'Anderlecht richt vizier op talentvolle concurrent voor Vlap'

1042 stemmen
'Anderlecht richt vizier op talentvolle concurrent voor Vlap'

Jarenlang werd Francesco Antonucci een grote voetbaltoekomst toegedicht als toekomstige Belgische topspeler. Nadat de middenvelder Anderlecht verliet in 2015 volgden echter minder geslaagde passages bij Ajax en AS Monaco. Dit seizoen maakte Antonucci het mooie weer op uitleenbasis bij … FC Volendam, in de Keuken Kampioen Divisie. Daar maakte hij opnieuw danig indruk op de Anderlecht-scouts, waardoor hij op uiteindelijk de shortlist van Sporting terecht kwam. Wij legden zijn kwaliteiten onder de loep, en onderzochten hoe Antonucci zou passen bij het huidige Anderlecht.


Eerst en vooral: bij Anderlecht kennen ze de capaciteiten van Francesco Antonucci als geen ander. Vijf jaar lang behoorde de technisch onderlegde middenvelder tot de jeugdopleiding van Paars-Wit. Ook bij Ajax en AS Monaco schatte men zijn kwaliteiten erg hoog in, maar doorbreken deed hij nooit. Tot nu, op uitleenbasis bij FC Volendam. Maar in het Stade Louis II wil men Antonucci laten vertrekken, mits een aanvaardbaar bod. Monaco zal wellicht hun oorspronkelijke investering van 2,5 miljoen euro niet meer terugverdienen: momenteel wordt de marktwaarde van Antonucci geschat op 900 duizend euro.



DENDONCKER

Erg diep zal Anderlecht dus niet moeten tasten in de geldbuidel, wil het Antonucci effectief binnenhalen. Daarnaast wordt de talentvolle Belgische belofte-international vertegenwoordigd door het makelaarsbureau Wasserman. Onder die koepel opereert Andres Dendoncker als één van de makelaars, en die heeft goede banden in het Lotto Park. Dendoncker behartigt namelijk de belangen van zijn broer Leander, en regelde diens transfer naar Wolverhampton. Ook huidig goudklompje Yari Verschaeren maakt deel uit van de portefeuille van Dendoncker. Bijna wekelijks is Dendoncker trouwens te vinden op de tribunes van Sporting, de contacten kunnen dus snel worden gelegd.



Antonucci lijkt dus financieel haalbaar te zijn voor Anderlecht, én de onderhandelingen kunnen zonder veel omwegen van start gaan. Maar hoe sluiten zijn kwaliteiten aan bij het huidige team van Anderlecht? Bij Volendam opereert Antonucci doorgaans als diepe linker centrale middenvelder, exact dezelfde positie dus als Michel Vlap bij Sporting dit seizoen. Toch zijn beide speelstijlen niet te vergelijken met elkaar, en dat kan mogelijks dé grote winst betekenen voor Anderlecht. Antonucci lijkt op offensief en opbouwend vlak zelfs nog meer te bieden te hebben dan de Nederlander.

CONCURRENTIE VOOR VLAP

Vlap kende een moeilijk seizoensbegin bij Anderlecht dit jaar. Maar naarmate het seizoen vorderde, voelde hij zich duidelijk beter in zijn sas. Tijdens de laatste drie competitiewedstrijd stond hij bijvoorbeeld zes keer aan het kanon. Het seizoensgemiddelde van Vlap qua doelpunten eindigde daarmee op 0,59 goal per wedstrijd, waar hij ook 0,05 assist per wedstrijd aan toevoegde. Antonucci overtrof die statistieken duidelijk met 0,62 goal en 0,23 assist per wedstrijd. Met dat knap doelpuntengemiddelde deden amper vier spelers uit de ganse Keuken Kampioen Divisie beter dan hem. En met zijn 0,23 assist per wedstrijd eindigde Antonucci als zesde. 



Laat ons duidelijk zijn: deze gemiddeldes zijn indrukwekkend. Zeker als pas 20-jarige én tijdens zijn eerste seizoen als basisspeler. De waarde van Vlap op andere vlakken mag zeker niet onderschat worden, maar Antonucci kan wél extra dimensies toevoegen aan het spel van Anderlecht. Zo bezit hij een enorme diepgang (met veel rushes), en is Antonucci een begenadigd dribbelaar. En laat net die aspecten ontberen in het spel van Vlap. In het huidig systeem van Anderlecht zou Antonucci dan vooral een concurrent worden voor Vlap, of als interessante joker. Op het centrale gedeelte van het veld zou Francky Vercauteren er met Antonucci alleszins een welgekomen extra offensieve optie bij hebben. 

LEES OOK: Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

Moet Anderlecht Antonucci halen?

Meest recent

'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

7
7
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

169
169
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

102
102
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

625
625
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

52
52
'Vernieuwd bestuur vol aan de bak: transferspektakel Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

630
630
'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

235
235
Héérlijke beelden: Trossard en co volledig door het lint na titel

Enkele dagen voor de slotspeeldag is de beslissing dan toch al gevallen in de Premier League. Door ...

60
60
Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

129
129
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

89
89
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

108
108
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

177
177
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

121
121
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

249
249
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

117
117
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

511
511
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

137
137
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

312
312
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

873
873
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

594
594
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

139
139
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

284
284
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

924
924
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

143
143

Meer sportnieuws