TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-revelatie, spraakmakend gerucht Hazard'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-revelatie, spraakmakend gerucht Hazard'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft definitief afscheid genomen van Nacer Chadli. De Rode Duivel werd het voorbije seizoen gehuurd van AS Monaco, maar de samenwerking voort zetten is te duur en ondertussen maakte hij zijn kastje op Neerpede al leeg. RSCA speurt zelf wel nog naar versterking. Volgens Het Laatste Nieuws staat Terem Moffi, seizoensrevelatie van KV Kortrijk, alvast op de verlanglijst. Ook Junior Diomandé, verdediger van de U18 bij KAS Eupen, zou in beeld zijn.

Dieumerci Mbokani heeft nog steeds geen contractverlenging getekend bij Antwerp FC. De Congolees verklaarde maandag zelf dat hij mikt op twee extra seizoenen, terwijl de club zelf slechts één jaar voorstelt. Daarom zette de topschutter de deur open voor andere topclubs als Standard, Club Brugge en Anderlecht. Vooral die laatste ploeg lijkt een grote kans te maken indien het met een officiële aanbieding komt.

De kans is groot dat AA Gent deze zomer afscheid neemt van Jonathan David. Volgens The Mirror en TodoFichajes zou zijn toekomst wel eens in de Premier League kunnen liggen. Vooral het Spaanse medium meldt namelijk dat Newcastle United bereid is om erg diep te gaan voor het polyvalente toptalent. Meer zelfs: de nieuwe Saudische eigenaars zouden dankzij hun brandende ambitie maar liefst 35 miljoen veil hebben voor David zijn handtekening.

KRC Genk zal voorlopig Cyriel Dessers niet terughalen naar België. Het Laatste Nieuws weet dat beide partijen niet dichter bij elkaar zijn gekomen en het dossier zit muurvast. Heracles vraagt ongeveer zes miljoen euro en Genk wil dergelijk bedrag in deze tijden niet op tafel leggen. De Argentijn Juan Brunetta blijft in beeld als alternatieve piste.

Voor Matias Lloci zit zijn avontuur bij AA Gent er na vijf jaar op. De 20-jarige rechterflank, die Belgisch jeugdinternational was tot en met de U19, had bij Gent niet meteen uitzicht op een plaats in de A-kern en probeert zijn carrière nu te lanceren bij Westerlo. De tweedeklasser schotelde hem een contract voor drie jaar voor.

Moeskroen gaat in handen vallen van Lille OSC en er zullen een resem spelers van de Franse club naar Les Hurlus vertrekken. De Henegouwers kunnen alvast uit verschillende namen kiezen. Rominingue Kouamé (afgelopen seizoen bij Cercle Brugge), Virgiliu Postolachi, Agim Zeka, Cheikh Niasse en Junior Alonso zouden wel eens in beeld kunnen komen volgens La Capitale.

BUITENLAND
Bij Diario Gol wordt Eden Hazard in verband gebracht met een vroegtijdig vertrek bij Real Madrid. Zo zou Florentino Perez er namelijk aan denken om hem in ze zetten als pasmunt voor Kylian Mbappé. De Real-preses zou niet te spreken zijn over wat hij van Hazard al heeft gezien. Zo is hij volgens het Spaanse medium van mening dat zijn blessures hadden kunnen worden vermeden, indien hij zichzelf beter had verzorgd. Hazard kan de preses wel nog op andere gedachten brengen wanneer La Liga deze maand weer hervat wordt.

Liverpool FC blijkt concrete interesse te hebben in Thomas Meunier. Zo meldt TribalFootball via Evening Standard dat de Reds inmiddels de gesprekken hebben opgestart met de Rode Duivel. Meunier is weldra einde contract bij PSG en bij gebrek aan een nieuwe overeenkomst, zal hij dus zonder transfersom op te pikken zijn. Of Liverpool ook sportief een goede keuze is, valt dan weer te betwijfelen. Met Trent Alexander-Arnold hebben de Reds immers al één van de beste rechtsbacks ter wereld rondlopen. Bovendien

Volgens Sportlive zal Jan Vertonghen volgend seizoen voor Fiorentina spelen. De traditieclub uit Firenze zou volgens het medium de meest concrete optie zijn voor de Rode Duivel, en Vertonghen zou zelf niet weigerachtig staan tegenover een transfer richting Italië. Fiorentina zou op die manier clubs als Betis, AS Roma, Napoli en Internazionale te snel af zijn. Een bevestiging hiervan kwam er wel nog niet.

Nu Mauro Icardi definitief naar PSG is vertrokken, wil Internazionale met zijn opbrengsten een nieuwe spits aantrekken. Edinson Cavani, die transfervrij vertrekt bij PSG, dook al op als optie, maar volgens Mundo Deportivo is Alexandre Lacazette een optie die het Milanese bestuur meer kan bekoren. De Fransman van Arsenal wordt als een betere aankoop gezien qua verhouding prijs-kwaliteit.

Manchester United wil er alles aan doen om Jadon Sancho komende mercato naar Old Trafford te halen, maar zou ook al rekening houden met alternatieve pistes. Zo zou United een wel zeer pittige transfer overwegen. De recordkampioen van Engeland zou volgens The Independent Raheem Sterling van rivaal Manchester City willen overnemen. Dergelijk deal zou wel enkel mogelijk worden indien City effectief wordt uitgesloten van Europees voetbal.

LEES OOK: 'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Als Anderlecht slechts één spits kon halen, wie zou u kiezen?

Meest recent

'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

22
22
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

31
31
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

54
54
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

123
123
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

80
80
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

46
46
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

76
76
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

232
232
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

778
778
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

80
80
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

69
69
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

81
81
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

318
318
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

409
409
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

383
383
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

647
647
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

201
201
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

256
256
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

505
505
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

370
370
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

279
279
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

253
253
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

272
272
Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Arthur Theate is een vaste waarde bij Eintracht Frankfurt en onder bondscoach Rudi Garcia heeft de ...

132
132

Meer sportnieuws