'Waasland-Beveren vol in de aanval: Moeskroen kind van de rekening'

door
'Waasland-Beveren vol in de aanval: Moeskroen kind van de rekening'

De Pro League nam vorige week eindelijk een besluit over het beëindigen van de competitie. Er werd meteen ook beslist om volgend seizoen gewoon met zestien clubs in 1A te blijven spelen, wat meteen betekende dat Waasland-Beveren naar 1B degradeert. Dat stuitte in het Waasland op veel onbegrip.

En die is ook vijf dagen na de beslissing van de Pro League nog niet verdwenen. Sporza meldt dat na twee dagen van overleg Waasland-Beveren nog steeds overweegt om naar de rechtbank te stappen om de degradatie aan te vechten. Voorlopig heeft de club wel nog geen klacht ingediend. Eerst gaat het nog overleggen met de Pro League.

Op de Freethiel vinden ze dat ze als enige moeten opdraaien voor het stopzetten van de competitie en vinden ze zo dat ze geen gelijke kansen en rechten gekregen hebben. Bovendien is er ook nog het licentiedossier van Moeskroen, waarin Waasland-Beveren mogelijk ook nog stappen zal ondernemen.

UPDATE 21/05

Het was al een vermoeden dat Waasland-Beveren ook de licentie van Moeskroen zou gaan aanvechten, en volgens Het Laatste Nieuws is dat ook precies wat de Waaslanders zullen gaan doen. Het BAS zou daar flagrante fouten hebben gemaakt in het alsnog toekennen van die licentie voor de Henegouwers. Mochten zij degraderen, kan Waasland-Beveren in 1A blijven. De mannen van de Freethiel denken er ook nog steeds aan om naar de rechtbank te stappen om hun degradatie, die door de Algemene Vergadering van de Pro League tot stand kwam, aan te vechten. Dat lijkt (financieel) echter minder voor de hand liggend, daar de slaagkansen op succes klein zijn.

Moet Moeskroen degraderen in de plaats van WB?

Meest recent

'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

11
11
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

41
41
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

35
35
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

47
47
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

41
41
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

312
312
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

74
74
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

38
38
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

155
155
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

203
203
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

250
250
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

122
122
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

182
182
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

407
407
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

93
93
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

571
571
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

333
333
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

144
144
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

154
154
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

78
78
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

110
110
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

121
121
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

250
250

Meer sportnieuws