TRANSFERUURTJE: 'Club en Antwerp concurreren met Anderlecht, Gaich spreekt'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club en Antwerp concurreren met Anderlecht, Gaich spreekt'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Club Brugge in het vaarwater van Anderlecht zal komen. De landskampioen zou immers ook interesse tonen in Fabinho, de 20-jarige Braziliaan van São Paulo die ook in het vizier van Paars-Wit loopt. De middenvelder geniet ook interesse uit Italië en Japan.

Club zou ook zijn oog laten vallen hebben op een speler van stadsgenoot Cercle. Verdediger Kouadio-Yves Dabila zou zich in de kijker gespeeld hebben. De Ivoriaan, die gehuurd wordt van Lille, staat wel ook in de belangstelling van KRC Genk, Zulte Waregem, Alaves, Levante, Stade Brest en FC Nantes. Vooral die laatste club lijkt door te duwen.



Ook aan Adolfo Gaich blijft Club gelinkt worden. De Argentijnse spits geeft aan dat de geruchten over zijn toekomst hem niet beïnvloeden en dat hij zich pas zorgen zal maken als de interesse echt concreet wordt. Hij lijkt zich wel voor te bereiden op een transfer naar Europa door zijn Engels bij te schaven.

Middenvelder Jellert van Landschoot keert terug naar Blauw-Zwart. Club verhuurde zijn 22-jarige jeugdproduct dit seizoen aan NEC, dat ook over een aankoopoptie beschikte. De Nederlandse tweedeklasser laat echter weten dat het die niet zal lichten, omdat ze door de coronacrisis niet over de nodige financiële middelen beschikken.



Naast Club wil ook Antwerp Anderlecht aftroeven. De Great Old zou zich immers gemeld hebben voor Jean Butez, die ook Brusselse interesse geniet. De Great Old zou zelfs een bod van 1 miljoen euro uitgebracht hebben op de Franse doelman, maar dat zou Moeskroen afgewezen hebben. De Henegouwers willen 2 miljoen plus 20 procent bij een eventuele doorverkoop.

Een andere keeper die even in beeld was in het Lotto Park, is William Dutoit. De ervaren goalie van KV Oostende werd aangeboden bij Anderlecht, maar dat bleek niet geïnteresseerd. KV Kortrijk zou wel geïnteresseerd zijn, maar dat heeft ook de bij KRC Genk overbodige Nordin Jackers op zijn lijstje staan. 



AA Gent zal deze zomer wellicht afscheid moeten nemen van Jonathan David. Eén van de clubs die op de Canadese prijsschutter azen, is Real Betis. In Spanje geloven ze dat Gent bereid zal zijn te onderhandelen bij een bod van 15 miljoen euro en dat is een bedrag dat ze in Sevilla ook op tafel kunnen leggen.

De Buffalo's toonden zich donderdag wel zeer actief. Vadis Odjidja tekende een nieuw contract tot 2023 en Wim De Decker werd verrassend voorgesteld als nieuwe T2. Hij neemt de plaats in van Peter Balette, die als technisch directeur aan de slag gaat.



De Decker was nog maar net vertrokken bij Antwerp, waar voor hem geen plaats was in de staf van Ivan Leko. Die neemt zoals verwacht Rudi Cossey en Edward Still mee als assistenten, terwijl ook T3 Samir Beloufa verrassend mag aanblijven. Ook keeperstrainer Vedran Runje en physical coach Peter Catteeuw blijven aan boord.

Komend seizoen zien we Edmilson Junior mogelijk terug in de Jupiler Pro League. De flankaanvaller van Al Duhail laat weten dat hij zeker niet weigerachtig staat tegenover een terugkeer naar Standard, dat in januari hem al bijna wist te strikken. Ook een andere Belgische club interesseert hem wel.



Felice Mazzu werd onlangs aangesteld als trainer van Union en lijkt een aantal oude bekenden van uit zijn periode bij Charleroi mee te zullen nemen. Maar liefst vijf spelers die hij op Mambourg onder zijn hoede had, staan op zijn verlanglijstje: Danijel Milicevic (AS Eupen), Jérémy Perbet (OH Leuven), Gaëtan Hendrickx (Charleroi), Damien Marcq (Zulte Waregem) en Clément Tainmont (KV Mechelen).

BUITENLAND

Thomas Meunier heeft als transfervrije speler deze zomer de topclubs maar voor het uitkiezen en nu mag de rechtsachter nog een zeer fraaie naam aan zijn lijstje toevoegen. Ook Liverpool zou zich immers gaan mengen in de strijd voor de Rode Duivel van PSG. Op Anfield zou Meunier wel geen uitzicht hebben op een basisplaats, want daar maakt jeugdproduct en publiekslieveling Trent Alexander-Arnold furore op zijn positie.



Ook Borussia Dortmund wil Meunier nog steeds aan boord halen. Hij zou er één van drie zomeraanwinsten moeten worden. Ook het Engelse toptalent Jude Bellingham (Birmingham City) en verdediger Robin Koch (Freiburg) zouden de overstap naar Dortmund moeten maken.

PSG heeft nog geen vervanger voor Meunier, maar een nieuwe linksachter zou wel op komst zijn. De Franse kampioen zou een akkoord bereikt hebben met FC Porto over de komst van Alex Telles. Het zou 25 miljoen euro betalen voor de 27-jarige Braziliaan.

LEES OOK: “Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Heeft Club nog versterking achterin nodig?

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

22
22
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

40
40
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

22
22
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

164
164
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

52
52
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

261
261
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

34
34
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

132
132
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

314
314
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

363
363
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

186
186
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

606
606
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

404
404
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

93
93
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

194
194
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

130
130
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

119
119
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

164
164
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

439
439
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

678
678
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

333
333
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

187
187
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

556
556
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

548
548

Meer sportnieuws