De gouden Icardi-deal: Europa's nummer één

498
De gouden Icardi-deal: Europa's nummer één

Een basisbedrag van 50 miljoen euro, dat met bonussen kan verhoogd worden naar 58 miljoen. Paris Saint-Germain betaalde een peulschil om Internazionale-huurling Mauro Icardi definitief over te hevelen naar het Parc des Princes. In Milaan paste de Argentijn niet in de plannen van Antonio Conte, en ook de onderhandelingen omtrent een contractverlenging- en verbetering bleven maar aanslepen en uiteindelijk verhit. In Parijs rehabiliteerde Icardi zichzelf met groot succes, geen enkele andere centrale spits uit de grootste Europese competities was dit seizoen efficiënter dan de Argentijnse killer. Technisch directeur Leonardo mag zich terecht op de borst kloppen.


Leonardo arriveerde vorige zomer voor zijn tweede ambstermijn bij Paris Saint-Germain, en hij had weinig tijd nodig om een impact te maken op de zomermercato. De Braziliaan greep eerst in door de spelerskern uit te breiden, want vorig seizoen was de bank was niet meteen de sterkte van PSG. Leonardo haalde daarom Pablo Sarabia, Abou Diallo, Ander Herrera en Idrissa Gueye. Maar de ultieme droom van de Parijzenaars is het winnen van de Champions League, en dan moest er zeker nog één klepper bij. Dat werd uiteindelijk Mauro Icardi, de goalgetter van Internazionale zich op een dwaalspoor bevond in het Stadio Guiseppe Meazza. Leonardo twijfelde niet.



HECTISCHE ONDERHANDELINGEN

Icardi lukte in zes seizoenen tijd 124 doelpunten in het shirt van Inter, en daarvoor had hij amper 219 officiële wedstrijden voor nodig. De Argentijn terroriseerde de defensies van het Calcio en scoorde doelpunten bij de vleet. Tijdens de laatste vier seizoenen bij de Nerazzurri noteerde Icardi een waanzinnig gemiddelde van 0,61 doelpunt per 90 minuten. Het seizoen 17-18 spande daarbij de kroon met een waanzinnige 0,84 doelpunt per 90 minuten. Het jaar nadien hoopte Icardi en zijn vrouw/makelaar Wanda Nara op een logische verbetering van zijn contract, maar een akkoord bleef uit. Het droomhuwelijk tussen Inter en Icardi escaleerde daarna heel snel. 



Icardi had in Milaan nog een contract tot en met 2021, waarbij hij jaarlijks 4,5 miljoen euro op zijn rekening mocht bijschrijven. Met dat stevig salaris was Icardi één van de grootverdieners van de Serie A, maar voor een tweevoudig Italiaanse topschutter mocht dat wel eens gecorrigeerd worden. Icardi en zijn entourage mikten niet op het duizelingwekkende loon van Cristiano Ronaldo, maar hij mocht wel meer verdienen dan landgenoot Paulo Dybala van Juventus. Wanda Nara eiste 8 miljoen euro per jaar tot 2023, wat van haar man de tweede beste betaalde speler van de Serie A zou maken. De Chinese eigenaars van Inter stelden echter hun veto en boden 'maar' 6 miljoen euro per jaar, aangevuld met bonussen. Maar Wanda Nara laat niet met zich sollen.

De keiharde onderhandelaarster wil alles uit de kan halen voor haar man, die de voorbije jaren op een indrukwekkend hoog niveau voetbalde – en scoorde. Wanda Nara smeert in de pers openlijk de interesse uit van andere clubs, en klapt op de nationale televisie uit de biecht over de onderhandelingen met Internazionale. Daarvoor keerde Icardi ook al eens te laat terug uit vakantie – samen met Lautaro Martinez nota bene – en vond Inter het stilaan welletjes geweest. Icardi moest zijn aanvoerdersband inleveren, werd persona non grata in de kleedkamer én op de tribunes. Van hero to zero, het overkwam Icardi op nog geen jaar tijd. 

ZWIJGEN EN SCOREN

Leonardo en Paris Saint-Germain zagen hun kans schoon op de allerlaatste dag van de vorige zomermercato. Icardi werd gehuurd voor één seizoen, met een niet-verplichte aankoopoptie van 70 miljoen euro. Een koopje voor een garantie op doelpunten, maar een risico voor zijn reputatie als moeilijke jongen. Maar in Parijs viel Icardi op geen uitspatting te betrappen. Hij trapte zelfs niet na op Antonio Conte of sprak zelfs niet meer over de verschroeide situatie bij Internazionale. Even gooide Icardi zelfs nog met rozen over Milaan, de stad waar hij na zijn carrière wil blijven wonen. De Argentijn zette geen kwaad bloed meer. Hij focuste zich alleen nog maar op zijn prestaties op het veld. En dat loonde.



