Louwagie legt uit waarom Gent competitie met 18 clubs afwees

door
Louwagie legt uit waarom Gent competitie met 18 clubs afwees

Er was de voorbije weken heel wat te doen over de beslissing van de Pro League om volgend seizoen toch gewoon met zestien clubs in 1A te gaan spelen. Die beslissing zorgde voor heel wat onvrede bij onder meer Waasland-Beveren, OH Leuven en Beerschot, die zich voor een voldongen feit gesteld zagen. Aanvankelijk zag het er immers naar uit dat er gekozen zou worden voor een competitie met achttien, waarbij zij allen in 1A zouden spelen.


Uiteindelijk werd het voorstel echter op het laatste moment nog gewijzigd binnen de Pro League. Dat zou vooral gebeurd zijn onder impuls van AA Gent. Michel Louwagie zetelde namens de Buffalo's in de commissie die dat voorstel moest formuleren en werd dan ook alom aangewezen als de grootste dwarsligger.

"Wat ik denk nu men mij als zondebok omschrijft? AA Gent staat al jaren voor een competitie van 16 teams, maar we zagen in dat een format van 18 clubs voor veel ploegen wenselijk was", stelt de Gentse manager echter bij Sporza. "We waren bereid om daar mee door te gaan, maar niet voor 3 jaar. Dat is het breekpunt geweest. We wilden de stap zetten voor 1 jaar. Als de kleinere ploegen voorzichtiger waren geweest, dan denk ik dat een consensus mogelijk was. Maar ze zijn blijven doorduwen op 3 jaar en daar is het op afgebroken."

LEES OOK: Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

🚀

Was het beter geweest volgend seizoen met 18 te spelen?

Meest recent

Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

38
38
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

128
128
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

15
15
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

61
61
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

235
235
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

26
26
Snelders in cel: schokkende feiten blijven nazinderen

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

110
110
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

93
93
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

265
265
België charmeert Europa: L'Equipe gek van twee Duivels

Er blijft zeker nog ruimte voor verbetering, maar de Rode Duivels hebben toch vooral goede punten ...

195
195
'Conflict Lukaku escaleert: Anderlecht-comeback wordt reëel'

Terwijl de Rode Duivels hun Amerikaanse tournée verder afwerken, wordt het op het thuisfront ...

397
397
Ook VS gaan los op truitjes-drama: sterren halen fors uit

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

295
295
Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

212
212
KV Mechelen verrast met opvallende ambitie

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

126
126
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

61
61
'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

212
212
Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

99
99
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

68
68
'Anderlecht verliest weer talent: Aston Villa slaat toe'

Bij Anderlecht gaan ze nog steeds prat op Neerpede, al vindt het talent dat daar opgeleid wordt lang ...

379
379
Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

De geruchtenmolen draait alwaar op volle toeren rond de toekomst van Vincent Kompany. Hij wordt de ...

160
160
'Tottenham verbaast en gaat voor speler-trainer'

Bij Tottenham is de crisis de voorbije weken alleen maar groter geworden. Zondag werd een nieuw ...

132
132
'KV Mechelen hakt knopen door over vier spelers'

KV Mechelen bereidt zich tijdens deze interlandbreak volop voor op zijn eerste deelname aan de ...

215
215
Duivels-alarm: Waarom De Cuyper plots ter discussie staat

Maxim De Cuyper leek het probleem op links eindelijk te hebben opgelost bij de Rode Duivels. Maar na ...

224
224
'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Wie wordt komende zomer de opvolger van Mohamed Salah? Het is een vraag die de supporters van ...

72
72
Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Peter Vandenbempt, voor veel mensen in de voetbalwereld nog steeds de beste commentator, liet ...

86
86

Meer sportnieuws