Gesjoemel bij stemming competitieformat? 'Kregen geld om steun af te kopen'

door
Gesjoemel bij stemming competitieformat? 'Kregen geld om steun af te kopen'

De voorbije dagen lag Mehdi Bayat zwaar onder vuur, want Antwerp diende zelfs een klacht in bij de Belgische Mededingingsautoriteit om zijn dubbele pet aan te klagen. Het kan voor hen niet door de beugel dat Bayat naast voorzitter van de KBVB nog steeds manager is van Sporting Charleroi. Nu roept ook de KBVB hem op het matje.

Niet zijn positie bij Charleroi is het probleem bij de bond, wel de steun die hij beloofde aan de profclubs. Bayat beloofde dat de KBVB 1,25 miljoen euro gaat storten in het solidariteitsfonds van de Pro League en volgens Het Nieuwsblad stelt de raad van bestuur van de KBVB zich daar vragen bij. Het is voor hen immers niet helemaal duidelijk waar Bayat dat geld haalt.

De voorzitter zou de som uit de inkomsten van het EK gehaald hebben, maar dat ligt gevoelig. Dat geld staat immers nog niet op de rekening van de bond, aangezien het toernooi uiteraard pas volgend jaar gespeeld wordt. Daarnaast zint het de amateurclubs ook niet dat de profclubs financieel gesteund worden en eisen ook zij een deel van de koek.

UPDATE 11u

Mehdi Bayat zal straks dus een stevig woordje uitleg moeten geven over de mysterieuze 1,25 miljoen euro, van wie niemand lijkt te weten waar die vandaan komt. Het Nieuwsblad weet wel dat dit bedrag bij het solidariteitsfonds komt om de profclubs te steunen tijdens de coronacrisis.

Maar dan volgt er wel een héél opmerkelijke onthulling bij de krant: ‘Het geld (de héle solidariteitspot, nvdr) moest ook dienen om de steun af te kopen voor een competitie met 16 en play-offs’. Het idee waar vooral Gent, Genk en… Charleroi (de club van Bayat, nvdr) voor ijverden. Vrij vertaald zouden de profclubs dus financiële steun krijgen als ze zich achter het vooropgestelde idee schaarden. 

Dat zou net hetzelfde zijn als wanneer je een verantwoording aflegt voor een rechtbank omdat je daarvoor een centje toegestoken krijgt. Dan is het ook voor iedereen duidelijk over welke praktijken we hier zouden spreken. Zoúden, want zekerheid hierover is er echter niet. Mochten de bevindingen van HNBL echter kloppen, zou dit op z’n zachtst gezegd schrijnend zijn voor het Belgische voetbal en volgen er hopelijk verdere stappen. 

Dit kan niet door de beugel...

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

27
27
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

132
132
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

182
182
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

38
38
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

212
212
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

107
107
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

106
106
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

79
79
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

191
191
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

141
141
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1233
1233
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

68
68
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

80
80
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

540
540
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

244
244
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

123
123
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

157
157
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

140
140
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

33
33
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1081
1081
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

134
134
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

64
64
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

402
402
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

904
904

Meer sportnieuws