Aanvangsuur bekerfinale bevestigd, Brussel waarschuwt fans Club en Antwerp

door
Aanvangsuur bekerfinale bevestigd, Brussel waarschuwt fans Club en Antwerp

De Jupiler Pro League wordt dit seizoen niet meer uitgespeeld, maar de Pro League besliste wel dat er nog geprobeerd moet worden om de terugmatch van de promotiefinale in 1B en de bekerfinale af te werken. Nadat eerder al Beerschot en OH Leuven een akkoord bereikten om die eerste match in Leuven te spelen, lijkt nu ook de bekerfinale er te komen.

De stad Brussel heeft immers zijn toestemming gegeven om de partij tussen Club Brugge en Antwerp op 1 of 2 augustus in het Koning Boudewijnstadion af te werken. Dat bevestigt Benoit Hellings, de Brusselse schepen van Sport, aan Sporza. Supporters zullen daarbij uiteraard nog niet welkom zijn. Helemaal zeker is het ook nog niet dat de match doorgaat, want de veiligheidsdiensten hebben het laatste woord.

De Croky Cup lijkt zo alsnog een winnaar te krijgen dit seizoen, terwijl er ook een sportieve beslissing zal vallen over het ticket voor de groepsfase van de Europa League. Dat is voor Antwerp als het de bekerfinale zou winnen, terwijl Charleroi het ticket krijgt als Club de beker pakt. Blauw-Zwart is als landskampioen immers al zeker van een ticket voor de groepsfase van de Champions League.

UPDATE 18u45

Ook over de exacte datum van de bekerfinale komt er stilaan meer duidelijkheid. La Dernière Heure meldt immers dat die afgewerkt zou worden op zaterdag 1 augustus. Het uur van de aftrap moet wel nog bepaald worden. Die informatie vernam de krant van het kabinet van de eerder genoemde Hellings.

UPDATE 19u46
Ook het laatste vraagteken is inmiddels verdwenen, want Sporza weet nu ook het aanvangsuur van de bekerfinale. Die zal afgetrapt worden op 1 augustus om 20u30. Normaal gezien zou een bekerfinale op zaterdagavond uitgesloten zijn, maar de veiligheidsdiensten gaan nu toch akkoord omdat er geen fans aanwezig zullen zijn en er op dat vlak geen risico is.

"De finale zal op een aantrekkelijk uur gespeeld worden om op televisie te kijken. Het is belangrijk dat de fans in Brugge en Antwerpen blijven", waarschuwt Brussels schepen van Sport Benoit Hellings wel. "Gezellig samen met hun familie. Volgend jaar hopen we op een normale finale."

LEES OOK: Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Goede beslissing?

Meest recent

'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

9
9
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

20
20
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

147
147
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

30
30
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

211
211
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

134
134
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

251
251
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

336
336
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

225
225
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

197
197
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

280
280
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

357
357
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

326
326
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

298
298
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

450
450
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

599
599
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

237
237
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

47
47
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

71
71
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

342
342
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

165
165
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

96
96
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

139
139
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

112
112
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

295
295

Meer sportnieuws