'Uitspraak FIFA kan Club Brugge recordaanwinst bezorgen'

door
'Uitspraak FIFA kan Club Brugge recordaanwinst bezorgen'

Nu de titel officieel binnen is, kan het bestuur van Club Brugge zich volledig toeleggen op de komende transferperiode. Daarin ziet Blauw-Zwart mogelijk enkele sterkhouders vertrekken (Dennis? Diatta?) en wil het zich ook nog versterken. Op het verlanglijstje van de landskampioen staat onder meer een nieuwe spits.


En daarvoor blijft Blauw-Zwart hoog inzetten op de Argentijn Adolfo Gaich. Die stond afgelopen winter al nadrukkelijk in de belangstelling, maar een transfer ging toen niet door. Onder meer omdat er geen akkoord werd gevonden met zijn huidige club San Lorenzo. Maar de kaarten liggen nu helemaal anders. Zo schrijft El Intransigente dat San Lorenzo allicht verplicht zal zijn om mee te werken aan het vertrek van de spits.

De Argentijnse club kampt immers met de nodige financiële zorgen en heeft nu ook problemen met de FIFA. De mondiale voetbalbond boog zich de voorbije maanden immers over de transfer van Paulo Diaz. Die werd in 2018 voor een aardig bedrag verkocht Al Ahli. San Lorenzo moest echter een percentage van die transfersom afstaan aan zijn ex-club Palestino en daar liep één en ander fout. Palestino legde vervolgens klacht neer bij de FIFA en kreeg gelijk.

En zo zou een transferverbod van drie mercato's dreigen, tot de schuld aan Palestino vereffend is. San Lorenzo ging weliswaar nog in beroep tegen die uitspraak, maar het is duidelijk dat de club dringend geld nodig heeft. En daarom zou men verplicht zijn om Gaich van de hand doen. Deze zomer nog, want de spits gaat zijn laatste contractjaar in en men wil niet riskeren dat hij straks gratis de deur uitwandelt.

NIEUW BRUGS BOD
Volgens El Intransigente zou de Argentijnse club snel een nieuw bod van Club Brugge mogen ontvangen. Het zou gaan om 13 miljoen dollar bruto, zo'n 10 miljoen dollar netto. Dat is iets meer dan 9 miljoen euro, wat voor Blauw-Zwart een recordsom zou zijn. Het is wel minder dan de bedragen die in januari circuleerden, maar gezien de huidige situatie zou San Lorenzo genoodzaakt zijn om water bij de wijn te doen.

LEES OOK: "Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

Indien Gaich tekent, moet Club een andere spits van de hand doen ...

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

59
59
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

22
22
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

54
54
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

28
28
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

149
149
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

19
19
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

119
119
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

186
186
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

107
107
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

208
208
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

87
87
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

57
57
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

143
143
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

299
299
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

293
293
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

191
191
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

514
514
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

40
40
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

237
237
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

176
176
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

256
256
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

368
368
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

341
341

Meer sportnieuws