TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-revelatie, spraakmakend gerucht Hazard'

1711 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-revelatie, spraakmakend gerucht Hazard'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft definitief afscheid genomen van Nacer Chadli. De Rode Duivel werd het voorbije seizoen gehuurd van AS Monaco, maar de samenwerking voort zetten is te duur en ondertussen maakte hij zijn kastje op Neerpede al leeg. RSCA speurt zelf wel nog naar versterking. Volgens Het Laatste Nieuws staat Terem Moffi, seizoensrevelatie van KV Kortrijk, alvast op de verlanglijst. Ook Junior Diomandé, verdediger van de U18 bij KAS Eupen, zou in beeld zijn.

Dieumerci Mbokani heeft nog steeds geen contractverlenging getekend bij Antwerp FC. De Congolees verklaarde maandag zelf dat hij mikt op twee extra seizoenen, terwijl de club zelf slechts één jaar voorstelt. Daarom zette de topschutter de deur open voor andere topclubs als Standard, Club Brugge en Anderlecht. Vooral die laatste ploeg lijkt een grote kans te maken indien het met een officiële aanbieding komt.

De kans is groot dat AA Gent deze zomer afscheid neemt van Jonathan David. Volgens The Mirror en TodoFichajes zou zijn toekomst wel eens in de Premier League kunnen liggen. Vooral het Spaanse medium meldt namelijk dat Newcastle United bereid is om erg diep te gaan voor het polyvalente toptalent. Meer zelfs: de nieuwe Saudische eigenaars zouden dankzij hun brandende ambitie maar liefst 35 miljoen veil hebben voor David zijn handtekening.

KRC Genk zal voorlopig Cyriel Dessers niet terughalen naar België. Het Laatste Nieuws weet dat beide partijen niet dichter bij elkaar zijn gekomen en het dossier zit muurvast. Heracles vraagt ongeveer zes miljoen euro en Genk wil dergelijk bedrag in deze tijden niet op tafel leggen. De Argentijn Juan Brunetta blijft in beeld als alternatieve piste.

Voor Matias Lloci zit zijn avontuur bij AA Gent er na vijf jaar op. De 20-jarige rechterflank, die Belgisch jeugdinternational was tot en met de U19, had bij Gent niet meteen uitzicht op een plaats in de A-kern en probeert zijn carrière nu te lanceren bij Westerlo. De tweedeklasser schotelde hem een contract voor drie jaar voor.

Moeskroen gaat in handen vallen van Lille OSC en er zullen een resem spelers van de Franse club naar Les Hurlus vertrekken. De Henegouwers kunnen alvast uit verschillende namen kiezen. Rominingue Kouamé (afgelopen seizoen bij Cercle Brugge), Virgiliu Postolachi, Agim Zeka, Cheikh Niasse en Junior Alonso zouden wel eens in beeld kunnen komen volgens La Capitale.

BUITENLAND
Bij Diario Gol wordt Eden Hazard in verband gebracht met een vroegtijdig vertrek bij Real Madrid. Zo zou Florentino Perez er namelijk aan denken om hem in ze zetten als pasmunt voor Kylian Mbappé. De Real-preses zou niet te spreken zijn over wat hij van Hazard al heeft gezien. Zo is hij volgens het Spaanse medium van mening dat zijn blessures hadden kunnen worden vermeden, indien hij zichzelf beter had verzorgd. Hazard kan de preses wel nog op andere gedachten brengen wanneer La Liga deze maand weer hervat wordt.

Liverpool FC blijkt concrete interesse te hebben in Thomas Meunier. Zo meldt TribalFootball via Evening Standard dat de Reds inmiddels de gesprekken hebben opgestart met de Rode Duivel. Meunier is weldra einde contract bij PSG en bij gebrek aan een nieuwe overeenkomst, zal hij dus zonder transfersom op te pikken zijn. Of Liverpool ook sportief een goede keuze is, valt dan weer te betwijfelen. Met Trent Alexander-Arnold hebben de Reds immers al één van de beste rechtsbacks ter wereld rondlopen. Bovendien

Volgens Sportlive zal Jan Vertonghen volgend seizoen voor Fiorentina spelen. De traditieclub uit Firenze zou volgens het medium de meest concrete optie zijn voor de Rode Duivel, en Vertonghen zou zelf niet weigerachtig staan tegenover een transfer richting Italië. Fiorentina zou op die manier clubs als Betis, AS Roma, Napoli en Internazionale te snel af zijn. Een bevestiging hiervan kwam er wel nog niet.

Nu Mauro Icardi definitief naar PSG is vertrokken, wil Internazionale met zijn opbrengsten een nieuwe spits aantrekken. Edinson Cavani, die transfervrij vertrekt bij PSG, dook al op als optie, maar volgens Mundo Deportivo is Alexandre Lacazette een optie die het Milanese bestuur meer kan bekoren. De Fransman van Arsenal wordt als een betere aankoop gezien qua verhouding prijs-kwaliteit.

Manchester United wil er alles aan doen om Jadon Sancho komende mercato naar Old Trafford te halen, maar zou ook al rekening houden met alternatieve pistes. Zo zou United een wel zeer pittige transfer overwegen. De recordkampioen van Engeland zou volgens The Independent Raheem Sterling van rivaal Manchester City willen overnemen. Dergelijk deal zou wel enkel mogelijk worden indien City effectief wordt uitgesloten van Europees voetbal.

LEES OOK: Meunier-talent naar Anderlecht? “Is geen probleem”

Als Anderlecht slechts één spits kon halen, wie zou u kiezen?

Meest recent

‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

16
16
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

131
131
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

73
73
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

30
30
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

32
32
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

58
58
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

104
104
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

158
158
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

204
204
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

416
416
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

103
103
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

888
888
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

304
304
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

104
104
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

476
476
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

287
287
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

237
237
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

349
349
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

459
459
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

126
126
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

620
620
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

250
250
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1088
1088
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

246
246
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

498
498

Meer sportnieuws