'Bayat krijgt alsnog zijn zin met solidareitsbijdrage'

door
'Bayat krijgt alsnog zijn zin met solidareitsbijdrage'

De voorbije dagen lag Mehdi Bayat zwaar onder vuur, want Antwerp diende zelfs een klacht in bij de Belgische Mededingingsautoriteit om zijn dubbele pet aan te klagen. Het kan voor hen niet door de beugel dat Bayat naast voorzitter van de KBVB nog steeds manager is van Sporting Charleroi. Nu roept ook de KBVB hem op het matje.

Niet zijn positie bij Charleroi is het probleem bij de bond, wel de steun die hij beloofde aan de profclubs. Bayat beloofde dat de KBVB 1,25 miljoen euro gaat storten in het solidariteitsfonds van de Pro League en volgens Het Nieuwsblad stelt de raad van bestuur van de KBVB zich daar vragen bij. Het is voor hen immers niet helemaal duidelijk waar Bayat dat geld haalt.

De voorzitter zou de som uit de inkomsten van het EK gehaald hebben, maar dat ligt gevoelig. Dat geld staat immers nog niet op de rekening van de bond, aangezien het toernooi uiteraard pas volgend jaar gespeeld wordt. Daarnaast zint het de amateurclubs ook niet dat de profclubs financieel gesteund worden en eisen ook zij een deel van de koek.

UPDATE 29/05
Bayat heeft echter alsnog zijn zin gekregen, want Het Nieuwsblad meldt dat de KBVB donderdag zijn fiat gegeven heeft voor de bijdrage van 1,25 miljoen euro in het solidariteitsfonds van de Pro League. De amateurclubs vroegen ook nog extra steun, maar krijgen die uiteindelijk niet. De bond besliste verder wel om een werkgroep op te richten die de licentieprocedure moet bekijken. Die kwam onder vuur te liggen nadat Moeskroen van het BAS toch een licentie kreeg. De clubs zijn in de werkgroep niet vertegenwoordigd.

LEES OOK: KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

Goede zaak?

Meest recent

Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

8
8
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

13
13
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

79
79
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

204
204
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

97
97
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

74
74
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

298
298
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

351
351
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

92
92
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

55
55
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

215
215
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

419
419
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

232
232
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

394
394
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

198
198
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

145
145
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

230
230
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

401
401
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

149
149
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

618
618
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

232
232
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

191
191
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

185
185
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

390
390
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

442
442

Meer sportnieuws