KNVB verwijst Champions League-plan van AZ richting prullenbak

door
KNVB verwijst Champions League-plan van AZ richting prullenbak

Niet alleen in België doet de competitiestop veel stof opwaaien, ook in de andere landen waar de bal niet meer aan het rollen gaat blijven de gemoederen hoog oplaaien. Zo ook in Nederland, waar na eerder Cambuur, De Graafschap en Utrecht nu ook AZ in het offensief gaat tegen de gevolgen van de nietigverklaring van de Eredivisie.


De Alkmaarders eindigden op een gedeelde eerste plaats met Ajax, maar zien op basis van het doelpuntensaldo het Champions-League ticket – zónder titel, weliswaar – toch naar Amsterdam gaan. AZ gaat daar echter niet zomaar mee akkoord en start volgens Quote daarom nu zelfs een procedure op bij de UEFA. In een brief aan het voetbalorgaan stelt de club dat doelsaldo geen objectieve maatstaf is om de knoop door te hakken, maar dat in plaats daarvan het onderlinge resultaat de doorslag zou moeten geven. Waarbij dan uiteraard AZ, en niet Ajax, aan het langste eind zou trekken.

AZ beargumenteert immers dat er te veel ruimte voor subjectieve interpretatie is nu de kalender niet werd afgerond. Daardoor hebben sommige ploegen een zwaarder programma dan anderen achter de kiezen. De mening wordt tevens onderbouwd door te verwijzen naar een regeling in de eveneens stopgezette Ligue 1, al schrijven de reglementen in Nederland in principe duidelijk voor dat het doelsaldo bij een gelijke stand de doorslag geeft. Afwachten dus of er gevolg wordt gegeven aan de claim, maar de Pro League kijkt alvast met argusogen toe of er geen precedenten worden gezet.

UPDATE 22u30:
De poging van AZ om alsnog uitgeroepen te worden tot kampioen van Nederland - en op die manier rechtstreeks geplaatst te zijn voor de Champions League - is op niets uitgedraaid. De Nederlandse Voetbalbond maakte zojuist het volgende statement bekend. "De UEFA heeft ons op de hoogte gesteld van de claim van AZ. Wij hebben ondertussen de club laten weten dat er niets zal veranderen. De rangschikking en de Europese tickets zal blijven zoals ervoor". 

AZ is op die manier nog niet zeker van een plaats in de Champions League volgend seizoen. De Alkmaarders moeten nog twee voorrondes zien te overbruggen. 

LEES OOK: Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

Goede beslissing van de Nederlandse voetbalbond?

Meest recent

Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

3
3
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

53
53
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

180
180
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

52
52
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

139
139
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

154
154
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

73
73
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1458
1458
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

447
447
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

187
187
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

136
136
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

623
623
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

59
59
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

27
27
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

39
39
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

119
119
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

373
373
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

229
229
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

651
651
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

88
88
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

280
280
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

84
84
CPL: Spectaculaire zege Kortrijk, mooie comeback Beerschot

In de Challenger Pro League heeft KV Kortrijk zich herpakt na de slipper van vorig weekend tegen ...

105
105
Coosemans in zak en as: "Dit klinkt belachelijk, maar ..."

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar zijn eerste competitiezege sinds 13 december. ...

493
493
Crisis bij Anderlecht: fans schreeuwen om dubbel ontslag

De zoveelste crisis bij RSC Anderlecht lijkt compleet. Na de recente 5 op 18 werd zondagmiddag ook ...

461
461

Meer sportnieuws