'Guardiola wou Kompany dolgraag wegplukken bij Anderlecht'

door
'Guardiola wou Kompany dolgraag wegplukken bij Anderlecht'

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft donderdag opnieuw een grote gedaanteverwisseling doorgemaakt. Zo besloot Marc Coucke om zich terug te trekken als voorzitter van de club. Hij wordt opgevolgd door Wouter Vandenhaute en ook Vincent Kompany krijgt een belangrijkere rol.


Iets meer dan een jaar na zijn terugkeer als speler-manager, vergroot Kompany ook zijn grip op het bestuur van de recordkampioen. Samen met Vandenhaute zal hij immers ook een pakket aandelen verwerven. Anderlecht bevestigde ook dat de Rode Duivel na zijn huidige contract, dat afloopt in 2022, bij de club zal blijven. Want daarover heerste de voorbije weken blijkbaar wat twijfel. Zo onthulde commentator en analist Peter Vandenbempt aan Sporza dat Pep Guardiola hem wou overtuigen om terug te keren naar Manchester City.

Zo zag de Spanjaard in Kompany blijkbaar een ideale assistent-coach. "Je moet weten dat Pep Guardiola de voorbije maanden heel hard heeft aangedrongen bij Kompany om terug naar Manchester te komen om zijn assistent te worden. Dat moet voor Kompany toch ook heel aantrekkelijk geweest zijn en dat illustreert zijn vastberadenheid om met Anderlecht te slagen", vertelde Vandenbempt bij Sporza.

Maar uiteindelijk blijft de verdediger toch bij Anderlecht op post en daar zou het nieuwe bestuur een belangrijk aandeel in hebben gehad. "Het is zeker de verdienste van het duo Van Eetvelt–Vandenhaute dat ze Kompany overtuigd hebben en dat is denk ik toch van cruciaal belang (geweest) voor de heropbouw van Anderlecht. Vandenhaute en Kompany investeren blijkbaar samen, dat lijkt ook een duidelijk statement."

LEES OOK: 'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

🔥 Populair bij onze lezers

Grote zorgen om Yamal: 'topcarrière in gevaar'
Grote zorgen om Yamal: 'topcarrière in gevaar'

Denkt u dat Kompany op termijn ook voorzitter zal worden?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

159
159
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

85
85
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

257
257
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

282
282
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

708
708
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

126
126
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

516
516
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

274
274
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1728
1728
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

97
97
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

231
231
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

521
521
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1191
1191
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

781
781
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

295
295
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1191
1191
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

450
450
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

461
461
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

523
523
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

165
165
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

116
116

Meer sportnieuws