'Anderlecht kan profiteren van maatregel Pro League'

door
'Anderlecht kan profiteren van maatregel Pro League'

RSC Anderlecht maakte afgelopen week zijn plan 20'-25' bekend, waarmee men de club weer wil doen aanknopen met de successen van weleer. Als onderdeel daarvan maakt Marc Coucke als voorzitter plaats voor Wouter Vandenhaute. Maar Coucke blijft wel degelijk op post als hoofdaandeelhouder.


Meer nog, de zakenman zou via enkele ingrepen nog meer gaan investeren in de club. Zo zou hij een deel van de schulden laten omzetten in aandelen en ook een nieuwe kapitaalsverhoging doorvoeren. Daarnaast zou Vandenhaute een aantal nieuwe investeerders zoeken zodat er opnieuw financiële ruimte en voldoende werkbudget is. Paars-Wit moet dan wel oppassen dat het de Financial Fair Play-regels niet overtreedt. Al kan het wat dat betreft wel profiteren van een ingreep bij de Pro League.

Dries Bervoet, journalist bij De Tijd, wijst er namelijk op dat men overweegt om de toepassing van de FFP-regels uit te stellen gezien de huidige situatie. "Het Belgische voetbal zal de FFP-regels, invoeren als voorwaarde om profvoetbal te spelen. Een club mag dus niet meer uitgeven dan het aan dagelijkse inkomsten binnenkrijgt. Dat de Pro League nu overweegt om de invoering uit te stellen, komt Anderlecht natuurlijk niet slecht uit. Om de club te herstructureren is vers kapitaal nodig en de marge zou door de FFP heel klein zijn om extra geld in de club te pompen. Bij uitstel zou Vandenhaute een grotere marge hebben", klonk het bij Sporza.

LEES OOK: Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

Denkt u dat Anderlecht binnen de drie seizoenen weer meedoet voor de titel?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

34
34
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

44
44
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

50
50
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

78
78
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

21
21
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

68
68
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

317
317
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

47
47
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

50
50
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

105
105
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

63
63
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

191
191
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

124
124
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

136
136
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

91
91
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

608
608
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

310
310
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

33
33
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

109
109
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

43
43
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

101
101
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

92
92
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

64
64
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

552
552

Meer sportnieuws