TRANSFERUURTJE: 'MPH weg bij Standard, Fenerbahçe aast op twee smaakmakers Club'

378 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'MPH weg bij Standard, Fenerbahçe aast op twee smaakmakers Club'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt er alsmaar meer op dat Michel Preud'homme volgend seizoen Standard niet meer zal coachen. Dinsdag zou hij zijn afscheid aankondigen, de kans zou zelfs bestaan dat hij de club - waar hij ook vice-voorzitter en sportief verantwoordelijke is - helemaal zal verlaten. Zijn opvolger zou uit het buitenland komen, waarbij sprake is van een piste uit Scandinavië.



Bij Club Brugge lopen een aantal spelers in de kijker. Fenerbahçe zou zijn zinnen gezet hebben op twee van hen, met name Emmanuel Dennis en Charles De Ketelaere. Die eerste geniet ook belangstelling van Arsenal en Napoli. Club is bereid mee te werken aan een transfer, maar zou wel pas willen beginnen onderhandelen bij een bod vanaf 20 miljoen euro.

De Ketelaere kwam dan weer op opmerkelijke wijze in beeld bij de Turken. Hij zou er aangeraden zijn door Hasan Cetinkaya, de sportieve baas van Westerlo. Hij zou De Ketelaere aanbevolen hebben tijdens de onderhandelingen om de uitleenbeurt van doelman Berke Özer te verlengen. De 19-jarige aanvaller wordt ook gevolgd door Atalanta en Inter, maar heeft zelf nog geen trek in een transfer.



Anderlecht moet nog vrezen dat het straks één van zijn talenten gaat verliezen. De 16-jarige Wassim Lantaki wordt een grote toekomst voorspeld, maar de jonge linksachter kan ook nog vertrekken. Lille zou de Marokkaanse Belg graag willen binnenhalen.

KV Kortrijk haalde in januari Terem Moffi binnen en de Nigeriaanse spits liet zich meteen zien met vier goals in zeven matchen. Dat kan hem na een half seizoen al een fraaie transfer opleveren, want Galatasaray zou de 21-jarige willen binnenhalen. De Turkse topclub zou in Moffi een ideale doublure voor Falcao zien.



KRC Genk zoekt nog een aanvaller en daarvoor wordt Juan Brunetta genoemd. De Argentijn zou wel pas een prioriteit worden als Genk Cyriel Dessers zou mislopen en zelfs dan zal Godoy Cruz hem niet zomaar laten gaan. Een constructie waarbij Brunetta nog het seizoen mag uitdoen in Argentinië zou de meeste kans maken, maar het is maar de vraag of Genk dat ziet zitten.

BUITENLAND

Razvan Marin kende niet meteen een geslaagd eerste seizoen bij Ajax en werd de voorbije maanden dan ook alweer aan een vertrek gelinkt. Een aantal Belgische clubs toonden al interesse, maar nu zou ook Galatasaray de Roemeen graag willen binnenhalen. De Turkse kampioen zou Marin wel willen huren en het is nog niet helemaal duidelijk of Ajax dat ziet zitten.



Liverpool zoekt ondanks een knalseizoen nog naar versterking en zou een middenvelder kunnen halen. Het toont interesse in de 21-jarige Houssem Aouar van Olympique Lyon. De Fransman zou wel 50 miljoen euro moeten kosten, maar wordt gezien als de opvolger van Georginio Wijnaldum, wiens toekomst nog onzeker is aangezien zijn contract in 2021 afloopt.

De kans lijkt zeer groot dat Arek Milik deze zomer Napoli zal verlaten, aangezien hij weigert om zijn in 2021 aflopende contract te verlengen. Napoli wil 50 miljoen euro voor zijn spits, maar zou wel bereid zijn de prijs te laten zakken voor een Engelse club om hem zo uit de handen van Juventus te houden. Arsenal zou de grootste kans maken de Pool te strikken, maar ook Chelsea, Manchester United en Tottenham worden niet uitgesloten.



Hoe dan ook is de eerste grote transfer van de zomer al een feit, want PSG bevestigde zondag dat het de aankoopoptie op Mauro Icardi gelicht heeft. De Argentijnse spits zou daardoor voor 60 à 70 miljoen euro definitief overgenomen worden van Internazionale.

LEES OOK: 'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Moet De Ketelaere ook na volgend seizoen nog bij Club blijven?

Meest recent

'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

35
35
Oranje-international krijgt dramatisch nieuws te verwerken

Oranje maakte indruk in de groepsfase met vlotte zeges tegen Tunesië en vooral Zweden. Het won ...

0
0
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

9
9
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

551
551
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

17
17
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

21
21
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

50
50
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

256
256
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

102
102
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

115
115
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

49
49
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

80
80
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

54
54
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

51
51
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

213
213
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

137
137
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

114
114
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

36
36
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

283
283
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

182
182
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

62
62
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

48
48
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92

Meer sportnieuws