'Anderlecht richt vizier op talentvolle concurrent voor Vlap'

door
'Anderlecht richt vizier op talentvolle concurrent voor Vlap'

Jarenlang werd Francesco Antonucci een grote voetbaltoekomst toegedicht als toekomstige Belgische topspeler. Nadat de middenvelder Anderlecht verliet in 2015 volgden echter minder geslaagde passages bij Ajax en AS Monaco. Dit seizoen maakte Antonucci het mooie weer op uitleenbasis bij … FC Volendam, in de Keuken Kampioen Divisie. Daar maakte hij opnieuw danig indruk op de Anderlecht-scouts, waardoor hij op uiteindelijk de shortlist van Sporting terecht kwam. Wij legden zijn kwaliteiten onder de loep, en onderzochten hoe Antonucci zou passen bij het huidige Anderlecht.


Eerst en vooral: bij Anderlecht kennen ze de capaciteiten van Francesco Antonucci als geen ander. Vijf jaar lang behoorde de technisch onderlegde middenvelder tot de jeugdopleiding van Paars-Wit. Ook bij Ajax en AS Monaco schatte men zijn kwaliteiten erg hoog in, maar doorbreken deed hij nooit. Tot nu, op uitleenbasis bij FC Volendam. Maar in het Stade Louis II wil men Antonucci laten vertrekken, mits een aanvaardbaar bod. Monaco zal wellicht hun oorspronkelijke investering van 2,5 miljoen euro niet meer terugverdienen: momenteel wordt de marktwaarde van Antonucci geschat op 900 duizend euro.



DENDONCKER

Erg diep zal Anderlecht dus niet moeten tasten in de geldbuidel, wil het Antonucci effectief binnenhalen. Daarnaast wordt de talentvolle Belgische belofte-international vertegenwoordigd door het makelaarsbureau Wasserman. Onder die koepel opereert Andres Dendoncker als één van de makelaars, en die heeft goede banden in het Lotto Park. Dendoncker behartigt namelijk de belangen van zijn broer Leander, en regelde diens transfer naar Wolverhampton. Ook huidig goudklompje Yari Verschaeren maakt deel uit van de portefeuille van Dendoncker. Bijna wekelijks is Dendoncker trouwens te vinden op de tribunes van Sporting, de contacten kunnen dus snel worden gelegd.



Antonucci lijkt dus financieel haalbaar te zijn voor Anderlecht, én de onderhandelingen kunnen zonder veel omwegen van start gaan. Maar hoe sluiten zijn kwaliteiten aan bij het huidige team van Anderlecht? Bij Volendam opereert Antonucci doorgaans als diepe linker centrale middenvelder, exact dezelfde positie dus als Michel Vlap bij Sporting dit seizoen. Toch zijn beide speelstijlen niet te vergelijken met elkaar, en dat kan mogelijks dé grote winst betekenen voor Anderlecht. Antonucci lijkt op offensief en opbouwend vlak zelfs nog meer te bieden te hebben dan de Nederlander.

CONCURRENTIE VOOR VLAP

Vlap kende een moeilijk seizoensbegin bij Anderlecht dit jaar. Maar naarmate het seizoen vorderde, voelde hij zich duidelijk beter in zijn sas. Tijdens de laatste drie competitiewedstrijd stond hij bijvoorbeeld zes keer aan het kanon. Het seizoensgemiddelde van Vlap qua doelpunten eindigde daarmee op 0,59 goal per wedstrijd, waar hij ook 0,05 assist per wedstrijd aan toevoegde. Antonucci overtrof die statistieken duidelijk met 0,62 goal en 0,23 assist per wedstrijd. Met dat knap doelpuntengemiddelde deden amper vier spelers uit de ganse Keuken Kampioen Divisie beter dan hem. En met zijn 0,23 assist per wedstrijd eindigde Antonucci als zesde. 



Laat ons duidelijk zijn: deze gemiddeldes zijn indrukwekkend. Zeker als pas 20-jarige én tijdens zijn eerste seizoen als basisspeler. De waarde van Vlap op andere vlakken mag zeker niet onderschat worden, maar Antonucci kan wél extra dimensies toevoegen aan het spel van Anderlecht. Zo bezit hij een enorme diepgang (met veel rushes), en is Antonucci een begenadigd dribbelaar. En laat net die aspecten ontberen in het spel van Vlap. In het huidig systeem van Anderlecht zou Antonucci dan vooral een concurrent worden voor Vlap, of als interessante joker. Op het centrale gedeelte van het veld zou Francky Vercauteren er met Antonucci alleszins een welgekomen extra offensieve optie bij hebben. 

LEES OOK: Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

Moet Anderlecht Antonucci halen?

Meest recent

Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend?

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

24
24
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

71
71
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

218
218
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

127
127
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

40
40
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

210
210
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

46
46
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

177
177
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

153
153
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

79
79
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

215
215
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

176
176
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

98
98
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

137
137
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

318
318
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

172
172
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

131
131
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

244
244
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

90
90
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

304
304
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

149
149
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

901
901
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

102
102
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

217
217
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

91
91

Meer sportnieuws