Aanvangsuur bekerfinale bevestigd, Brussel waarschuwt fans Club en Antwerp

door
Aanvangsuur bekerfinale bevestigd, Brussel waarschuwt fans Club en Antwerp

De Jupiler Pro League wordt dit seizoen niet meer uitgespeeld, maar de Pro League besliste wel dat er nog geprobeerd moet worden om de terugmatch van de promotiefinale in 1B en de bekerfinale af te werken. Nadat eerder al Beerschot en OH Leuven een akkoord bereikten om die eerste match in Leuven te spelen, lijkt nu ook de bekerfinale er te komen.

De stad Brussel heeft immers zijn toestemming gegeven om de partij tussen Club Brugge en Antwerp op 1 of 2 augustus in het Koning Boudewijnstadion af te werken. Dat bevestigt Benoit Hellings, de Brusselse schepen van Sport, aan Sporza. Supporters zullen daarbij uiteraard nog niet welkom zijn. Helemaal zeker is het ook nog niet dat de match doorgaat, want de veiligheidsdiensten hebben het laatste woord.

De Croky Cup lijkt zo alsnog een winnaar te krijgen dit seizoen, terwijl er ook een sportieve beslissing zal vallen over het ticket voor de groepsfase van de Europa League. Dat is voor Antwerp als het de bekerfinale zou winnen, terwijl Charleroi het ticket krijgt als Club de beker pakt. Blauw-Zwart is als landskampioen immers al zeker van een ticket voor de groepsfase van de Champions League.

UPDATE 18u45

Ook over de exacte datum van de bekerfinale komt er stilaan meer duidelijkheid. La Dernière Heure meldt immers dat die afgewerkt zou worden op zaterdag 1 augustus. Het uur van de aftrap moet wel nog bepaald worden. Die informatie vernam de krant van het kabinet van de eerder genoemde Hellings.

UPDATE 19u46
Ook het laatste vraagteken is inmiddels verdwenen, want Sporza weet nu ook het aanvangsuur van de bekerfinale. Die zal afgetrapt worden op 1 augustus om 20u30. Normaal gezien zou een bekerfinale op zaterdagavond uitgesloten zijn, maar de veiligheidsdiensten gaan nu toch akkoord omdat er geen fans aanwezig zullen zijn en er op dat vlak geen risico is.

"De finale zal op een aantrekkelijk uur gespeeld worden om op televisie te kijken. Het is belangrijk dat de fans in Brugge en Antwerpen blijven", waarschuwt Brussels schepen van Sport Benoit Hellings wel. "Gezellig samen met hun familie. Volgend jaar hopen we op een normale finale."

LEES OOK: 'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

Goede beslissing?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

4
4
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

11
11
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

22
22
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

16
16
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

19
19
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

96
96
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

43
43
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

23
23
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

136
136
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

24
24
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

520
520
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

227
227
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

181
181
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

86
86
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

102
102
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

58
58
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

103
103
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

665
665
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

176
176
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

317
317
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

665
665
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

277
277
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

95
95
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

144
144

Meer sportnieuws