het toch nog maar de vraag of Chadli daar wel helemaal zou passen.



De kersverse landskampioen bewees met Simon Mignolet gerust af te willen wijken van het gebruikelijke stramien, maar de steunpilaar onder de lat is wel iemand waar Philippe Clement wekelijks op kan rekenen. Veel meer dan zijn 30-jarige leeftijd, lijkt vooral Chadli zijn gebrekkige fysieke paraatheid dan ook een mogelijk struikelblok voor Vincent Mannaert en co. Zeker gezien de verhoogde intensiteit en opeenvolging van matchen op Jan Breydel, om nog maar te zwijgen van de ongetwijfeld gemixte reacties van de fans. Die staan niet allemaal te popelen om een overloper van de aartsrivaal in de armen te sluiten, al zouden anderen dan weer pronken dat Club na de kaap van Mbaye Diagne wederom de bovenhand neemt op de Brusselse concurrent – hoewel die stunt geen goede afloop kende.

Dankzij de ruimere kern kan Club wel meer inzetten op blessurepreventie dan Anderlecht. Mocht hij fit blijven, vormt Chadli met zijn veelzijdig profiel – én scorend vermogen – dan uiteraard wél een potentiële meerwaarde. Zeker in de 3-5-2-formatie die Clement dit seizoen hanteerde, waarin de duizendpoot zowel als een opvolger voor eventuele vertrekkers Krépin Diatta en Emmanuel Dennis áls alternatief voor Eduard Sobol kan dienen. Een opstelling die de Brugse coach trouwens erfde van voorganger Ivan Leko, sinds kort aan de slag als trainer van ... Antwerp. Geen wonder dus dat Chadli tevens op de Bosuil wordt genoemd, waar versterking op de enkel bezette flanken een must is om de Kroaat zijn systeem te laten renderen. Een taak die Chadli bij de Rode Duivels al meermaals op zich nam.



Bovenal zou zijn komst een zoveelste krachttoer betekenen voor Paul Gheysens, die geen kans onbenut laat om de spierballen te doen rollen. De Great Old lijkt hier dan ook vastberaden om een nieuw statement te maken, ondanks de tegenvallers die Steven Defour en vooral Kevin Mirallas bleken te zijn. Een langdurig contract voor Chadli zou bovendien ingaan tegen de roep om verjonging én de onwil om Mbokani voor twee seizoenen vast te leggen, al dient gezegd dat die laatste toch vier jaar ouder is. Allicht zou Antwerp dus langer kunnen genieten – en wie weet ooit zelfs nog een waterkans hebben om iets te recupereren – van deze investering, die in totaal wel duurder uitvalt door de transfersom die er nog steeds mee gemoeid is. Zelfs in het post-coronatijdperk lijkt geld echter niet de grootste zorg.

De absolute topprioriteit op de Bosuil is namelijk om de fans op de vernieuwde tribunes straks een échte topclub voor te schotelen. Chadli moet die forse ambities kracht bijzetten, zeker als Mbokani wegvalt en het stamnummer één dus op zoek moet naar een nieuwe kapstok om de ploeg aan op te hangen. Waar hij in Brugge veeleer een handig meegenomen doch prijzig luxeproduct zou zijn, kunnen we de ancien voor Antwerp in dat geval dan ook haast als een noodzaak bestempelen. Omwille van al die redenen zien we Luciano D'Onofrio en co bijgevolg net ietsjes harder doordrukken, zowel bij Monaco als de speler zelf, en uiteindelijk aan het langste eind trekken. Tenzij Chadli zijn zinnen vol op de Champions League heeft gezet, lijkt het project in Antwerpen tenslotte minstens even aanlokkelijk.

MBOKANI: CLUB BOVEN ANTWERP?
Quizvraag: wie is de enige speler die voor Club Brugge, Anderlecht én Standard uitkwam? Het antwoord is vooralsnog Mémé Tchité, maar wie weet krijgt de aanvaller met de vele paspoorten straks wel goddelijk gezelschap. Bij het uitblijven van een tweejarige aanbieding namens Antwerp liet Mbokani immers niet simpelweg weten voor alles open te staan, Dieu noemde daarbij die drie clubs specifiek bij naam. Vermits KRC Genk en AA Gent dus blijkbaar niet bovenaan zijn verlanglijstje staan als mogelijke bestemmingen en voormalige werkgevers Anderlecht en Standard – vooral uit respect wél vermeld – dan weer niet over de benodigde middelen beschikken om hem in huis te halen, blijft echter slechts één suggestie over: Club Brugge, dat voor alle duidelijkheid nog niet gelinkt werd aan de Gouden Stier.



