Beerschot trekt preventief ten strijde tegen Waasland-Beveren

door
Beerschot trekt preventief ten strijde tegen Waasland-Beveren

Intussen is het bijna twee weken geleden dat de stekker definitief uit de Jupiler Pro League werd getrokken, maar het laatste woord over de hele kwestie is uiteraard nog lang niet gezegd. Integendeel: de gerechtelijke procedures moeten officieel zelfs nog opgestart worden.


Desalniettemin liet Waasland-Beveren, dat als hekkensluiter tot de degradatie werd veroordeeld, er weinig twijfel over bestaan dat ze naar het BAS zullen stappen om dat oordeel aan te vechten. Het verzoekschrift is volgens advocaat Tom Rombouts zelfs bijna klaar om formeel ingediend te worden. Op de Freethiel hopen ze op ofwel een uitbreiding naar 18 clubs in eerste klasse, ofwel een complete nietigverklaring van het voorbije seizoen. Dat laatste kan tevens bereikt worden mits een opschorting van het verdict van de Pro League. Beerschot en OH Leuven kijken alvast argwanend toe, want in dat geval kunnen zij fluiten naar hun promotiekansen.

De Antwerpenaren laten daarom nu al weten zich niet onbetuigd te zullen laten. "Beerschot komt vrijwillig tussen in de procedure bij het BAS in het dossier van Waasland-Beveren. Vermits de bemiddelingsaanvraag van Waasland-Beveren bij de voorzitter van de pro league werd geweigerd, kan Waasland-Beveren naar het BAS gaan om daar z'n bezwaren te laten toetsen. Beerschot heeft nog geen kennis van dit ganse dossier en zal daarom vrijwillig tussenkomen om z'n rechten te laten gelden. Beerschot volgt alles op de voet", klinkt het op de clubwebsite. De promotiefinale tegen OH Leuven staat momenteel gepland voor 2 augustus.

LEES OOK: Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Terechte beslissing van Beerschot?

Meest recent

Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

0
0
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

16
16
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

87
87
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

64
64
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

57
57
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

213
213
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

52
52
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

65
65
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

121
121
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

51
51
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

207
207
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

225
225
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

47
47
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

140
140
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

52
52
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

208
208
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

87
87
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

328
328
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

342
342
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

20
20
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

512
512
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

264
264
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

145
145
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

544
544
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

48
48

Meer sportnieuws