'Ook Kompany vergroot zijn macht met vertrek Coucke'

door
'Ook Kompany vergroot zijn macht met vertrek Coucke'

Krijgen we donderdag zeer verrassend nieuws vanuit Anderlecht. Sporza en La Dernière Heure meldt immers dat de club vandaag nog zal aankondigen dat er een voorzitterswissel plaats zal vinden. Marc Coucke zou een stap opzij zetten als president van de club en Wouter Vandenhaute zou zijn plaats gaan innemen.

Vandenhaute maakte in januari al zijn intrede bij Anderlecht. Hij werd voorgesteld als extern adviseur van Karel Van Eetvelt, die de nieuwe CEO werd. De aanstelling van Vandenhaute zorgde voor heel wat ophef en leidde er zelfs toe dat de licentie van Anderlecht in vraag gesteld werd. Vandenhaute is immers ook eigenaar van makelaarsbureau Let's Play en dus werd gewag gemaakt van belangenvermenging. Anderlecht kon de twijfels echter afwimpelen door te stellen dat Vandenhaute niet voor de club werkt, maar wel voor Coucke zelf.

Nu zou Vandenhaute echter de fakkel overnemen van Coucke als voorzitter. Om een overname zou het echter niet gaan, Coucke blijft eigenaar maar laat het dagelijkse bewind over aan Vandenhaute. Anderlecht zou volgens LDH donderdag nog het nieuws gaan bevestigen op zijn website.

UPDATE 14u45
Hoewel de club dus niet overgenomen wordt, lijkt er wel één en ander te gaan veranderen in de aandeelhoudersstructuur van Anderlecht. Het Nieuwsblad en Sporza melden immers dat Vandenhaute zich naast zijn voorzittersschap ook financieel zal engageren - en dus ook meer aandelen in handen krijgt - en dat opvallend genoeg ook Vincent Kompany hetzelfde zal doen. De Rode Duivel is nu nog actief als speler, maar lijkt dus meer en meer zich voor te bereiden om weldra de touwtjes in handen te nemen bij Paars-Wit.

LEES OOK: Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

Denk je dat Kompany op termijn Anderlecht zal overnemen?

Meest recent

‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

5
5
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

55
55
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

73
73
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

54
54
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

313
313
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

128
128
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

67
67
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

145
145
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

135
135
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

245
245
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

479
479
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

197
197
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

368
368
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

83
83
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

317
317
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

262
262
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

231
231
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

84
84
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

134
134
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

95
95
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

556
556
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

51
51
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

79
79
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

270
270
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

88
88

Meer sportnieuws