Coucke haalt zakken leeg: '100 miljoen euro in Anderlecht'

2004 stemmen
Coucke haalt zakken leeg: '100 miljoen euro in Anderlecht'

RSC Anderlecht kreeg een financiële injectie via Vincent Kompany en Wouter Vandenhaute, maar het is niet bekend over hoeveel het gaat. RSCA heeft wel veel geld nodig en het mag ook ex-voorzitter Marc Coucke stevig bedanken. Dat weet De Tijd.

"Volgens meerdere bronnen is ook een grondige financiële shake-up op komst. Die zal om de volgende krachtlijnen draaien: enerzijds is sprake van de omzetting door Coucke van leningen in kapitaal voor 40 à 45 miljoen euro en anderzijds van een kapitaalverhoging van 10 à 20 miljoen euro. Coucke zou na die operaties veruit de grootste aandeelhouder blijven, maar hij betaalt daar dus een stevige prijs voor", klinkt het. 

De maatregel van Coucke komt er om RSCA niet overkop te laten gaan, wat aangeeft hoe kritiek de situatie is. Daarnaast zou Wouter Vandenhaute momenteel 'bondgenoten' aan het verzamelen zijn om mee te stappen in het kapitaal. Op deze manier moet Anderlecht uit de financiële crisis komen en weer de weg naar de Belgische top zien te vinden.

UPDATE 19u

Vanochtend geraakte het nieuws al bekend dat er bij Anderlecht alweer een forse kapitaalsinjectie op komst is. En daar heeft Marc Coucke een groot aandeel in. Zoals bovenstaand al vermeldt, zal hij zijn leningen ter waarde van 40-45 miljoen euro omzetten in kapitaal. Daarnaast brengt hij nog eens 10 à 20 miljoen extra liquide middelen binnen. Dries Bervoet van De Tijd gaf op Twitter mee dat de ex-preses zo al zeker 100 miljoen euro in Paars-Wit heeft gepompt. Daar is dan de overnameprijs van enkele jaren geleden bij gerekend. Een immens bedrag dus, dat Anderlecht straks hopelijk mee uit zijn financiële nesten werkt.

LEES OOK: Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Zal Anderlecht die financiële crisis te boven komen?

Meest recent

'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

17
17
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

63
63
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

171
171
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

49
49
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

100
100
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

17
17
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

175
175
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

55
55
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

31
31
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

506
506
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

462
462
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

63
63
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

258
258
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

137
137
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

272
272
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

147
147
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

177
177
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

112
112
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

72
72
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

77
77
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

585
585
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

258
258
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

323
323
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

324
324

Meer sportnieuws