Compleet onlogisch klinkt het evenwel niet. Blauw-Zwart pakte dan wel op dominante wijze de landstitel, voorin schortte het al te vaak aan efficiëntie voor doel. Aangezien Michael Krmencik voorlopig evenmin het antwoord bleek, blijft Mannaert dus naarstig op zoek naar een goalgetter. Die mag gerust wat kosten, zo getuigen de vele namen die de revue reeds passeerden, en desnoods een ervaren type zijn – zie de eerdere interesse in Christian Benteke. Hoewel Club doorgaans mikt op jonge talenten die op termijn met een fikse meerwaarde kunnen worden doorverkocht, liet het zoals gezegd met Mignolet dan ook eerder al zien er niet voor terug te schrikken om een sleutelpositie anders in te vullen. Zeker wanneer daarmee het hoofd wordt geboden aan een van de weinige pijnpunten in de selectie.

Omwille van het gebrek aan een killer is zulk een gevestigde waarde in de punt alvast geen overbodige luxe, al heeft Clement met behalve Krmencik ook nog David Okereke – en eventueel Loïs Openda – wel enkele alternatieven voorhanden. Veel minder dan in Antwerpen, waar hij dit seizoen zelfs vaker dan wie ook op het veld stond, zou Mbokani in Jan Breydel dus het volledige gewicht van de aanval moeten dragen. Meer zelfs: de ervaren rot zou af en toe kunnen roteren en van die rust gebruik maken om zich op te laden voor de grote matchen, waar hij per slot van rekening voor leeft. Het zal nodig zijn ook, want in Brugge zou Dieu uiteraard net iets minder god zijn dan op de Bosuil. En dus gevraagd worden om meer loopwerk te verrichten, al valt dat in een dominant elftal al bij al wel nog mee.



De Brugse fans houden wel niet van sloffende spitsen, wat hem samen met zijn verleden bij de rivalen snel in het oog van de storm kan plaatsen. Toch ziet het er niet naar uit dat Mbokani van meet af aan uitgekotst zou worden, zeker niet indien hij snel begint te scoren. Wie weet zelfs in de bekerfinale tégen Antwerp, in ons hypothetisch scenario al dan niet met Chadli aan de overkant – tenzij Beerschot haar slag thuis haalt en nieuwe aanwinsten alsnog moeten toekijken van aan de zijlijn. Door werk te maken van dit dossier kan Club zich dus niet alleen versterken, maar in één klap de tegenstander fel verzwakken en zo een flinke stap richting de felbegeerde dubbel zetten. Alleen al daarom lijkt de investering, die meevalt in vergelijking met pakweg Adolfo Gaich of Michy Batshuayi, het overwegen waard.

Een duur tweejarig contract zonder transfersom is tenslotte peanuts tegenover de kosten die met zulke topaankopen gepaard gaan, zelfs al is de doorverkoopwaarde nihil. Club deinst er bovendien niet voor terug om af en toe eens all-in te gaan op de ambities in het heden, zo getuigen de verbintenissen voor onder andere Mignolet, Brandon Mechele en Hans Vanaken. Ook Mbokani kan, zonder de ontwikkeling van Okereke en co integraal te blokkeren, tijdelijk zulk een centrale rol invullen en op die manier Mannaert meteen meer tijd geven om op zoek te gaan naar de volgende Wesley Moraes. Met de jonge Youssouph Badji zit die mogelijk zelfs nu al in de wachtkamer, dus de ancien zou in dat geval de ideale transitie vormen – en in de tussentijd een relatief goedkope garantie op goals bieden.



Samengevat is het risico voor Club al bij al vrij beperkt, in tegenstelling tot de gok die ze op de Bosuil wagen door te talmen met het inlossen van Dieu zijn wensen. Diens vertrek zou namelijk vanzelfsprekend een gigantisch verlies betekenen voor de Antwerpenaren, zeker indien hij straks bij de concurrentie opduikt. Toch maar opletten dat de Bruggelingen niet korter op de bal spelen dus, want een kribbel kan snel gezet zijn eens aan de voorwaarden wordt voldaan. Ook mevrouw Mbokani, die eerder aangaf dat haar man wat haar betreft gerust mag bijtekenen om een nieuwe verhuis te vermijden, zal in dat geval overigens geen strobreed in de weg leggen. Van Schepdaal naar Brugge is het per slot van rekening ongeveer even ver rijden als naar Antwerpen.

LEES OOK: Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Wie zou u het liefst in uw team hebben?

Meest recent

Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Er stond voor Anderlecht enorm veel druk op de wedstrijd tegen Westerlo, nadat het vorige week met ...

41
41
Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

25
25
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

67
67
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

40
40
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

47
47
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

104
104
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

125
125
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

48
48
Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Vincent Kompany moest de topper tegen Borussia Dortmund nog volgen vanop zijn ziekbed en zag dat ...

88
88
Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

45
45
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

167
167
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

167
167
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

135
135
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

20
20
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

6
6
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

189
189
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

79
79
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

65
65
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

24
24
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

326
326
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

121
121
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

73
73
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

93
93
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

80
80
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

190
190

Meer sportnieuws