Coucke haalt zakken leeg: '100 miljoen euro in Anderlecht'

door
Coucke haalt zakken leeg: '100 miljoen euro in Anderlecht'

RSC Anderlecht kreeg een financiële injectie via Vincent Kompany en Wouter Vandenhaute, maar het is niet bekend over hoeveel het gaat. RSCA heeft wel veel geld nodig en het mag ook ex-voorzitter Marc Coucke stevig bedanken. Dat weet De Tijd.

"Volgens meerdere bronnen is ook een grondige financiële shake-up op komst. Die zal om de volgende krachtlijnen draaien: enerzijds is sprake van de omzetting door Coucke van leningen in kapitaal voor 40 à 45 miljoen euro en anderzijds van een kapitaalverhoging van 10 à 20 miljoen euro. Coucke zou na die operaties veruit de grootste aandeelhouder blijven, maar hij betaalt daar dus een stevige prijs voor", klinkt het. 

De maatregel van Coucke komt er om RSCA niet overkop te laten gaan, wat aangeeft hoe kritiek de situatie is. Daarnaast zou Wouter Vandenhaute momenteel 'bondgenoten' aan het verzamelen zijn om mee te stappen in het kapitaal. Op deze manier moet Anderlecht uit de financiële crisis komen en weer de weg naar de Belgische top zien te vinden.

UPDATE 19u

Vanochtend geraakte het nieuws al bekend dat er bij Anderlecht alweer een forse kapitaalsinjectie op komst is. En daar heeft Marc Coucke een groot aandeel in. Zoals bovenstaand al vermeldt, zal hij zijn leningen ter waarde van 40-45 miljoen euro omzetten in kapitaal. Daarnaast brengt hij nog eens 10 à 20 miljoen extra liquide middelen binnen. Dries Bervoet van De Tijd gaf op Twitter mee dat de ex-preses zo al zeker 100 miljoen euro in Paars-Wit heeft gepompt. Daar is dan de overnameprijs van enkele jaren geleden bij gerekend. Een immens bedrag dus, dat Anderlecht straks hopelijk mee uit zijn financiële nesten werkt.

LEES OOK: Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Zal Anderlecht die financiële crisis te boven komen?

Meest recent

Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

122
122
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

51
51
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

71
71
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

172
172
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

77
77
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

94
94
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

20
20
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

212
212
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

170
170
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

234
234
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

106
106
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

275
275
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

158
158
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

85
85
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

245
245
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

35
35
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

161
161
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

114
114
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

284
284
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

192
192
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

89
89
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

225
225
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

179
179
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

426
426
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

907
907

Meer sportnieuws