Straks tóch al gevulde stadions? Eredivisie heeft opvallend plan

door
Straks tóch al gevulde stadions? Eredivisie heeft opvallend plan

Sinds vorig weekend is er dankzij de Bundesliga eindelijk weer voetbal op ons scherm, maar voor velen kwamen de matchen zonder fans als een ontnuchtering. Zonder sfeer verliest het spelletje dan ook veel van haar charme, iets waar ze in Nederland graag een oplossing voor zoeken.


Groningen kwam volgens Het Parool namelijk met het voorstel om, wanneer de Eredivisie zich weer in gang trekt, alleen kinderen toe te laten in het stadion. Een idee dat naar verluidt op veel bijval kan rekenen bij de andere clubs en zelfs naar voren geschoven wordt als een realistisch scenario wanneer het voetbal zich weer in gang trekt. Dan kan overigens nog een tijdje duren, want alle sportcompetities werden tot 1 september verboden bij onze noorderburen. Toch kan het plan de topcompetities die wél nog doorgaan op gedachten brengen.

Viroloog Steven Van Gucht tekent bij VTM Nieuws echter toch bezwaar aan. "Ik zou het in eerste instantie niet aanraden. Die kinderen gaan afkomstig zijn van verschillende dorpen, van verschillende scholen... Dat creëert toch weer de mogelijkheid voor het virus om te gaan spreiden", klinkt het. "Kinderen zijn niet heel gevoelig voor het virus. Ze gaan meestal ook niet echt ziek worden, maar ze kunnen wel besmet worden en ze kunnen het ook wel doorgeven. Ik denk dat we het hier niet moeten gaan zoeken, dus ik zou het niet aanraden."

LEES OOK: PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

Alleen kinderen toelaten in de tribunes is volgens mij ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

33
33
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

12
12
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

110
110
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

128
128
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

66
66
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

354
354
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

95
95
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

141
141
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

96
96
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

179
179
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

223
223
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

98
98
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

378
378
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

85
85
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

83
83
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

654
654
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

113
113
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

245
245
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

297
297
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

161
161
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

455
455
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

353
353
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

312
312
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

81
81
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

119
119

Meer sportnieuws