TRANSFERUURTJE: 'Club verliest talent aan Hoffenheim, tegenvaller voor RSCA'

321
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest talent aan Hoffenheim, tegenvaller voor RSCA'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge heeft een zeldzame tegenvaller op de transfermarkt moeten incasseren. Het verliest immers de 16-jarige aanvaller Abdoul Karim Camara, die een contract voor drie jaar getekend zou hebben bij Hoffenheim. Het talent had zich in de kijker gespeeld bij heel wat buitenlandse clubs, want ook AS Roma, Internazionale, Sporting Lissabon, Atalanta en Schalke 04 trokken aan zijn mouw. Club moet vrede nemen met een opleidingsvergoeding van 120.000 euro.



Of Krépin Diatta zal blijven dan wel vertrekken, is nog steeds onduidelijk. Club wil hem graag nog houden, maar de buitenlandse interesse blijft toenemen. Als één van die ploegen Club toch wil overtuigen om de Senegalees te verkopen, zullen ze wel met een recordbedrag over de brug moeten komen. Club blijft immers een vraagprijs van 25 miljoen euro hanteren.

Ook een verlengd verblijf van Percy Tau is nog niet uitgesloten. De manager van de flankaanvaller, die gehuurd wordt van Brighton, geeft alvast aan dat alle opties nog open liggen. Hij denkt wel sowieso een club te zullen vinden voor de Zuid-Afrikaan, ongeacht de omstandigheden.



Anderlecht wil ook volgend seizoen graag Philippe Sandler huren van Manchester City, maar evident lijkt dat niet te gaan worden. Dit seizoen zou Paars-Wit de Nederlander nog zeer goedkoop hebben mogen huren, maar volgend seizoen zouden de Engelsen boter bij de vis willen. Anderlecht zal dus in de buidel moeten tasten en die zit al niet overvol.

Een langer verblijf van Derrick Luckassen lijkt plots wel weer meer waarschijnlijk. Anderlecht heeft een aankoopoptie van 5 miljoen euro op de verdediger van PSV, maar die som zal het niet betalen. Bij PSV zouden ze nu ook beseffen dat in de huidige situatie Luckassen geen 5 miljoen zal opbrengen en dus zouden ze bereid zijn om vrede te nemen met een lagere transfersom. Er is dus ruimte om te onderhandelen. 



Als het een vervanger moet zoeken, komt die mogelijk van bij Eintracht Frankfurt. Paars-Wit huurde dit seizoen al Dejan Joveljic van de Duitsers en zouden nu ook gepolst hebben naar de voorwaarden voor Tuta. De 20-jarige Braziliaan deed het dit seizoen goed op huurbasis bij KV Kortrijk.

Bij Standard moeten ze mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, want het is nog steeds niet zeker of Michel Preud'homme zal aanblijven. De Rouches zouden al uitkijken naar een opvolger en daarvoor komt nu ook Christian Panucci in beeld. De 47-jarige Italiaan gooide vooral hoge ogen als speler door de Champions League te winnen met AC Milan en Real Madrid. De voorbije jaren was hij aan de slag als bondscoach van Albanië.



Antwerp nam al afscheid van Sinan Bolat, Kevin Mirallas en Laszlo Bölöni en nu zouden ook de volgende twee vertrekkers bekend zijn. Zoals verwacht zal ook Wesley Hoedt niet op de Bosuil blijven. Zijn aankoopoptie ligt veel te hoog en ook het idee om de Nederlander nog een seizoen langer te huren van Southampton is nu ook van de baan. Daarnaast zal Antwerp ook de aankoopoptie op Zinho Gano niet lichten, waardoor de spits terugkeert naar KRC Genk.

BUITENLAND

Victor Osimhen lijkt amper een jaar na zijn vertrek bij Charleroi alweer op weg naar een fraaie transfer. De Nigeriaanse spits geniet na een sterk seizoen bij Lille heel wat interesse en volgens Italiaanse media zou hij al een persoonlijk akkoord hebben met Napoli. De Italianen moeten wel nog een akkoord bereiken met Lille, dat 55 miljoen euro zou vragen.



