'Waasland-Beveren vol in de aanval: Moeskroen kind van de rekening'

746 stemmen
'Waasland-Beveren vol in de aanval: Moeskroen kind van de rekening'

De Pro League nam vorige week eindelijk een besluit over het beëindigen van de competitie. Er werd meteen ook beslist om volgend seizoen gewoon met zestien clubs in 1A te blijven spelen, wat meteen betekende dat Waasland-Beveren naar 1B degradeert. Dat stuitte in het Waasland op veel onbegrip.

En die is ook vijf dagen na de beslissing van de Pro League nog niet verdwenen. Sporza meldt dat na twee dagen van overleg Waasland-Beveren nog steeds overweegt om naar de rechtbank te stappen om de degradatie aan te vechten. Voorlopig heeft de club wel nog geen klacht ingediend. Eerst gaat het nog overleggen met de Pro League.

Op de Freethiel vinden ze dat ze als enige moeten opdraaien voor het stopzetten van de competitie en vinden ze zo dat ze geen gelijke kansen en rechten gekregen hebben. Bovendien is er ook nog het licentiedossier van Moeskroen, waarin Waasland-Beveren mogelijk ook nog stappen zal ondernemen.

UPDATE 21/05

Het was al een vermoeden dat Waasland-Beveren ook de licentie van Moeskroen zou gaan aanvechten, en volgens Het Laatste Nieuws is dat ook precies wat de Waaslanders zullen gaan doen. Het BAS zou daar flagrante fouten hebben gemaakt in het alsnog toekennen van die licentie voor de Henegouwers. Mochten zij degraderen, kan Waasland-Beveren in 1A blijven. De mannen van de Freethiel denken er ook nog steeds aan om naar de rechtbank te stappen om hun degradatie, die door de Algemene Vergadering van de Pro League tot stand kwam, aan te vechten. Dat lijkt (financieel) echter minder voor de hand liggend, daar de slaagkansen op succes klein zijn.

Moet Moeskroen degraderen in de plaats van WB?

Meest recent

Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

0
0
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

1
1
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

27
27
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

146
146
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

30
30
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

124
124
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

162
162
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

56
56
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

115
115
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

222
222
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

135
135
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

122
122
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

324
324
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

202
202
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

182
182
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

224
224
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

363
363
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

248
248
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

173
173
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

511
511
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

267
267
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

108
108
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

489
489
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

322
322

Meer sportnieuws