TRANSFERUURTJE: 'Club en Antwerp concurreren met Anderlecht, Gaich spreekt'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club en Antwerp concurreren met Anderlecht, Gaich spreekt'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Club Brugge in het vaarwater van Anderlecht zal komen. De landskampioen zou immers ook interesse tonen in Fabinho, de 20-jarige Braziliaan van São Paulo die ook in het vizier van Paars-Wit loopt. De middenvelder geniet ook interesse uit Italië en Japan.

Club zou ook zijn oog laten vallen hebben op een speler van stadsgenoot Cercle. Verdediger Kouadio-Yves Dabila zou zich in de kijker gespeeld hebben. De Ivoriaan, die gehuurd wordt van Lille, staat wel ook in de belangstelling van KRC Genk, Zulte Waregem, Alaves, Levante, Stade Brest en FC Nantes. Vooral die laatste club lijkt door te duwen.



Ook aan Adolfo Gaich blijft Club gelinkt worden. De Argentijnse spits geeft aan dat de geruchten over zijn toekomst hem niet beïnvloeden en dat hij zich pas zorgen zal maken als de interesse echt concreet wordt. Hij lijkt zich wel voor te bereiden op een transfer naar Europa door zijn Engels bij te schaven.

Middenvelder Jellert van Landschoot keert terug naar Blauw-Zwart. Club verhuurde zijn 22-jarige jeugdproduct dit seizoen aan NEC, dat ook over een aankoopoptie beschikte. De Nederlandse tweedeklasser laat echter weten dat het die niet zal lichten, omdat ze door de coronacrisis niet over de nodige financiële middelen beschikken.



Naast Club wil ook Antwerp Anderlecht aftroeven. De Great Old zou zich immers gemeld hebben voor Jean Butez, die ook Brusselse interesse geniet. De Great Old zou zelfs een bod van 1 miljoen euro uitgebracht hebben op de Franse doelman, maar dat zou Moeskroen afgewezen hebben. De Henegouwers willen 2 miljoen plus 20 procent bij een eventuele doorverkoop.

Een andere keeper die even in beeld was in het Lotto Park, is William Dutoit. De ervaren goalie van KV Oostende werd aangeboden bij Anderlecht, maar dat bleek niet geïnteresseerd. KV Kortrijk zou wel geïnteresseerd zijn, maar dat heeft ook de bij KRC Genk overbodige Nordin Jackers op zijn lijstje staan. 



AA Gent zal deze zomer wellicht afscheid moeten nemen van Jonathan David. Eén van de clubs die op de Canadese prijsschutter azen, is Real Betis. In Spanje geloven ze dat Gent bereid zal zijn te onderhandelen bij een bod van 15 miljoen euro en dat is een bedrag dat ze in Sevilla ook op tafel kunnen leggen.

De Buffalo's toonden zich donderdag wel zeer actief. Vadis Odjidja tekende een nieuw contract tot 2023 en Wim De Decker werd verrassend voorgesteld als nieuwe T2. Hij neemt de plaats in van Peter Balette, die als technisch directeur aan de slag gaat.



De Decker was nog maar net vertrokken bij Antwerp, waar voor hem geen plaats was in de staf van Ivan Leko. Die neemt zoals verwacht Rudi Cossey en Edward Still mee als assistenten, terwijl ook T3 Samir Beloufa verrassend mag aanblijven. Ook keeperstrainer Vedran Runje en physical coach Peter Catteeuw blijven aan boord.

Komend seizoen zien we Edmilson Junior mogelijk terug in de Jupiler Pro League. De flankaanvaller van Al Duhail laat weten dat hij zeker niet weigerachtig staat tegenover een terugkeer naar Standard, dat in januari hem al bijna wist te strikken. Ook een andere Belgische club interesseert hem wel.



Felice Mazzu werd onlangs aangesteld als trainer van Union en lijkt een aantal oude bekenden van uit zijn periode bij Charleroi mee te zullen nemen. Maar liefst vijf spelers die hij op Mambourg onder zijn hoede had, staan op zijn verlanglijstje: Danijel Milicevic (AS Eupen), Jérémy Perbet (OH Leuven), Gaëtan Hendrickx (Charleroi), Damien Marcq (Zulte Waregem) en Clément Tainmont (KV Mechelen).

BUITENLAND

Thomas Meunier heeft als transfervrije speler deze zomer de topclubs maar voor het uitkiezen en nu mag de rechtsachter nog een zeer fraaie naam aan zijn lijstje toevoegen. Ook Liverpool zou zich immers gaan mengen in de strijd voor de Rode Duivel van PSG. Op Anfield zou Meunier wel geen uitzicht hebben op een basisplaats, want daar maakt jeugdproduct en publiekslieveling Trent Alexander-Arnold furore op zijn positie.



Ook Borussia Dortmund wil Meunier nog steeds aan boord halen. Hij zou er één van drie zomeraanwinsten moeten worden. Ook het Engelse toptalent Jude Bellingham (Birmingham City) en verdediger Robin Koch (Freiburg) zouden de overstap naar Dortmund moeten maken.

PSG heeft nog geen vervanger voor Meunier, maar een nieuwe linksachter zou wel op komst zijn. De Franse kampioen zou een akkoord bereikt hebben met FC Porto over de komst van Alex Telles. Het zou 25 miljoen euro betalen voor de 27-jarige Braziliaan.

LEES OOK: 'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

Heeft Club nog versterking achterin nodig?

Meest recent

'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

7
7
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

18
18
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

69
69
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

34
34
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

52
52
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

42
42
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

42
42
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

239
239
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

274
274
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

196
196
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

51
51
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

56
56
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

50
50
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

249
249
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

423
423
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

169
169
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

109
109
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

242
242
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

526
526
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

414
414
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

116
116
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

412
412
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

482
482
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

128
128
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

28
28

Meer sportnieuws