'Anderlecht richt vizier op talentvolle concurrent voor Vlap'

1042 stemmen
'Anderlecht richt vizier op talentvolle concurrent voor Vlap'

Jarenlang werd Francesco Antonucci een grote voetbaltoekomst toegedicht als toekomstige Belgische topspeler. Nadat de middenvelder Anderlecht verliet in 2015 volgden echter minder geslaagde passages bij Ajax en AS Monaco. Dit seizoen maakte Antonucci het mooie weer op uitleenbasis bij … FC Volendam, in de Keuken Kampioen Divisie. Daar maakte hij opnieuw danig indruk op de Anderlecht-scouts, waardoor hij op uiteindelijk de shortlist van Sporting terecht kwam. Wij legden zijn kwaliteiten onder de loep, en onderzochten hoe Antonucci zou passen bij het huidige Anderlecht.


Eerst en vooral: bij Anderlecht kennen ze de capaciteiten van Francesco Antonucci als geen ander. Vijf jaar lang behoorde de technisch onderlegde middenvelder tot de jeugdopleiding van Paars-Wit. Ook bij Ajax en AS Monaco schatte men zijn kwaliteiten erg hoog in, maar doorbreken deed hij nooit. Tot nu, op uitleenbasis bij FC Volendam. Maar in het Stade Louis II wil men Antonucci laten vertrekken, mits een aanvaardbaar bod. Monaco zal wellicht hun oorspronkelijke investering van 2,5 miljoen euro niet meer terugverdienen: momenteel wordt de marktwaarde van Antonucci geschat op 900 duizend euro.



DENDONCKER

Erg diep zal Anderlecht dus niet moeten tasten in de geldbuidel, wil het Antonucci effectief binnenhalen. Daarnaast wordt de talentvolle Belgische belofte-international vertegenwoordigd door het makelaarsbureau Wasserman. Onder die koepel opereert Andres Dendoncker als één van de makelaars, en die heeft goede banden in het Lotto Park. Dendoncker behartigt namelijk de belangen van zijn broer Leander, en regelde diens transfer naar Wolverhampton. Ook huidig goudklompje Yari Verschaeren maakt deel uit van de portefeuille van Dendoncker. Bijna wekelijks is Dendoncker trouwens te vinden op de tribunes van Sporting, de contacten kunnen dus snel worden gelegd.



Antonucci lijkt dus financieel haalbaar te zijn voor Anderlecht, én de onderhandelingen kunnen zonder veel omwegen van start gaan. Maar hoe sluiten zijn kwaliteiten aan bij het huidige team van Anderlecht? Bij Volendam opereert Antonucci doorgaans als diepe linker centrale middenvelder, exact dezelfde positie dus als Michel Vlap bij Sporting dit seizoen. Toch zijn beide speelstijlen niet te vergelijken met elkaar, en dat kan mogelijks dé grote winst betekenen voor Anderlecht. Antonucci lijkt op offensief en opbouwend vlak zelfs nog meer te bieden te hebben dan de Nederlander.

CONCURRENTIE VOOR VLAP

Vlap kende een moeilijk seizoensbegin bij Anderlecht dit jaar. Maar naarmate het seizoen vorderde, voelde hij zich duidelijk beter in zijn sas. Tijdens de laatste drie competitiewedstrijd stond hij bijvoorbeeld zes keer aan het kanon. Het seizoensgemiddelde van Vlap qua doelpunten eindigde daarmee op 0,59 goal per wedstrijd, waar hij ook 0,05 assist per wedstrijd aan toevoegde. Antonucci overtrof die statistieken duidelijk met 0,62 goal en 0,23 assist per wedstrijd. Met dat knap doelpuntengemiddelde deden amper vier spelers uit de ganse Keuken Kampioen Divisie beter dan hem. En met zijn 0,23 assist per wedstrijd eindigde Antonucci als zesde. 



Laat ons duidelijk zijn: deze gemiddeldes zijn indrukwekkend. Zeker als pas 20-jarige én tijdens zijn eerste seizoen als basisspeler. De waarde van Vlap op andere vlakken mag zeker niet onderschat worden, maar Antonucci kan wél extra dimensies toevoegen aan het spel van Anderlecht. Zo bezit hij een enorme diepgang (met veel rushes), en is Antonucci een begenadigd dribbelaar. En laat net die aspecten ontberen in het spel van Vlap. In het huidig systeem van Anderlecht zou Antonucci dan vooral een concurrent worden voor Vlap, of als interessante joker. Op het centrale gedeelte van het veld zou Francky Vercauteren er met Antonucci alleszins een welgekomen extra offensieve optie bij hebben. 

LEES OOK: Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Moet Anderlecht Antonucci halen?

Meest recent

'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

28
28
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

46
46
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

17
17
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

53
53
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

86
86
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

82
82
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

58
58
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

321
321
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

118
118
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

61
61
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

298
298
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

287
287
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

96
96
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

152
152
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

115
115
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

143
143
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

292
292
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

255
255
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

166
166
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

374
374
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

598
598
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

387
387
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

185
185
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

96
96

Meer sportnieuws