'Opgepast, Anderlecht: transfertarget duurder dan gedacht'

1201 stemmen
'Opgepast, Anderlecht: transfertarget duurder dan gedacht'

RSC Anderlecht wil volgend seizoen minstens een gooi doen naar een Europees ticket, en dus is zomerse versterking meer dan welkom. Gezien de beperkte financiële middelen in het Lotto Park moet het vernieuwde sportieve departement echter vooral mikken op veelbelovende jongeren, die liefst transfervrij of voor een minimaal bedrag op te pikken zijn. Wat dat betreft zou Paars-Wit nu een gouden opportuniteit op het spoor zijn gekomen.


Zo meldt Calciomercato dat RSCA doordrukt voor de komst van Fabinho, een 20-jarige middenvelder die al een tijdje furore maakt in de jeugdopleiding van Sao Paulo. De Braziliaan won er al een twaalftal titels bij de jeugdploegen en viel daar op met zijn fysiek vermogen en uitstekende traptechniek. Vermits zijn contract eind volgende maand afloopt, tonen nu al heel wat ploegen dan ook interesse. Volgens bovengenoemde bron zou Anderlecht momenteel evenwel het concreetst zijn.

UPDATE 22/05
De Europese interesse in Fabinho heeft intussen ook diens thuisland bereikt. Het Braziliaanse Terra bevestigt alvast dat de speler zelf zijn zinnen heeft gezet op een overstap naar Europa en zeker niet zal bijtekenen bij Sao Paulo. Toch heeft het meteen ook een waarschuwing voor Anderlecht in huis, want volgens het medium valt Fabinho nog onder de FIFA-regels voor jongeren onder 21 jaar.

Zijn huidige werkgever zou omwille van die reden nog recht hebben op 90 duizend euro opleidingsvergoeding per seizoen dat hij er doorbracht. Aangezien Fabinho, die door Terra opvallend genoeg eerder als spits wordt omschreven, toch verschillende jaren bij Sao Paulo vertoefde, kan het bedrag zo dus toch nog aardig oplopen. Al zal het plafond van 2,5 miljoen wel niet overschreven worden.

LEES OOK: ‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

Zou dit volgens u een goede aanwinst zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Rigaux troeft Club af, Ajax heeft nieuwe coach'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

19
19
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

89
89
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

36
36
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

71
71
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

33
33
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

199
199
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

113
113
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

339
339
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

92
92
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

64
64
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

268
268
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

119
119
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

689
689
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

195
195
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

113
113
"Grootste slachtoffer experiment Garcia" - Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

196
196
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

230
230
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

1447
1447
Eén Duivel valt hard door de mand: kranten geven 4 op 10

Met een 0-2-oefenzege op het veld van Kroatië hebben de Rode Duivels dinsdagavond extra ...

722
722
‘Complete chaos: sleutelspeler splijt Rode Duivels’

Rudi Garcia heeft er een groot probleem bij in aanloop naar het WK. Niet op papier, maar wel zodra ...

252
252
Europese pers onder indruk: drie Duivels op voetstuk gezet

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun voorlaatste oefenmatch richting het WK. Zo werd ...

858
858
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

50
50
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

99
99
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

151
151
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

141
141

Meer sportnieuws