Het Pedro Elias-effect: Sonck wordt ereburger van Ninove

813 stemmen
Het Pedro Elias-effect: Sonck wordt ereburger van Ninove

Het nieuwe coronavirus gooide ook het hele sportvoorjaar overhoop, maar in ons land werd een aangenaam alternatief voorzien. Zo werd De Containercup, waarin verschillende atleten uit diverse takken het tegen mekaar opnamen, een groot succes. En dat had voor een groot deel met het onuitgegeven commentaarsduo te maken.


Het programma op VIER en Play Sports werd immers van commentaar voorzien door televisiemaker Pedro Elias en analist/ex-Rode Duivel Wesley Sonck. De humor en satire van Elias gecombineerd met de deskundigheid van Sonck, bleek aan te slaan bij een erg groot publiek. En dat heeft die laatste nu ook nog een fraaie titel opgeleverd. Zo zal Sonck worden uitgeroepen tot 'Ereburger van Ninove', dat meldt VIER op zijn website.

Bij wijze van grap stelde Elias in één van de afleveringen dat Sonck gezien al zijn verdiensten het verdiende om ereburger te worden van zijn thuisstad. Dat werd een running-gag doorheen het programma en zo ging de bal aan het rollen. Gemeenteraadslid Jan Arijs stelde het ereburgerschap van Sonck voor op de gemeenteraad van 28 mei.

Wanneer de coronacrisis grotendeels achter is, zal de titel officieel gemaakt worden met de nodige festiviteiten. "De verdiensten van Wesley Sonck voldoen volledig aan de voorwaarden waardoor het gepast zou zijn hem uit te roepen tot ereburger van Ninove", aldus Arijs. Ook kunstschaatser en mede-Ninovieter Kevin Van der Perre zal dezelfde onderscheiding krijgen.

LEES OOK: Van Gucht onder vuur: Zware klappen stapelen zich op

Het duo Sonck-Elias moet ook ingeschakeld worden in de JPL ...

Meest recent

Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

5
5
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

16
16
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

176
176
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

176
176
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

53
53
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

114
114
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

101
101
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

241
241
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

205
205
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

67
67
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

136
136
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

245
245
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

257
257
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

450
450
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

237
237
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

444
444
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

144
144
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

58
58
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

262
262
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

268
268
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

590
590
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

327
327
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

480
480
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

132
132
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

336
336

Meer sportnieuws