TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-revelatie, spraakmakend gerucht Hazard'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-revelatie, spraakmakend gerucht Hazard'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft definitief afscheid genomen van Nacer Chadli. De Rode Duivel werd het voorbije seizoen gehuurd van AS Monaco, maar de samenwerking voort zetten is te duur en ondertussen maakte hij zijn kastje op Neerpede al leeg. RSCA speurt zelf wel nog naar versterking. Volgens Het Laatste Nieuws staat Terem Moffi, seizoensrevelatie van KV Kortrijk, alvast op de verlanglijst. Ook Junior Diomandé, verdediger van de U18 bij KAS Eupen, zou in beeld zijn.

Dieumerci Mbokani heeft nog steeds geen contractverlenging getekend bij Antwerp FC. De Congolees verklaarde maandag zelf dat hij mikt op twee extra seizoenen, terwijl de club zelf slechts één jaar voorstelt. Daarom zette de topschutter de deur open voor andere topclubs als Standard, Club Brugge en Anderlecht. Vooral die laatste ploeg lijkt een grote kans te maken indien het met een officiële aanbieding komt.

De kans is groot dat AA Gent deze zomer afscheid neemt van Jonathan David. Volgens The Mirror en TodoFichajes zou zijn toekomst wel eens in de Premier League kunnen liggen. Vooral het Spaanse medium meldt namelijk dat Newcastle United bereid is om erg diep te gaan voor het polyvalente toptalent. Meer zelfs: de nieuwe Saudische eigenaars zouden dankzij hun brandende ambitie maar liefst 35 miljoen veil hebben voor David zijn handtekening.

KRC Genk zal voorlopig Cyriel Dessers niet terughalen naar België. Het Laatste Nieuws weet dat beide partijen niet dichter bij elkaar zijn gekomen en het dossier zit muurvast. Heracles vraagt ongeveer zes miljoen euro en Genk wil dergelijk bedrag in deze tijden niet op tafel leggen. De Argentijn Juan Brunetta blijft in beeld als alternatieve piste.

Voor Matias Lloci zit zijn avontuur bij AA Gent er na vijf jaar op. De 20-jarige rechterflank, die Belgisch jeugdinternational was tot en met de U19, had bij Gent niet meteen uitzicht op een plaats in de A-kern en probeert zijn carrière nu te lanceren bij Westerlo. De tweedeklasser schotelde hem een contract voor drie jaar voor.

Moeskroen gaat in handen vallen van Lille OSC en er zullen een resem spelers van de Franse club naar Les Hurlus vertrekken. De Henegouwers kunnen alvast uit verschillende namen kiezen. Rominingue Kouamé (afgelopen seizoen bij Cercle Brugge), Virgiliu Postolachi, Agim Zeka, Cheikh Niasse en Junior Alonso zouden wel eens in beeld kunnen komen volgens La Capitale.

BUITENLAND
Bij Diario Gol wordt Eden Hazard in verband gebracht met een vroegtijdig vertrek bij Real Madrid. Zo zou Florentino Perez er namelijk aan denken om hem in ze zetten als pasmunt voor Kylian Mbappé. De Real-preses zou niet te spreken zijn over wat hij van Hazard al heeft gezien. Zo is hij volgens het Spaanse medium van mening dat zijn blessures hadden kunnen worden vermeden, indien hij zichzelf beter had verzorgd. Hazard kan de preses wel nog op andere gedachten brengen wanneer La Liga deze maand weer hervat wordt.

Liverpool FC blijkt concrete interesse te hebben in Thomas Meunier. Zo meldt TribalFootball via Evening Standard dat de Reds inmiddels de gesprekken hebben opgestart met de Rode Duivel. Meunier is weldra einde contract bij PSG en bij gebrek aan een nieuwe overeenkomst, zal hij dus zonder transfersom op te pikken zijn. Of Liverpool ook sportief een goede keuze is, valt dan weer te betwijfelen. Met Trent Alexander-Arnold hebben de Reds immers al één van de beste rechtsbacks ter wereld rondlopen. Bovendien

Volgens Sportlive zal Jan Vertonghen volgend seizoen voor Fiorentina spelen. De traditieclub uit Firenze zou volgens het medium de meest concrete optie zijn voor de Rode Duivel, en Vertonghen zou zelf niet weigerachtig staan tegenover een transfer richting Italië. Fiorentina zou op die manier clubs als Betis, AS Roma, Napoli en Internazionale te snel af zijn. Een bevestiging hiervan kwam er wel nog niet.

Nu Mauro Icardi definitief naar PSG is vertrokken, wil Internazionale met zijn opbrengsten een nieuwe spits aantrekken. Edinson Cavani, die transfervrij vertrekt bij PSG, dook al op als optie, maar volgens Mundo Deportivo is Alexandre Lacazette een optie die het Milanese bestuur meer kan bekoren. De Fransman van Arsenal wordt als een betere aankoop gezien qua verhouding prijs-kwaliteit.

Manchester United wil er alles aan doen om Jadon Sancho komende mercato naar Old Trafford te halen, maar zou ook al rekening houden met alternatieve pistes. Zo zou United een wel zeer pittige transfer overwegen. De recordkampioen van Engeland zou volgens The Independent Raheem Sterling van rivaal Manchester City willen overnemen. Dergelijk deal zou wel enkel mogelijk worden indien City effectief wordt uitgesloten van Europees voetbal.

LEES OOK: UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

Als Anderlecht slechts één spits kon halen, wie zou u kiezen?

Meest recent

Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

44
44
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

44
44
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

25
25
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

62
62
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

140
140
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

220
220
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

311
311
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

139
139
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

517
517
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

288
288
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

168
168
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

292
292
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

251
251
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

934
934
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

408
408
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

291
291
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

139
139
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

255
255
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

234
234
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

209
209
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

165
165
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

468
468
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

451
451
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

722
722
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

266
266

Meer sportnieuws