TRANSFERUURTJE: 'Club verliest talent aan Hoffenheim, tegenvaller voor RSCA'

321
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest talent aan Hoffenheim, tegenvaller voor RSCA'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge heeft een zeldzame tegenvaller op de transfermarkt moeten incasseren. Het verliest immers de 16-jarige aanvaller Abdoul Karim Camara, die een contract voor drie jaar getekend zou hebben bij Hoffenheim. Het talent had zich in de kijker gespeeld bij heel wat buitenlandse clubs, want ook AS Roma, Internazionale, Sporting Lissabon, Atalanta en Schalke 04 trokken aan zijn mouw. Club moet vrede nemen met een opleidingsvergoeding van 120.000 euro.



Of Krépin Diatta zal blijven dan wel vertrekken, is nog steeds onduidelijk. Club wil hem graag nog houden, maar de buitenlandse interesse blijft toenemen. Als één van die ploegen Club toch wil overtuigen om de Senegalees te verkopen, zullen ze wel met een recordbedrag over de brug moeten komen. Club blijft immers een vraagprijs van 25 miljoen euro hanteren.

Ook een verlengd verblijf van Percy Tau is nog niet uitgesloten. De manager van de flankaanvaller, die gehuurd wordt van Brighton, geeft alvast aan dat alle opties nog open liggen. Hij denkt wel sowieso een club te zullen vinden voor de Zuid-Afrikaan, ongeacht de omstandigheden.



Anderlecht wil ook volgend seizoen graag Philippe Sandler huren van Manchester City, maar evident lijkt dat niet te gaan worden. Dit seizoen zou Paars-Wit de Nederlander nog zeer goedkoop hebben mogen huren, maar volgend seizoen zouden de Engelsen boter bij de vis willen. Anderlecht zal dus in de buidel moeten tasten en die zit al niet overvol.

Een langer verblijf van Derrick Luckassen lijkt plots wel weer meer waarschijnlijk. Anderlecht heeft een aankoopoptie van 5 miljoen euro op de verdediger van PSV, maar die som zal het niet betalen. Bij PSV zouden ze nu ook beseffen dat in de huidige situatie Luckassen geen 5 miljoen zal opbrengen en dus zouden ze bereid zijn om vrede te nemen met een lagere transfersom. Er is dus ruimte om te onderhandelen. 



Als het een vervanger moet zoeken, komt die mogelijk van bij Eintracht Frankfurt. Paars-Wit huurde dit seizoen al Dejan Joveljic van de Duitsers en zouden nu ook gepolst hebben naar de voorwaarden voor Tuta. De 20-jarige Braziliaan deed het dit seizoen goed op huurbasis bij KV Kortrijk.

Bij Standard moeten ze mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, want het is nog steeds niet zeker of Michel Preud'homme zal aanblijven. De Rouches zouden al uitkijken naar een opvolger en daarvoor komt nu ook Christian Panucci in beeld. De 47-jarige Italiaan gooide vooral hoge ogen als speler door de Champions League te winnen met AC Milan en Real Madrid. De voorbije jaren was hij aan de slag als bondscoach van Albanië.



Antwerp nam al afscheid van Sinan Bolat, Kevin Mirallas en Laszlo Bölöni en nu zouden ook de volgende twee vertrekkers bekend zijn. Zoals verwacht zal ook Wesley Hoedt niet op de Bosuil blijven. Zijn aankoopoptie ligt veel te hoog en ook het idee om de Nederlander nog een seizoen langer te huren van Southampton is nu ook van de baan. Daarnaast zal Antwerp ook de aankoopoptie op Zinho Gano niet lichten, waardoor de spits terugkeert naar KRC Genk.

BUITENLAND

Victor Osimhen lijkt amper een jaar na zijn vertrek bij Charleroi alweer op weg naar een fraaie transfer. De Nigeriaanse spits geniet na een sterk seizoen bij Lille heel wat interesse en volgens Italiaanse media zou hij al een persoonlijk akkoord hebben met Napoli. De Italianen moeten wel nog een akkoord bereiken met Lille, dat 55 miljoen euro zou vragen.



Voor Real Madrid lijkt een extra middenvelder één van de prioriteiten. Het 17-jarige toptalent Eduardo Camavinga (Stade Rennes) zou hoog op het verlanglijstje van Zinedine Zidane staan, maar ook een verrassende naam zou daarop voorkomen. Ook Marc Roca, een 23-jarige middenvelder van de Spaanse rode lantaarn Espanyol, zou zich immers in de kijker gespeeld hebben van de Koninklijke.

LEES OOK: Grote dupe bij Club Brugge: vertrek na 104 wedstrijden?

