KNVB verwijst Champions League-plan van AZ richting prullenbak

door
KNVB verwijst Champions League-plan van AZ richting prullenbak

Niet alleen in België doet de competitiestop veel stof opwaaien, ook in de andere landen waar de bal niet meer aan het rollen gaat blijven de gemoederen hoog oplaaien. Zo ook in Nederland, waar na eerder Cambuur, De Graafschap en Utrecht nu ook AZ in het offensief gaat tegen de gevolgen van de nietigverklaring van de Eredivisie.


De Alkmaarders eindigden op een gedeelde eerste plaats met Ajax, maar zien op basis van het doelpuntensaldo het Champions-League ticket – zónder titel, weliswaar – toch naar Amsterdam gaan. AZ gaat daar echter niet zomaar mee akkoord en start volgens Quote daarom nu zelfs een procedure op bij de UEFA. In een brief aan het voetbalorgaan stelt de club dat doelsaldo geen objectieve maatstaf is om de knoop door te hakken, maar dat in plaats daarvan het onderlinge resultaat de doorslag zou moeten geven. Waarbij dan uiteraard AZ, en niet Ajax, aan het langste eind zou trekken.

AZ beargumenteert immers dat er te veel ruimte voor subjectieve interpretatie is nu de kalender niet werd afgerond. Daardoor hebben sommige ploegen een zwaarder programma dan anderen achter de kiezen. De mening wordt tevens onderbouwd door te verwijzen naar een regeling in de eveneens stopgezette Ligue 1, al schrijven de reglementen in Nederland in principe duidelijk voor dat het doelsaldo bij een gelijke stand de doorslag geeft. Afwachten dus of er gevolg wordt gegeven aan de claim, maar de Pro League kijkt alvast met argusogen toe of er geen precedenten worden gezet.

UPDATE 22u30:
De poging van AZ om alsnog uitgeroepen te worden tot kampioen van Nederland - en op die manier rechtstreeks geplaatst te zijn voor de Champions League - is op niets uitgedraaid. De Nederlandse Voetbalbond maakte zojuist het volgende statement bekend. "De UEFA heeft ons op de hoogte gesteld van de claim van AZ. Wij hebben ondertussen de club laten weten dat er niets zal veranderen. De rangschikking en de Europese tickets zal blijven zoals ervoor". 

AZ is op die manier nog niet zeker van een plaats in de Champions League volgend seizoen. De Alkmaarders moeten nog twee voorrondes zien te overbruggen. 

LEES OOK: Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

Goede beslissing van de Nederlandse voetbalbond?

Meest recent

‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

5
5
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

5
5
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

65
65
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

131
131
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

215
215
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

55
55
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

305
305
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

230
230
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

337
337
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

171
171
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

76
76
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

177
177
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

68
68
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

363
363
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

541
541
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

82
82
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

285
285
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

236
236
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

493
493
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

437
437
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

686
686
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

578
578
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

157
157
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

519
519
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

51
51

Meer sportnieuws