TRANSFERUURTJE: 'Club legt recordbod neer, eerste topaanwinst Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club legt recordbod neer, eerste topaanwinst Barça'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Er heerste een hevige strijd om de handtekening van Nacer Chadli. Eerder geraakte al bekend dat Club Brugge de Rode Duivel op de verlanglijst heeft staan. Maar volgens La Dernière Heure zou ook Antwerp FC denken aan de komst van de aanvaller. Vanuit het buitenland wordt dan weer op Olympiakos gewezen. De RTBF weet echter dat ook Anderlecht nog niet volledig uitgeteld is. De Brusselaars zouden een voorstel hebben gedaan, maar met een lager salaris dan hij dit seizoen opstreek. Bovendien zou RSCA hem enkel kunnen huren, terwijl moeder club AS Monaco op een permanente transfer aast.

Club Brugge blijft ondertussen ook werk maken van een nieuwe spits en heeft naar verluidt een nieuw bod neergelegd voor Adolfo Gaich. Het zou gaan om een som van tien miljoen euro, waarbij Club 90 procent van zijn transferrechten in handen krijgt. Concreet zou San Lorenzo dus nog tien procent krijgen van de transfersom bij een eventuele doorverkoop. Ook Leandro Alves, volger van Gaich zijn huidige werkgever voor Fox Sports, bevestigt trouwens dat Club opnieuw een officieel bod heeft ingediend.

Antwerp FC nam eerder al afscheid van Kevin Mirallas en Sinan Bolat, maar mogelijk ziet de Great Old komende mercato nog een aantal belangrijke spelers vertrekken. Volgens Sport/Voetbalmagazine heerst er namelijk de nodige interesse in Aurelio Buta en Simen Juklerod en vooral die eerste is grof wild. Buta werd de afgelopen maanden gelinkt aan ploegen als Watford en Southampton en hij kan Antwerp de nodige miljoenen opleveren. Dieumerci Mbokani zou dan weer mogelijk blijven.

KRC Genk heeft na het definitief vastleggen van Yunja Ito, zijn tweede aanwinst van de zomer aangetrokken. Zo besloten de Limburgers om ook de optie in het huurcontract van Eboué Kouassi te lichten. De middenvelder tekende meteen tot 2024. Verder blijft Racing ook achter Cyriel Dessers hengelen, maar de onderhandelingen met Heracles Almelo verlopen bijzonder moeizaam. Momenteel is het verschil tussen vraag en aanbod nog veel te hoog. Aan uitgaande zijde zou Ivan Fiolic opnieuw verhuurd worden.

Volgens Het Laatste Nieuws mag Mohamed Zeroual beschikken bij KV Mechelen. De 21-jarige spits kan wel op heel wat interesse rekenen. Zo zou de kleine spits in de belangstelling staan van RWDM. Daarnaast zouden ook Go Ahead Eagles en Helmond Sport geïnteresseerd zijn in Zeroual. FC Twente zou dan weer een oogje hebben laten vallen op Angelos Kotsopoulos, een 19-jarige spits van de Mechelse beloften.

Waasland-Beveren dreigt toch een aantal sterkhouders te gaan verliezen. Eén van hen is de boomlange centrale verdediger Aleksander Vukotic. De 24-jarige Serviër geniet volgens La Capitale interesse van KV Mechelen en de Schotse topclub Celtic Glasgow.

Charleroi heeft de komst van Amine Benchaib afgerond. De 21-jarige komt over van Sporting Lokeren en tekende voor drie seizoenen, met optie voor nog eens twee jaar. De 24-jarige Franse aanvallende middenvelder Loïc Lapoussin zou volgens L'Avenir dan weer overgenomen worden van Virton.

BUITENLAND
Er blijven steeds nieuwe ontwikkelingen opduiken rond de toekomst van Jan Vertonghen. AS Roma leek afgeknapt te zijn op de contracteisen van de Rode Duivel, maar is volgens Corriere dello Sport toch weer in de race. De Romeinen zouden Franco Baldini, die al twee keer bij de club aan de slag was, weer gaan betrekken in het transferbeleid en die zou zijn contacten bij de Spurs aangesproken hebben. Baldini was van 2013 tot 2015 technisch directeur van Tottenham en werkte er toen zelf met Vertonghen.

Miralem Pjanic lijkt goed op weg om zijn carrière voort te zetten in Camp Nou. SPORT schrijft dinsdagochtend namelijk dat Barça de komst van de middenvelder deze week nog grotendeels wil afronden. Italiaanse bronnen voegen daar aan toe dat ook Ousmane Dembélé inmiddels werd aangeboden als ruilmiddel, al beweert Mundo Deportivo dat Juventus de piste-Arthur nog niet helemaal heeft opgegeven.

Het is Jürgen Klopp menens om Timo Werner naar Liverpool te halen. Naar verluidt had de trainer onlangs zelfs een videogesprek met de doelpuntenmachine van RB Leipzig. Eigenlijk had Klopp zijn landgenoot persoonlijk willen ontmoeten, maar door de coronacrisis bleek dit niet haalbaar. Om die reden werd rond Pasen een alternatief tot stand gebracht, dat onthulde journalist Raphael Honigstein, de biograaf van Klopp, bij BT Sport.

Ook concurrent Manchester City shopt mogelijk in de Premier League. Want zo weten ze bij The Daily Mirror dat City een oogje heeft laten vallen op Leon Bailey (ex-Racing Genk), als mogelijke opvolger van Leroy Sané. Zo wordt de aanvaller van Bayer Leverkusen al langer in de gaten gehouden door de Citizens, die wel nog krijgen af te rekenen met andere gegadigden zoals Arsenal.

De ervaren landgenoot Stijn Wuytens staat op het punt om AZ Alkmaar te verlaten en bij een nieuwe club aan de slag te gaan. Technisch directeur Max Huiberts bevestigt immers dat Wuytens zijn aflopende contract niet zal verlengen, ondanks een voorstel om bij te tekenen tot 2022. "Stijn heeft aangegeven voor een buitenlands avontuur te willen gaan", vertelt hij aan VI.

LEES OOK: 'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij welke club denkt u dat Chadli zal belanden?

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

73
73
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

22
22
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

27
27
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

52
52
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

115
115
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

37
37
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

143
143
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

266
266
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

233
233
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

131
131
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

76
76
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

633
633
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

104
104
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

102
102
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

178
178
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

266
266
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

147
147
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

135
135
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

468
468
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

129
129
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

297
297
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

500
500
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

398
398
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

237
237
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

402
402

Meer sportnieuws