TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met PSG, Genk aast op Dessers'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met PSG, Genk aast op Dessers'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt nog steeds te dromen van de komst van de komst van Adolfo Gaich, maar krijgt wel heel zware concurrentie voor de jonge Argentijn. Ook PSG ziet zijn komst immers wel zitten, nadat het Gaich aangeboden kreeg. Club heeft voorlopig wel nog een streepje voor, omdat de spits er meer perspectief heeft op speelminuten en ze bovendien zeer concreet zouden zijn. De interesse van PSG is dat nog niet.



Intussen groeit in Brugge ook de interesse voor Charles De Ketelaere. Vooral Atalanta is zeer gecharmeerd van de jonge aanvaller en zou zelfs een opvallend plan klaar hebben. Ze zouden De Ketelaere nu al willen binnenhalen, maar nog één of twee seizoenen op huurbasis bij Club laten rijpen. De kans dat Blauw-Zwart akkoord gaat met een dergelijk voorstel, is echter bijna onbestaande.

Ook Hans Vanaken zal net als de voorbije jaren ongetwijfeld weer aan een transfer gelinkt worden, maar bij Club zijn ze ook niet van plan om hem te laten vertrekken. Enkel als er een enorm bedrag op tafel komt - hoeveel dat is, is niet duidelijk - mag de tweevoudige Gouden Schoen aan een transfer denken.



KRC Genk heeft zijn zinnen gezet op Cyriel Dessers en het is de Limburgers menens om de topschutter van de Eredivisie binnen te halen. Ze zouden al tot twee keer toe een bod neergelegd hebben bij Heracles, maar kregen telkens nul op het rekest. De Nederlanders zouden 4 à 5 miljoen euro willen voor de spits, maar dat kan Genk in deze tijden niet betalen.

Anderlecht ging de voorbije dagen dan weer voor Fabinho, een 20-jarige middenvelder van São Paulo. De Braziliaan is binnen zes maanden einde contract en dus een opportuniteit, maar de concurrentie is groot. Naast een pak Italiaanse teams zou nu immers ook een andere niet nader genoemde Belgische club interesse tonen.



Verder zou ook een verdediger op het verlanglijstje bijgeschreven zijn. Derrick Luckassen zal immers niet blijven tenzij PSV de aankoopoptie van 5 miljoen euro zwaar laat zakken, terwijl ook de toekomst van Philippe Sandler onduidelijk is. Anderlecht wil hem graag nog een seizoen langer huren, maar het is nog niet duidelijk wat Manchester City met de Nederlander van plan is.

Ook Nacer Chadli lijkt Anderlecht te gaan verlaten. De Rode Duivel keert in principe terug naar AS Monaco en het is niet uitgesloten dat hij daar een nieuwe kans krijgt. Maar een vertrek is ook niet uitgesloten en in dat geval blijft Club stevige interesse tonen. Het is dus aan Monaco om te beslissen wat ze met Chadli zullen doen.



AA Gent strikte al twee aanwinsten voor volgend seizoen met Davy Roef (Anderlecht) en Jordan Botaka (STVV). Ook de derde nieuwkomer lijkt van een andere Belgische club te zullen komen, want Gent zou de beste papieren hebben om Frank Boya binnen te halen. De Kameroense middenvelder is einde contract bij Moeskroen, maar geniet ook veel buitenlandse interesse. Ook Trabzonspor, RC Lens en FC Metz hebben belangstelling, maar Gent heeft dus de beste kansen.

Standard kan deze zomer mogelijk op een welkome jackpot rekenen. Volgens Italiaanse media speelt Internazionale immers met het idee om nu al Zinho Vanheusden terug te halen. De Nerazzurri beschikken over een optie om de verdediger voor 15 miljoen euro terug te kopen, al treedt die pas in werking binnen een jaar. Desondanks overweegt Inter hem nu dus al terug te halen, mogelijk om hem bij een andere club in de Serie A te stallen.



BUITENLAND

Door de coronacrisis zit ook FC Barcelona op zwart zaad en dus zullen de Catalanen deze zomer spelers moeten verkopen voor ze zich kunnen versterken. Slechts zes spelers zouden daardoor al zeker zijn dat ze zouden mogen blijven: Marc-André ter Stegen, Gerard Piqué, Frenkie de Jong, Antoine Griezmann, Lionel Messi en Ansu Fati. Over het vertrek van alle andere spelers kan gesproken worden. Ivan Rakitic, Arturo Vidal, Neto, Jean-Clair Todibo, Ousmane Dembélé, Moussa Wagué en Junior Firpo zouden al zeker weg moeten.

Jan Vertonghen is binnen een maand einde contract bij Tottenham, maar neemt zijn tijd om te beslissen waar hij volgend seizoen aan de slag gaat. De Rode Duivel krijgt er nu ook een optie in La Liga bij, want Real Betis zou gepolst hebben of hij een transfer ziet zitten. De financiële eisen van Vertonghen zullen wel het voornaamste struikelblok worden, want hij eist een tweejarig contract aan 3 miljoen euro per jaar.

LEES OOK: 'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

Is Vanheusden al klaar voor de Serie A?

Meest recent

Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

0
0
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

17
17
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

35
35
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

34
34
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

87
87
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

93
93
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

356
356
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

65
65
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

149
149
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

77
77
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

156
156
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

180
180
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

143
143
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

342
342
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

378
378
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

100
100
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

295
295
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

308
308
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

72
72
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

236
236
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

291
291
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

82
82
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

253
253
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

133
133
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

123
123

Meer sportnieuws