'Guardiola wou Kompany dolgraag wegplukken bij Anderlecht'

477 stemmen
'Guardiola wou Kompany dolgraag wegplukken bij Anderlecht'

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft donderdag opnieuw een grote gedaanteverwisseling doorgemaakt. Zo besloot Marc Coucke om zich terug te trekken als voorzitter van de club. Hij wordt opgevolgd door Wouter Vandenhaute en ook Vincent Kompany krijgt een belangrijkere rol.


Iets meer dan een jaar na zijn terugkeer als speler-manager, vergroot Kompany ook zijn grip op het bestuur van de recordkampioen. Samen met Vandenhaute zal hij immers ook een pakket aandelen verwerven. Anderlecht bevestigde ook dat de Rode Duivel na zijn huidige contract, dat afloopt in 2022, bij de club zal blijven. Want daarover heerste de voorbije weken blijkbaar wat twijfel. Zo onthulde commentator en analist Peter Vandenbempt aan Sporza dat Pep Guardiola hem wou overtuigen om terug te keren naar Manchester City.

Zo zag de Spanjaard in Kompany blijkbaar een ideale assistent-coach. "Je moet weten dat Pep Guardiola de voorbije maanden heel hard heeft aangedrongen bij Kompany om terug naar Manchester te komen om zijn assistent te worden. Dat moet voor Kompany toch ook heel aantrekkelijk geweest zijn en dat illustreert zijn vastberadenheid om met Anderlecht te slagen", vertelde Vandenbempt bij Sporza.

Maar uiteindelijk blijft de verdediger toch bij Anderlecht op post en daar zou het nieuwe bestuur een belangrijk aandeel in hebben gehad. "Het is zeker de verdienste van het duo Van Eetvelt–Vandenhaute dat ze Kompany overtuigd hebben en dat is denk ik toch van cruciaal belang (geweest) voor de heropbouw van Anderlecht. Vandenhaute en Kompany investeren blijkbaar samen, dat lijkt ook een duidelijk statement."

LEES OOK: Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

Denkt u dat Kompany op termijn ook voorzitter zal worden?

Meest recent

Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

309
309
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

66
66
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

39
39
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

57
57
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

50
50
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

8
8
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

62
62
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

176
176
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

77
77
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

280
280
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

82
82
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

31
31
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

117
117
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

485
485
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

159
159
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

55
55
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

306
306
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

232
232
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

122
122
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

177
177
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

452
452
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

82
82
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

547
547
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

126
126
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

317
317

Meer sportnieuws