De Genkse illusie: Dessers geen absolute Belgische top

1052
De Genkse illusie: Dessers geen absolute Belgische top

Dimitri de Condé maakte er geen geheim van. Tijdens de komende zomermercato moeten de sterkhouders van KRC Genk behouden blijven, én moet de ploeg daarnaast versterkt worden met enkele gerichte aankopen. De omzetting van de huurbeurten in een definitieve aankoop van Eboue Kouassi en Junya Ito was een eerste stap in de goede richting. De tweede demarche is het aantrekken van een extra spits. Daarvoor wordt het vizier gericht op Cyriel Dessers, aanvaller bij Heracles Almelo.


Een vlotscorende, 25-jarige Belgische spits. Het is zowat de natte droom van elke clubleider in 1A, en die wil Dimitri de Condé maar wat graag verwezenlijken. Met 15 doelpunten in 26 competitiewedstrijden vond Dessers inderdaad vlotjes de weg naar het doel in de Eredivisie. Samen met Feyenoord-flankaanvaller Steven Berghuis werd Dessers dit seizoen zelfs bekroond als gedeeld topschutter in de Nederlandse competitie. Dessers scoort zijn doelpunten, maar een uitermate efficiënte spits is hij evenwel niet.



KARRENVRACHT AAN KANSEN 

Dessers had namelijk 81 doelkansen nodig om tot zijn knap aantal van 15 doelpunten te komen, geen enkele pure aanvaller in de Eredivisie betrachtte meer pogingen richting het doel. Als we de omrekening maken van doelkansen naar effectieve doelpunten, dan komt Dessers uit bij een ratio van 18,5%. Die ratio is zeker niet verkeerd, maar qua efficiëntie is Dessers daarmee pas de elfde in de ranglijst onder de Eredivisie-spitsen. Met die 18,5% zou Dessers in de Jupiler Pro League trouwens gefinisht zijn als achttiende efficiëntste aanvaller.



De omzetratio van Dessers verbleekt evenwel bij die van Jonathan David (27,6%), Dieumerci Mbokani (26,4%), Kaveh Rezaei (25,5%) en zelfs Hans Vanaken (25,4%). Bovendien speelde zowat de ganse ploeg van Heracles in dienst van Dessers, en benadrukte analist Aad de Mos ook dat het nog altijd gemakkelijker is om te scoren in Nederland dan in België. En dat is toch iets om indachtig te zijn voor KRC Genk, vooraleer het beslist om miljoenen neer te tellen voor Dessers. Maar de 25-jarige kan wél betere cijfers voorleggen dan alle andere Genk-spitsen dit seizoen: Ally Samatta zette dit jaar zijn kansen nog om aan 14%, Paul Onuachu deed dat aan 14,7%. 

28 GEMISTE MINUTEN

Dessers scoorde wel op regelmatige basis voor zijn huidige club. Dat is ook niet erg vreemd, aangezien de spits in élke competitiewedstrijd startte. Bovendien werd Dessers amper één keer vroegtijdig naar de kant gehaald, en maakten slechts 15 spelers in de Eredivisie meer speelminuten dan hem. Toch is het een sterke prestatie om ook dan 15 doelpunten te scoren aan een gemiddelde van 0,55 doelpunt per wedstrijd. Daarmee is Dessers de op vier na regelmatigste doelpuntenmaker onder de Eredivisie-spitsen. Co-topschutter Steven Berghuis scoorde wel nog regelmatiger met 0,6 doelpunt per wedstrijd. Bovendien is de Feyenoord-sterkhouder ook een flankaanvaller.



CONCLUSIE

De uitermate effectieve Cyriel Dessers zou zeker een meerwaarde betekenen voor KRC Genk, dat niet meteen echte goalgetters in de rangen heeft. Als aanvulling op het specifieke profiel van Onuachu – die overigens niét ontgoochelde – zou Dessers een welkome versterking zijn in Limburg. Toch lijkt het duidelijk dat er geen wonderen moeten verwacht worden van de spits, indien hij naar Genk trekt. De co-topschutter van de Eredivisie heeft namelijk een karrenvracht aan kansen nodig om doelpunten te maken. Dat hoeft in se zeker geen probleem te zijn, maar dan mag de aanvoer van zijn medemaats het dan wel niet laten afweten. 

LEES OOK: Thorup-ingreep rendeert: permanente wissel bij Genk?

Is Dessers een spits voor de Belgische top?

Meest recent

Westerlo droomt van Europa: spelers schatten kansen in

Het kan soms verkeren in een voetbalseizoen, zo ervaren ze ook bij Westerlo. Met een nul op negen ...

7
7
Wordt Compper de volgende coach die vliegt in JPL?

Antwerp blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Het ging zondag met 5-1 onderuit in ...

33
33
STVV-coach trekt aan alarmbel: "Er moet iets veranderen"

Donderdag maakt STVV tegen het Georgische Iberia zijn debuut in de league phase van de Conference ...

22
22
Westerlo haalt uit, maar Charaï was hierover niet tevreden

Westerlo kende een moeilijk seizoensbegin met een nul op negen, maar is sindsdien helemaal onder ...

3
3
Vanderbiest komt geweldige onthulling over 'vete' met Raman

'Eindelijk', zal het overheersende gevoel zijn bij KV Mechelen. Op de achtste speeldag pakte het ...

22
22
'AC Milan haalt opvolger Modric in JPL'

Bij AC Milan kunnen ze dit seizoen nog steeds genieten van Luka Modric. De Kroatische middenvelder ...

53
53
Compper briest na rode kaart: "Ik ben nog steeds boos"

Antwerp had gehoopt om zich te herpakken nadat het zijn vier laatste wedstrijden voor de ...

84
84
'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

Club Brugge heeft dit weekend geen steek laten vallen in de Jupiler Pro League en ging vlotjes met ...

108
108
KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

61
61
Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

54
54
Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Om 18u30 ontving KVC Westerlo Royal Antwerp FC. De bezoekers moesten na een slechte reeks punten ...

104
104
'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

410
410
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

38
38
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

186
186
Standard pakt 0 op 9: Euvrard laat frustraties vrije loop

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

72
72
De Meyer spreekt klare taal: “Of ik de druk op mijn positie voel?”

STVV speelt een belangrijk duel tegen KV Mechelen. De Truienaars willen na een 0 op 6 weer aanknopen ...

36
36
3.5 op 10: basisdebutant zakt door ijs bij zwak Union

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

48
48
Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Patro Eisden en Jong Genk maakten er een bijzonder geladen Limburgse derby van. Met Radja Nainggolan ...

348
348
Evenepoel steelt show bij Serie A-topper; baalmiddag Sels

In de Engelse Premier League heeft Nottingham Forrest andermaal puntenverlies geleden. Matz Sels en ...

59
59
Sterk OHL zorgt voor stevige verrassing op veld van Union

Uiterst verrassend, maar absoluut verdiend, heeft OHL deze namiddag Union in bedwang gehouden. De ...

74
74
Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Club Brugge staat in de Champions League voor de lastige verplaatsing naar Inter Milaan. Daarvoor ...

293
293
Standard spreekt schande: veelzeggende reactie Lardot

Standard heeft zich na de interland-break niet kunnen herpakken. In een leeg Sclessin boekten de ...

246
246
Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

RSC Anderlecht heeft zaterdagnamiddag de drie punten gepakt op het veld van Cercle Brugge. Maar de ...

427
427
Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

182
182
Nieuwe blamage United: Neville neemt Lammens in vizier

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League. De Mancunians gaven zaterdag ook ...

144
144

Meer sportnieuws