'Opgepast, Anderlecht: transfertarget duurder dan gedacht'

door
'Opgepast, Anderlecht: transfertarget duurder dan gedacht'

RSC Anderlecht wil volgend seizoen minstens een gooi doen naar een Europees ticket, en dus is zomerse versterking meer dan welkom. Gezien de beperkte financiële middelen in het Lotto Park moet het vernieuwde sportieve departement echter vooral mikken op veelbelovende jongeren, die liefst transfervrij of voor een minimaal bedrag op te pikken zijn. Wat dat betreft zou Paars-Wit nu een gouden opportuniteit op het spoor zijn gekomen.


Zo meldt Calciomercato dat RSCA doordrukt voor de komst van Fabinho, een 20-jarige middenvelder die al een tijdje furore maakt in de jeugdopleiding van Sao Paulo. De Braziliaan won er al een twaalftal titels bij de jeugdploegen en viel daar op met zijn fysiek vermogen en uitstekende traptechniek. Vermits zijn contract eind volgende maand afloopt, tonen nu al heel wat ploegen dan ook interesse. Volgens bovengenoemde bron zou Anderlecht momenteel evenwel het concreetst zijn.

UPDATE 22/05
De Europese interesse in Fabinho heeft intussen ook diens thuisland bereikt. Het Braziliaanse Terra bevestigt alvast dat de speler zelf zijn zinnen heeft gezet op een overstap naar Europa en zeker niet zal bijtekenen bij Sao Paulo. Toch heeft het meteen ook een waarschuwing voor Anderlecht in huis, want volgens het medium valt Fabinho nog onder de FIFA-regels voor jongeren onder 21 jaar.

Zijn huidige werkgever zou omwille van die reden nog recht hebben op 90 duizend euro opleidingsvergoeding per seizoen dat hij er doorbracht. Aangezien Fabinho, die door Terra opvallend genoeg eerder als spits wordt omschreven, toch verschillende jaren bij Sao Paulo vertoefde, kan het bedrag zo dus toch nog aardig oplopen. Al zal het plafond van 2,5 miljoen wel niet overschreven worden.

LEES OOK: 'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Zou dit volgens u een goede aanwinst zijn voor Anderlecht?

Meest recent

'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

1
1
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

26
26
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

16
16
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

34
34
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

40
40
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

62
62
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

82
82
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

33
33
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

109
109
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

183
183
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

415
415
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

344
344
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

292
292
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

250
250
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

185
185
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

156
156
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

97
97
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

298
298
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

474
474
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

199
199
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

231
231
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

321
321
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

507
507
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

281
281
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

96
96

Meer sportnieuws