Woede bij Beerschot: "Aanleiding tot competitievervalsing"

door
Woede bij Beerschot:

Beerschot VA en OH Leuven hebben inmiddels een akkoord gevonden over het afwerken van de promotiefinale. Op zondag 2 augustus zullen beide ploegen strijden om het ticket naar de Jupiler Pro League. Maar dinsdag legden de Antwerpenaren een nieuw bommetje onder deze wedstrijd.


Vorige week geraakte bekend dat de Pro League een reglementswijziging heeft doorgevoerd waardoor beide ploegen de wedstrijd mogen afwerken met de vernieuwde selecties. En dat betekent vooral goed nieuws voor OHL. De Leuvenaars hebben immers een pak spelers die einde contract zijn en hebben nu dus voldoende tijd om die overeenkomsten te verlengen of vervanging aan te trekken. Beerschot, waar slechts een tweetal spelers over een aflopend contract beschikken, vindt dit echter een vorm van competitievervalsing.

Wat de Antwerpenaren vooral lijkt dwars te liggen, is dat zij wél voldoende maatregelen hebben genomen om de promotiefinale met hun huidige kern af te werken. "Alle clubs wisten dat het seizoen kon verlengd worden. Daarop heeft Beerschot ingespeeld door contracten te verlengen en spelers niet te transfereren. Dit zorgvuldig bestuur zou dan niet enkel teniet gedaan worden maar zelfs contra-productief werken", klinkt het.

Het is dan ook niet uitgesloten dat de club verdere stappen zal ondernemen. "Uiteraard willen wij een sportieve promotie maar dan wel zonder manipulaties die duidelijk aanleiding kunnen geven tot competitievervalsing", reageert Beerschot op de clubwebstek.

LEES OOK: Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Begrijpt u de onvrede van Beerschot?

Meest recent

'Nood breekt wet: Garcia kiest met tegenzin debutant'

Het is uitkijken naar welke namen Rudi Garcia zal afroepen wanneer hij om 13u zijn selectie bekend ...

7
7
Jonge Duivel maakt furore in Spanje: miljoenentransfer gemist

Bij de Rode Duivels is de defensie al jarenlang een heikel thema, al lijkt er achterin wel wat ...

8
8
Genk wrijft zich in handen en ontdekt eigen Tresoldi

Voor KRC Genk kwam er donderdagavond een pijnlijk einde aan het avontuur in de Europa League, want ...

69
69
Goots raadt twee JPL-revelaties aan bij Antwerp

Voor Antwerp staat er komend weekend niets meer op het spel, want de Great Old is al definitief uit ...

79
79
Cercle aangepakt: "Hoeveel keer werkt dat?"

Deze week viel er nog maar eens een trainersontslag te noteren in de Jupiler Pro League. Cercle ...

75
75
De Cat op weg naar Duivels? Grote verrassing lonkt

Het is D-Day voor de Rode Duivels. Om 13u maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de stage in de ...

194
194
Ambities STVV onthult: "Dan zullen we over titel spreken"

Komend weekend kent de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zijn ontknoping. Daarna is het ...

70
70
‘Garcia breekt keihard met afgedankte Rode Duivel’

Hij bleef jarenlang achtervolgd worden door fouten en het label van zondebok in de Belgische ...

187
187
'Witsel krijgt belangrijk nieuws over toekomst'

Vrijdagmiddag zal bondscoach Rudi Garcia zijn selectie vrijgeven voor de komende oefeninterlands ...

64
64
Nieuw hoofdstuk in soap: Pro League stelt DAZN in gebreke

De voorbije maanden leefden de Belgische clubs in grote onzekerheid, nadat DAZN in november ...

119
119
WK en vertrek bij Union: David speelt open kaart

Union lijkt de Champions' Play-Off in te zullen gaan als leider, maar desondanks zijn vele analisten ...

28
28
Rode Duivels stellen nieuw uitshirt voor

Binnen iets minder dan drie maanden staat de start van het WK al op het programma en dat betekent ...

90
90
Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

58
58
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

175
175
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

209
209
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

79
79
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

158
158
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

519
519
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

363
363
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

44
44
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

120
120
België uitgeteld in Europa: Genk sneuvelt na Duitse afgang

De Europese campagne zit erop voor de Belgische ploegen. Met KRC Genk sneuvelde donderdagavond de ...

112
112
Van hemel naar hel: Matte Smets beleeft Europees drama

KRC Genk wou zich donderdagavond plaatsen voor de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor moest ...

206
206
'Garcia hint op WK-bommetje met verrassende debutant'

Rudi Garcia ziet zijn opties achterin met de week slinken, en dat kan de deur openzetten voor een ...

115
115
Laatste tickets Play-Off I: Gillet voorspelt deze twee clubs

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

335
335

Meer sportnieuws