Voor Real Madrid lijkt een extra middenvelder één van de prioriteiten. Het 17-jarige toptalent Eduardo Camavinga (Stade Rennes) zou hoog op het verlanglijstje van Zinedine Zidane staan, maar ook een verrassende naam zou daarop voorkomen. Ook Marc Roca, een 23-jarige middenvelder van de Spaanse rode lantaarn Espanyol, zou zich immers in de kijker gespeeld hebben van de Koninklijke.

LEES OOK: Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Is 25 miljoen in de huidige omstandigheden nog een haalbare som voor Diatta?

Meest recent

Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

47
47
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

16
16
'Villarreal aast op volgende miljoenentransfer in JPL'

Villarreal zorgde afgelopen zomer voor één van de meest opvallende transfers in de ...

24
24
Defour geeft STVV raad: "Daar moeten ze pieken"

STVV beleefde bijna een absolute droomweek. Het boekte donderdag een knappe zege in de Conference ...

14
14
Degryse benoemt hét pijnpunt bij Anderlecht

Anderlecht kreeg zondag een nieuwe klap door met 4-0 te verliezen in Gent. Het blikt zo terug op ...

115
115
"Ga naar Club Brugge": opvallend advies voor supertalent

Club Brugge mocht zondag weer Nicolo Tresoldi dankbaar zijn, want met een hattrick loodste de ...

363
363
België is klaar met Vitor Bruno: 7 verschroeiende uithalen

Belgische voetbalprogramma’s bekijkt hij naar eigen zeggen niet. Maar Vitor Bruno krijgt op ...

267
267
Van Bommel krijgt verrassende versterking bij Rode Duivels

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend maken, ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

177
177
Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Blauw-Zwart pakte gisteren een nieuwe zege, thuis tegen STVV was Tresoldi andermaal de grote man. ...

182
182
Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Standard Luik ging afgelopen speeldag met 2-1 onderuit op het veld van KRC Genk. De Rouches moesten ...

229
229
Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

389
389
Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

431
431
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

110
110
Jambon beleeft zijn Clasico-droom: "Uitnodiging kwam van hem"

Jan Jambon (N-VA) heeft zondagavond een voetbalavond beleefd die hij niet snel zal vergeten. De ...

57
57
Hoe Van Gucht met roddels omgaat? "Kijk naar mijn bankrekening"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

69
69
Bruno doet opvallende bekentenis na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt de volle laag na de 4-0 tegen AA Gent. Dat valt ergens te begrijpen, maar er ...

510
510
De Meyer ziet twéé absolute klasbakken bij Club Brugge

STVV speelde een correcte partij op het veld van Club Brugge. Ze verloren met 3-2 in het Jan ...

258
258
Uitslag AA Gent-Anderlecht "ongelooflijk oneerlijk"

AA Gent won met 4-0 van RSC Anderlecht. Toch had het helemaal anders kunnen en misschien wel moeten ...

440
440
Thorgan Hazard beleeft eindelijk grote ommekeer bij Lens

Thorgan Hazard heeft eindelijk weer reden tot lachen bij Lens. De 33-jarige Belg kende een bijzonder ...

108
108
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Vitor Bruno'

RSC Anderlecht zit in zijn eerste crisis van het seizoen na de 4-0-nederlaag tegen AA Gent. Dat ...

1260
1260
Bloedstollende strijd om Ballon d'Or: dé top 5 volgens VN

Maandagavond wordt in Londen de 70ste editie van de Ballon d'Or-uitgereikt. En is nu al de ...

154
154
Euvrard na 0 op 12: "Neem hem niets kwalijk"

Standard heeft grote zorgen. De Rouches verloren op het veld van KRC Genk en blijven zo achter met ...

90
90
‘United neemt drastisch besluit na Lammens-blunder’

Senne Lammens ging zondag opnieuw in de fout. Bij de derde goal van Bournemouth kwam hij te laat uit ...

157
157
KRC Genk wint, maar overtuigt niet: "Alles zat mee"

KRC Genk won met 2-1 van Standard. Een zege die deugd deed bij de Limburgers, die het tegen een ...

173
173

Meer sportnieuws