TRANSFERUURTJE: 'Club en Antwerp concurreren met Anderlecht, Gaich spreekt'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club en Antwerp concurreren met Anderlecht, Gaich spreekt'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Club Brugge in het vaarwater van Anderlecht zal komen. De landskampioen zou immers ook interesse tonen in Fabinho, de 20-jarige Braziliaan van São Paulo die ook in het vizier van Paars-Wit loopt. De middenvelder geniet ook interesse uit Italië en Japan.

Club zou ook zijn oog laten vallen hebben op een speler van stadsgenoot Cercle. Verdediger Kouadio-Yves Dabila zou zich in de kijker gespeeld hebben. De Ivoriaan, die gehuurd wordt van Lille, staat wel ook in de belangstelling van KRC Genk, Zulte Waregem, Alaves, Levante, Stade Brest en FC Nantes. Vooral die laatste club lijkt door te duwen.



Ook aan Adolfo Gaich blijft Club gelinkt worden. De Argentijnse spits geeft aan dat de geruchten over zijn toekomst hem niet beïnvloeden en dat hij zich pas zorgen zal maken als de interesse echt concreet wordt. Hij lijkt zich wel voor te bereiden op een transfer naar Europa door zijn Engels bij te schaven.

Middenvelder Jellert van Landschoot keert terug naar Blauw-Zwart. Club verhuurde zijn 22-jarige jeugdproduct dit seizoen aan NEC, dat ook over een aankoopoptie beschikte. De Nederlandse tweedeklasser laat echter weten dat het die niet zal lichten, omdat ze door de coronacrisis niet over de nodige financiële middelen beschikken.



Naast Club wil ook Antwerp Anderlecht aftroeven. De Great Old zou zich immers gemeld hebben voor Jean Butez, die ook Brusselse interesse geniet. De Great Old zou zelfs een bod van 1 miljoen euro uitgebracht hebben op de Franse doelman, maar dat zou Moeskroen afgewezen hebben. De Henegouwers willen 2 miljoen plus 20 procent bij een eventuele doorverkoop.

Een andere keeper die even in beeld was in het Lotto Park, is William Dutoit. De ervaren goalie van KV Oostende werd aangeboden bij Anderlecht, maar dat bleek niet geïnteresseerd. KV Kortrijk zou wel geïnteresseerd zijn, maar dat heeft ook de bij KRC Genk overbodige Nordin Jackers op zijn lijstje staan. 



AA Gent zal deze zomer wellicht afscheid moeten nemen van Jonathan David. Eén van de clubs die op de Canadese prijsschutter azen, is Real Betis. In Spanje geloven ze dat Gent bereid zal zijn te onderhandelen bij een bod van 15 miljoen euro en dat is een bedrag dat ze in Sevilla ook op tafel kunnen leggen.

De Buffalo's toonden zich donderdag wel zeer actief. Vadis Odjidja tekende een nieuw contract tot 2023 en Wim De Decker werd verrassend voorgesteld als nieuwe T2. Hij neemt de plaats in van Peter Balette, die als technisch directeur aan de slag gaat.



De Decker was nog maar net vertrokken bij Antwerp, waar voor hem geen plaats was in de staf van Ivan Leko. Die neemt zoals verwacht Rudi Cossey en Edward Still mee als assistenten, terwijl ook T3 Samir Beloufa verrassend mag aanblijven. Ook keeperstrainer Vedran Runje en physical coach Peter Catteeuw blijven aan boord.

Komend seizoen zien we Edmilson Junior mogelijk terug in de Jupiler Pro League. De flankaanvaller van Al Duhail laat weten dat hij zeker niet weigerachtig staat tegenover een terugkeer naar Standard, dat in januari hem al bijna wist te strikken. Ook een andere Belgische club interesseert hem wel.



Felice Mazzu werd onlangs aangesteld als trainer van Union en lijkt een aantal oude bekenden van uit zijn periode bij Charleroi mee te zullen nemen. Maar liefst vijf spelers die hij op Mambourg onder zijn hoede had, staan op zijn verlanglijstje: Danijel Milicevic (AS Eupen), Jérémy Perbet (OH Leuven), Gaëtan Hendrickx (Charleroi), Damien Marcq (Zulte Waregem) en Clément Tainmont (KV Mechelen).

BUITENLAND

Thomas Meunier heeft als transfervrije speler deze zomer de topclubs maar voor het uitkiezen en nu mag de rechtsachter nog een zeer fraaie naam aan zijn lijstje toevoegen. Ook Liverpool zou zich immers gaan mengen in de strijd voor de Rode Duivel van PSG. Op Anfield zou Meunier wel geen uitzicht hebben op een basisplaats, want daar maakt jeugdproduct en publiekslieveling Trent Alexander-Arnold furore op zijn positie.



Ook Borussia Dortmund wil Meunier nog steeds aan boord halen. Hij zou er één van drie zomeraanwinsten moeten worden. Ook het Engelse toptalent Jude Bellingham (Birmingham City) en verdediger Robin Koch (Freiburg) zouden de overstap naar Dortmund moeten maken.

PSG heeft nog geen vervanger voor Meunier, maar een nieuwe linksachter zou wel op komst zijn. De Franse kampioen zou een akkoord bereikt hebben met FC Porto over de komst van Alex Telles. Het zou 25 miljoen euro betalen voor de 27-jarige Braziliaan.

LEES OOK: 'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Heeft Club nog versterking achterin nodig?

Meest recent

El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

6
6
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

45
45
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

116
116
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

45
45
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

25
25
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

17
17
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

116
116
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

215
215
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

371
371
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

168
168
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

145
145
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

141
141
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

78
78
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

64
64
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

338
338
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

55
55
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

83
83
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

57
57
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

177
177
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

58
58
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

99
99
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

47
47
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

206
206
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

259
259

Meer sportnieuws