Een onbetwiste titularis was hij niet bij Paris Saint-Germain, maar Icardi bewees een uitstekende teamspeler te zijn én hij maakte ook vaak het verschil. De aanwezigheid van grote vedetten en concurrenten zoals Edinson Cavani, Angel Di Maria, Neymar of Kylian Mbappé hadden geen invloed op zijn prestaties of humeur. Icardi speelde dit seizoen ook maar 1.958 minuten, een aantal dat maar liefst tien ploegmaats overtroffen. Maar Icardi ontgoochelde zelden op het veld. Topschutter bij PSG of in de Ligue 1 werd hij niet, met 12 stuks eindigde hij als zevende, maar de efficiëntste spits in Europa wél.

DE EFFICIËNTSTE SPITS VAN EUROPA

Icardi lukte zijn 12 competitiedoelpunten middels 34 doelpogingen, omgerekend is dat een 35,2% omzetratio van kansen naar effectieve doelpunten. In de grootste vijf Europese competities kan niemand dat waanzinnig gemiddelde overtreffen. De Franse Ligue 1 is misschien wel het kleine broertje van de overige grote Europese competities, maar deze efficiëntie voor doel is daarom niet minder indrukwekkend. Bovendien oogt Icardi in de Champions League nog doeltreffender met een omzetratio van 45,4%. En in tegenstelling tot de Ligue 1 is het kampioenenbal anno 2020 nog niet stopgezet. 



Op 27-jarige leeftijd lijkt Icardi de absolute top van zijn kunnen te hebben bereikt. Nooit eerder toonde hij zo'n grote efficiëntie voor het doel, zelfs niet tijdens zijn grote topseizoen 17-18, toen hij voor Internazionale maar liefst 29 doelpunten scoorde in de Serie A. Bovendien scoorde Icardi dit seizoen ook erg regelmatig met 0,8 doelpunt per 90 minuten. Onder alle spitsen uit de grootste vijf Europese competities prijkt Icardi als nummer zes bij de frequentst scorende aanvallers uit het spel – dus zonder strafschoppen. Enkel Duvan Zapata (Atalanta), Sergio Aguero (Manchester City), Josip Ilicic (Atalanta), Robert Lewandowksi (Bayern München) en Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain) scoorden nog regelmatiger dan de Argentijn.

PSG EN ICARDI WINNEN, INTER VERLIEST

Het mag dus duidelijk zijn: Paris Saint-Germain en Icardi komen als grote winnaars uit deze deal. De Argentijn kan opnieuw zijn torinstinct etaleren en de Parijzenaars realiseerden een ongelofelijk interessante transactie. Volgens Gazzetta dello Sport heronderhandelde Leonardo de oorspronkelijke aankoopoptie van 70 miljoen euro naar 50 miljoen euro. De Braziliaan profiteerde daarmee van de financiële situatie van Internazionale, dat dringend geld nodig heeft om uit te halen tijdens de komende zomermercato – Luca Tonali zou daarbij het hoofdtarget zijn. Leonardo kreeg daarom nog eens 20 miljoen euro korting op de Icardi-deal, wat enorm sluw onderhandeld is door de Parijse technisch directeur. 



Die 50 miljoen euro is het basisbedrag Icardi's transfer, maar dat zal mogelijk nog worden aangedikt met 8 miljoen euro via allerhande bonussen. Deze premies zijn wellicht bepaald op diverse prestaties en successen, maar de eventuele betalingen hiervan zullen wellicht pas na één seizoen doorgevoerd worden. De voorlopige hoofdsom blijft aldus 50 miljoen euro, maar Inter voegde daarnaast nog een opmerkelijke clausule in het verkoopcontract. De Italianen hebben namelijk recht op een extra 15 miljoen euro wanneer PSG beslist om Icardi te verkopen aan een club uit de Serie A. Of hoe het doelpuntenwonder Icardi nog steeds grote schrik aanjaagt in Milaan. 

LEES OOK: Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Is Icardi een onderschatte spits?

Meest recent

‘Seys smeedt geheim transferplan: Club in alle staten'

Joaquin Seys ligt nog tot 2029 vast bij Club Brugge, maar achter de schermen groeit de twijfel over ...

