EXCLUSIEF Genk strikt topper: "Zal snel interesse uit topcompetities lokken"

door
EXCLUSIEF Genk strikt topper:

KRC Genk heeft weer een zeer interessante transfer afgerond. Het haalde Daniel Muñoz weg bij Atlético Nacional en betaalde volgens onze bronnen tussen de 4 en 4,5 miljoen euro voor 85% van de transferrechten. Onze redactie polste bij Colombia-kenner Simon Edwards naar de kwaliteiten van de 24-jarige verdediger.


"Muñoz is een geweldige atleet en hij is verdedigend sterk, maar ook iemand die 90 minuten lang de flank kan afdweilen. Aanvallend brengt hij de ploeg ook veel bij. Het is bovendien een speler met veel werkkracht en hij was enorm geliefd bij de fans van Atlético Nacional", opent Edwards.

Zet de komst van Muñoz de deur open voor een vertrek van Maehle?

Bij Genk lijkt de aanwinst de deur open te zetten voor een vertrek van Joakim Maehle, maar als die toch zou blijven, dan kan Hannes Wolf hem ook elders posteren. "Hij brak helemaal door als rechtsachter, maar hij speelde ook als verdedigende middenvelder of als box-to-box-middenvelder. Een meerwaarde voor een ploeg."

Er was dus interesse van ploegen als FC Porto en Boca Juniors, maar Genk heeft een zeer goede naam in Colombia. "Ik denk dat Muñoz in elke topcompetitie mee kan draaien, maar ik ben ook van mening dat Genk een goede tussenstap is. Daar zal hij vaker spelen en kan hij zich aanpassen aan het Europese voetbal en misschien wel in de Champions League spelen. Met zijn dynamische en energieke speelstijl ben ik er zeker van dat hij snel interesse uit grote competities zal lokken."

Muñoz staat bijzonder dicht bij de nationale ploeg van Colombia.

De verdediger staat ook bijzonder dicht bij het nationaal elftal van Colombia. "Volgens mij staat hij dichter bij een basisplaats dan Lucumi en Cuesta, die toch Sanchez en Mina voor hen hebben staan. Volgens mij is Muñoz nu al de beste rechtsachter van Colombia en ik ben er zeker van dat hij snel een basisspeler zal zijn bij Genk."

"Hij werd al een aantal keren opgeroepen, maar had net de pech dat hij toen sukkelde met kleine blessures. Bij Colombia is er op rechts nog twijfel. Stefan Medina is verdedigend degelijk en Santiago Arias is vooral aanvallend goed, maar Muñoz combineert beiden. De kans bestaat ook dat hij soms de rol van Juan Cuadrado kan overnemen in de nationale ploeg", besluit Edwards.

Straffe transfer van De Condé?

Meest recent

Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

88
88
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

40
40
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

10
10
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

28
28
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

42
42
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

179
179
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

157
157
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

78
78
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

315
315
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

109
109
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

202
202
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

104
104
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

89
89
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

75
75
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

64
64
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

251
251
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

133
133
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

127
127
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

38
38
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

369
369
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

171
171
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

46
46
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

87
87
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

441
441
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

49
49

Meer sportnieuws