EXCLUSIEF Genk strikt topper: "Zal snel interesse uit topcompetities lokken"

door
EXCLUSIEF Genk strikt topper:

KRC Genk heeft weer een zeer interessante transfer afgerond. Het haalde Daniel Muñoz weg bij Atlético Nacional en betaalde volgens onze bronnen tussen de 4 en 4,5 miljoen euro voor 85% van de transferrechten. Onze redactie polste bij Colombia-kenner Simon Edwards naar de kwaliteiten van de 24-jarige verdediger.


"Muñoz is een geweldige atleet en hij is verdedigend sterk, maar ook iemand die 90 minuten lang de flank kan afdweilen. Aanvallend brengt hij de ploeg ook veel bij. Het is bovendien een speler met veel werkkracht en hij was enorm geliefd bij de fans van Atlético Nacional", opent Edwards.

Zet de komst van Muñoz de deur open voor een vertrek van Maehle?

Bij Genk lijkt de aanwinst de deur open te zetten voor een vertrek van Joakim Maehle, maar als die toch zou blijven, dan kan Hannes Wolf hem ook elders posteren. "Hij brak helemaal door als rechtsachter, maar hij speelde ook als verdedigende middenvelder of als box-to-box-middenvelder. Een meerwaarde voor een ploeg."

Er was dus interesse van ploegen als FC Porto en Boca Juniors, maar Genk heeft een zeer goede naam in Colombia. "Ik denk dat Muñoz in elke topcompetitie mee kan draaien, maar ik ben ook van mening dat Genk een goede tussenstap is. Daar zal hij vaker spelen en kan hij zich aanpassen aan het Europese voetbal en misschien wel in de Champions League spelen. Met zijn dynamische en energieke speelstijl ben ik er zeker van dat hij snel interesse uit grote competities zal lokken."

Muñoz staat bijzonder dicht bij de nationale ploeg van Colombia.

De verdediger staat ook bijzonder dicht bij het nationaal elftal van Colombia. "Volgens mij staat hij dichter bij een basisplaats dan Lucumi en Cuesta, die toch Sanchez en Mina voor hen hebben staan. Volgens mij is Muñoz nu al de beste rechtsachter van Colombia en ik ben er zeker van dat hij snel een basisspeler zal zijn bij Genk."

"Hij werd al een aantal keren opgeroepen, maar had net de pech dat hij toen sukkelde met kleine blessures. Bij Colombia is er op rechts nog twijfel. Stefan Medina is verdedigend degelijk en Santiago Arias is vooral aanvallend goed, maar Muñoz combineert beiden. De kans bestaat ook dat hij soms de rol van Juan Cuadrado kan overnemen in de nationale ploeg", besluit Edwards.

Straffe transfer van De Condé?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

52
52
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

40
40
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

158
158
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

68
68
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

77
77
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

124
124
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

234
234
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

155
155
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

200
200
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

391
391
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

224
224
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

279
279
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

568
568
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

113
113
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

37
37
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

220
220
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

216
216
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

147
147
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

62
62
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

194
194
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

154
154
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

634
634
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

395
395
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

314
314
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

276
276

Meer sportnieuws