De Genkse illusie: Dessers geen absolute Belgische top

door
De Genkse illusie: Dessers geen absolute Belgische top

Dimitri de Condé maakte er geen geheim van. Tijdens de komende zomermercato moeten de sterkhouders van KRC Genk behouden blijven, én moet de ploeg daarnaast versterkt worden met enkele gerichte aankopen. De omzetting van de huurbeurten in een definitieve aankoop van Eboue Kouassi en Junya Ito was een eerste stap in de goede richting. De tweede demarche is het aantrekken van een extra spits. Daarvoor wordt het vizier gericht op Cyriel Dessers, aanvaller bij Heracles Almelo.


Een vlotscorende, 25-jarige Belgische spits. Het is zowat de natte droom van elke clubleider in 1A, en die wil Dimitri de Condé maar wat graag verwezenlijken. Met 15 doelpunten in 26 competitiewedstrijden vond Dessers inderdaad vlotjes de weg naar het doel in de Eredivisie. Samen met Feyenoord-flankaanvaller Steven Berghuis werd Dessers dit seizoen zelfs bekroond als gedeeld topschutter in de Nederlandse competitie. Dessers scoort zijn doelpunten, maar een uitermate efficiënte spits is hij evenwel niet.



KARRENVRACHT AAN KANSEN 

Dessers had namelijk 81 doelkansen nodig om tot zijn knap aantal van 15 doelpunten te komen, geen enkele pure aanvaller in de Eredivisie betrachtte meer pogingen richting het doel. Als we de omrekening maken van doelkansen naar effectieve doelpunten, dan komt Dessers uit bij een ratio van 18,5%. Die ratio is zeker niet verkeerd, maar qua efficiëntie is Dessers daarmee pas de elfde in de ranglijst onder de Eredivisie-spitsen. Met die 18,5% zou Dessers in de Jupiler Pro League trouwens gefinisht zijn als achttiende efficiëntste aanvaller.



De omzetratio van Dessers verbleekt evenwel bij die van Jonathan David (27,6%), Dieumerci Mbokani (26,4%), Kaveh Rezaei (25,5%) en zelfs Hans Vanaken (25,4%). Bovendien speelde zowat de ganse ploeg van Heracles in dienst van Dessers, en benadrukte analist Aad de Mos ook dat het nog altijd gemakkelijker is om te scoren in Nederland dan in België. En dat is toch iets om indachtig te zijn voor KRC Genk, vooraleer het beslist om miljoenen neer te tellen voor Dessers. Maar de 25-jarige kan wél betere cijfers voorleggen dan alle andere Genk-spitsen dit seizoen: Ally Samatta zette dit jaar zijn kansen nog om aan 14%, Paul Onuachu deed dat aan 14,7%. 

28 GEMISTE MINUTEN

Dessers scoorde wel op regelmatige basis voor zijn huidige club. Dat is ook niet erg vreemd, aangezien de spits in élke competitiewedstrijd startte. Bovendien werd Dessers amper één keer vroegtijdig naar de kant gehaald, en maakten slechts 15 spelers in de Eredivisie meer speelminuten dan hem. Toch is het een sterke prestatie om ook dan 15 doelpunten te scoren aan een gemiddelde van 0,55 doelpunt per wedstrijd. Daarmee is Dessers de op vier na regelmatigste doelpuntenmaker onder de Eredivisie-spitsen. Co-topschutter Steven Berghuis scoorde wel nog regelmatiger met 0,6 doelpunt per wedstrijd. Bovendien is de Feyenoord-sterkhouder ook een flankaanvaller.



CONCLUSIE

De uitermate effectieve Cyriel Dessers zou zeker een meerwaarde betekenen voor KRC Genk, dat niet meteen echte goalgetters in de rangen heeft. Als aanvulling op het specifieke profiel van Onuachu – die overigens niét ontgoochelde – zou Dessers een welkome versterking zijn in Limburg. Toch lijkt het duidelijk dat er geen wonderen moeten verwacht worden van de spits, indien hij naar Genk trekt. De co-topschutter van de Eredivisie heeft namelijk een karrenvracht aan kansen nodig om doelpunten te maken. Dat hoeft in se zeker geen probleem te zijn, maar dan mag de aanvoer van zijn medemaats het dan wel niet laten afweten. 

LEES OOK: Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Is Dessers een spits voor de Belgische top?

Meest recent

Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

1
1
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

15
15
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

38
38
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

14
14
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

172
172
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

42
42
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

127
127
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

138
138
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

70
70
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

87
87
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

75
75
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

61
61
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

312
312
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

300
300
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

242
242
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

58
58
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

63
63
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

58
58
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

280
280
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

487
487
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

185
185
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

125
125
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

267
267
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

585
585

Meer sportnieuws