TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met PSG, Genk aast op Dessers'

door stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met PSG, Genk aast op Dessers'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt nog steeds te dromen van de komst van de komst van Adolfo Gaich, maar krijgt wel heel zware concurrentie voor de jonge Argentijn. Ook PSG ziet zijn komst immers wel zitten, nadat het Gaich aangeboden kreeg. Club heeft voorlopig wel nog een streepje voor, omdat de spits er meer perspectief heeft op speelminuten en ze bovendien zeer concreet zouden zijn. De interesse van PSG is dat nog niet.



Intussen groeit in Brugge ook de interesse voor Charles De Ketelaere. Vooral Atalanta is zeer gecharmeerd van de jonge aanvaller en zou zelfs een opvallend plan klaar hebben. Ze zouden De Ketelaere nu al willen binnenhalen, maar nog één of twee seizoenen op huurbasis bij Club laten rijpen. De kans dat Blauw-Zwart akkoord gaat met een dergelijk voorstel, is echter bijna onbestaande.

Ook Hans Vanaken zal net als de voorbije jaren ongetwijfeld weer aan een transfer gelinkt worden, maar bij Club zijn ze ook niet van plan om hem te laten vertrekken. Enkel als er een enorm bedrag op tafel komt - hoeveel dat is, is niet duidelijk - mag de tweevoudige Gouden Schoen aan een transfer denken.



KRC Genk heeft zijn zinnen gezet op Cyriel Dessers en het is de Limburgers menens om de topschutter van de Eredivisie binnen te halen. Ze zouden al tot twee keer toe een bod neergelegd hebben bij Heracles, maar kregen telkens nul op het rekest. De Nederlanders zouden 4 à 5 miljoen euro willen voor de spits, maar dat kan Genk in deze tijden niet betalen.

Anderlecht ging de voorbije dagen dan weer voor Fabinho, een 20-jarige middenvelder van São Paulo. De Braziliaan is binnen zes maanden einde contract en dus een opportuniteit, maar de concurrentie is groot. Naast een pak Italiaanse teams zou nu immers ook een andere niet nader genoemde Belgische club interesse tonen.



Verder zou ook een verdediger op het verlanglijstje bijgeschreven zijn. Derrick Luckassen zal immers niet blijven tenzij PSV de aankoopoptie van 5 miljoen euro zwaar laat zakken, terwijl ook de toekomst van Philippe Sandler onduidelijk is. Anderlecht wil hem graag nog een seizoen langer huren, maar het is nog niet duidelijk wat Manchester City met de Nederlander van plan is.

Ook Nacer Chadli lijkt Anderlecht te gaan verlaten. De Rode Duivel keert in principe terug naar AS Monaco en het is niet uitgesloten dat hij daar een nieuwe kans krijgt. Maar een vertrek is ook niet uitgesloten en in dat geval blijft Club stevige interesse tonen. Het is dus aan Monaco om te beslissen wat ze met Chadli zullen doen.



AA Gent strikte al twee aanwinsten voor volgend seizoen met Davy Roef (Anderlecht) en Jordan Botaka (STVV). Ook de derde nieuwkomer lijkt van een andere Belgische club te zullen komen, want Gent zou de beste papieren hebben om Frank Boya binnen te halen. De Kameroense middenvelder is einde contract bij Moeskroen, maar geniet ook veel buitenlandse interesse. Ook Trabzonspor, RC Lens en FC Metz hebben belangstelling, maar Gent heeft dus de beste kansen.

Standard kan deze zomer mogelijk op een welkome jackpot rekenen. Volgens Italiaanse media speelt Internazionale immers met het idee om nu al Zinho Vanheusden terug te halen. De Nerazzurri beschikken over een optie om de verdediger voor 15 miljoen euro terug te kopen, al treedt die pas in werking binnen een jaar. Desondanks overweegt Inter hem nu dus al terug te halen, mogelijk om hem bij een andere club in de Serie A te stallen.



BUITENLAND

Door de coronacrisis zit ook FC Barcelona op zwart zaad en dus zullen de Catalanen deze zomer spelers moeten verkopen voor ze zich kunnen versterken. Slechts zes spelers zouden daardoor al zeker zijn dat ze zouden mogen blijven: Marc-André ter Stegen, Gerard Piqué, Frenkie de Jong, Antoine Griezmann, Lionel Messi en Ansu Fati. Over het vertrek van alle andere spelers kan gesproken worden. Ivan Rakitic, Arturo Vidal, Neto, Jean-Clair Todibo, Ousmane Dembélé, Moussa Wagué en Junior Firpo zouden al zeker weg moeten.

Jan Vertonghen is binnen een maand einde contract bij Tottenham, maar neemt zijn tijd om te beslissen waar hij volgend seizoen aan de slag gaat. De Rode Duivel krijgt er nu ook een optie in La Liga bij, want Real Betis zou gepolst hebben of hij een transfer ziet zitten. De financiële eisen van Vertonghen zullen wel het voornaamste struikelblok worden, want hij eist een tweejarig contract aan 3 miljoen euro per jaar.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

Is Vanheusden al klaar voor de Serie A?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

24
24
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

55
55
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

80
80
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

71
71
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

163
163
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

180
180
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

141
141
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

125
125
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

474
474
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

695
695
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

409
409
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

211
211
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

123
123
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

81
81
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

416
416
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

191
191
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

303
303
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

280
280
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

432
432
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

440
440
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws