"Kans op besmetting tijdens voetbalmatch niet groter dan in supermarkt"

door

De Jupiler Pro League werd inmiddels definitief stopgezet, maar mogelijk zijn de Belgische profclubs toch een beetje te voorbarig geweest. In de Duitsland werden al drie speeldagen afgewerkt sinds de Bundesliga heropgestart werd en dat leverde nog geen enkel probleem op. Ook La Liga, de Serie A en de Premier League zullen weldra weer van start gaan.


Het nieuwe coronavirus lijkt stilaan dan ook onder controle, bovendien blijkt voetballen ook een pak veiliger dan gedacht. Deze week werden immers de resultaten gepubliceerd van een studie die was aangevraagd door de Nederlandse voetbalbond. Daaruit blijkt dat de kans op besmetting tijdens een voetbalwedstrijd verwaarloosbaar is. "Niet eens groter dan in een supermarkt", wordt onderzoeker Edwin Goedhart geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Volgens de krant heeft men de resultaten van het onderzoek dan ook grondig bestudeerd bij de Pro League. Daar wil men volgende week met een aantal protocollen naar buiten komen die moeten opgevolgd worden wanneer de wedstrijden weer van start gaan. In die protocollen wordt bijvoorbeeld ook opgenomen wanneer en hoe frequent de spelers getest zullen worden. Want ook het testen blijft van cruciaal belang om de competitiehervatting vlot te laten verlopen.

LEES OOK: Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

De JPL is veel te vroeg stopgezet ...

Meest recent

'RSCA haalt opgelucht adem: Union SG wandelen gestuurd'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

9
9
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

28
28
'Club Brugge en Anderlecht vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

62
62
Overmars voelt de druk: Antwerp gaat all-in

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

61
61
KRC Genk maakt indruk: dromen zoals negen jaar geleden?

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

48
48
‘Anderlecht stuurt Mourinho wandelen tot na het WK 2026’

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

90
90
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

439
439
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

66
66
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

37
37
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

109
109
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

428
428
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

202
202
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

484
484
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

172
172
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

223
223
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

38
38
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

52
52
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

659
659
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

808
808
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

141
141
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

312
312
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

395
395
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

468
468
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

419
419
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

417
417

Meer sportnieuws