De gouden Icardi-deal: Europa's nummer één

498 stemmen
De gouden Icardi-deal: Europa's nummer één

Een basisbedrag van 50 miljoen euro, dat met bonussen kan verhoogd worden naar 58 miljoen. Paris Saint-Germain betaalde een peulschil om Internazionale-huurling Mauro Icardi definitief over te hevelen naar het Parc des Princes. In Milaan paste de Argentijn niet in de plannen van Antonio Conte, en ook de onderhandelingen omtrent een contractverlenging- en verbetering bleven maar aanslepen en uiteindelijk verhit. In Parijs rehabiliteerde Icardi zichzelf met groot succes, geen enkele andere centrale spits uit de grootste Europese competities was dit seizoen efficiënter dan de Argentijnse killer. Technisch directeur Leonardo mag zich terecht op de borst kloppen.


Leonardo arriveerde vorige zomer voor zijn tweede ambstermijn bij Paris Saint-Germain, en hij had weinig tijd nodig om een impact te maken op de zomermercato. De Braziliaan greep eerst in door de spelerskern uit te breiden, want vorig seizoen was de bank was niet meteen de sterkte van PSG. Leonardo haalde daarom Pablo Sarabia, Abou Diallo, Ander Herrera en Idrissa Gueye. Maar de ultieme droom van de Parijzenaars is het winnen van de Champions League, en dan moest er zeker nog één klepper bij. Dat werd uiteindelijk Mauro Icardi, de goalgetter van Internazionale zich op een dwaalspoor bevond in het Stadio Guiseppe Meazza. Leonardo twijfelde niet.



HECTISCHE ONDERHANDELINGEN

Icardi lukte in zes seizoenen tijd 124 doelpunten in het shirt van Inter, en daarvoor had hij amper 219 officiële wedstrijden voor nodig. De Argentijn terroriseerde de defensies van het Calcio en scoorde doelpunten bij de vleet. Tijdens de laatste vier seizoenen bij de Nerazzurri noteerde Icardi een waanzinnig gemiddelde van 0,61 doelpunt per 90 minuten. Het seizoen 17-18 spande daarbij de kroon met een waanzinnige 0,84 doelpunt per 90 minuten. Het jaar nadien hoopte Icardi en zijn vrouw/makelaar Wanda Nara op een logische verbetering van zijn contract, maar een akkoord bleef uit. Het droomhuwelijk tussen Inter en Icardi escaleerde daarna heel snel. 



Icardi had in Milaan nog een contract tot en met 2021, waarbij hij jaarlijks 4,5 miljoen euro op zijn rekening mocht bijschrijven. Met dat stevig salaris was Icardi één van de grootverdieners van de Serie A, maar voor een tweevoudig Italiaanse topschutter mocht dat wel eens gecorrigeerd worden. Icardi en zijn entourage mikten niet op het duizelingwekkende loon van Cristiano Ronaldo, maar hij mocht wel meer verdienen dan landgenoot Paulo Dybala van Juventus. Wanda Nara eiste 8 miljoen euro per jaar tot 2023, wat van haar man de tweede beste betaalde speler van de Serie A zou maken. De Chinese eigenaars van Inter stelden echter hun veto en boden 'maar' 6 miljoen euro per jaar, aangevuld met bonussen. Maar Wanda Nara laat niet met zich sollen.

De keiharde onderhandelaarster wil alles uit de kan halen voor haar man, die de voorbije jaren op een indrukwekkend hoog niveau voetbalde – en scoorde. Wanda Nara smeert in de pers openlijk de interesse uit van andere clubs, en klapt op de nationale televisie uit de biecht over de onderhandelingen met Internazionale. Daarvoor keerde Icardi ook al eens te laat terug uit vakantie – samen met Lautaro Martinez nota bene – en vond Inter het stilaan welletjes geweest. Icardi moest zijn aanvoerdersband inleveren, werd persona non grata in de kleedkamer én op de tribunes. Van hero to zero, het overkwam Icardi op nog geen jaar tijd. 

ZWIJGEN EN SCOREN

Leonardo en Paris Saint-Germain zagen hun kans schoon op de allerlaatste dag van de vorige zomermercato. Icardi werd gehuurd voor één seizoen, met een niet-verplichte aankoopoptie van 70 miljoen euro. Een koopje voor een garantie op doelpunten, maar een risico voor zijn reputatie als moeilijke jongen. Maar in Parijs viel Icardi op geen uitspatting te betrappen. Hij trapte zelfs niet na op Antonio Conte of sprak zelfs niet meer over de verschroeide situatie bij Internazionale. Even gooide Icardi zelfs nog met rozen over Milaan, de stad waar hij na zijn carrière wil blijven wonen. De Argentijn zette geen kwaad bloed meer. Hij focuste zich alleen nog maar op zijn prestaties op het veld. En dat loonde.



