EXCLUSIEF Genk strikt topper: "Zal snel interesse uit topcompetities lokken"

door
EXCLUSIEF Genk strikt topper:

KRC Genk heeft weer een zeer interessante transfer afgerond. Het haalde Daniel Muñoz weg bij Atlético Nacional en betaalde volgens onze bronnen tussen de 4 en 4,5 miljoen euro voor 85% van de transferrechten. Onze redactie polste bij Colombia-kenner Simon Edwards naar de kwaliteiten van de 24-jarige verdediger.


"Muñoz is een geweldige atleet en hij is verdedigend sterk, maar ook iemand die 90 minuten lang de flank kan afdweilen. Aanvallend brengt hij de ploeg ook veel bij. Het is bovendien een speler met veel werkkracht en hij was enorm geliefd bij de fans van Atlético Nacional", opent Edwards.

Zet de komst van Muñoz de deur open voor een vertrek van Maehle?

Bij Genk lijkt de aanwinst de deur open te zetten voor een vertrek van Joakim Maehle, maar als die toch zou blijven, dan kan Hannes Wolf hem ook elders posteren. "Hij brak helemaal door als rechtsachter, maar hij speelde ook als verdedigende middenvelder of als box-to-box-middenvelder. Een meerwaarde voor een ploeg."

Er was dus interesse van ploegen als FC Porto en Boca Juniors, maar Genk heeft een zeer goede naam in Colombia. "Ik denk dat Muñoz in elke topcompetitie mee kan draaien, maar ik ben ook van mening dat Genk een goede tussenstap is. Daar zal hij vaker spelen en kan hij zich aanpassen aan het Europese voetbal en misschien wel in de Champions League spelen. Met zijn dynamische en energieke speelstijl ben ik er zeker van dat hij snel interesse uit grote competities zal lokken."

Muñoz staat bijzonder dicht bij de nationale ploeg van Colombia.

De verdediger staat ook bijzonder dicht bij het nationaal elftal van Colombia. "Volgens mij staat hij dichter bij een basisplaats dan Lucumi en Cuesta, die toch Sanchez en Mina voor hen hebben staan. Volgens mij is Muñoz nu al de beste rechtsachter van Colombia en ik ben er zeker van dat hij snel een basisspeler zal zijn bij Genk."

"Hij werd al een aantal keren opgeroepen, maar had net de pech dat hij toen sukkelde met kleine blessures. Bij Colombia is er op rechts nog twijfel. Stefan Medina is verdedigend degelijk en Santiago Arias is vooral aanvallend goed, maar Muñoz combineert beiden. De kans bestaat ook dat hij soms de rol van Juan Cuadrado kan overnemen in de nationale ploeg", besluit Edwards.

LEES OOK: Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

Straffe transfer van De Condé?

Meest recent

Fink slikt bittere pil: smaakmaker Genk maanden out

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

0
0
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

82
82
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

124
124
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

101
101
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

161
161
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

94
94
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

184
184
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

52
52
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

126
126
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

321
321
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

237
237
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

271
271
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

274
274
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

368
368
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

320
320
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

150
150
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

58
58
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

273
273
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

71
71
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

568
568
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

469
469
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

174
174
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

257
257
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

44
44
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

1033
1033

Meer sportnieuws