'Coucke zette stap terug na zware clash met Kompany'

door
'Coucke zette stap terug na zware clash met Kompany'

Vincent Kompany zal dan toch nog een tijdje bij RSC Anderlecht blijven. Deze week geraakte bekend dat de Rode Duivel samen met nieuwe voorzitter Wouter Vandenhaute een deel van de aandelen zal kopen, bovendien bevestigde de recordkampioen dat Kompany ook na het aflopen van zijn spelerscontract binnen de club actief zal blijven. Daar was nochtans twijfel over ontstaan.


De afgelopen maanden zou Pep Guardiola immers stevig hebben aangedrongen om Kompany terug naar Manchester City te halen. In het Etihad Stadium had onze landgenoot aan de slag kunnen gaan als T2 van de Spaanse toptrainer. Het duo Vandenhaute-Van Eetvelt kon hem met deze nieuwe bestuursconstructie echter overtuigen om te blijven. Maar blijkbaar speelden nog andere zaken een rol in zijn beslissing.

Zo stelt Dries Bervoet, journalist van De Tijd, dat het tot een conflict zou zijn gekomen tussen Kompany en Marc Coucke, die aftreedt als voorzitter. "De relatie tussen Coucke en Kompany was bevroren geraakt, met een clash tussen de sleutelspelers tot gevolg. Dat Manchester City en Pep Guardiola opnieuw interesse hadden in Kompany, zou als hefboom zijn gebruikt om Coucke te overtuigen om een stapje opzij te zetten", vertelt Bervoet bij Sporza.

En indien Kompany was vertrokken, zou Coucke het helemaal verkorven hebben binnen de club. "Als de perceptie zou ontstaan dat Coucke de prins van het Lotto Park weer uit de club had geduwd, dan zou de positie van de voorzitter zwaar onder druk zijn komen te staan. Dan zou Coucke het moeilijk hebben om nog te functioneren", aldus Bervoet.

LEES OOK: Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

Denkt u dat Kompany op termijn ook voorzitter zal worden?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

45
45
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

18
18
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

48
48
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

24
24
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

140
140
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

18
18
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

113
113
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

178
178
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

105
105
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

206
206
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

86
86
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

55
55
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

143
143
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

294
294
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

287
287
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

190
190
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

506
506
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

40
40
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

234
234
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

176
176
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

254
254
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

366
366
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

340
340

Meer sportnieuws