'Club en Genk moeten zich haasten voor smaakmaker Cercle'

door
'Club en Genk moeten zich haasten voor smaakmaker Cercle'

De geruchtenmolen begint stilaan op volle toeren te draaien. De zomermercato komt steeds dichterbij en onder meer Zulte Waregem en KRC Genk schakelen een versnelling hoger.

Volgens Foot Mercato hebben beide ploegen interesse in Kouadio-Yves Dabila. De 23-jarige Ivoriaanse verdediger is eigendom van Lille OSC, dat hem afgelopen seizoen uitleende aan Cercle Brugge. Daar groeide hij uit tot een sterkhouder.

Lille zou bereid zijn om Dabila, die nog tot medio 2023 onder contract ligt en een marktwaarde heeft van 2 miljoen euro, uit te lenen met aankoopoptie. Een definitieve transfer behoort ook tot de mogelijkheden. Genk en Zulte Waregem krijgen wel de concurrentie van FC Nantes, Stade Brest, Levante en Alaves.

UPDATE 16u30

De interesse in Kouadio-Yves Dabila is enorm groot en volgens RTBF heeft ook Club Brugge interesse in de centrale verdediger. Lille OSC zal het maar al te graag lezen, want de Franse club kan het nodige geld wel gebruiken. Het hoopt de grote interesse te verzilveren en de nodige miljoenen op te strijken.

UPDATE 28/05
Club, Genk en Zulte Waregem zullen zich mogen haasten als ze Dabila willen strikken, want de interesse voor de verdediger die door Lille aan Cercle verhuurd werd, wordt stilaan concreet. Volgens de Franse journalist Manu Lonjon is het vooral FC Nantes dat probeert om de Ivoriaan uir Rijel los te weken. Die club haalde eerder al gewezen Club-speler Jean-Charles Castelletto binnen om de defensie te versterken, maar is dus duidelijk nog niet klaar.

Moeten de Belgische clubs snel een bod uitbrengen?

Meest recent

Nainggolan haalt weer uit: "Zijn excuses aanvaard ik nooit"

Tegen Wales kunnen de Rode Duivels zich geen misstap veroorloven als ze de kwalificatie voor het WK ...

35
35
'DAZN komt met verbazende zet na JPL-problemen'

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over DAZN in ons land. De streamingdienst won opnieuw de ...

43
43
Messi ziet in Belgisch talent 'Future of the Game'

Jarenlang hebben Lionel Messi en Cristiano Ronaldo het mondiale voetbal gedomineerd, maar hun ...

33
33
'AC Milan bezorgt Saelemaekers zeer mooie troost'

Vrijdag was Alexis Saelemaekers één van de verrassingen in de basiself van de Rode ...

32
32
Pijnlijke avond Grieken, Kroatië worstelt met voetbaldwerg

Zondagavond stonden er nog de nodige kwalificatiewedstrijden voor het WK 2026 op het programma. ...

34
34
Wilmots trekt harde conclusie: "Daar horen Duivels nu thuis"

De Rode Duivels moeten maandag vol aan de bak tegen Wales als ze niet nog willen bibberen om het WK ...

83
83
Defour geeft hint over terugkeer als trainer

De voorbije jaren stonden toch enkele veelbelovende Belgische trainers. Sébastien Pocognoli ...

49
49
'Verrassend gerucht: alsnog toptransfer Stroeykens'

Anderlecht heeft er een zeer woelige transferzomer opzitten. Ook in de wintermercato lijkt er nog ...

214
214
'Nieuwe klap Union: Pocognoli neemt twéé sleutelpionnen mee'

Het ging Union dit seizoen tot dusver voor de wind, want na tien speeldagen staat het aan de leiding ...

318
318
Garcia steekt zich niet weg: "Zit niet in ons DNA"

Morgen is het D-day voor de Rode Duivels. Ze moeten winnen van Wales, dan kan het WK België ...

36
36
Courtois ziet 'ongeziene weelde' bij Duivels: "Is mooi"

Thibaut Courtois start morgen uiteraard onder de lat bij de Rode Duivels. De doelman van Real Madrid ...

99
99
Garcia sneert naar media: "Mocht hem niet selecteren"

Rudi Garcia kreeg de volle laag na het 0-0-gelijkspel tegen Noord-Macedonië. De Belgen kregen ...

181
181
Nederland kan WK ruiken, sensatie in Faeröer

Vanavond stonden er al een aantal kwalificatiematchen voor het WK 2026 op het programma. Zo kwamen ...

123
123
Courtois voert de druk op: "Makkelijke matchen zijn voorbij"

Thibaut Courtois mocht vandaag de pers toespreken. Zo had hij al meer werk dan in zijn afgelopen ...

24
24
STVV pakt uit met historisch nieuws

STVV is een van de beter geleide clubs in de Jupiler Pro League. Financieel hebben ze er hun zaakjes ...

73
73
Wissels bij Rode Duivels: Garcia licht tipje van sluier

De Rode Duivels vertoeven momenteel in Cardiff, waar ze maandagavond het belangrijke ...

207
207
Gigantische optater Union: Bayat torpedeert trainersplan

Union SG is druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer nu Sébastien Pocognoli is gevallen voor ...

201
201
Internationaal debuut Stankovic eindigt in pijnlijk ontslag

Aleksandar Stankovic zag zijn sterke start bij Club Brugge deze week beloond worden met zijn eerste ...

363
363
Kompany volgende bondscoach? Bellamy doet boekje open

De Rode Duivels staan maandagavond voor een cruciaal WK-kwalificatieduel op het veld van Wales. Bij ...

227
227
Vanheusden emotioneel na blessurehel: "Papa's grootste fan"

Voor Zinho Vanheusden is zijn leven voorlopig een onwaarschijnlijke emotionele rollercoaster ...

111
111
Bizarre keuze Garcia: "Is hij mee als hulptrainer?"

Rudi Garcia heeft niet zijn beste dagen als Belgisch bondscoach achter de rug. Tijdens het duel ...

183
183
Anderlecht, Gent, Union, ... ? 'Dit is de grootste rivaal van Club'

Club Brugge is veruit de meest succesvolle club van het voorbij decennium in het Belgische voetbal. ...

708
708
Spectaculaire terugkeer: Zidane zet zinnen op droomjob

Zinedine Zidane was bijzonder succesvol als hoofdcoach van Real Madrid. Sinds zijn vertrek bij de ...

94
94
'Club en Union knokken: nieuwe aanvaller in vizier'

Club Brugge en Union SG zijn de voorbije seizoenen uitgegroeid tot grote rivalen op sportief ...

514
514
Fred Vanderbiest pakt stevig uit: "Eén keer in vijf jaar!"

Fred Vanderbiest is uitstekend begonnen aan zijn 'T1-loopbaan' bij KV Mechelen. Malinwa kampeert al ...

122
122

Meer sportnieuws