Beerschot trekt preventief ten strijde tegen Waasland-Beveren

stemmen
Beerschot trekt preventief ten strijde tegen Waasland-Beveren

Intussen is het bijna twee weken geleden dat de stekker definitief uit de Jupiler Pro League werd getrokken, maar het laatste woord over de hele kwestie is uiteraard nog lang niet gezegd. Integendeel: de gerechtelijke procedures moeten officieel zelfs nog opgestart worden.


Desalniettemin liet Waasland-Beveren, dat als hekkensluiter tot de degradatie werd veroordeeld, er weinig twijfel over bestaan dat ze naar het BAS zullen stappen om dat oordeel aan te vechten. Het verzoekschrift is volgens advocaat Tom Rombouts zelfs bijna klaar om formeel ingediend te worden. Op de Freethiel hopen ze op ofwel een uitbreiding naar 18 clubs in eerste klasse, ofwel een complete nietigverklaring van het voorbije seizoen. Dat laatste kan tevens bereikt worden mits een opschorting van het verdict van de Pro League. Beerschot en OH Leuven kijken alvast argwanend toe, want in dat geval kunnen zij fluiten naar hun promotiekansen.

De Antwerpenaren laten daarom nu al weten zich niet onbetuigd te zullen laten. "Beerschot komt vrijwillig tussen in de procedure bij het BAS in het dossier van Waasland-Beveren. Vermits de bemiddelingsaanvraag van Waasland-Beveren bij de voorzitter van de pro league werd geweigerd, kan Waasland-Beveren naar het BAS gaan om daar z'n bezwaren te laten toetsen. Beerschot heeft nog geen kennis van dit ganse dossier en zal daarom vrijwillig tussenkomen om z'n rechten te laten gelden. Beerschot volgt alles op de voet", klinkt het op de clubwebsite. De promotiefinale tegen OH Leuven staat momenteel gepland voor 2 augustus.

LEES OOK: “We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

🚀

Terechte beslissing van Beerschot?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

64
64
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

88
88
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

460
460
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

112
112
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

380
380
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

36
36
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

423
423
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

231
231
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

229
229
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

126
126
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1216
1216
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

103
103
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

52
52
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

312
312
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

191
191
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

244
244
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

194
194
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

213
213
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

497
497
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

884
884
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

698
698
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

266
266
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

148
148
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

237
237

Meer sportnieuws