EXCLUSIEF Genk strikt topper: "Zal snel interesse uit topcompetities lokken"

door
EXCLUSIEF Genk strikt topper:

KRC Genk heeft weer een zeer interessante transfer afgerond. Het haalde Daniel Muñoz weg bij Atlético Nacional en betaalde volgens onze bronnen tussen de 4 en 4,5 miljoen euro voor 85% van de transferrechten. Onze redactie polste bij Colombia-kenner Simon Edwards naar de kwaliteiten van de 24-jarige verdediger.


"Muñoz is een geweldige atleet en hij is verdedigend sterk, maar ook iemand die 90 minuten lang de flank kan afdweilen. Aanvallend brengt hij de ploeg ook veel bij. Het is bovendien een speler met veel werkkracht en hij was enorm geliefd bij de fans van Atlético Nacional", opent Edwards.

Zet de komst van Muñoz de deur open voor een vertrek van Maehle?

Bij Genk lijkt de aanwinst de deur open te zetten voor een vertrek van Joakim Maehle, maar als die toch zou blijven, dan kan Hannes Wolf hem ook elders posteren. "Hij brak helemaal door als rechtsachter, maar hij speelde ook als verdedigende middenvelder of als box-to-box-middenvelder. Een meerwaarde voor een ploeg."

Er was dus interesse van ploegen als FC Porto en Boca Juniors, maar Genk heeft een zeer goede naam in Colombia. "Ik denk dat Muñoz in elke topcompetitie mee kan draaien, maar ik ben ook van mening dat Genk een goede tussenstap is. Daar zal hij vaker spelen en kan hij zich aanpassen aan het Europese voetbal en misschien wel in de Champions League spelen. Met zijn dynamische en energieke speelstijl ben ik er zeker van dat hij snel interesse uit grote competities zal lokken."

Muñoz staat bijzonder dicht bij de nationale ploeg van Colombia.

De verdediger staat ook bijzonder dicht bij het nationaal elftal van Colombia. "Volgens mij staat hij dichter bij een basisplaats dan Lucumi en Cuesta, die toch Sanchez en Mina voor hen hebben staan. Volgens mij is Muñoz nu al de beste rechtsachter van Colombia en ik ben er zeker van dat hij snel een basisspeler zal zijn bij Genk."

"Hij werd al een aantal keren opgeroepen, maar had net de pech dat hij toen sukkelde met kleine blessures. Bij Colombia is er op rechts nog twijfel. Stefan Medina is verdedigend degelijk en Santiago Arias is vooral aanvallend goed, maar Muñoz combineert beiden. De kans bestaat ook dat hij soms de rol van Juan Cuadrado kan overnemen in de nationale ploeg", besluit Edwards.

Straffe transfer van De Condé?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

116
116
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

123
123
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

80
80
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

150
150
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

70
70
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

96
96
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

53
53
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

137
137
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

36
36
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

66
66
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

220
220
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1285
1285
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

132
132
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

67
67
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

194
194
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

388
388
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

75
75
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

145
145
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

201
201
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

100
100
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

371
371
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

80
80
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

97
97

Meer sportnieuws