TRANSFERUURTJE: 'Club legt recordbod neer, eerste topaanwinst Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club legt recordbod neer, eerste topaanwinst Barça'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Er heerste een hevige strijd om de handtekening van Nacer Chadli. Eerder geraakte al bekend dat Club Brugge de Rode Duivel op de verlanglijst heeft staan. Maar volgens La Dernière Heure zou ook Antwerp FC denken aan de komst van de aanvaller. Vanuit het buitenland wordt dan weer op Olympiakos gewezen. De RTBF weet echter dat ook Anderlecht nog niet volledig uitgeteld is. De Brusselaars zouden een voorstel hebben gedaan, maar met een lager salaris dan hij dit seizoen opstreek. Bovendien zou RSCA hem enkel kunnen huren, terwijl moeder club AS Monaco op een permanente transfer aast.

Club Brugge blijft ondertussen ook werk maken van een nieuwe spits en heeft naar verluidt een nieuw bod neergelegd voor Adolfo Gaich. Het zou gaan om een som van tien miljoen euro, waarbij Club 90 procent van zijn transferrechten in handen krijgt. Concreet zou San Lorenzo dus nog tien procent krijgen van de transfersom bij een eventuele doorverkoop. Ook Leandro Alves, volger van Gaich zijn huidige werkgever voor Fox Sports, bevestigt trouwens dat Club opnieuw een officieel bod heeft ingediend.

Antwerp FC nam eerder al afscheid van Kevin Mirallas en Sinan Bolat, maar mogelijk ziet de Great Old komende mercato nog een aantal belangrijke spelers vertrekken. Volgens Sport/Voetbalmagazine heerst er namelijk de nodige interesse in Aurelio Buta en Simen Juklerod en vooral die eerste is grof wild. Buta werd de afgelopen maanden gelinkt aan ploegen als Watford en Southampton en hij kan Antwerp de nodige miljoenen opleveren. Dieumerci Mbokani zou dan weer mogelijk blijven.

KRC Genk heeft na het definitief vastleggen van Yunja Ito, zijn tweede aanwinst van de zomer aangetrokken. Zo besloten de Limburgers om ook de optie in het huurcontract van Eboué Kouassi te lichten. De middenvelder tekende meteen tot 2024. Verder blijft Racing ook achter Cyriel Dessers hengelen, maar de onderhandelingen met Heracles Almelo verlopen bijzonder moeizaam. Momenteel is het verschil tussen vraag en aanbod nog veel te hoog. Aan uitgaande zijde zou Ivan Fiolic opnieuw verhuurd worden.

Volgens Het Laatste Nieuws mag Mohamed Zeroual beschikken bij KV Mechelen. De 21-jarige spits kan wel op heel wat interesse rekenen. Zo zou de kleine spits in de belangstelling staan van RWDM. Daarnaast zouden ook Go Ahead Eagles en Helmond Sport geïnteresseerd zijn in Zeroual. FC Twente zou dan weer een oogje hebben laten vallen op Angelos Kotsopoulos, een 19-jarige spits van de Mechelse beloften.

Waasland-Beveren dreigt toch een aantal sterkhouders te gaan verliezen. Eén van hen is de boomlange centrale verdediger Aleksander Vukotic. De 24-jarige Serviër geniet volgens La Capitale interesse van KV Mechelen en de Schotse topclub Celtic Glasgow.

Charleroi heeft de komst van Amine Benchaib afgerond. De 21-jarige komt over van Sporting Lokeren en tekende voor drie seizoenen, met optie voor nog eens twee jaar. De 24-jarige Franse aanvallende middenvelder Loïc Lapoussin zou volgens L'Avenir dan weer overgenomen worden van Virton.

BUITENLAND
Er blijven steeds nieuwe ontwikkelingen opduiken rond de toekomst van Jan Vertonghen. AS Roma leek afgeknapt te zijn op de contracteisen van de Rode Duivel, maar is volgens Corriere dello Sport toch weer in de race. De Romeinen zouden Franco Baldini, die al twee keer bij de club aan de slag was, weer gaan betrekken in het transferbeleid en die zou zijn contacten bij de Spurs aangesproken hebben. Baldini was van 2013 tot 2015 technisch directeur van Tottenham en werkte er toen zelf met Vertonghen.

Miralem Pjanic lijkt goed op weg om zijn carrière voort te zetten in Camp Nou. SPORT schrijft dinsdagochtend namelijk dat Barça de komst van de middenvelder deze week nog grotendeels wil afronden. Italiaanse bronnen voegen daar aan toe dat ook Ousmane Dembélé inmiddels werd aangeboden als ruilmiddel, al beweert Mundo Deportivo dat Juventus de piste-Arthur nog niet helemaal heeft opgegeven.

Het is Jürgen Klopp menens om Timo Werner naar Liverpool te halen. Naar verluidt had de trainer onlangs zelfs een videogesprek met de doelpuntenmachine van RB Leipzig. Eigenlijk had Klopp zijn landgenoot persoonlijk willen ontmoeten, maar door de coronacrisis bleek dit niet haalbaar. Om die reden werd rond Pasen een alternatief tot stand gebracht, dat onthulde journalist Raphael Honigstein, de biograaf van Klopp, bij BT Sport.

Ook concurrent Manchester City shopt mogelijk in de Premier League. Want zo weten ze bij The Daily Mirror dat City een oogje heeft laten vallen op Leon Bailey (ex-Racing Genk), als mogelijke opvolger van Leroy Sané. Zo wordt de aanvaller van Bayer Leverkusen al langer in de gaten gehouden door de Citizens, die wel nog krijgen af te rekenen met andere gegadigden zoals Arsenal.

De ervaren landgenoot Stijn Wuytens staat op het punt om AZ Alkmaar te verlaten en bij een nieuwe club aan de slag te gaan. Technisch directeur Max Huiberts bevestigt immers dat Wuytens zijn aflopende contract niet zal verlengen, ondanks een voorstel om bij te tekenen tot 2022. "Stijn heeft aangegeven voor een buitenlands avontuur te willen gaan", vertelt hij aan VI.

LEES OOK: ‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Bij welke club denkt u dat Chadli zal belanden?

Meest recent

'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

73
73
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

103
103
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

40
40
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

29
29
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

76
76
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

194
194
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

145
145
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

206
206
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

145
145
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

32
32
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

312
312
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

82
82
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

58
58
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

121
121
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

302
302
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

213
213
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

77
77
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

192
192
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

127
127
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

63
63
Belabberde prestatie Club Brugge: Leko onthult dé reden

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

798
798
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

944
944
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

477
477
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

135
135
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

46
46

Meer sportnieuws