EXCLUSIEF Genk strikt topper: "Zal snel interesse uit topcompetities lokken"

door
EXCLUSIEF Genk strikt topper:

KRC Genk heeft weer een zeer interessante transfer afgerond. Het haalde Daniel Muñoz weg bij Atlético Nacional en betaalde volgens onze bronnen tussen de 4 en 4,5 miljoen euro voor 85% van de transferrechten. Onze redactie polste bij Colombia-kenner Simon Edwards naar de kwaliteiten van de 24-jarige verdediger.


"Muñoz is een geweldige atleet en hij is verdedigend sterk, maar ook iemand die 90 minuten lang de flank kan afdweilen. Aanvallend brengt hij de ploeg ook veel bij. Het is bovendien een speler met veel werkkracht en hij was enorm geliefd bij de fans van Atlético Nacional", opent Edwards.

Zet de komst van Muñoz de deur open voor een vertrek van Maehle?

Bij Genk lijkt de aanwinst de deur open te zetten voor een vertrek van Joakim Maehle, maar als die toch zou blijven, dan kan Hannes Wolf hem ook elders posteren. "Hij brak helemaal door als rechtsachter, maar hij speelde ook als verdedigende middenvelder of als box-to-box-middenvelder. Een meerwaarde voor een ploeg."

Er was dus interesse van ploegen als FC Porto en Boca Juniors, maar Genk heeft een zeer goede naam in Colombia. "Ik denk dat Muñoz in elke topcompetitie mee kan draaien, maar ik ben ook van mening dat Genk een goede tussenstap is. Daar zal hij vaker spelen en kan hij zich aanpassen aan het Europese voetbal en misschien wel in de Champions League spelen. Met zijn dynamische en energieke speelstijl ben ik er zeker van dat hij snel interesse uit grote competities zal lokken."

Muñoz staat bijzonder dicht bij de nationale ploeg van Colombia.

De verdediger staat ook bijzonder dicht bij het nationaal elftal van Colombia. "Volgens mij staat hij dichter bij een basisplaats dan Lucumi en Cuesta, die toch Sanchez en Mina voor hen hebben staan. Volgens mij is Muñoz nu al de beste rechtsachter van Colombia en ik ben er zeker van dat hij snel een basisspeler zal zijn bij Genk."

"Hij werd al een aantal keren opgeroepen, maar had net de pech dat hij toen sukkelde met kleine blessures. Bij Colombia is er op rechts nog twijfel. Stefan Medina is verdedigend degelijk en Santiago Arias is vooral aanvallend goed, maar Muñoz combineert beiden. De kans bestaat ook dat hij soms de rol van Juan Cuadrado kan overnemen in de nationale ploeg", besluit Edwards.

LEES OOK: Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Straffe transfer van De Condé?

Meest recent

De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

46
46
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

42
42
Maguire anti-held United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

22
22
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

121
121
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

85
85
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

100
100
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

92
92
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

127
127
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

209
209
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

48
48
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

227
227
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

503
503
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

176
176
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

385
385
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

90
90
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

133
133
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

139
139
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

352
352
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

64
64
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

253
253
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

185
185
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

377
377
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

78
78
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

206
206
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

206
206

Meer sportnieuws