TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge vindt akkoord, Mertens-deal beklonken'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge vindt akkoord, Mertens-deal beklonken'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge heeft zijn eerste transfer voor volgend seizoen afgerond. De landskampioen maakte immers bekend dat het Eduard Sobol een jaar langer zal huren van Shakhtar Donetsk. In de overeenkomst werd ook een nieuwe aankoopoptie opgenomen. Ondertussen mikt Charleroi op een nieuwe huurbeurt van Kaveh Rezaei, maar Club zou hem liever definitief verkopen. Er zal dus nog stevig onderhandeld moeten worden met de Carolo's.

RSC Anderlecht is op zoek naar een extra doelman en volgt daarvoor verschillende pistes. Zo ook in Kroatië. Het lokale medium Sportske novosti meldt namelijk dat Paars-Wit één van de teams is die belangstelling heeft in Ivo Grbic, het 24-jarige sluitstuk van Lokomotiva Zagreb. RSCA krijgt wel concurrentie uit de Bundesliga, want ook Freiburg en Schalke 04 zouden hem graag willen binnenhalen.

Standard zou opnieuw een bekend gezicht willen terughalen naar Sclessin. La Dernière Heure weet dat de Rouches Hugo Cuypers terug naar Luik willen brengen. De 23-jarige aanvaller is eigendom van Olympiakos, dat hem afgelopen seizoen uitleende aan Ajaccio. Standard zou om en bij de 1,5 miljoen euro veil hebben voor zijn jeugdproduct. Ondertussen neemt de interesse in Mergim Vojvoda toe. Naast SS Lazio zou nu ook Torino zich gemeld hebben voor de back.

Moeskroen zou een huidige speler van KV Kortrijk in het vizier hebben. Door de nakende overname van Lille OSC, gonst het nu al van de transfergeruchten bij de Henegouwers. Zo zou doelman Adam Jakubech volgens Het Laatste Nieuws komend seizoen onder de lat gaan staan bij Les Hurlus. Afgelopen seizoen werd hij verhuurd aan KVK.

BUITENLAND
Het heeft er alle schijn van dat Dries Mertens bij SSC Napoli zal blijven. Bij Sport/Mediaset is men zelfs overtuigd dat de contractverlening zo goed als rond is. Volgens het medium zal het nieuws bekend worden gemaakt nog voor de eerste wedstrijd van Napoli na de hervatting van het seizoen. Dat wordt de halve finale van de Coppa Italia tegen Internazionale, dat lange tijd interesse toonde in de Rode Duivel.

Paris Saint-Germain en Internazionale zijn het naar verluidt eens geworden over een definitieve transfer voor Mauro Icardi. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano gaat het om een bedrag van vijftig miljoen euro plus zeven miljoen aan mogelijke bonussen. De Argentijnse spits speelde het voorbije seizoen al op huurbasis in de Franse hoofdstad.

FC Barcelona zou Juventus nul op het rekest hebben gegeven. Volgens Tuttosport heeft de Oude Dame een aanbieding op tafel gelegd om Ansu Fati naar Turijn te halen, maar dat werd door Barça meteen van tafel geveegd. De 17-jarige flankaanvaller brak dit seizoen door in Camp Nou en Barça wil hem dan ook niet verkopen. Fati is één van de weinige spelers die niet weg mag.

Napoli heeft volgens Tuttosport Jan Vertonghen een contractvoorstel van twee jaar gedaan, plus optie voor nog een seizoen. Daarmee wil de club van Dries Mertens vooral AS Roma de loef afsteken. De kans lijkt steeds groter te worden dat de Rode Duivel komend seizoen in de Serie A zal gaan voetballen, zijn contract bij Tottenham zal hij sowieso niet verlengen.

Real Madrid gaat door de coronacrisis vermoedelijk wat minder doen op de transfermarkt dan gepland, maar er is bij De Koninklijke wel ruimte voor één of twee goede aanwinsten. En de kans dat Eduardo Camavinga overkomt van Stade Rennes is een stuk groter geworden. Volgens de sportkrant AS heeft de jonge middenvelder zijn zinnen namelijk gezet op een transfer naar het Estadio Santiago Bernabéu.

LEES OOK: Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Bijtekenen bij Napoli was de beste optie voor Mertens ...

Meest recent

Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

47
47
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

60
60
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

50
50
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

169
169
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

75
75
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

416
416
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

370
370
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

396
396
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

110
110
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

566
566
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

185
185
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

255
255
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

304
304
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

128
128
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

76
76
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

218
218
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

190
190
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

81
81
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

101
101
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

48
48
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

303
303
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

296
296
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

264
264
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

265
265
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

323
323

Meer sportnieuws