TRANSFERUURTJE: 'MPH weg bij Standard, Fenerbahçe aast op twee smaakmakers Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'MPH weg bij Standard, Fenerbahçe aast op twee smaakmakers Club'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt er alsmaar meer op dat Michel Preud'homme volgend seizoen Standard niet meer zal coachen. Dinsdag zou hij zijn afscheid aankondigen, de kans zou zelfs bestaan dat hij de club - waar hij ook vice-voorzitter en sportief verantwoordelijke is - helemaal zal verlaten. Zijn opvolger zou uit het buitenland komen, waarbij sprake is van een piste uit Scandinavië.



Bij Club Brugge lopen een aantal spelers in de kijker. Fenerbahçe zou zijn zinnen gezet hebben op twee van hen, met name Emmanuel Dennis en Charles De Ketelaere. Die eerste geniet ook belangstelling van Arsenal en Napoli. Club is bereid mee te werken aan een transfer, maar zou wel pas willen beginnen onderhandelen bij een bod vanaf 20 miljoen euro.

De Ketelaere kwam dan weer op opmerkelijke wijze in beeld bij de Turken. Hij zou er aangeraden zijn door Hasan Cetinkaya, de sportieve baas van Westerlo. Hij zou De Ketelaere aanbevolen hebben tijdens de onderhandelingen om de uitleenbeurt van doelman Berke Özer te verlengen. De 19-jarige aanvaller wordt ook gevolgd door Atalanta en Inter, maar heeft zelf nog geen trek in een transfer.



Anderlecht moet nog vrezen dat het straks één van zijn talenten gaat verliezen. De 16-jarige Wassim Lantaki wordt een grote toekomst voorspeld, maar de jonge linksachter kan ook nog vertrekken. Lille zou de Marokkaanse Belg graag willen binnenhalen.

KV Kortrijk haalde in januari Terem Moffi binnen en de Nigeriaanse spits liet zich meteen zien met vier goals in zeven matchen. Dat kan hem na een half seizoen al een fraaie transfer opleveren, want Galatasaray zou de 21-jarige willen binnenhalen. De Turkse topclub zou in Moffi een ideale doublure voor Falcao zien.



KRC Genk zoekt nog een aanvaller en daarvoor wordt Juan Brunetta genoemd. De Argentijn zou wel pas een prioriteit worden als Genk Cyriel Dessers zou mislopen en zelfs dan zal Godoy Cruz hem niet zomaar laten gaan. Een constructie waarbij Brunetta nog het seizoen mag uitdoen in Argentinië zou de meeste kans maken, maar het is maar de vraag of Genk dat ziet zitten.

BUITENLAND

Razvan Marin kende niet meteen een geslaagd eerste seizoen bij Ajax en werd de voorbije maanden dan ook alweer aan een vertrek gelinkt. Een aantal Belgische clubs toonden al interesse, maar nu zou ook Galatasaray de Roemeen graag willen binnenhalen. De Turkse kampioen zou Marin wel willen huren en het is nog niet helemaal duidelijk of Ajax dat ziet zitten.



Liverpool zoekt ondanks een knalseizoen nog naar versterking en zou een middenvelder kunnen halen. Het toont interesse in de 21-jarige Houssem Aouar van Olympique Lyon. De Fransman zou wel 50 miljoen euro moeten kosten, maar wordt gezien als de opvolger van Georginio Wijnaldum, wiens toekomst nog onzeker is aangezien zijn contract in 2021 afloopt.

De kans lijkt zeer groot dat Arek Milik deze zomer Napoli zal verlaten, aangezien hij weigert om zijn in 2021 aflopende contract te verlengen. Napoli wil 50 miljoen euro voor zijn spits, maar zou wel bereid zijn de prijs te laten zakken voor een Engelse club om hem zo uit de handen van Juventus te houden. Arsenal zou de grootste kans maken de Pool te strikken, maar ook Chelsea, Manchester United en Tottenham worden niet uitgesloten.



Hoe dan ook is de eerste grote transfer van de zomer al een feit, want PSG bevestigde zondag dat het de aankoopoptie op Mauro Icardi gelicht heeft. De Argentijnse spits zou daardoor voor 60 à 70 miljoen euro definitief overgenomen worden van Internazionale.

LEES OOK: De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Moet De Ketelaere ook na volgend seizoen nog bij Club blijven?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

25
25
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

37
37
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

61
61
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

62
62
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

44
44
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

46
46
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

80
80
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

179
179
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

148
148
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

131
131
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

66
66
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

62
62
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

126
126
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

182
182
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

268
268
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

154
154
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

102
102
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

205
205
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

384
384
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

121
121
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

508
508
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

132
132
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

135
135
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

281
281

Meer sportnieuws