TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil international, Real meldt zich bij Agüero'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil international, Real meldt zich bij Agüero'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge mag de naam van Michal Karbowski van zijn verlanglijstje schrappen. De Poolse back verlengde immers zijn contract bij Legia Warschau tot 2024. Hierdoor nemen de kansen wel toe dat de optie in het huurcontract van Eduard Sobol wordt gelicht. Volgens FootMercato toont FC Nantes dan weer interesse in Kaveh Rezaei, die na zijn huurbeurt aan Charleroi allicht permanent verkocht wordt. Ook de Carolo's willen hem graag houden. Charles De Ketelaere zou op zijn beurt belangstelling van Internazionale hebben gelokt, maar een vertrek van de youngster lijkt niet aan de orde deze mercato.

In de zoektocht naar een doublure voor Hendrik Van Crombrugge, speurt RSC Anderlecht onder meer in Griekenland. Lokale bronnen melden namelijk dat Paars-Wit belangstelling heeft in Matic Kotnik. De Sloveense international komt momenteel uit voor Panionios uit de Griekse Super League, maar zijn contract is er aflopend en de doelman zou op transfervrije basis willen vertrekken. Financieel gezien lijkt hij dus binnen het plaatje van Anderlecht te passen. Er zou wel concurrentie van het Turkse Hatayspor heersen.

Standard zou in de Ligue 1 speuren achter relatief goedkope versterking. Zo meldt RMC-journalist Loïc Tanzi dat de Rouches contacten hebben gelegd om Semih Altikulaç naar Sclessin te halen. Deze linkerflankspeler is momenteel eigendom van Olympique Lyon, hij kwam ook al uit voor de jeugdselecties van zowel Frankrijk als Turkije. Zijn contract bij OL is echter aflopend en dus ziet Standard zijn kans schoon om de 18-jarige voor een beperkte som over te nemen.

Joakim Maehle wordt steeds nadrukkelijker gelinkt aan een vertrek bij KRC Genk. Diverse ploegen toonden inmiddels al interesse en dat lijstje wordt nu nog wat langer. Volgens het Turkse A Spor meldt nu immers ook Galatasaray zich voor de 23-jarige Deen. Het valt af te wachten of zij kans maken in de strijd om Maehle, want de andere genoemde clubs komen allemaal uit in meer tot de verbeelding sprekende competities dan de Turkse.

Om extra ervaring te voorzien in de defensie, besloot AA Gent vorige zomer om Mikael Lustig naar de Ghelamco Arena te halen. Maar de Zweed liet geen goede indruk achter en mag alweer vertrekken. Volgens buitenlandse media kan de voormalige verdediger van Celtic terugkeren naar Zweden. Daar zouden een aantal ploegen Lustig willen aantrekken. Vorige zomer waren AIK en Malmö al geïnteresseerd in zijn diensten en mogelijk wagen ze nu weer een poging.

Cercle Brugge heeft een aantal spelers in zijn kern die de club mogen verlaten. De Bruggelingen kunnen één speler alvast aan SM Caen verpatsen. De Franse tweedeklasser wil volgens Foot Mercato immers proberen om Aboubakary Kanté in Frankrijk houden. De speler werd het afgelopen seizoen uitgeleend aan reeksgenoot Le Mans en daar deed hij het niet onaardig. Hij ligt bij Cercle nog onder contract tot 2022.

BUITENLAND
Sergio Agüero blijft gelinkt worden aan een vertrek bij Manchester City. Niet enkel Internazionale zou de Argentijnse topspits willen wegplukken uit het Etihad Stadium, er zijn nog meer kapers op de kust. Zo meldt La Gazzetta dello Sport-journalist Nicoló Schira dat ook Real Madrid in de markt is voor Agüero. Beide clubs zouden al geïnformeerd hebben bij het management van de Argentijn. Toch lijkt een transfer komende zomer niet aan de orde. City zou al hebben laten weten dat een vertrek van Agüero onbespreekbaar is.

Liverpool blijft aan de mouw van Timo Werner trekken. Alleen zal de prijsschutter van RB Leipzig niet goedkoop zijn, want de afkoopsom in zijn contract zou 55 miljoen euro bedragen. Een dergelijk bedrag op tafel leggen is in tijden van corona uiteraard niet evident en dus zal Liverpool eerst moeten verkopen. Volgens The Sun zijn de Reds bereid om maar liefst drie spelers van de hand te doen om de nodige centen in het laatje te brengen. Xherdan Shaqiri, Harry Wilson en Marko Grujic zouden op die manier andere oorden mogen opzoeken.

Real Madrid heeft zijn zinnen gezet op Erling Braut Haaland en men is bereid om héél ver te gaan, zo schrijven de Spaanse media nu. Zij beweren te weten dat Real bereid is om meerdere spelers als ruilmiddel in te zetten voor de spits van Borussia Dortmund. Op het lijstje met kandidaten staan de namen van Oscar Rodriguez, Dani Ceballos, Alvaro Odriozola, Brahim Diaz, Lucas Vazquez, Mariano Diaz en Takefusa Kubo, claimt Diario Madridista te weten.

Edinson Cavani zal zijn aflopende contract bij PSG niet verlengen en kan dus transfervrij op zoek naar een nieuwe club. En mogelijk is een terugkeer naar Italië in de maak. L'Equipe weet immers dat Inter Milaan Cavani terug naar de Serie A wil halen, waar hij eerder al voor Napoli en Palermo speelde. De club van Romelu Lukaku, dat naast Dries Mertens greep, heeft de 33-jarige diepe spits een contractvoorstel van drie jaar gedaan. Cavani zou een terugkeer wel genegen zijn.

LEES OOK: KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

Denkt u dat De Ketelaere langer dan drie seizoenen bij Club zal blijven?

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

63
63
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

24
24
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

36
36
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

153
153
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

203
203
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

173
173
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

272
272
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

79
79
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

174
174
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

178
178
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

974
974
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

82
82
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

117
117
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

347
347
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

147
147
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

492
492
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

49
49
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

201
201
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

240
240
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

272
272
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

172
172
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

210
210
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

438
438
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

721
721

Meer sportnieuws