'Waasland-Beveren vol in de aanval: Moeskroen kind van de rekening'

door
'Waasland-Beveren vol in de aanval: Moeskroen kind van de rekening'

De Pro League nam vorige week eindelijk een besluit over het beëindigen van de competitie. Er werd meteen ook beslist om volgend seizoen gewoon met zestien clubs in 1A te blijven spelen, wat meteen betekende dat Waasland-Beveren naar 1B degradeert. Dat stuitte in het Waasland op veel onbegrip.

En die is ook vijf dagen na de beslissing van de Pro League nog niet verdwenen. Sporza meldt dat na twee dagen van overleg Waasland-Beveren nog steeds overweegt om naar de rechtbank te stappen om de degradatie aan te vechten. Voorlopig heeft de club wel nog geen klacht ingediend. Eerst gaat het nog overleggen met de Pro League.

Op de Freethiel vinden ze dat ze als enige moeten opdraaien voor het stopzetten van de competitie en vinden ze zo dat ze geen gelijke kansen en rechten gekregen hebben. Bovendien is er ook nog het licentiedossier van Moeskroen, waarin Waasland-Beveren mogelijk ook nog stappen zal ondernemen.

UPDATE 21/05

Het was al een vermoeden dat Waasland-Beveren ook de licentie van Moeskroen zou gaan aanvechten, en volgens Het Laatste Nieuws is dat ook precies wat de Waaslanders zullen gaan doen. Het BAS zou daar flagrante fouten hebben gemaakt in het alsnog toekennen van die licentie voor de Henegouwers. Mochten zij degraderen, kan Waasland-Beveren in 1A blijven. De mannen van de Freethiel denken er ook nog steeds aan om naar de rechtbank te stappen om hun degradatie, die door de Algemene Vergadering van de Pro League tot stand kwam, aan te vechten. Dat lijkt (financieel) echter minder voor de hand liggend, daar de slaagkansen op succes klein zijn.

Moet Moeskroen degraderen in de plaats van WB?

Meest recent

'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

54
54
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

84
84
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

173
173
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

132
132
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

27
27
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

258
258
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

441
441
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

180
180
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

219
219
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

93
93
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

143
143
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

347
347
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

615
615
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

248
248
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

103
103
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

225
225
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

136
136
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

109
109
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

155
155
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

304
304
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

261
261
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

77
77
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

184
184
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

62
62

Meer sportnieuws