TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil international, Real meldt zich bij Agüero'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil international, Real meldt zich bij Agüero'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge mag de naam van Michal Karbowski van zijn verlanglijstje schrappen. De Poolse back verlengde immers zijn contract bij Legia Warschau tot 2024. Hierdoor nemen de kansen wel toe dat de optie in het huurcontract van Eduard Sobol wordt gelicht. Volgens FootMercato toont FC Nantes dan weer interesse in Kaveh Rezaei, die na zijn huurbeurt aan Charleroi allicht permanent verkocht wordt. Ook de Carolo's willen hem graag houden. Charles De Ketelaere zou op zijn beurt belangstelling van Internazionale hebben gelokt, maar een vertrek van de youngster lijkt niet aan de orde deze mercato.

In de zoektocht naar een doublure voor Hendrik Van Crombrugge, speurt RSC Anderlecht onder meer in Griekenland. Lokale bronnen melden namelijk dat Paars-Wit belangstelling heeft in Matic Kotnik. De Sloveense international komt momenteel uit voor Panionios uit de Griekse Super League, maar zijn contract is er aflopend en de doelman zou op transfervrije basis willen vertrekken. Financieel gezien lijkt hij dus binnen het plaatje van Anderlecht te passen. Er zou wel concurrentie van het Turkse Hatayspor heersen.

Standard zou in de Ligue 1 speuren achter relatief goedkope versterking. Zo meldt RMC-journalist Loïc Tanzi dat de Rouches contacten hebben gelegd om Semih Altikulaç naar Sclessin te halen. Deze linkerflankspeler is momenteel eigendom van Olympique Lyon, hij kwam ook al uit voor de jeugdselecties van zowel Frankrijk als Turkije. Zijn contract bij OL is echter aflopend en dus ziet Standard zijn kans schoon om de 18-jarige voor een beperkte som over te nemen.

Joakim Maehle wordt steeds nadrukkelijker gelinkt aan een vertrek bij KRC Genk. Diverse ploegen toonden inmiddels al interesse en dat lijstje wordt nu nog wat langer. Volgens het Turkse A Spor meldt nu immers ook Galatasaray zich voor de 23-jarige Deen. Het valt af te wachten of zij kans maken in de strijd om Maehle, want de andere genoemde clubs komen allemaal uit in meer tot de verbeelding sprekende competities dan de Turkse.

Om extra ervaring te voorzien in de defensie, besloot AA Gent vorige zomer om Mikael Lustig naar de Ghelamco Arena te halen. Maar de Zweed liet geen goede indruk achter en mag alweer vertrekken. Volgens buitenlandse media kan de voormalige verdediger van Celtic terugkeren naar Zweden. Daar zouden een aantal ploegen Lustig willen aantrekken. Vorige zomer waren AIK en Malmö al geïnteresseerd in zijn diensten en mogelijk wagen ze nu weer een poging.

Cercle Brugge heeft een aantal spelers in zijn kern die de club mogen verlaten. De Bruggelingen kunnen één speler alvast aan SM Caen verpatsen. De Franse tweedeklasser wil volgens Foot Mercato immers proberen om Aboubakary Kanté in Frankrijk houden. De speler werd het afgelopen seizoen uitgeleend aan reeksgenoot Le Mans en daar deed hij het niet onaardig. Hij ligt bij Cercle nog onder contract tot 2022.

BUITENLAND
Sergio Agüero blijft gelinkt worden aan een vertrek bij Manchester City. Niet enkel Internazionale zou de Argentijnse topspits willen wegplukken uit het Etihad Stadium, er zijn nog meer kapers op de kust. Zo meldt La Gazzetta dello Sport-journalist Nicoló Schira dat ook Real Madrid in de markt is voor Agüero. Beide clubs zouden al geïnformeerd hebben bij het management van de Argentijn. Toch lijkt een transfer komende zomer niet aan de orde. City zou al hebben laten weten dat een vertrek van Agüero onbespreekbaar is.

Liverpool blijft aan de mouw van Timo Werner trekken. Alleen zal de prijsschutter van RB Leipzig niet goedkoop zijn, want de afkoopsom in zijn contract zou 55 miljoen euro bedragen. Een dergelijk bedrag op tafel leggen is in tijden van corona uiteraard niet evident en dus zal Liverpool eerst moeten verkopen. Volgens The Sun zijn de Reds bereid om maar liefst drie spelers van de hand te doen om de nodige centen in het laatje te brengen. Xherdan Shaqiri, Harry Wilson en Marko Grujic zouden op die manier andere oorden mogen opzoeken.

Real Madrid heeft zijn zinnen gezet op Erling Braut Haaland en men is bereid om héél ver te gaan, zo schrijven de Spaanse media nu. Zij beweren te weten dat Real bereid is om meerdere spelers als ruilmiddel in te zetten voor de spits van Borussia Dortmund. Op het lijstje met kandidaten staan de namen van Oscar Rodriguez, Dani Ceballos, Alvaro Odriozola, Brahim Diaz, Lucas Vazquez, Mariano Diaz en Takefusa Kubo, claimt Diario Madridista te weten.

Edinson Cavani zal zijn aflopende contract bij PSG niet verlengen en kan dus transfervrij op zoek naar een nieuwe club. En mogelijk is een terugkeer naar Italië in de maak. L'Equipe weet immers dat Inter Milaan Cavani terug naar de Serie A wil halen, waar hij eerder al voor Napoli en Palermo speelde. De club van Romelu Lukaku, dat naast Dries Mertens greep, heeft de 33-jarige diepe spits een contractvoorstel van drie jaar gedaan. Cavani zou een terugkeer wel genegen zijn.

LEES OOK: 'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Denkt u dat De Ketelaere langer dan drie seizoenen bij Club zal blijven?

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

166
166
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

90
90
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

181
181
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

115
115
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

95
95
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

54
54
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

211
211
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

222
222
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

45
45
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

403
403
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

259
259
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

499
499
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

94
94
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

41
41
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

446
446
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

56
56
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

482
482
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

151
151
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

366
366
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

256
256
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

329
329
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

110
110
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

513
513
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

532
532
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

684
684

Meer sportnieuws