TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met PSG, Genk aast op Dessers'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met PSG, Genk aast op Dessers'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt nog steeds te dromen van de komst van de komst van Adolfo Gaich, maar krijgt wel heel zware concurrentie voor de jonge Argentijn. Ook PSG ziet zijn komst immers wel zitten, nadat het Gaich aangeboden kreeg. Club heeft voorlopig wel nog een streepje voor, omdat de spits er meer perspectief heeft op speelminuten en ze bovendien zeer concreet zouden zijn. De interesse van PSG is dat nog niet.



Intussen groeit in Brugge ook de interesse voor Charles De Ketelaere. Vooral Atalanta is zeer gecharmeerd van de jonge aanvaller en zou zelfs een opvallend plan klaar hebben. Ze zouden De Ketelaere nu al willen binnenhalen, maar nog één of twee seizoenen op huurbasis bij Club laten rijpen. De kans dat Blauw-Zwart akkoord gaat met een dergelijk voorstel, is echter bijna onbestaande.

Ook Hans Vanaken zal net als de voorbije jaren ongetwijfeld weer aan een transfer gelinkt worden, maar bij Club zijn ze ook niet van plan om hem te laten vertrekken. Enkel als er een enorm bedrag op tafel komt - hoeveel dat is, is niet duidelijk - mag de tweevoudige Gouden Schoen aan een transfer denken.



KRC Genk heeft zijn zinnen gezet op Cyriel Dessers en het is de Limburgers menens om de topschutter van de Eredivisie binnen te halen. Ze zouden al tot twee keer toe een bod neergelegd hebben bij Heracles, maar kregen telkens nul op het rekest. De Nederlanders zouden 4 à 5 miljoen euro willen voor de spits, maar dat kan Genk in deze tijden niet betalen.

Anderlecht ging de voorbije dagen dan weer voor Fabinho, een 20-jarige middenvelder van São Paulo. De Braziliaan is binnen zes maanden einde contract en dus een opportuniteit, maar de concurrentie is groot. Naast een pak Italiaanse teams zou nu immers ook een andere niet nader genoemde Belgische club interesse tonen.



Verder zou ook een verdediger op het verlanglijstje bijgeschreven zijn. Derrick Luckassen zal immers niet blijven tenzij PSV de aankoopoptie van 5 miljoen euro zwaar laat zakken, terwijl ook de toekomst van Philippe Sandler onduidelijk is. Anderlecht wil hem graag nog een seizoen langer huren, maar het is nog niet duidelijk wat Manchester City met de Nederlander van plan is.

Ook Nacer Chadli lijkt Anderlecht te gaan verlaten. De Rode Duivel keert in principe terug naar AS Monaco en het is niet uitgesloten dat hij daar een nieuwe kans krijgt. Maar een vertrek is ook niet uitgesloten en in dat geval blijft Club stevige interesse tonen. Het is dus aan Monaco om te beslissen wat ze met Chadli zullen doen.



AA Gent strikte al twee aanwinsten voor volgend seizoen met Davy Roef (Anderlecht) en Jordan Botaka (STVV). Ook de derde nieuwkomer lijkt van een andere Belgische club te zullen komen, want Gent zou de beste papieren hebben om Frank Boya binnen te halen. De Kameroense middenvelder is einde contract bij Moeskroen, maar geniet ook veel buitenlandse interesse. Ook Trabzonspor, RC Lens en FC Metz hebben belangstelling, maar Gent heeft dus de beste kansen.

Standard kan deze zomer mogelijk op een welkome jackpot rekenen. Volgens Italiaanse media speelt Internazionale immers met het idee om nu al Zinho Vanheusden terug te halen. De Nerazzurri beschikken over een optie om de verdediger voor 15 miljoen euro terug te kopen, al treedt die pas in werking binnen een jaar. Desondanks overweegt Inter hem nu dus al terug te halen, mogelijk om hem bij een andere club in de Serie A te stallen.



BUITENLAND

Door de coronacrisis zit ook FC Barcelona op zwart zaad en dus zullen de Catalanen deze zomer spelers moeten verkopen voor ze zich kunnen versterken. Slechts zes spelers zouden daardoor al zeker zijn dat ze zouden mogen blijven: Marc-André ter Stegen, Gerard Piqué, Frenkie de Jong, Antoine Griezmann, Lionel Messi en Ansu Fati. Over het vertrek van alle andere spelers kan gesproken worden. Ivan Rakitic, Arturo Vidal, Neto, Jean-Clair Todibo, Ousmane Dembélé, Moussa Wagué en Junior Firpo zouden al zeker weg moeten.

Jan Vertonghen is binnen een maand einde contract bij Tottenham, maar neemt zijn tijd om te beslissen waar hij volgend seizoen aan de slag gaat. De Rode Duivel krijgt er nu ook een optie in La Liga bij, want Real Betis zou gepolst hebben of hij een transfer ziet zitten. De financiële eisen van Vertonghen zullen wel het voornaamste struikelblok worden, want hij eist een tweejarig contract aan 3 miljoen euro per jaar.

LEES OOK: Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

Is Vanheusden al klaar voor de Serie A?

Meest recent

Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

8
8
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

9
9
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

14
14
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

90
90
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

98
98
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

71
71
'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

25
25
Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

253
253
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

137
137
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

199
199
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

496
496
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

140
140
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

98
98
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

237
237
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

59
59
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

73
73
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

67
67
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

203
203
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

116
116
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

119
119
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

707
707
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

152
152
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

542
542
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

686
686

Meer sportnieuws