'Standard zet zinnen op bekende naam als opvolger MPH'

1001 stemmen
'Standard zet zinnen op bekende naam als opvolger MPH'

Michel Preud'homme moet eigenlijk nog beslissen of hij al dan niet verdergaat als coach van Standard, maar nu al lijkt de kans alsmaar groter dat MPH zich straks terugtrekt. Sport/Footmagazine kreeg van bronnen achter de schermen op Sclessin immers te horen dat de Luikenaars er nu al van uitgaan dat ze op zoek moeten naar een opvolger. Daarvoor zouden de Rouches hun pijlen naar verluidt bij voorkeur op een buitenlandse én vrije piste richten.


Volgens RTBF, dat bevestigt dat Preud'homme zijn taken als T1 van Standard straks allicht naast zich neerlegt, zou zo niemand minder Christian Panucci al in beeld zijn. De voormalige rechtsachter van onder meer AC Milan, Real Madrid, Chelsea, AS Monaco en AS Roma kan doorheen zijn lange actieve carrière heel wat mooie adelbrieven voorleggen en won zo zelfs twee keer de Champions League vooraleer tien jaar geleden de schoenen aan de haak te hangen. Intussen is de 57-voudig Italiaans international al een tijdje met wisselend succes trainer, waarbij hij de voorbije twee jaar de nationale ploeg van Albanië onder zijn hoede had. Eerder was Panucci twee jaar assistent van Fabio Capello, dus qua leermeester kan dat toch al stevig tellen.

De 47-jarige Italiaan is bovendien de Franse taal machtig én kan met zijn grote naam en contacten in het wereldje een belangrijke rol spelen bij het rekruteren van toekomstige talenten. Tot slot staat hij gekend als een offensieve coach, die nog volgens RTBF wel interesse zou tonen in de uitdaging die hem in Luik te wachten staat om zijn carrière eindelijk echt te lanceren. Wie weet geraakt de kogel straks dus wel veel sneller door de kerk dan oorspronkelijk gedacht, al is er momenteel nog geen sprake van een concreet voorstel. Het dossier van Panucci – of een andere coach – kan wel in een stroomversnelling geraken eens Preud'homme de knoop over zijn toekomst doorhakt. Voor 1 juni wordt wat dat betreft een definitieve beslissing verwacht.

LEES OOK: Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran
6

Een goede keuze voor Standard?

Meest recent

Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

6
6
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

9
9
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij vecht wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

60
60
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

207
207
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

241
241
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

179
179
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

322
322
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

528
528
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

396
396
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

36
36
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

244
244
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

692
692
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

67
67
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

287
287
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

364
364
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

254
254
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

223
223
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

251
251
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

650
650
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

121
121
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

293
293
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

342
342
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

375
375
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

621
621
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

447
447

Meer sportnieuws