Aanvangsuur bekerfinale bevestigd, Brussel waarschuwt fans Club en Antwerp

door
Aanvangsuur bekerfinale bevestigd, Brussel waarschuwt fans Club en Antwerp

De Jupiler Pro League wordt dit seizoen niet meer uitgespeeld, maar de Pro League besliste wel dat er nog geprobeerd moet worden om de terugmatch van de promotiefinale in 1B en de bekerfinale af te werken. Nadat eerder al Beerschot en OH Leuven een akkoord bereikten om die eerste match in Leuven te spelen, lijkt nu ook de bekerfinale er te komen.

De stad Brussel heeft immers zijn toestemming gegeven om de partij tussen Club Brugge en Antwerp op 1 of 2 augustus in het Koning Boudewijnstadion af te werken. Dat bevestigt Benoit Hellings, de Brusselse schepen van Sport, aan Sporza. Supporters zullen daarbij uiteraard nog niet welkom zijn. Helemaal zeker is het ook nog niet dat de match doorgaat, want de veiligheidsdiensten hebben het laatste woord.

De Croky Cup lijkt zo alsnog een winnaar te krijgen dit seizoen, terwijl er ook een sportieve beslissing zal vallen over het ticket voor de groepsfase van de Europa League. Dat is voor Antwerp als het de bekerfinale zou winnen, terwijl Charleroi het ticket krijgt als Club de beker pakt. Blauw-Zwart is als landskampioen immers al zeker van een ticket voor de groepsfase van de Champions League.

UPDATE 18u45

Ook over de exacte datum van de bekerfinale komt er stilaan meer duidelijkheid. La Dernière Heure meldt immers dat die afgewerkt zou worden op zaterdag 1 augustus. Het uur van de aftrap moet wel nog bepaald worden. Die informatie vernam de krant van het kabinet van de eerder genoemde Hellings.

UPDATE 19u46
Ook het laatste vraagteken is inmiddels verdwenen, want Sporza weet nu ook het aanvangsuur van de bekerfinale. Die zal afgetrapt worden op 1 augustus om 20u30. Normaal gezien zou een bekerfinale op zaterdagavond uitgesloten zijn, maar de veiligheidsdiensten gaan nu toch akkoord omdat er geen fans aanwezig zullen zijn en er op dat vlak geen risico is.

"De finale zal op een aantrekkelijk uur gespeeld worden om op televisie te kijken. Het is belangrijk dat de fans in Brugge en Antwerpen blijven", waarschuwt Brussels schepen van Sport Benoit Hellings wel. "Gezellig samen met hun familie. Volgend jaar hopen we op een normale finale."

LEES OOK: Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Goede beslissing?

Meest recent

DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

86
86
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

175
175
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club in stroomversnelling'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

461
461
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

62
62
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

163
163
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

96
96
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

14
14
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

195
195
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

469
469
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

357
357
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

37
37
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

727
727
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1011
1011
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

60
60
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

181
181
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

272
272
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

433
433
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

236
236
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

244
244
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

67
67
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

737
737
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

454
454
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

109
109
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

125
125

Meer sportnieuws