TRANSFERUURTJE: 'Club verliest talent aan Hoffenheim, tegenvaller voor RSCA'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest talent aan Hoffenheim, tegenvaller voor RSCA'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge heeft een zeldzame tegenvaller op de transfermarkt moeten incasseren. Het verliest immers de 16-jarige aanvaller Abdoul Karim Camara, die een contract voor drie jaar getekend zou hebben bij Hoffenheim. Het talent had zich in de kijker gespeeld bij heel wat buitenlandse clubs, want ook AS Roma, Internazionale, Sporting Lissabon, Atalanta en Schalke 04 trokken aan zijn mouw. Club moet vrede nemen met een opleidingsvergoeding van 120.000 euro.



Of Krépin Diatta zal blijven dan wel vertrekken, is nog steeds onduidelijk. Club wil hem graag nog houden, maar de buitenlandse interesse blijft toenemen. Als één van die ploegen Club toch wil overtuigen om de Senegalees te verkopen, zullen ze wel met een recordbedrag over de brug moeten komen. Club blijft immers een vraagprijs van 25 miljoen euro hanteren.

Ook een verlengd verblijf van Percy Tau is nog niet uitgesloten. De manager van de flankaanvaller, die gehuurd wordt van Brighton, geeft alvast aan dat alle opties nog open liggen. Hij denkt wel sowieso een club te zullen vinden voor de Zuid-Afrikaan, ongeacht de omstandigheden.



Anderlecht wil ook volgend seizoen graag Philippe Sandler huren van Manchester City, maar evident lijkt dat niet te gaan worden. Dit seizoen zou Paars-Wit de Nederlander nog zeer goedkoop hebben mogen huren, maar volgend seizoen zouden de Engelsen boter bij de vis willen. Anderlecht zal dus in de buidel moeten tasten en die zit al niet overvol.

Een langer verblijf van Derrick Luckassen lijkt plots wel weer meer waarschijnlijk. Anderlecht heeft een aankoopoptie van 5 miljoen euro op de verdediger van PSV, maar die som zal het niet betalen. Bij PSV zouden ze nu ook beseffen dat in de huidige situatie Luckassen geen 5 miljoen zal opbrengen en dus zouden ze bereid zijn om vrede te nemen met een lagere transfersom. Er is dus ruimte om te onderhandelen. 



Als het een vervanger moet zoeken, komt die mogelijk van bij Eintracht Frankfurt. Paars-Wit huurde dit seizoen al Dejan Joveljic van de Duitsers en zouden nu ook gepolst hebben naar de voorwaarden voor Tuta. De 20-jarige Braziliaan deed het dit seizoen goed op huurbasis bij KV Kortrijk.

Bij Standard moeten ze mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, want het is nog steeds niet zeker of Michel Preud'homme zal aanblijven. De Rouches zouden al uitkijken naar een opvolger en daarvoor komt nu ook Christian Panucci in beeld. De 47-jarige Italiaan gooide vooral hoge ogen als speler door de Champions League te winnen met AC Milan en Real Madrid. De voorbije jaren was hij aan de slag als bondscoach van Albanië.



Antwerp nam al afscheid van Sinan Bolat, Kevin Mirallas en Laszlo Bölöni en nu zouden ook de volgende twee vertrekkers bekend zijn. Zoals verwacht zal ook Wesley Hoedt niet op de Bosuil blijven. Zijn aankoopoptie ligt veel te hoog en ook het idee om de Nederlander nog een seizoen langer te huren van Southampton is nu ook van de baan. Daarnaast zal Antwerp ook de aankoopoptie op Zinho Gano niet lichten, waardoor de spits terugkeert naar KRC Genk.

BUITENLAND

Victor Osimhen lijkt amper een jaar na zijn vertrek bij Charleroi alweer op weg naar een fraaie transfer. De Nigeriaanse spits geniet na een sterk seizoen bij Lille heel wat interesse en volgens Italiaanse media zou hij al een persoonlijk akkoord hebben met Napoli. De Italianen moeten wel nog een akkoord bereiken met Lille, dat 55 miljoen euro zou vragen.



Voor Real Madrid lijkt een extra middenvelder één van de prioriteiten. Het 17-jarige toptalent Eduardo Camavinga (Stade Rennes) zou hoog op het verlanglijstje van Zinedine Zidane staan, maar ook een verrassende naam zou daarop voorkomen. Ook Marc Roca, een 23-jarige middenvelder van de Spaanse rode lantaarn Espanyol, zou zich immers in de kijker gespeeld hebben van de Koninklijke.

LEES OOK: Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Is 25 miljoen in de huidige omstandigheden nog een haalbare som voor Diatta?

Meest recent

Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

4
4
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

18
18
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

24
24
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

37
37
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

222
222
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

122
122
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

70
70
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

193
193
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

128
128
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

298
298
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

388
388
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

235
235
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

116
116
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

313
313
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

162
162
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

99
99
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

61
61
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

304
304
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

399
399
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

93
93
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

679
679
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

120
120
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

138
138
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

497
497
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

113
113

Meer sportnieuws