TRANSFERUURTJE: 'Club en Antwerp concurreren met Anderlecht, Gaich spreekt'

425 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club en Antwerp concurreren met Anderlecht, Gaich spreekt'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Club Brugge in het vaarwater van Anderlecht zal komen. De landskampioen zou immers ook interesse tonen in Fabinho, de 20-jarige Braziliaan van São Paulo die ook in het vizier van Paars-Wit loopt. De middenvelder geniet ook interesse uit Italië en Japan.

Club zou ook zijn oog laten vallen hebben op een speler van stadsgenoot Cercle. Verdediger Kouadio-Yves Dabila zou zich in de kijker gespeeld hebben. De Ivoriaan, die gehuurd wordt van Lille, staat wel ook in de belangstelling van KRC Genk, Zulte Waregem, Alaves, Levante, Stade Brest en FC Nantes. Vooral die laatste club lijkt door te duwen.



Ook aan Adolfo Gaich blijft Club gelinkt worden. De Argentijnse spits geeft aan dat de geruchten over zijn toekomst hem niet beïnvloeden en dat hij zich pas zorgen zal maken als de interesse echt concreet wordt. Hij lijkt zich wel voor te bereiden op een transfer naar Europa door zijn Engels bij te schaven.

Middenvelder Jellert van Landschoot keert terug naar Blauw-Zwart. Club verhuurde zijn 22-jarige jeugdproduct dit seizoen aan NEC, dat ook over een aankoopoptie beschikte. De Nederlandse tweedeklasser laat echter weten dat het die niet zal lichten, omdat ze door de coronacrisis niet over de nodige financiële middelen beschikken.



Naast Club wil ook Antwerp Anderlecht aftroeven. De Great Old zou zich immers gemeld hebben voor Jean Butez, die ook Brusselse interesse geniet. De Great Old zou zelfs een bod van 1 miljoen euro uitgebracht hebben op de Franse doelman, maar dat zou Moeskroen afgewezen hebben. De Henegouwers willen 2 miljoen plus 20 procent bij een eventuele doorverkoop.

Een andere keeper die even in beeld was in het Lotto Park, is William Dutoit. De ervaren goalie van KV Oostende werd aangeboden bij Anderlecht, maar dat bleek niet geïnteresseerd. KV Kortrijk zou wel geïnteresseerd zijn, maar dat heeft ook de bij KRC Genk overbodige Nordin Jackers op zijn lijstje staan. 



AA Gent zal deze zomer wellicht afscheid moeten nemen van Jonathan David. Eén van de clubs die op de Canadese prijsschutter azen, is Real Betis. In Spanje geloven ze dat Gent bereid zal zijn te onderhandelen bij een bod van 15 miljoen euro en dat is een bedrag dat ze in Sevilla ook op tafel kunnen leggen.

De Buffalo's toonden zich donderdag wel zeer actief. Vadis Odjidja tekende een nieuw contract tot 2023 en Wim De Decker werd verrassend voorgesteld als nieuwe T2. Hij neemt de plaats in van Peter Balette, die als technisch directeur aan de slag gaat.



De Decker was nog maar net vertrokken bij Antwerp, waar voor hem geen plaats was in de staf van Ivan Leko. Die neemt zoals verwacht Rudi Cossey en Edward Still mee als assistenten, terwijl ook T3 Samir Beloufa verrassend mag aanblijven. Ook keeperstrainer Vedran Runje en physical coach Peter Catteeuw blijven aan boord.

Komend seizoen zien we Edmilson Junior mogelijk terug in de Jupiler Pro League. De flankaanvaller van Al Duhail laat weten dat hij zeker niet weigerachtig staat tegenover een terugkeer naar Standard, dat in januari hem al bijna wist te strikken. Ook een andere Belgische club interesseert hem wel.



Felice Mazzu werd onlangs aangesteld als trainer van Union en lijkt een aantal oude bekenden van uit zijn periode bij Charleroi mee te zullen nemen. Maar liefst vijf spelers die hij op Mambourg onder zijn hoede had, staan op zijn verlanglijstje: Danijel Milicevic (AS Eupen), Jérémy Perbet (OH Leuven), Gaëtan Hendrickx (Charleroi), Damien Marcq (Zulte Waregem) en Clément Tainmont (KV Mechelen).

BUITENLAND

Thomas Meunier heeft als transfervrije speler deze zomer de topclubs maar voor het uitkiezen en nu mag de rechtsachter nog een zeer fraaie naam aan zijn lijstje toevoegen. Ook Liverpool zou zich immers gaan mengen in de strijd voor de Rode Duivel van PSG. Op Anfield zou Meunier wel geen uitzicht hebben op een basisplaats, want daar maakt jeugdproduct en publiekslieveling Trent Alexander-Arnold furore op zijn positie.



Ook Borussia Dortmund wil Meunier nog steeds aan boord halen. Hij zou er één van drie zomeraanwinsten moeten worden. Ook het Engelse toptalent Jude Bellingham (Birmingham City) en verdediger Robin Koch (Freiburg) zouden de overstap naar Dortmund moeten maken.

PSG heeft nog geen vervanger voor Meunier, maar een nieuwe linksachter zou wel op komst zijn. De Franse kampioen zou een akkoord bereikt hebben met FC Porto over de komst van Alex Telles. Het zou 25 miljoen euro betalen voor de 27-jarige Braziliaan.

LEES OOK: Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Heeft Club nog versterking achterin nodig?

Meest recent

Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

5
5
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

104
104
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

38
38
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

72
72
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

128
128
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

307
307
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

472
472
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

154
154
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

345
345
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

272
272
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

63
63
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

264
264
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

107
107
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

128
128
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

553
553
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

144
144
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

193
193
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

716
716
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

69
69
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

296
296
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

436
436
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1552
1552
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

660
660
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

221
221
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

231
231

Meer sportnieuws