De Genkse illusie: Dessers geen absolute Belgische top

1052
De Genkse illusie: Dessers geen absolute Belgische top

Dimitri de Condé maakte er geen geheim van. Tijdens de komende zomermercato moeten de sterkhouders van KRC Genk behouden blijven, én moet de ploeg daarnaast versterkt worden met enkele gerichte aankopen. De omzetting van de huurbeurten in een definitieve aankoop van Eboue Kouassi en Junya Ito was een eerste stap in de goede richting. De tweede demarche is het aantrekken van een extra spits. Daarvoor wordt het vizier gericht op Cyriel Dessers, aanvaller bij Heracles Almelo.


Een vlotscorende, 25-jarige Belgische spits. Het is zowat de natte droom van elke clubleider in 1A, en die wil Dimitri de Condé maar wat graag verwezenlijken. Met 15 doelpunten in 26 competitiewedstrijden vond Dessers inderdaad vlotjes de weg naar het doel in de Eredivisie. Samen met Feyenoord-flankaanvaller Steven Berghuis werd Dessers dit seizoen zelfs bekroond als gedeeld topschutter in de Nederlandse competitie. Dessers scoort zijn doelpunten, maar een uitermate efficiënte spits is hij evenwel niet.



KARRENVRACHT AAN KANSEN 

Dessers had namelijk 81 doelkansen nodig om tot zijn knap aantal van 15 doelpunten te komen, geen enkele pure aanvaller in de Eredivisie betrachtte meer pogingen richting het doel. Als we de omrekening maken van doelkansen naar effectieve doelpunten, dan komt Dessers uit bij een ratio van 18,5%. Die ratio is zeker niet verkeerd, maar qua efficiëntie is Dessers daarmee pas de elfde in de ranglijst onder de Eredivisie-spitsen. Met die 18,5% zou Dessers in de Jupiler Pro League trouwens gefinisht zijn als achttiende efficiëntste aanvaller.



De omzetratio van Dessers verbleekt evenwel bij die van Jonathan David (27,6%), Dieumerci Mbokani (26,4%), Kaveh Rezaei (25,5%) en zelfs Hans Vanaken (25,4%). Bovendien speelde zowat de ganse ploeg van Heracles in dienst van Dessers, en benadrukte analist Aad de Mos ook dat het nog altijd gemakkelijker is om te scoren in Nederland dan in België. En dat is toch iets om indachtig te zijn voor KRC Genk, vooraleer het beslist om miljoenen neer te tellen voor Dessers. Maar de 25-jarige kan wél betere cijfers voorleggen dan alle andere Genk-spitsen dit seizoen: Ally Samatta zette dit jaar zijn kansen nog om aan 14%, Paul Onuachu deed dat aan 14,7%. 

28 GEMISTE MINUTEN

Dessers scoorde wel op regelmatige basis voor zijn huidige club. Dat is ook niet erg vreemd, aangezien de spits in élke competitiewedstrijd startte. Bovendien werd Dessers amper één keer vroegtijdig naar de kant gehaald, en maakten slechts 15 spelers in de Eredivisie meer speelminuten dan hem. Toch is het een sterke prestatie om ook dan 15 doelpunten te scoren aan een gemiddelde van 0,55 doelpunt per wedstrijd. Daarmee is Dessers de op vier na regelmatigste doelpuntenmaker onder de Eredivisie-spitsen. Co-topschutter Steven Berghuis scoorde wel nog regelmatiger met 0,6 doelpunt per wedstrijd. Bovendien is de Feyenoord-sterkhouder ook een flankaanvaller.



CONCLUSIE

De uitermate effectieve Cyriel Dessers zou zeker een meerwaarde betekenen voor KRC Genk, dat niet meteen echte goalgetters in de rangen heeft. Als aanvulling op het specifieke profiel van Onuachu – die overigens niét ontgoochelde – zou Dessers een welkome versterking zijn in Limburg. Toch lijkt het duidelijk dat er geen wonderen moeten verwacht worden van de spits, indien hij naar Genk trekt. De co-topschutter van de Eredivisie heeft namelijk een karrenvracht aan kansen nodig om doelpunten te maken. Dat hoeft in se zeker geen probleem te zijn, maar dan mag de aanvoer van zijn medemaats het dan wel niet laten afweten. 

LEES OOK: Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Is Dessers een spits voor de Belgische top?

Meest recent

'Monstertransfer Erling Haaland: drie grootmachten in gevecht'

Manchester City had Erling Haaland dinsdagavond niet nodig om in de Champions League met ...

37
37
Europees op TV: hier kijk je Anderlecht, Gent, Union én STVV

Donderdag wacht weer een drukke voetbalavond met een volledige speeldag in de Europa én ...

60
60
‘Italië kookt: Tresoldi maakt meest gehate transfer'

Na zijn hattrick in San Siro is Nicolò Tresoldi de man van het moment in Italië. Maar ...

132
132
Hommeles bij Anderlecht: Bruno krijgt veeg uit de pan

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

252
252
De Bruyne verbaast bij Napoli: Italiaanse pers maakt U-bocht

In de Champions League heeft SSC Napoli dinsdagavond een cruciale zege geboekt tegen Bodo/Glimt: ...

136
136
Club-Lens: Leko hakt laatste zware knoop door in basisploeg

Een week na de straffe stunt in Milaan, moet Club Brugge opnieuw vol aan de bak in de Champions ...

119
119
Koppen lopen: deze topclubs sturen mannetje naar Club-Lens

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

368
368
Plooien gladgestreken? Allegri looft De Bruyne

De voorbije week stonden de Italiaanse kranten vol van de 'vete' tussen Kevin De Bruyne en ...

59
59
Flick doet goudeerlijke uitspraak na nederlaag tegen PSG

De voetballiefhebber werd dinsdagavond verwend in de Champions Leauge, met maar liefst 40 doelpunten ...

76
76
PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Het is dinsdag een spectaculaire avond geworden in de Champions League. Dé kraker was ...

53
53
Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

De Rode Duivels staan er na vier wedstrijden vrij goed voor in de Nations League. Ze staan na vier ...

53
53
'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

244
244
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

132
132
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

417
417
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

48
48
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

68
68
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

50
50
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

150
150
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

131
131
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

364
364
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

216
216
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

581
581
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

156
156
Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

342
342
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

198
198

Meer sportnieuws