Coucke haalt zakken leeg: '100 miljoen euro in Anderlecht'

door
Coucke haalt zakken leeg: '100 miljoen euro in Anderlecht'

RSC Anderlecht kreeg een financiële injectie via Vincent Kompany en Wouter Vandenhaute, maar het is niet bekend over hoeveel het gaat. RSCA heeft wel veel geld nodig en het mag ook ex-voorzitter Marc Coucke stevig bedanken. Dat weet De Tijd.

"Volgens meerdere bronnen is ook een grondige financiële shake-up op komst. Die zal om de volgende krachtlijnen draaien: enerzijds is sprake van de omzetting door Coucke van leningen in kapitaal voor 40 à 45 miljoen euro en anderzijds van een kapitaalverhoging van 10 à 20 miljoen euro. Coucke zou na die operaties veruit de grootste aandeelhouder blijven, maar hij betaalt daar dus een stevige prijs voor", klinkt het. 

De maatregel van Coucke komt er om RSCA niet overkop te laten gaan, wat aangeeft hoe kritiek de situatie is. Daarnaast zou Wouter Vandenhaute momenteel 'bondgenoten' aan het verzamelen zijn om mee te stappen in het kapitaal. Op deze manier moet Anderlecht uit de financiële crisis komen en weer de weg naar de Belgische top zien te vinden.

UPDATE 19u

Vanochtend geraakte het nieuws al bekend dat er bij Anderlecht alweer een forse kapitaalsinjectie op komst is. En daar heeft Marc Coucke een groot aandeel in. Zoals bovenstaand al vermeldt, zal hij zijn leningen ter waarde van 40-45 miljoen euro omzetten in kapitaal. Daarnaast brengt hij nog eens 10 à 20 miljoen extra liquide middelen binnen. Dries Bervoet van De Tijd gaf op Twitter mee dat de ex-preses zo al zeker 100 miljoen euro in Paars-Wit heeft gepompt. Daar is dan de overnameprijs van enkele jaren geleden bij gerekend. Een immens bedrag dus, dat Anderlecht straks hopelijk mee uit zijn financiële nesten werkt.

LEES OOK: Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

Zal Anderlecht die financiële crisis te boven komen?

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

61
61
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

98
98
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

179
179
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

74
74
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

194
194
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

32
32
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

227
227
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

179
179
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

407
407
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

89
89
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

619
619
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1090
1090
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

376
376
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

312
312
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

327
327
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

474
474
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

491
491
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

223
223
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

422
422
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

232
232
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1000
1000
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

234
234
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

50
50

Meer sportnieuws