'Anderlecht kan profiteren van maatregel Pro League'

door
'Anderlecht kan profiteren van maatregel Pro League'

RSC Anderlecht maakte afgelopen week zijn plan 20'-25' bekend, waarmee men de club weer wil doen aanknopen met de successen van weleer. Als onderdeel daarvan maakt Marc Coucke als voorzitter plaats voor Wouter Vandenhaute. Maar Coucke blijft wel degelijk op post als hoofdaandeelhouder.


Meer nog, de zakenman zou via enkele ingrepen nog meer gaan investeren in de club. Zo zou hij een deel van de schulden laten omzetten in aandelen en ook een nieuwe kapitaalsverhoging doorvoeren. Daarnaast zou Vandenhaute een aantal nieuwe investeerders zoeken zodat er opnieuw financiële ruimte en voldoende werkbudget is. Paars-Wit moet dan wel oppassen dat het de Financial Fair Play-regels niet overtreedt. Al kan het wat dat betreft wel profiteren van een ingreep bij de Pro League.

Dries Bervoet, journalist bij De Tijd, wijst er namelijk op dat men overweegt om de toepassing van de FFP-regels uit te stellen gezien de huidige situatie. "Het Belgische voetbal zal de FFP-regels, invoeren als voorwaarde om profvoetbal te spelen. Een club mag dus niet meer uitgeven dan het aan dagelijkse inkomsten binnenkrijgt. Dat de Pro League nu overweegt om de invoering uit te stellen, komt Anderlecht natuurlijk niet slecht uit. Om de club te herstructureren is vers kapitaal nodig en de marge zou door de FFP heel klein zijn om extra geld in de club te pompen. Bij uitstel zou Vandenhaute een grotere marge hebben", klonk het bij Sporza.

LEES OOK: VAR-fiasco in JPL: Lardot geeft flagrante fout toe

Denkt u dat Anderlecht binnen de drie seizoenen weer meedoet voor de titel?

Meest recent

Africa Cup-soap escaleert: duister complot met Infatino?

Twee maanden nadat het de finale verloor van Senegal, mag Marokko zich alsnog winnaar van de Africa ...

33
33
Taravel laat zich gelden: drie slachtoffers in selectie RSCA

Nu in Letland een oplossing is gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

143
143
Courtois blijft Europa verbazen: straffe woorden L'Equipe

Real Madrid heeft zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De 3-0-zege ...

81
81
Selectie Rode Duivels: twéé enorme JPL-verrassingen?

Vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van eind deze maand in ...

250
250
'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Dat de jeugdwerking van Club Brugge steeds beter rendeert, bleek dinsdag andermaal. Zo plaatste de ...

252
252
‘Anderlecht zet alles op alles: toptransfer op de nummer 10’

Anderlecht maakt werk van extra creativiteit op de nummer 10. Paars-wit volgt een offensieve ...

261
261
VAR-fiasco in JPL: Lardot geeft flagrante fout toe

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

229
229
'Transfergevecht Karetsas barst los: bod van 30 miljoen'

KRC Genk staat voor tweede seizoensbepalende duels tegen SC Freiburg en La Louvière. De ...

120
120
Rudi Garcia onder vuur: "Raadsel waarom hij niet speelt"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

238
238
Africa Cup-bom zorgt voor schokgolf: Senegal in alle staten

Het Afrikaanse voetbal staat sinds dinsdagavond in rep en roer. Twee maanden na de verloren finale ...

150
150
Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

105
105
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

105
105
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

81
81
'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

262
262
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

490
490
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

519
519
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

73
73
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

69
69
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

348
348
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

26
26
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

201
201
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

309
309
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

383
383
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

166
166
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

87
87

Meer sportnieuws