De Genkse illusie: Dessers geen absolute Belgische top

1052
De Genkse illusie: Dessers geen absolute Belgische top

Dimitri de Condé maakte er geen geheim van. Tijdens de komende zomermercato moeten de sterkhouders van KRC Genk behouden blijven, én moet de ploeg daarnaast versterkt worden met enkele gerichte aankopen. De omzetting van de huurbeurten in een definitieve aankoop van Eboue Kouassi en Junya Ito was een eerste stap in de goede richting. De tweede demarche is het aantrekken van een extra spits. Daarvoor wordt het vizier gericht op Cyriel Dessers, aanvaller bij Heracles Almelo.


Een vlotscorende, 25-jarige Belgische spits. Het is zowat de natte droom van elke clubleider in 1A, en die wil Dimitri de Condé maar wat graag verwezenlijken. Met 15 doelpunten in 26 competitiewedstrijden vond Dessers inderdaad vlotjes de weg naar het doel in de Eredivisie. Samen met Feyenoord-flankaanvaller Steven Berghuis werd Dessers dit seizoen zelfs bekroond als gedeeld topschutter in de Nederlandse competitie. Dessers scoort zijn doelpunten, maar een uitermate efficiënte spits is hij evenwel niet.



KARRENVRACHT AAN KANSEN 

Dessers had namelijk 81 doelkansen nodig om tot zijn knap aantal van 15 doelpunten te komen, geen enkele pure aanvaller in de Eredivisie betrachtte meer pogingen richting het doel. Als we de omrekening maken van doelkansen naar effectieve doelpunten, dan komt Dessers uit bij een ratio van 18,5%. Die ratio is zeker niet verkeerd, maar qua efficiëntie is Dessers daarmee pas de elfde in de ranglijst onder de Eredivisie-spitsen. Met die 18,5% zou Dessers in de Jupiler Pro League trouwens gefinisht zijn als achttiende efficiëntste aanvaller.



De omzetratio van Dessers verbleekt evenwel bij die van Jonathan David (27,6%), Dieumerci Mbokani (26,4%), Kaveh Rezaei (25,5%) en zelfs Hans Vanaken (25,4%). Bovendien speelde zowat de ganse ploeg van Heracles in dienst van Dessers, en benadrukte analist Aad de Mos ook dat het nog altijd gemakkelijker is om te scoren in Nederland dan in België. En dat is toch iets om indachtig te zijn voor KRC Genk, vooraleer het beslist om miljoenen neer te tellen voor Dessers. Maar de 25-jarige kan wél betere cijfers voorleggen dan alle andere Genk-spitsen dit seizoen: Ally Samatta zette dit jaar zijn kansen nog om aan 14%, Paul Onuachu deed dat aan 14,7%. 

28 GEMISTE MINUTEN

Dessers scoorde wel op regelmatige basis voor zijn huidige club. Dat is ook niet erg vreemd, aangezien de spits in élke competitiewedstrijd startte. Bovendien werd Dessers amper één keer vroegtijdig naar de kant gehaald, en maakten slechts 15 spelers in de Eredivisie meer speelminuten dan hem. Toch is het een sterke prestatie om ook dan 15 doelpunten te scoren aan een gemiddelde van 0,55 doelpunt per wedstrijd. Daarmee is Dessers de op vier na regelmatigste doelpuntenmaker onder de Eredivisie-spitsen. Co-topschutter Steven Berghuis scoorde wel nog regelmatiger met 0,6 doelpunt per wedstrijd. Bovendien is de Feyenoord-sterkhouder ook een flankaanvaller.



CONCLUSIE

De uitermate effectieve Cyriel Dessers zou zeker een meerwaarde betekenen voor KRC Genk, dat niet meteen echte goalgetters in de rangen heeft. Als aanvulling op het specifieke profiel van Onuachu – die overigens niét ontgoochelde – zou Dessers een welkome versterking zijn in Limburg. Toch lijkt het duidelijk dat er geen wonderen moeten verwacht worden van de spits, indien hij naar Genk trekt. De co-topschutter van de Eredivisie heeft namelijk een karrenvracht aan kansen nodig om doelpunten te maken. Dat hoeft in se zeker geen probleem te zijn, maar dan mag de aanvoer van zijn medemaats het dan wel niet laten afweten. 

LEES OOK: Titanenduel in Genk-Gent: Thorup zet Burgess op zijn plek

Is Dessers een spits voor de Belgische top?

Meest recent

'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

44
44
'De Bruyne doet ogen openen: Allegri grijpt in bij Napoli'

In de Serie A wil SSC Napoli zich zondagavond herpakken. Na twee opeenvolgende nederlagen moet er op ...

30
30
Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

135
135
RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

21
21
Titanenduel in Genk-Gent: Thorup zet Burgess op zijn plek

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

418
418
TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

135
135
OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

171
171
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

23
23
Michèle Lacroix doet aangrijpend verhaal: “Drie maanden superzwaar”’

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

83
83
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

85
85
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

119
119
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

104
104
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

91
91
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

302
302
Alarmbel rond Lukaku bij Fenerbahçe: "Hij is daarvan de dupe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

118
118
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

399
399
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

205
205
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

452
452
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

355
355
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

506
506
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

342
342
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

116
116
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

96
96
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

48
48
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

202
202

Meer sportnieuws