Aanvangsuur bekerfinale bevestigd, Brussel waarschuwt fans Club en Antwerp

door
Aanvangsuur bekerfinale bevestigd, Brussel waarschuwt fans Club en Antwerp

De Jupiler Pro League wordt dit seizoen niet meer uitgespeeld, maar de Pro League besliste wel dat er nog geprobeerd moet worden om de terugmatch van de promotiefinale in 1B en de bekerfinale af te werken. Nadat eerder al Beerschot en OH Leuven een akkoord bereikten om die eerste match in Leuven te spelen, lijkt nu ook de bekerfinale er te komen.

De stad Brussel heeft immers zijn toestemming gegeven om de partij tussen Club Brugge en Antwerp op 1 of 2 augustus in het Koning Boudewijnstadion af te werken. Dat bevestigt Benoit Hellings, de Brusselse schepen van Sport, aan Sporza. Supporters zullen daarbij uiteraard nog niet welkom zijn. Helemaal zeker is het ook nog niet dat de match doorgaat, want de veiligheidsdiensten hebben het laatste woord.

De Croky Cup lijkt zo alsnog een winnaar te krijgen dit seizoen, terwijl er ook een sportieve beslissing zal vallen over het ticket voor de groepsfase van de Europa League. Dat is voor Antwerp als het de bekerfinale zou winnen, terwijl Charleroi het ticket krijgt als Club de beker pakt. Blauw-Zwart is als landskampioen immers al zeker van een ticket voor de groepsfase van de Champions League.

UPDATE 18u45

Ook over de exacte datum van de bekerfinale komt er stilaan meer duidelijkheid. La Dernière Heure meldt immers dat die afgewerkt zou worden op zaterdag 1 augustus. Het uur van de aftrap moet wel nog bepaald worden. Die informatie vernam de krant van het kabinet van de eerder genoemde Hellings.

UPDATE 19u46
Ook het laatste vraagteken is inmiddels verdwenen, want Sporza weet nu ook het aanvangsuur van de bekerfinale. Die zal afgetrapt worden op 1 augustus om 20u30. Normaal gezien zou een bekerfinale op zaterdagavond uitgesloten zijn, maar de veiligheidsdiensten gaan nu toch akkoord omdat er geen fans aanwezig zullen zijn en er op dat vlak geen risico is.

"De finale zal op een aantrekkelijk uur gespeeld worden om op televisie te kijken. Het is belangrijk dat de fans in Brugge en Antwerpen blijven", waarschuwt Brussels schepen van Sport Benoit Hellings wel. "Gezellig samen met hun familie. Volgend jaar hopen we op een normale finale."

LEES OOK: Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Goede beslissing?

Meest recent

Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

31
31
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

266
266
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

16
16
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

114
114
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

185
185
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

317
317
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

545
545
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

620
620
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

116
116
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

33
33
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

971
971
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

247
247
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

293
293
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

130
130
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

169
169
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

542
542
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

552
552
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

314
314
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

517
517
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

175
175
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

676
676
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

726
726
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

483
483
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

434
434
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

213
213

Meer sportnieuws