660
660
'Anderlecht heeft beet: aanwinst van 4 miljoen euro'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

172
172
'KV Mechelen incasseert miljoenen na akkoord met Sporting CP'

KV Mechelen gaat een volgende uitgaande toptransfer afronden. De Maneblussers zouden weer langs de ...

22
22
'Anderlecht denkt aan voorbije WK-ganger'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Er moet aanvallend nog héél ...

69
69
Cristiano Ronaldo dropt bommetje over voetbalpensioen

Cristiano Ronaldo heeft laten weten dat hij waarschijnlijk bezig is aan zijn laatste seizoen als ...

74
74
Extra kopzorg Anderlecht: "Snap het voorstel van trainer"

RSC Anderlecht heeft zijn eerste nederlaag van het nieuwe seizoen opgelopen. De Brusselaars startten ...

158
158
Tzolis schittert in afstraffing City; slippers Ajax en Feyenoord

Arsenal FC is sterk aan het seizoen begonnen. Met onder meer een glansrol voor Christos Tzolis legde ...

164
164
Beerschot haalt meteen uit; Sporting stunt met RSCA-product

Dit weekend is het startschot gegeven in de Challenger Pro League. Beerschot VA onderstreepte ...

80
80
Perfect rapport Gent: blunder Peano doet La Louvière das om

AA Gent blijft zijn goede start van het seizoen bevestigen. De Buffalo's begonnen zondag nochtans ...

72
72
Brüls doet opvallende Anderlecht-uitspraak na stunt

Christian Brüls heeft zondagmiddag voor een knappe prestatie gezorgd. Zo was de routinier ...

338
338
Droomavond wordt nachtmerrie: Genk meldt dramatisch nieuws

KRC Genk heeft zaterdagavond zijn eerste zege van het seizoen geboekt. De Limburgers bogen tegen KVC ...

148
148
Eerste nederlaag Anderlecht: Vitor Bruno geeft oorzaak

De eerste nederlaag van het nieuwe seizoen is een feit voor RSC Anderlecht. De recordkampioen liet ...

507
507
'Club Brugge blijft versterken: bekende naam onderweg'

Club Brugge wil in het slot van de mercato nog een flankaanvaller en linksachter aantrekken. ...

815
815
'Bornauw weg voor prikje; verrassende transfer Batshuayi'

Het einde van de zomerse transferperiode komt stilaan in zicht, maar verschillende (kandidaat-)Rode ...

71
71
Brüls doet monden openvallen: "Heel Anderlecht in zijn zak"

SK Beveren heeft op de tweede speeldag van de Jupiler Pro League al voor zijn eerste stunt gezorgd. ...

144
144
Feest op Freethiel! Fris Beveren haalt Anderlecht van wolk

SK Beveren heeft zondagmiddag voor een knappe stunt gezorgd. De promovendus kwam tegen RSC ...

268
268
'Pocognoli geeft groen licht: fascinerende nieuwe job'

Sébastien Pocognoli werd na nog geen jaar dienstverband al aan de kant geschoven als ...

35
35
'Onverwachte wending: miljoenendeal Genk 'on hold' gezet'

KRC Genk toonde zaterdagavond een flink staaltje veerkracht en boog tegen KVC Westerlo een dubbele ...

511
511
'Club Brugge in actie: vizier op voormalig Cercle-chouchou'

Club Brugge wil in het slot van de mercato enkel gerichte aanwinsten aan de selectie toevoegen. Zo ...

570
570
Sterkhouder Anderlecht gebeten hond: "Wat een nonchalance"

Met een Europees najaar in de pocket en na een goede start van het seizoen, trok RSC Anderlecht ...

292
292
'Schoktransfer Manchester City: contract van 100 miljoen'

Als nieuwe bondscoach van Nederland zal Xavi Hernandez straks ook de Saudische competitie van ...

225
225
Van Bommel in Cegeka Arena: verrassende kandidaat-Duivel?

Het leven van een bondscoach kan soms hard zijn. Terwijl zijn zoon Ruben zaterdag zijn eerst ...

377
377
'Arsenal niet voldaan: Arteta pusht voor monsteraanwinst'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

162
162
Bruno gooit elftal opnieuw om: Anderlecht met basisdebutant

RSC Anderlecht is veelbelovend aan het nieuwe seizoen begonnen. Dat vraagt wel om bevestiging ...

148
148
Onbegrip Anderlecht na Europees duel: "Hij was tegen ons"

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond van een Europees najaar verzekerd. In de laatste voorronde ...

515
515

Meer sportnieuws