'Ook Kompany vergroot zijn macht met vertrek Coucke'

501
'Ook Kompany vergroot zijn macht met vertrek Coucke'

Krijgen we donderdag zeer verrassend nieuws vanuit Anderlecht. Sporza en La Dernière Heure meldt immers dat de club vandaag nog zal aankondigen dat er een voorzitterswissel plaats zal vinden. Marc Coucke zou een stap opzij zetten als president van de club en Wouter Vandenhaute zou zijn plaats gaan innemen.

Vandenhaute maakte in januari al zijn intrede bij Anderlecht. Hij werd voorgesteld als extern adviseur van Karel Van Eetvelt, die de nieuwe CEO werd. De aanstelling van Vandenhaute zorgde voor heel wat ophef en leidde er zelfs toe dat de licentie van Anderlecht in vraag gesteld werd. Vandenhaute is immers ook eigenaar van makelaarsbureau Let's Play en dus werd gewag gemaakt van belangenvermenging. Anderlecht kon de twijfels echter afwimpelen door te stellen dat Vandenhaute niet voor de club werkt, maar wel voor Coucke zelf.

Nu zou Vandenhaute echter de fakkel overnemen van Coucke als voorzitter. Om een overname zou het echter niet gaan, Coucke blijft eigenaar maar laat het dagelijkse bewind over aan Vandenhaute. Anderlecht zou volgens LDH donderdag nog het nieuws gaan bevestigen op zijn website.

UPDATE 14u45
Hoewel de club dus niet overgenomen wordt, lijkt er wel één en ander te gaan veranderen in de aandeelhoudersstructuur van Anderlecht. Het Nieuwsblad en Sporza melden immers dat Vandenhaute zich naast zijn voorzittersschap ook financieel zal engageren - en dus ook meer aandelen in handen krijgt - en dat opvallend genoeg ook Vincent Kompany hetzelfde zal doen. De Rode Duivel is nu nog actief als speler, maar lijkt dus meer en meer zich voor te bereiden om weldra de touwtjes in handen te nemen bij Paars-Wit.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Denk je dat Kompany op termijn Anderlecht zal overnemen?

Meest recent

Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

5
5
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

3
3
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

14
14
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

6
6
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

17
17
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

59
59
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

55
55
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

42
42
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

17
17
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

19
19
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

26
26
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

107
107
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

38
38
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

221
221
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

104
104
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

204
204
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

73
73
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

66
66
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

235
235
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

59
59
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

270
270
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

58
58

Meer sportnieuws