Gesjoemel bij stemming competitieformat? 'Kregen geld om steun af te kopen'

door
Gesjoemel bij stemming competitieformat? 'Kregen geld om steun af te kopen'

De voorbije dagen lag Mehdi Bayat zwaar onder vuur, want Antwerp diende zelfs een klacht in bij de Belgische Mededingingsautoriteit om zijn dubbele pet aan te klagen. Het kan voor hen niet door de beugel dat Bayat naast voorzitter van de KBVB nog steeds manager is van Sporting Charleroi. Nu roept ook de KBVB hem op het matje.

Niet zijn positie bij Charleroi is het probleem bij de bond, wel de steun die hij beloofde aan de profclubs. Bayat beloofde dat de KBVB 1,25 miljoen euro gaat storten in het solidariteitsfonds van de Pro League en volgens Het Nieuwsblad stelt de raad van bestuur van de KBVB zich daar vragen bij. Het is voor hen immers niet helemaal duidelijk waar Bayat dat geld haalt.

De voorzitter zou de som uit de inkomsten van het EK gehaald hebben, maar dat ligt gevoelig. Dat geld staat immers nog niet op de rekening van de bond, aangezien het toernooi uiteraard pas volgend jaar gespeeld wordt. Daarnaast zint het de amateurclubs ook niet dat de profclubs financieel gesteund worden en eisen ook zij een deel van de koek.

UPDATE 11u

Mehdi Bayat zal straks dus een stevig woordje uitleg moeten geven over de mysterieuze 1,25 miljoen euro, van wie niemand lijkt te weten waar die vandaan komt. Het Nieuwsblad weet wel dat dit bedrag bij het solidariteitsfonds komt om de profclubs te steunen tijdens de coronacrisis.

Maar dan volgt er wel een héél opmerkelijke onthulling bij de krant: ‘Het geld (de héle solidariteitspot, nvdr) moest ook dienen om de steun af te kopen voor een competitie met 16 en play-offs’. Het idee waar vooral Gent, Genk en… Charleroi (de club van Bayat, nvdr) voor ijverden. Vrij vertaald zouden de profclubs dus financiële steun krijgen als ze zich achter het vooropgestelde idee schaarden. 

Dat zou net hetzelfde zijn als wanneer je een verantwoording aflegt voor een rechtbank omdat je daarvoor een centje toegestoken krijgt. Dan is het ook voor iedereen duidelijk over welke praktijken we hier zouden spreken. Zoúden, want zekerheid hierover is er echter niet. Mochten de bevindingen van HNBL echter kloppen, zou dit op z’n zachtst gezegd schrijnend zijn voor het Belgische voetbal en volgen er hopelijk verdere stappen. 

LEES OOK: Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Dit kan niet door de beugel...

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

15
15
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

38
38
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

22
22
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

42
42
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

44
44
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

108
108
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

81
81
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

67
67
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

85
85
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

47
47
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

230
230
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

266
266
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

125
125
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

78
78
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

42
42
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

302
302
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

87
87
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

121
121
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

344
344
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

183
183
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

202
202
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

113
113
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

443
443
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

190
190

Meer sportnieuws