'Anderlecht kan profiteren van maatregel Pro League'

door
'Anderlecht kan profiteren van maatregel Pro League'

RSC Anderlecht maakte afgelopen week zijn plan 20'-25' bekend, waarmee men de club weer wil doen aanknopen met de successen van weleer. Als onderdeel daarvan maakt Marc Coucke als voorzitter plaats voor Wouter Vandenhaute. Maar Coucke blijft wel degelijk op post als hoofdaandeelhouder.


Meer nog, de zakenman zou via enkele ingrepen nog meer gaan investeren in de club. Zo zou hij een deel van de schulden laten omzetten in aandelen en ook een nieuwe kapitaalsverhoging doorvoeren. Daarnaast zou Vandenhaute een aantal nieuwe investeerders zoeken zodat er opnieuw financiële ruimte en voldoende werkbudget is. Paars-Wit moet dan wel oppassen dat het de Financial Fair Play-regels niet overtreedt. Al kan het wat dat betreft wel profiteren van een ingreep bij de Pro League.

Dries Bervoet, journalist bij De Tijd, wijst er namelijk op dat men overweegt om de toepassing van de FFP-regels uit te stellen gezien de huidige situatie. "Het Belgische voetbal zal de FFP-regels, invoeren als voorwaarde om profvoetbal te spelen. Een club mag dus niet meer uitgeven dan het aan dagelijkse inkomsten binnenkrijgt. Dat de Pro League nu overweegt om de invoering uit te stellen, komt Anderlecht natuurlijk niet slecht uit. Om de club te herstructureren is vers kapitaal nodig en de marge zou door de FFP heel klein zijn om extra geld in de club te pompen. Bij uitstel zou Vandenhaute een grotere marge hebben", klonk het bij Sporza.

LEES OOK: Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Denkt u dat Anderlecht binnen de drie seizoenen weer meedoet voor de titel?

Meest recent

Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

0
0
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

71
71
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

221
221
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

7
7
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

23
23
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

37
37
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

86
86
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

69
69
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

54
54
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

308
308
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

145
145
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

272
272
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

121
121
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

434
434
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

248
248
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

192
192
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

155
155
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

232
232
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

67
67
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

697
697
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

59
59
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

79
79
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

122
122
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

446
446
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

65
65

Meer sportnieuws