TRANSFERUURTJE: 'Club legt recordbod neer, eerste topaanwinst Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club legt recordbod neer, eerste topaanwinst Barça'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Er heerste een hevige strijd om de handtekening van Nacer Chadli. Eerder geraakte al bekend dat Club Brugge de Rode Duivel op de verlanglijst heeft staan. Maar volgens La Dernière Heure zou ook Antwerp FC denken aan de komst van de aanvaller. Vanuit het buitenland wordt dan weer op Olympiakos gewezen. De RTBF weet echter dat ook Anderlecht nog niet volledig uitgeteld is. De Brusselaars zouden een voorstel hebben gedaan, maar met een lager salaris dan hij dit seizoen opstreek. Bovendien zou RSCA hem enkel kunnen huren, terwijl moeder club AS Monaco op een permanente transfer aast.

Club Brugge blijft ondertussen ook werk maken van een nieuwe spits en heeft naar verluidt een nieuw bod neergelegd voor Adolfo Gaich. Het zou gaan om een som van tien miljoen euro, waarbij Club 90 procent van zijn transferrechten in handen krijgt. Concreet zou San Lorenzo dus nog tien procent krijgen van de transfersom bij een eventuele doorverkoop. Ook Leandro Alves, volger van Gaich zijn huidige werkgever voor Fox Sports, bevestigt trouwens dat Club opnieuw een officieel bod heeft ingediend.

Antwerp FC nam eerder al afscheid van Kevin Mirallas en Sinan Bolat, maar mogelijk ziet de Great Old komende mercato nog een aantal belangrijke spelers vertrekken. Volgens Sport/Voetbalmagazine heerst er namelijk de nodige interesse in Aurelio Buta en Simen Juklerod en vooral die eerste is grof wild. Buta werd de afgelopen maanden gelinkt aan ploegen als Watford en Southampton en hij kan Antwerp de nodige miljoenen opleveren. Dieumerci Mbokani zou dan weer mogelijk blijven.

KRC Genk heeft na het definitief vastleggen van Yunja Ito, zijn tweede aanwinst van de zomer aangetrokken. Zo besloten de Limburgers om ook de optie in het huurcontract van Eboué Kouassi te lichten. De middenvelder tekende meteen tot 2024. Verder blijft Racing ook achter Cyriel Dessers hengelen, maar de onderhandelingen met Heracles Almelo verlopen bijzonder moeizaam. Momenteel is het verschil tussen vraag en aanbod nog veel te hoog. Aan uitgaande zijde zou Ivan Fiolic opnieuw verhuurd worden.

Volgens Het Laatste Nieuws mag Mohamed Zeroual beschikken bij KV Mechelen. De 21-jarige spits kan wel op heel wat interesse rekenen. Zo zou de kleine spits in de belangstelling staan van RWDM. Daarnaast zouden ook Go Ahead Eagles en Helmond Sport geïnteresseerd zijn in Zeroual. FC Twente zou dan weer een oogje hebben laten vallen op Angelos Kotsopoulos, een 19-jarige spits van de Mechelse beloften.

Waasland-Beveren dreigt toch een aantal sterkhouders te gaan verliezen. Eén van hen is de boomlange centrale verdediger Aleksander Vukotic. De 24-jarige Serviër geniet volgens La Capitale interesse van KV Mechelen en de Schotse topclub Celtic Glasgow.

Charleroi heeft de komst van Amine Benchaib afgerond. De 21-jarige komt over van Sporting Lokeren en tekende voor drie seizoenen, met optie voor nog eens twee jaar. De 24-jarige Franse aanvallende middenvelder Loïc Lapoussin zou volgens L'Avenir dan weer overgenomen worden van Virton.

BUITENLAND
Er blijven steeds nieuwe ontwikkelingen opduiken rond de toekomst van Jan Vertonghen. AS Roma leek afgeknapt te zijn op de contracteisen van de Rode Duivel, maar is volgens Corriere dello Sport toch weer in de race. De Romeinen zouden Franco Baldini, die al twee keer bij de club aan de slag was, weer gaan betrekken in het transferbeleid en die zou zijn contacten bij de Spurs aangesproken hebben. Baldini was van 2013 tot 2015 technisch directeur van Tottenham en werkte er toen zelf met Vertonghen.

Miralem Pjanic lijkt goed op weg om zijn carrière voort te zetten in Camp Nou. SPORT schrijft dinsdagochtend namelijk dat Barça de komst van de middenvelder deze week nog grotendeels wil afronden. Italiaanse bronnen voegen daar aan toe dat ook Ousmane Dembélé inmiddels werd aangeboden als ruilmiddel, al beweert Mundo Deportivo dat Juventus de piste-Arthur nog niet helemaal heeft opgegeven.

Het is Jürgen Klopp menens om Timo Werner naar Liverpool te halen. Naar verluidt had de trainer onlangs zelfs een videogesprek met de doelpuntenmachine van RB Leipzig. Eigenlijk had Klopp zijn landgenoot persoonlijk willen ontmoeten, maar door de coronacrisis bleek dit niet haalbaar. Om die reden werd rond Pasen een alternatief tot stand gebracht, dat onthulde journalist Raphael Honigstein, de biograaf van Klopp, bij BT Sport.

Ook concurrent Manchester City shopt mogelijk in de Premier League. Want zo weten ze bij The Daily Mirror dat City een oogje heeft laten vallen op Leon Bailey (ex-Racing Genk), als mogelijke opvolger van Leroy Sané. Zo wordt de aanvaller van Bayer Leverkusen al langer in de gaten gehouden door de Citizens, die wel nog krijgen af te rekenen met andere gegadigden zoals Arsenal.

De ervaren landgenoot Stijn Wuytens staat op het punt om AZ Alkmaar te verlaten en bij een nieuwe club aan de slag te gaan. Technisch directeur Max Huiberts bevestigt immers dat Wuytens zijn aflopende contract niet zal verlengen, ondanks een voorstel om bij te tekenen tot 2022. "Stijn heeft aangegeven voor een buitenlands avontuur te willen gaan", vertelt hij aan VI.

LEES OOK: Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Bij welke club denkt u dat Chadli zal belanden?

Meest recent

Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

4
4
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

121
121
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

91
91
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

135
135
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

50
50
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

188
188
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

144
144
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

182
182
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

177
177
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

214
214
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

170
170
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

338
338
‘Lukaku kan meteen weg: club ligt al op de loer‘

Romelu Lukaku lijkt in Napels stilaan op weg naar de uitgang. Door het oplopende conflict met Napoli ...

224
224
’Onrust bij Kompany: belangrijk vertrek in de maak’

Bayern München doet het voortreffelijk met Vincent Kompany als trainer. De voormalige coach van ...

56
56
Dolberg-fiasco: Ajax voelt zich bestolen door Anderlecht

Wat een droomtransfer moest worden, dreigt voor Ajax uit te draaien op een dure flop. Kasper Dolberg ...

575
575
‘Verscheurende keuze bij Anderlecht: exit sterkhouder’

Anderlecht staat voor een verscheurende keuze. Een speler wil graag blijven, maar voor paars-wit ...

211
211
‘Tresoldi-transfer escaleert: Club praat met twee topclubs’

Nicolò Tresoldi lijkt stilaan op weg naar een toptransfer. Rond de spits van Club Brugge ...

460
460
Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

275
275
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

342
342
Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Zaterdagavond stonden er nog heel wat wedstrijden op het programma in het buitenland. In de FA Cup ...

87
87
Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

68
68
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

211
211
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

186
186
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

19
19
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

60
60

Meer sportnieuws