'Standard zet zinnen op bekende naam als opvolger MPH'

1001 stemmen
'Standard zet zinnen op bekende naam als opvolger MPH'

Michel Preud'homme moet eigenlijk nog beslissen of hij al dan niet verdergaat als coach van Standard, maar nu al lijkt de kans alsmaar groter dat MPH zich straks terugtrekt. Sport/Footmagazine kreeg van bronnen achter de schermen op Sclessin immers te horen dat de Luikenaars er nu al van uitgaan dat ze op zoek moeten naar een opvolger. Daarvoor zouden de Rouches hun pijlen naar verluidt bij voorkeur op een buitenlandse én vrije piste richten.


Volgens RTBF, dat bevestigt dat Preud'homme zijn taken als T1 van Standard straks allicht naast zich neerlegt, zou zo niemand minder Christian Panucci al in beeld zijn. De voormalige rechtsachter van onder meer AC Milan, Real Madrid, Chelsea, AS Monaco en AS Roma kan doorheen zijn lange actieve carrière heel wat mooie adelbrieven voorleggen en won zo zelfs twee keer de Champions League vooraleer tien jaar geleden de schoenen aan de haak te hangen. Intussen is de 57-voudig Italiaans international al een tijdje met wisselend succes trainer, waarbij hij de voorbije twee jaar de nationale ploeg van Albanië onder zijn hoede had. Eerder was Panucci twee jaar assistent van Fabio Capello, dus qua leermeester kan dat toch al stevig tellen.

De 47-jarige Italiaan is bovendien de Franse taal machtig én kan met zijn grote naam en contacten in het wereldje een belangrijke rol spelen bij het rekruteren van toekomstige talenten. Tot slot staat hij gekend als een offensieve coach, die nog volgens RTBF wel interesse zou tonen in de uitdaging die hem in Luik te wachten staat om zijn carrière eindelijk echt te lanceren. Wie weet geraakt de kogel straks dus wel veel sneller door de kerk dan oorspronkelijk gedacht, al is er momenteel nog geen sprake van een concreet voorstel. Het dossier van Panucci – of een andere coach – kan wel in een stroomversnelling geraken eens Preud'homme de knoop over zijn toekomst doorhakt. Voor 1 juni wordt wat dat betreft een definitieve beslissing verwacht.

LEES OOK: "Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

🚀

Een goede keuze voor Standard?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

86
86
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

24
24
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

23
23
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

79
79
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

73
73
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

62
62
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

109
109
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

140
140
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

115
115
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

162
162
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

369
369
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

239
239
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

765
765
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

492
492
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

517
517
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

378
378
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

691
691
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

340
340
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

519
519
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2182
2182
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

186
186

Meer sportnieuws