Een onbetwiste titularis was hij niet bij Paris Saint-Germain, maar Icardi bewees een uitstekende teamspeler te zijn én hij maakte ook vaak het verschil. De aanwezigheid van grote vedetten en concurrenten zoals Edinson Cavani, Angel Di Maria, Neymar of Kylian Mbappé hadden geen invloed op zijn prestaties of humeur. Icardi speelde dit seizoen ook maar 1.958 minuten, een aantal dat maar liefst tien ploegmaats overtroffen. Maar Icardi ontgoochelde zelden op het veld. Topschutter bij PSG of in de Ligue 1 werd hij niet, met 12 stuks eindigde hij als zevende, maar de efficiëntste spits in Europa wél.

DE EFFICIËNTSTE SPITS VAN EUROPA

Icardi lukte zijn 12 competitiedoelpunten middels 34 doelpogingen, omgerekend is dat een 35,2% omzetratio van kansen naar effectieve doelpunten. In de grootste vijf Europese competities kan niemand dat waanzinnig gemiddelde overtreffen. De Franse Ligue 1 is misschien wel het kleine broertje van de overige grote Europese competities, maar deze efficiëntie voor doel is daarom niet minder indrukwekkend. Bovendien oogt Icardi in de Champions League nog doeltreffender met een omzetratio van 45,4%. En in tegenstelling tot de Ligue 1 is het kampioenenbal anno 2020 nog niet stopgezet. 



Op 27-jarige leeftijd lijkt Icardi de absolute top van zijn kunnen te hebben bereikt. Nooit eerder toonde hij zo'n grote efficiëntie voor het doel, zelfs niet tijdens zijn grote topseizoen 17-18, toen hij voor Internazionale maar liefst 29 doelpunten scoorde in de Serie A. Bovendien scoorde Icardi dit seizoen ook erg regelmatig met 0,8 doelpunt per 90 minuten. Onder alle spitsen uit de grootste vijf Europese competities prijkt Icardi als nummer zes bij de frequentst scorende aanvallers uit het spel – dus zonder strafschoppen. Enkel Duvan Zapata (Atalanta), Sergio Aguero (Manchester City), Josip Ilicic (Atalanta), Robert Lewandowksi (Bayern München) en Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain) scoorden nog regelmatiger dan de Argentijn.

PSG EN ICARDI WINNEN, INTER VERLIEST

Het mag dus duidelijk zijn: Paris Saint-Germain en Icardi komen als grote winnaars uit deze deal. De Argentijn kan opnieuw zijn torinstinct etaleren en de Parijzenaars realiseerden een ongelofelijk interessante transactie. Volgens Gazzetta dello Sport heronderhandelde Leonardo de oorspronkelijke aankoopoptie van 70 miljoen euro naar 50 miljoen euro. De Braziliaan profiteerde daarmee van de financiële situatie van Internazionale, dat dringend geld nodig heeft om uit te halen tijdens de komende zomermercato – Luca Tonali zou daarbij het hoofdtarget zijn. Leonardo kreeg daarom nog eens 20 miljoen euro korting op de Icardi-deal, wat enorm sluw onderhandeld is door de Parijse technisch directeur. 



Die 50 miljoen euro is het basisbedrag Icardi's transfer, maar dat zal mogelijk nog worden aangedikt met 8 miljoen euro via allerhande bonussen. Deze premies zijn wellicht bepaald op diverse prestaties en successen, maar de eventuele betalingen hiervan zullen wellicht pas na één seizoen doorgevoerd worden. De voorlopige hoofdsom blijft aldus 50 miljoen euro, maar Inter voegde daarnaast nog een opmerkelijke clausule in het verkoopcontract. De Italianen hebben namelijk recht op een extra 15 miljoen euro wanneer PSG beslist om Icardi te verkopen aan een club uit de Serie A. Of hoe het doelpuntenwonder Icardi nog steeds grote schrik aanjaagt in Milaan. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Stroeykens hakt knopen door, wending Khalaili’

Is Icardi een onderschatte spits?

Meest recent

Anderlecht heeft opvolger Nathan De Cat al beet

We haalden al aan dat Antoine Sibierski nog een berg werk heeft te verzetten, want voorlopig is het ...

31
31
'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

204
204
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

113
113
'Transferbom Arsenal, United dokt 50 miljoen aan Chelsea'

Door het wereldkampioenschap gaat het nieuwe seizoen in de Premier League pas eind augustus weer van ...

40
40
'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Hoewel de voorbereiding inmiddels op toerental draait, moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe ...

456
456
'Balogun-bom zindert na: Infantino in vieze papieren'

Uiteindelijk maakte het op het veld geen verschil, maar de affaire rond Folarin Balogun heeft heel ...

554
554
Kritiek uit Waalse hoek: positie Mechele weer onder druk?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

349
349
'Club wil fors uitpakken: nieuwe middenvelder uit Serie A'

Bij landskampioen Club Brugge draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren, maar het is ...

324
324
'Bondscoach Nederland: topkandidaat open voor de job'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

176
176
'Anderlecht onder stoom: zes miljoen voor nieuwe spelmaker'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

657
657
Vanaken of De Bruyne tegen Spanje? "Ik zou hém opstellen"

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

565
565
Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

750
750
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

499
499
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

103
103
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

219
219
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

74
74
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

86
86
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

479
479
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

226
226
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

265
265
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

362
362
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

230
230
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

81
81
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

372
372
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

460
460

Meer sportnieuws