De Genkse illusie: Dessers geen absolute Belgische top

door
De Genkse illusie: Dessers geen absolute Belgische top

Dimitri de Condé maakte er geen geheim van. Tijdens de komende zomermercato moeten de sterkhouders van KRC Genk behouden blijven, én moet de ploeg daarnaast versterkt worden met enkele gerichte aankopen. De omzetting van de huurbeurten in een definitieve aankoop van Eboue Kouassi en Junya Ito was een eerste stap in de goede richting. De tweede demarche is het aantrekken van een extra spits. Daarvoor wordt het vizier gericht op Cyriel Dessers, aanvaller bij Heracles Almelo.


Een vlotscorende, 25-jarige Belgische spits. Het is zowat de natte droom van elke clubleider in 1A, en die wil Dimitri de Condé maar wat graag verwezenlijken. Met 15 doelpunten in 26 competitiewedstrijden vond Dessers inderdaad vlotjes de weg naar het doel in de Eredivisie. Samen met Feyenoord-flankaanvaller Steven Berghuis werd Dessers dit seizoen zelfs bekroond als gedeeld topschutter in de Nederlandse competitie. Dessers scoort zijn doelpunten, maar een uitermate efficiënte spits is hij evenwel niet.



KARRENVRACHT AAN KANSEN 

Dessers had namelijk 81 doelkansen nodig om tot zijn knap aantal van 15 doelpunten te komen, geen enkele pure aanvaller in de Eredivisie betrachtte meer pogingen richting het doel. Als we de omrekening maken van doelkansen naar effectieve doelpunten, dan komt Dessers uit bij een ratio van 18,5%. Die ratio is zeker niet verkeerd, maar qua efficiëntie is Dessers daarmee pas de elfde in de ranglijst onder de Eredivisie-spitsen. Met die 18,5% zou Dessers in de Jupiler Pro League trouwens gefinisht zijn als achttiende efficiëntste aanvaller.



De omzetratio van Dessers verbleekt evenwel bij die van Jonathan David (27,6%), Dieumerci Mbokani (26,4%), Kaveh Rezaei (25,5%) en zelfs Hans Vanaken (25,4%). Bovendien speelde zowat de ganse ploeg van Heracles in dienst van Dessers, en benadrukte analist Aad de Mos ook dat het nog altijd gemakkelijker is om te scoren in Nederland dan in België. En dat is toch iets om indachtig te zijn voor KRC Genk, vooraleer het beslist om miljoenen neer te tellen voor Dessers. Maar de 25-jarige kan wél betere cijfers voorleggen dan alle andere Genk-spitsen dit seizoen: Ally Samatta zette dit jaar zijn kansen nog om aan 14%, Paul Onuachu deed dat aan 14,7%. 

28 GEMISTE MINUTEN

Dessers scoorde wel op regelmatige basis voor zijn huidige club. Dat is ook niet erg vreemd, aangezien de spits in élke competitiewedstrijd startte. Bovendien werd Dessers amper één keer vroegtijdig naar de kant gehaald, en maakten slechts 15 spelers in de Eredivisie meer speelminuten dan hem. Toch is het een sterke prestatie om ook dan 15 doelpunten te scoren aan een gemiddelde van 0,55 doelpunt per wedstrijd. Daarmee is Dessers de op vier na regelmatigste doelpuntenmaker onder de Eredivisie-spitsen. Co-topschutter Steven Berghuis scoorde wel nog regelmatiger met 0,6 doelpunt per wedstrijd. Bovendien is de Feyenoord-sterkhouder ook een flankaanvaller.



CONCLUSIE

De uitermate effectieve Cyriel Dessers zou zeker een meerwaarde betekenen voor KRC Genk, dat niet meteen echte goalgetters in de rangen heeft. Als aanvulling op het specifieke profiel van Onuachu – die overigens niét ontgoochelde – zou Dessers een welkome versterking zijn in Limburg. Toch lijkt het duidelijk dat er geen wonderen moeten verwacht worden van de spits, indien hij naar Genk trekt. De co-topschutter van de Eredivisie heeft namelijk een karrenvracht aan kansen nodig om doelpunten te maken. Dat hoeft in se zeker geen probleem te zijn, maar dan mag de aanvoer van zijn medemaats het dan wel niet laten afweten. 

LEES OOK: Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Is Dessers een spits voor de Belgische top?

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

30
30
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

39
39
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

110
110
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

210
210
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

98
98
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

145
145
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

195
195
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

389
389
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

254
254
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

79
79
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

669
669
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

220
220
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

248
248
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

226
226
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

105
105
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

64
64
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

543
543
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

232
232
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

103
103
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

449
449
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

575
575
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

65
65
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

223
223
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

758
758

Meer sportnieuws