Is 25 miljoen in de huidige omstandigheden nog een haalbare som voor Diatta?

Meest recent

'Bayern pakt uit: Kompany krijgt nieuwe ster voor 60 mil'

Bayern München is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. Maar ook bij de ploeg van coach ...

9
9
Van Bommel aangepakt: eerste 'grote fout' als bondscoach

Mark van Bommel heeft een geslaagd eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Het ...

105
105
Grote dupe bij Club Brugge: vertrek na 104 wedstrijden?

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers uit de eigen jeugdopleiding met succes ...

135
135
'Van Bommel laat Lammens vallen: exit ligt al vast'

Senne Lammens hield België overeind in Rome en daarna ook lang tegen Frankrijk. Toch ligt zijn ...

935
935
Puzzelwerk Van Bommel: dubbele wissel in basiself Duivels

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

285
285
'Transferbom Haaland: voorkeursbestemming staat vast'

De Premier League heeft het nu ook officieel bevestigd: Manchester City is schuldig bevonden aan 114 ...

204
204
Lukaku krijgt klappen: vernietigend verdict bij Duivels

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

149
149
Grote ontdekking bij Duivels: ploegmaats gaan helemaal los

De Rode Duivels hebben er een nieuwe smaakmaker bij. Roméo Lavia begon maandagavond tegen ...

151
151
'Real Madrid breekt met traditie en trekt mercato op'

Bij Real Madrid gooiden ze het na twee seizoenen zonder trofee in de zomer over een andere boeg. ...

77
77
Swerts heeft duidelijke boodschap voor ultieme EK-match

Nog maar vier keer waren de Jonge Duivels erbij op het EK U21, de laatste keer in 2023. Ze willen in ...

47
47
Genekt door ex-speler Club: pijnlijke avond voor Pocognoli

Sébastien Pocognoli versierde in de zomer een fraaie job als bondscoach van Schotland. Die ...

40
40
Spanje haalt stevig uit tegen Kroatië, Engeland herpakt zich

Dinsdagavond stond ook in groep A3 van de Nations League de tweede speeldag op het programma. Spanje ...

96
96
Genk trots: Ito schrijft geschiedenis in Japan

Voor KRC Genk is het tot dusver nog geen al te prettig seizoen geweest. De Limburgers zijn zeer ...

57
57
Degryse uit grote twijfels bij twee Rode Duivels

De interlandperiode is ondertussen halfweg en na twee wedstrijden is de hand van Mark van Bommel bij ...

141
141
Met de groeten van Bassette: Jonge Duivels op zucht van EK

Ook de Jonge Duivels werken een extra lang interlandluik af, waarin ze hopen om kwalificatie voor ...

130
130
Gooit Van Bommel nog verrassende debutant in de strijd?

De Rode Duivels zitten halfweg hun intense vierluik in deze interlandperiode in de Nations League. ...

118
118
Ito tekent na vertrek bij STVV bij verrassende club

STVV was vorig seizoen dé sensatie van de Jupiler Pro League, want het eindigde knap als ...

72
72
Albert kritisch voor Van Bommel: "Waarom deed hij dat?"

België verloor terecht met 0-1 van Frankrijk. De Fransen waren beter in het veldspel en kregen ...

163
163
Anderlecht verrast compleet met nieuwe coach Futures

RSC Anderlecht ontsloeg Jelle Coen nadat zijn start had gemist met RSCA Futures. De Brusselaars ...

224
224
‘Verhaeghe breekt taboe: recordtransfer op komst’

Bart Verhaeghe noemt het zelf het geheim achter de Brugse oorlogskas. Toch dreigt Club Brugge die ...

554
554
Hallucinant verhaal: Spookvoetballer verleidt 3 profclubs

Een ongelooflijk voetbalverhaal krijgt binnenkort een opvallend vervolg bij onze Nederlandse buren. ...

41
41
Stijnen verrast: weldra nieuwe coach bij Patro?

Stijn Stijnen levert al jaren zeer goed werk bij Patro Eisden. Hij is er eigenlijk manager naar ...

109
109
Bruno en Anderlecht krijgen er kwaliteitsinjectie bij

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hopen dit jaar de top twee weer ...

388
388
Charleroi pakt uit: nieuwste revelatie tekent bij

Na zeven speeldagen in de Jupiler Pro League is Charleroi zonder twijfel de voorlopige revelatie. De ...

11
11
Duitsers schotelen Tresoldi nieuwe test voor

De voorbije maanden was er al heel wat te doen om Nicolo Tresoldi. Nadat hij zich in zijn eerste ...

128
128

Meer sportnieuws