Virton haalt zwaar uit: "Mogi Bayat heeft de touwtjes in handen bij Charleroi"

door
Virton haalt zwaar uit:

Sporting Charleroi heeft een uitstekend seizoen achter de rug en pronkte zelfs op de derde plaats op het moment dat de competitie werd stopgezet. Tenzij Antwerp de beker wint, zijn de Carolo's dan ook zeker van de poulefase van de Europa League. Om daarin een rol van betekenis te spelen is versterking wel welgekomen.

En de eerste grote aanwinst lijkt ook op komst. Zo melden diverse media, waaronder La Dernière Heure, dat Charleroi op punt staat om Amine Benchaib onder contract te leggen. Op enkele punten en komma's na zou zijn overgang al in kannen en kruiken zijn.

UPDATE 16u30

Sporting Charleroi schakelt duidelijk een versnelling hoger en gaat nog een speler vastleggen. De 24-jarige Franse aanvallende middenvelder Loïc Lapoussin verkast naar het Zwarte Land. Hij komt over van Virton, waar hij in Eerste Klasse B goed was voor vijf goals en vier assists. Dat weet L'Avenir.

Beerschot V.A. had de speler ook graag aangetrokken, maar Mehdi Bayat wist zijn broer Mogi - die de makelaar is van de speler - te overtuigen om voor Charleroi te kiezen.

UPDATE 21u20
De nakende transfer van Lapoussin schiet duidelijk in het verkeerde keelgat bij Virton. Promobe Finance, partner van de club, haalt stevig uit naar de werkwijze van Mehdi én Mogi Bayat. "Dat één en dezelfde persoon tegelijkertijd CEO is van Sporting Charleroi, voorzitter van de KBVB, lid van de Raad van Bestuur van de Pro League en dan ook nog eens de broer is van de meest toonaangevende spelersmakelaar in België, kan voor ons echt niet. In praktijk is het Mogi Bayat die bij Charleroi de touwtjes in handen heeft, hoewel het verboden is dat een makelaar banden heeft met een club", citeert Belga.

"Enkele uren nadat we onder voorlopig bewind geplaatst werden, heeft Mogi Bayat niet geaarzeld om te proberen één van onze spelers gratis bij ons los te weken. Dat voor een transfer naar... Sporting Charleroi. We vragen de makelaar in kwestie en het bestuur van Charleroi met aandrang om dergelijke praktijken in de toekomst te vermijden. Met hun weinig ethische handelingen brengen zij en degenen die hen de hand boven het hoofd houden, het Belgische voetbal alleen nog maar meer schade toe."

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Is hun woede terecht?

Meest recent

Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

2
2
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

4
4
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

81
81
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

161
161
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

65
65
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

38
38
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

127
127
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

92
92
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

38
38
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

121
121
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

15
15
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

383
383
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

144
144
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

45
45
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

46
46
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

111
111
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

245
245
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

342
342
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

613
613
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

268
268
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

254
254
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

216
216
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

162
162
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

521
521
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

303
303

Meer sportnieuws