TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-revelatie, spraakmakend gerucht Hazard'

1711 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-revelatie, spraakmakend gerucht Hazard'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft definitief afscheid genomen van Nacer Chadli. De Rode Duivel werd het voorbije seizoen gehuurd van AS Monaco, maar de samenwerking voort zetten is te duur en ondertussen maakte hij zijn kastje op Neerpede al leeg. RSCA speurt zelf wel nog naar versterking. Volgens Het Laatste Nieuws staat Terem Moffi, seizoensrevelatie van KV Kortrijk, alvast op de verlanglijst. Ook Junior Diomandé, verdediger van de U18 bij KAS Eupen, zou in beeld zijn.

Dieumerci Mbokani heeft nog steeds geen contractverlenging getekend bij Antwerp FC. De Congolees verklaarde maandag zelf dat hij mikt op twee extra seizoenen, terwijl de club zelf slechts één jaar voorstelt. Daarom zette de topschutter de deur open voor andere topclubs als Standard, Club Brugge en Anderlecht. Vooral die laatste ploeg lijkt een grote kans te maken indien het met een officiële aanbieding komt.

De kans is groot dat AA Gent deze zomer afscheid neemt van Jonathan David. Volgens The Mirror en TodoFichajes zou zijn toekomst wel eens in de Premier League kunnen liggen. Vooral het Spaanse medium meldt namelijk dat Newcastle United bereid is om erg diep te gaan voor het polyvalente toptalent. Meer zelfs: de nieuwe Saudische eigenaars zouden dankzij hun brandende ambitie maar liefst 35 miljoen veil hebben voor David zijn handtekening.

KRC Genk zal voorlopig Cyriel Dessers niet terughalen naar België. Het Laatste Nieuws weet dat beide partijen niet dichter bij elkaar zijn gekomen en het dossier zit muurvast. Heracles vraagt ongeveer zes miljoen euro en Genk wil dergelijk bedrag in deze tijden niet op tafel leggen. De Argentijn Juan Brunetta blijft in beeld als alternatieve piste.

Voor Matias Lloci zit zijn avontuur bij AA Gent er na vijf jaar op. De 20-jarige rechterflank, die Belgisch jeugdinternational was tot en met de U19, had bij Gent niet meteen uitzicht op een plaats in de A-kern en probeert zijn carrière nu te lanceren bij Westerlo. De tweedeklasser schotelde hem een contract voor drie jaar voor.

Moeskroen gaat in handen vallen van Lille OSC en er zullen een resem spelers van de Franse club naar Les Hurlus vertrekken. De Henegouwers kunnen alvast uit verschillende namen kiezen. Rominingue Kouamé (afgelopen seizoen bij Cercle Brugge), Virgiliu Postolachi, Agim Zeka, Cheikh Niasse en Junior Alonso zouden wel eens in beeld kunnen komen volgens La Capitale.

BUITENLAND
Bij Diario Gol wordt Eden Hazard in verband gebracht met een vroegtijdig vertrek bij Real Madrid. Zo zou Florentino Perez er namelijk aan denken om hem in ze zetten als pasmunt voor Kylian Mbappé. De Real-preses zou niet te spreken zijn over wat hij van Hazard al heeft gezien. Zo is hij volgens het Spaanse medium van mening dat zijn blessures hadden kunnen worden vermeden, indien hij zichzelf beter had verzorgd. Hazard kan de preses wel nog op andere gedachten brengen wanneer La Liga deze maand weer hervat wordt.

Liverpool FC blijkt concrete interesse te hebben in Thomas Meunier. Zo meldt TribalFootball via Evening Standard dat de Reds inmiddels de gesprekken hebben opgestart met de Rode Duivel. Meunier is weldra einde contract bij PSG en bij gebrek aan een nieuwe overeenkomst, zal hij dus zonder transfersom op te pikken zijn. Of Liverpool ook sportief een goede keuze is, valt dan weer te betwijfelen. Met Trent Alexander-Arnold hebben de Reds immers al één van de beste rechtsbacks ter wereld rondlopen. Bovendien

Volgens Sportlive zal Jan Vertonghen volgend seizoen voor Fiorentina spelen. De traditieclub uit Firenze zou volgens het medium de meest concrete optie zijn voor de Rode Duivel, en Vertonghen zou zelf niet weigerachtig staan tegenover een transfer richting Italië. Fiorentina zou op die manier clubs als Betis, AS Roma, Napoli en Internazionale te snel af zijn. Een bevestiging hiervan kwam er wel nog niet.

Nu Mauro Icardi definitief naar PSG is vertrokken, wil Internazionale met zijn opbrengsten een nieuwe spits aantrekken. Edinson Cavani, die transfervrij vertrekt bij PSG, dook al op als optie, maar volgens Mundo Deportivo is Alexandre Lacazette een optie die het Milanese bestuur meer kan bekoren. De Fransman van Arsenal wordt als een betere aankoop gezien qua verhouding prijs-kwaliteit.

Manchester United wil er alles aan doen om Jadon Sancho komende mercato naar Old Trafford te halen, maar zou ook al rekening houden met alternatieve pistes. Zo zou United een wel zeer pittige transfer overwegen. De recordkampioen van Engeland zou volgens The Independent Raheem Sterling van rivaal Manchester City willen overnemen. Dergelijk deal zou wel enkel mogelijk worden indien City effectief wordt uitgesloten van Europees voetbal.

LEES OOK: Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

Als Anderlecht slechts één spits kon halen, wie zou u kiezen?

Meest recent

‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

19
19
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

155
155
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

364
364
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

49
49
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

165
165
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

103
103
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

113
113
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

215
215
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

35
35
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

36
36
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

138
138
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

451
451
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

220
220
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

207
207
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

133
133
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

85
85
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

432
432
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

334
334
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

142
142
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

136
136
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

23
23
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

127
127
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

561
561
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

347
347
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

238
238

Meer sportnieuws