'Uitspraak FIFA kan Club Brugge recordaanwinst bezorgen'

door
'Uitspraak FIFA kan Club Brugge recordaanwinst bezorgen'

Nu de titel officieel binnen is, kan het bestuur van Club Brugge zich volledig toeleggen op de komende transferperiode. Daarin ziet Blauw-Zwart mogelijk enkele sterkhouders vertrekken (Dennis? Diatta?) en wil het zich ook nog versterken. Op het verlanglijstje van de landskampioen staat onder meer een nieuwe spits.


En daarvoor blijft Blauw-Zwart hoog inzetten op de Argentijn Adolfo Gaich. Die stond afgelopen winter al nadrukkelijk in de belangstelling, maar een transfer ging toen niet door. Onder meer omdat er geen akkoord werd gevonden met zijn huidige club San Lorenzo. Maar de kaarten liggen nu helemaal anders. Zo schrijft El Intransigente dat San Lorenzo allicht verplicht zal zijn om mee te werken aan het vertrek van de spits.

De Argentijnse club kampt immers met de nodige financiële zorgen en heeft nu ook problemen met de FIFA. De mondiale voetbalbond boog zich de voorbije maanden immers over de transfer van Paulo Diaz. Die werd in 2018 voor een aardig bedrag verkocht Al Ahli. San Lorenzo moest echter een percentage van die transfersom afstaan aan zijn ex-club Palestino en daar liep één en ander fout. Palestino legde vervolgens klacht neer bij de FIFA en kreeg gelijk.

En zo zou een transferverbod van drie mercato's dreigen, tot de schuld aan Palestino vereffend is. San Lorenzo ging weliswaar nog in beroep tegen die uitspraak, maar het is duidelijk dat de club dringend geld nodig heeft. En daarom zou men verplicht zijn om Gaich van de hand doen. Deze zomer nog, want de spits gaat zijn laatste contractjaar in en men wil niet riskeren dat hij straks gratis de deur uitwandelt.

NIEUW BRUGS BOD
Volgens El Intransigente zou de Argentijnse club snel een nieuw bod van Club Brugge mogen ontvangen. Het zou gaan om 13 miljoen dollar bruto, zo'n 10 miljoen dollar netto. Dat is iets meer dan 9 miljoen euro, wat voor Blauw-Zwart een recordsom zou zijn. Het is wel minder dan de bedragen die in januari circuleerden, maar gezien de huidige situatie zou San Lorenzo genoodzaakt zijn om water bij de wijn te doen.

LEES OOK: Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Indien Gaich tekent, moet Club een andere spits van de hand doen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

95
95
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

12
12
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

12
12
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

35
35
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

110
110
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

28
28
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

77
77
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

30
30
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

33
33
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

125
125
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

66
66
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

240
240
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

62
62
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

68
68
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

19
19
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

81
81
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

72
72
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

104
104
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

468
468
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

34
34
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

80
80
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

250
250
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

43
43
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

66
66
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

307
307
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

123
123

Meer sportnieuws