TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-revelatie, spraakmakend gerucht Hazard'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-revelatie, spraakmakend gerucht Hazard'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft definitief afscheid genomen van Nacer Chadli. De Rode Duivel werd het voorbije seizoen gehuurd van AS Monaco, maar de samenwerking voort zetten is te duur en ondertussen maakte hij zijn kastje op Neerpede al leeg. RSCA speurt zelf wel nog naar versterking. Volgens Het Laatste Nieuws staat Terem Moffi, seizoensrevelatie van KV Kortrijk, alvast op de verlanglijst. Ook Junior Diomandé, verdediger van de U18 bij KAS Eupen, zou in beeld zijn.

Dieumerci Mbokani heeft nog steeds geen contractverlenging getekend bij Antwerp FC. De Congolees verklaarde maandag zelf dat hij mikt op twee extra seizoenen, terwijl de club zelf slechts één jaar voorstelt. Daarom zette de topschutter de deur open voor andere topclubs als Standard, Club Brugge en Anderlecht. Vooral die laatste ploeg lijkt een grote kans te maken indien het met een officiële aanbieding komt.

De kans is groot dat AA Gent deze zomer afscheid neemt van Jonathan David. Volgens The Mirror en TodoFichajes zou zijn toekomst wel eens in de Premier League kunnen liggen. Vooral het Spaanse medium meldt namelijk dat Newcastle United bereid is om erg diep te gaan voor het polyvalente toptalent. Meer zelfs: de nieuwe Saudische eigenaars zouden dankzij hun brandende ambitie maar liefst 35 miljoen veil hebben voor David zijn handtekening.

KRC Genk zal voorlopig Cyriel Dessers niet terughalen naar België. Het Laatste Nieuws weet dat beide partijen niet dichter bij elkaar zijn gekomen en het dossier zit muurvast. Heracles vraagt ongeveer zes miljoen euro en Genk wil dergelijk bedrag in deze tijden niet op tafel leggen. De Argentijn Juan Brunetta blijft in beeld als alternatieve piste.

Voor Matias Lloci zit zijn avontuur bij AA Gent er na vijf jaar op. De 20-jarige rechterflank, die Belgisch jeugdinternational was tot en met de U19, had bij Gent niet meteen uitzicht op een plaats in de A-kern en probeert zijn carrière nu te lanceren bij Westerlo. De tweedeklasser schotelde hem een contract voor drie jaar voor.

Moeskroen gaat in handen vallen van Lille OSC en er zullen een resem spelers van de Franse club naar Les Hurlus vertrekken. De Henegouwers kunnen alvast uit verschillende namen kiezen. Rominingue Kouamé (afgelopen seizoen bij Cercle Brugge), Virgiliu Postolachi, Agim Zeka, Cheikh Niasse en Junior Alonso zouden wel eens in beeld kunnen komen volgens La Capitale.

BUITENLAND
Bij Diario Gol wordt Eden Hazard in verband gebracht met een vroegtijdig vertrek bij Real Madrid. Zo zou Florentino Perez er namelijk aan denken om hem in ze zetten als pasmunt voor Kylian Mbappé. De Real-preses zou niet te spreken zijn over wat hij van Hazard al heeft gezien. Zo is hij volgens het Spaanse medium van mening dat zijn blessures hadden kunnen worden vermeden, indien hij zichzelf beter had verzorgd. Hazard kan de preses wel nog op andere gedachten brengen wanneer La Liga deze maand weer hervat wordt.

Liverpool FC blijkt concrete interesse te hebben in Thomas Meunier. Zo meldt TribalFootball via Evening Standard dat de Reds inmiddels de gesprekken hebben opgestart met de Rode Duivel. Meunier is weldra einde contract bij PSG en bij gebrek aan een nieuwe overeenkomst, zal hij dus zonder transfersom op te pikken zijn. Of Liverpool ook sportief een goede keuze is, valt dan weer te betwijfelen. Met Trent Alexander-Arnold hebben de Reds immers al één van de beste rechtsbacks ter wereld rondlopen. Bovendien

Volgens Sportlive zal Jan Vertonghen volgend seizoen voor Fiorentina spelen. De traditieclub uit Firenze zou volgens het medium de meest concrete optie zijn voor de Rode Duivel, en Vertonghen zou zelf niet weigerachtig staan tegenover een transfer richting Italië. Fiorentina zou op die manier clubs als Betis, AS Roma, Napoli en Internazionale te snel af zijn. Een bevestiging hiervan kwam er wel nog niet.

Nu Mauro Icardi definitief naar PSG is vertrokken, wil Internazionale met zijn opbrengsten een nieuwe spits aantrekken. Edinson Cavani, die transfervrij vertrekt bij PSG, dook al op als optie, maar volgens Mundo Deportivo is Alexandre Lacazette een optie die het Milanese bestuur meer kan bekoren. De Fransman van Arsenal wordt als een betere aankoop gezien qua verhouding prijs-kwaliteit.

Manchester United wil er alles aan doen om Jadon Sancho komende mercato naar Old Trafford te halen, maar zou ook al rekening houden met alternatieve pistes. Zo zou United een wel zeer pittige transfer overwegen. De recordkampioen van Engeland zou volgens The Independent Raheem Sterling van rivaal Manchester City willen overnemen. Dergelijk deal zou wel enkel mogelijk worden indien City effectief wordt uitgesloten van Europees voetbal.

LEES OOK: Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Als Anderlecht slechts één spits kon halen, wie zou u kiezen?

Meest recent

Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

117
117
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

77
77
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

132
132
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

210
210
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

147
147
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

104
104
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

39
39
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

85
85
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

294
294
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

172
172
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

261
261
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

484
484
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

159
159
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

177
177
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

50
50
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

280
280
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

397
397
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

397
397
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

114
114
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

217
217
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

150
150
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

377
377
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

177
177
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

51
51

Meer sportnieuws