'Waasland-Beveren vol in de aanval: Moeskroen kind van de rekening'

door
'Waasland-Beveren vol in de aanval: Moeskroen kind van de rekening'

De Pro League nam vorige week eindelijk een besluit over het beëindigen van de competitie. Er werd meteen ook beslist om volgend seizoen gewoon met zestien clubs in 1A te blijven spelen, wat meteen betekende dat Waasland-Beveren naar 1B degradeert. Dat stuitte in het Waasland op veel onbegrip.

En die is ook vijf dagen na de beslissing van de Pro League nog niet verdwenen. Sporza meldt dat na twee dagen van overleg Waasland-Beveren nog steeds overweegt om naar de rechtbank te stappen om de degradatie aan te vechten. Voorlopig heeft de club wel nog geen klacht ingediend. Eerst gaat het nog overleggen met de Pro League.

Op de Freethiel vinden ze dat ze als enige moeten opdraaien voor het stopzetten van de competitie en vinden ze zo dat ze geen gelijke kansen en rechten gekregen hebben. Bovendien is er ook nog het licentiedossier van Moeskroen, waarin Waasland-Beveren mogelijk ook nog stappen zal ondernemen.

UPDATE 21/05

Het was al een vermoeden dat Waasland-Beveren ook de licentie van Moeskroen zou gaan aanvechten, en volgens Het Laatste Nieuws is dat ook precies wat de Waaslanders zullen gaan doen. Het BAS zou daar flagrante fouten hebben gemaakt in het alsnog toekennen van die licentie voor de Henegouwers. Mochten zij degraderen, kan Waasland-Beveren in 1A blijven. De mannen van de Freethiel denken er ook nog steeds aan om naar de rechtbank te stappen om hun degradatie, die door de Algemene Vergadering van de Pro League tot stand kwam, aan te vechten. Dat lijkt (financieel) echter minder voor de hand liggend, daar de slaagkansen op succes klein zijn.

Moet Moeskroen degraderen in de plaats van WB?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

32
32
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

16
16
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

94
94
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

207
207
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

204
204
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

83
83
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

205
205
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

95
95
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

291
291
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

77
77
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

40
40
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

83
83
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

347
347
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

317
317
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

32
32
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

185
185
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

233
233
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

435
435
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

323
323
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

31
31
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

464
464
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

92
92
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

27
27
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

206
206
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

82
82

Meer sportnieuws