TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met PSG, Genk aast op Dessers'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met PSG, Genk aast op Dessers'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt nog steeds te dromen van de komst van de komst van Adolfo Gaich, maar krijgt wel heel zware concurrentie voor de jonge Argentijn. Ook PSG ziet zijn komst immers wel zitten, nadat het Gaich aangeboden kreeg. Club heeft voorlopig wel nog een streepje voor, omdat de spits er meer perspectief heeft op speelminuten en ze bovendien zeer concreet zouden zijn. De interesse van PSG is dat nog niet.



Intussen groeit in Brugge ook de interesse voor Charles De Ketelaere. Vooral Atalanta is zeer gecharmeerd van de jonge aanvaller en zou zelfs een opvallend plan klaar hebben. Ze zouden De Ketelaere nu al willen binnenhalen, maar nog één of twee seizoenen op huurbasis bij Club laten rijpen. De kans dat Blauw-Zwart akkoord gaat met een dergelijk voorstel, is echter bijna onbestaande.

Ook Hans Vanaken zal net als de voorbije jaren ongetwijfeld weer aan een transfer gelinkt worden, maar bij Club zijn ze ook niet van plan om hem te laten vertrekken. Enkel als er een enorm bedrag op tafel komt - hoeveel dat is, is niet duidelijk - mag de tweevoudige Gouden Schoen aan een transfer denken.



KRC Genk heeft zijn zinnen gezet op Cyriel Dessers en het is de Limburgers menens om de topschutter van de Eredivisie binnen te halen. Ze zouden al tot twee keer toe een bod neergelegd hebben bij Heracles, maar kregen telkens nul op het rekest. De Nederlanders zouden 4 à 5 miljoen euro willen voor de spits, maar dat kan Genk in deze tijden niet betalen.

Anderlecht ging de voorbije dagen dan weer voor Fabinho, een 20-jarige middenvelder van São Paulo. De Braziliaan is binnen zes maanden einde contract en dus een opportuniteit, maar de concurrentie is groot. Naast een pak Italiaanse teams zou nu immers ook een andere niet nader genoemde Belgische club interesse tonen.



Verder zou ook een verdediger op het verlanglijstje bijgeschreven zijn. Derrick Luckassen zal immers niet blijven tenzij PSV de aankoopoptie van 5 miljoen euro zwaar laat zakken, terwijl ook de toekomst van Philippe Sandler onduidelijk is. Anderlecht wil hem graag nog een seizoen langer huren, maar het is nog niet duidelijk wat Manchester City met de Nederlander van plan is.

Ook Nacer Chadli lijkt Anderlecht te gaan verlaten. De Rode Duivel keert in principe terug naar AS Monaco en het is niet uitgesloten dat hij daar een nieuwe kans krijgt. Maar een vertrek is ook niet uitgesloten en in dat geval blijft Club stevige interesse tonen. Het is dus aan Monaco om te beslissen wat ze met Chadli zullen doen.



AA Gent strikte al twee aanwinsten voor volgend seizoen met Davy Roef (Anderlecht) en Jordan Botaka (STVV). Ook de derde nieuwkomer lijkt van een andere Belgische club te zullen komen, want Gent zou de beste papieren hebben om Frank Boya binnen te halen. De Kameroense middenvelder is einde contract bij Moeskroen, maar geniet ook veel buitenlandse interesse. Ook Trabzonspor, RC Lens en FC Metz hebben belangstelling, maar Gent heeft dus de beste kansen.

Standard kan deze zomer mogelijk op een welkome jackpot rekenen. Volgens Italiaanse media speelt Internazionale immers met het idee om nu al Zinho Vanheusden terug te halen. De Nerazzurri beschikken over een optie om de verdediger voor 15 miljoen euro terug te kopen, al treedt die pas in werking binnen een jaar. Desondanks overweegt Inter hem nu dus al terug te halen, mogelijk om hem bij een andere club in de Serie A te stallen.



BUITENLAND

Door de coronacrisis zit ook FC Barcelona op zwart zaad en dus zullen de Catalanen deze zomer spelers moeten verkopen voor ze zich kunnen versterken. Slechts zes spelers zouden daardoor al zeker zijn dat ze zouden mogen blijven: Marc-André ter Stegen, Gerard Piqué, Frenkie de Jong, Antoine Griezmann, Lionel Messi en Ansu Fati. Over het vertrek van alle andere spelers kan gesproken worden. Ivan Rakitic, Arturo Vidal, Neto, Jean-Clair Todibo, Ousmane Dembélé, Moussa Wagué en Junior Firpo zouden al zeker weg moeten.

Jan Vertonghen is binnen een maand einde contract bij Tottenham, maar neemt zijn tijd om te beslissen waar hij volgend seizoen aan de slag gaat. De Rode Duivel krijgt er nu ook een optie in La Liga bij, want Real Betis zou gepolst hebben of hij een transfer ziet zitten. De financiële eisen van Vertonghen zullen wel het voornaamste struikelblok worden, want hij eist een tweejarig contract aan 3 miljoen euro per jaar.

LEES OOK: El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Is Vanheusden al klaar voor de Serie A?

Meest recent

Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

30
30
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

10
10
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

65
65
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

150
150
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

65
65
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

335
335
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

192
192
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

57
57
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

219
219
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

186
186
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

217
217
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

162
162
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

447
447
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

362
362
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

246
246
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

54
54
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

116
116
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

158
158
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

64
64
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

284
284
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

234
234
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

100
100
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

159
159
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

80
80

Meer sportnieuws