TRANSFERUURTJE: 'Club en Antwerp concurreren met Anderlecht, Gaich spreekt'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club en Antwerp concurreren met Anderlecht, Gaich spreekt'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Club Brugge in het vaarwater van Anderlecht zal komen. De landskampioen zou immers ook interesse tonen in Fabinho, de 20-jarige Braziliaan van São Paulo die ook in het vizier van Paars-Wit loopt. De middenvelder geniet ook interesse uit Italië en Japan.

Club zou ook zijn oog laten vallen hebben op een speler van stadsgenoot Cercle. Verdediger Kouadio-Yves Dabila zou zich in de kijker gespeeld hebben. De Ivoriaan, die gehuurd wordt van Lille, staat wel ook in de belangstelling van KRC Genk, Zulte Waregem, Alaves, Levante, Stade Brest en FC Nantes. Vooral die laatste club lijkt door te duwen.



Ook aan Adolfo Gaich blijft Club gelinkt worden. De Argentijnse spits geeft aan dat de geruchten over zijn toekomst hem niet beïnvloeden en dat hij zich pas zorgen zal maken als de interesse echt concreet wordt. Hij lijkt zich wel voor te bereiden op een transfer naar Europa door zijn Engels bij te schaven.

Middenvelder Jellert van Landschoot keert terug naar Blauw-Zwart. Club verhuurde zijn 22-jarige jeugdproduct dit seizoen aan NEC, dat ook over een aankoopoptie beschikte. De Nederlandse tweedeklasser laat echter weten dat het die niet zal lichten, omdat ze door de coronacrisis niet over de nodige financiële middelen beschikken.



Naast Club wil ook Antwerp Anderlecht aftroeven. De Great Old zou zich immers gemeld hebben voor Jean Butez, die ook Brusselse interesse geniet. De Great Old zou zelfs een bod van 1 miljoen euro uitgebracht hebben op de Franse doelman, maar dat zou Moeskroen afgewezen hebben. De Henegouwers willen 2 miljoen plus 20 procent bij een eventuele doorverkoop.

Een andere keeper die even in beeld was in het Lotto Park, is William Dutoit. De ervaren goalie van KV Oostende werd aangeboden bij Anderlecht, maar dat bleek niet geïnteresseerd. KV Kortrijk zou wel geïnteresseerd zijn, maar dat heeft ook de bij KRC Genk overbodige Nordin Jackers op zijn lijstje staan. 



AA Gent zal deze zomer wellicht afscheid moeten nemen van Jonathan David. Eén van de clubs die op de Canadese prijsschutter azen, is Real Betis. In Spanje geloven ze dat Gent bereid zal zijn te onderhandelen bij een bod van 15 miljoen euro en dat is een bedrag dat ze in Sevilla ook op tafel kunnen leggen.

De Buffalo's toonden zich donderdag wel zeer actief. Vadis Odjidja tekende een nieuw contract tot 2023 en Wim De Decker werd verrassend voorgesteld als nieuwe T2. Hij neemt de plaats in van Peter Balette, die als technisch directeur aan de slag gaat.



De Decker was nog maar net vertrokken bij Antwerp, waar voor hem geen plaats was in de staf van Ivan Leko. Die neemt zoals verwacht Rudi Cossey en Edward Still mee als assistenten, terwijl ook T3 Samir Beloufa verrassend mag aanblijven. Ook keeperstrainer Vedran Runje en physical coach Peter Catteeuw blijven aan boord.

Komend seizoen zien we Edmilson Junior mogelijk terug in de Jupiler Pro League. De flankaanvaller van Al Duhail laat weten dat hij zeker niet weigerachtig staat tegenover een terugkeer naar Standard, dat in januari hem al bijna wist te strikken. Ook een andere Belgische club interesseert hem wel.



Felice Mazzu werd onlangs aangesteld als trainer van Union en lijkt een aantal oude bekenden van uit zijn periode bij Charleroi mee te zullen nemen. Maar liefst vijf spelers die hij op Mambourg onder zijn hoede had, staan op zijn verlanglijstje: Danijel Milicevic (AS Eupen), Jérémy Perbet (OH Leuven), Gaëtan Hendrickx (Charleroi), Damien Marcq (Zulte Waregem) en Clément Tainmont (KV Mechelen).

BUITENLAND

Thomas Meunier heeft als transfervrije speler deze zomer de topclubs maar voor het uitkiezen en nu mag de rechtsachter nog een zeer fraaie naam aan zijn lijstje toevoegen. Ook Liverpool zou zich immers gaan mengen in de strijd voor de Rode Duivel van PSG. Op Anfield zou Meunier wel geen uitzicht hebben op een basisplaats, want daar maakt jeugdproduct en publiekslieveling Trent Alexander-Arnold furore op zijn positie.



Ook Borussia Dortmund wil Meunier nog steeds aan boord halen. Hij zou er één van drie zomeraanwinsten moeten worden. Ook het Engelse toptalent Jude Bellingham (Birmingham City) en verdediger Robin Koch (Freiburg) zouden de overstap naar Dortmund moeten maken.

PSG heeft nog geen vervanger voor Meunier, maar een nieuwe linksachter zou wel op komst zijn. De Franse kampioen zou een akkoord bereikt hebben met FC Porto over de komst van Alex Telles. Het zou 25 miljoen euro betalen voor de 27-jarige Braziliaan.

LEES OOK: Antwerp zet Stef Wils op straat

Heeft Club nog versterking achterin nodig?

Meest recent

Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

2
2
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

11
11
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

167
167
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

39
39
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

60
60
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

191
191
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

185
185
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

323
323
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

142
142
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

38
38
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

137
137
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

183
183
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

42
42
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

138
138
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

239
239
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

225
225
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

194
194
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

46
46
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

287
287
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

352
352
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

53
53
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

195
195
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

213
213
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

339
339
Renard bijt terug: "Als Bart Verhaeghe dat doet ..."

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

393
393

Meer sportnieuws