'Waasland-Beveren vol in de aanval: Moeskroen kind van de rekening'

door
'Waasland-Beveren vol in de aanval: Moeskroen kind van de rekening'

De Pro League nam vorige week eindelijk een besluit over het beëindigen van de competitie. Er werd meteen ook beslist om volgend seizoen gewoon met zestien clubs in 1A te blijven spelen, wat meteen betekende dat Waasland-Beveren naar 1B degradeert. Dat stuitte in het Waasland op veel onbegrip.

En die is ook vijf dagen na de beslissing van de Pro League nog niet verdwenen. Sporza meldt dat na twee dagen van overleg Waasland-Beveren nog steeds overweegt om naar de rechtbank te stappen om de degradatie aan te vechten. Voorlopig heeft de club wel nog geen klacht ingediend. Eerst gaat het nog overleggen met de Pro League.

Op de Freethiel vinden ze dat ze als enige moeten opdraaien voor het stopzetten van de competitie en vinden ze zo dat ze geen gelijke kansen en rechten gekregen hebben. Bovendien is er ook nog het licentiedossier van Moeskroen, waarin Waasland-Beveren mogelijk ook nog stappen zal ondernemen.

UPDATE 21/05

Het was al een vermoeden dat Waasland-Beveren ook de licentie van Moeskroen zou gaan aanvechten, en volgens Het Laatste Nieuws is dat ook precies wat de Waaslanders zullen gaan doen. Het BAS zou daar flagrante fouten hebben gemaakt in het alsnog toekennen van die licentie voor de Henegouwers. Mochten zij degraderen, kan Waasland-Beveren in 1A blijven. De mannen van de Freethiel denken er ook nog steeds aan om naar de rechtbank te stappen om hun degradatie, die door de Algemene Vergadering van de Pro League tot stand kwam, aan te vechten. Dat lijkt (financieel) echter minder voor de hand liggend, daar de slaagkansen op succes klein zijn.

Moet Moeskroen degraderen in de plaats van WB?

Meest recent

Harde hand van Leko: Vanaken onthult Club-werkwijze

Club Brugge is momenteel op stage in Marbella en Ivan Leko hoopt de selectie klaar te stomen voor de ...

1
1
Degryse noemt trio voor Gouden Schoen: Union in de kou

De Gouden Schoen-voorspellingen stromen naar buiten. Ook Marc Degryse waagde zich aan uitspraken ...

16
16
Osimhen ontploft op Afrika Cup: zware ambras bij Nigeria

Victor Osimhen speelde in het verleden bij Sporting Charleroi, maar de aanvaller is uitgegroeid tot ...

33
33
Hasi jubelt: dubbele meevaller op stage Anderlecht

De Belgische clubs zijn aan hun winterstage bezig. Anderlecht is op stage in Jerez de la Frontera. ...

93
93
HVH zet verrassende Rode Duivel naast Doku

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia zal al ...

108
108
En dat op zijn verjaardag: fans maken Lavia genadeloos af

Roméo Lavia blaast vandaag 22 kaarsjes uit. De middenvelder wordt gezien als ...

71
71
Kogel door de kerk: Vanzeir heeft nieuwe club beet

Dante Vanzeir is na zijn Amerikaans avontuur volledig naar de achtergrond verdwenen bij KAA Gent. De ...

222
222
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht beslist over spits, fiasco Club’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

259
259
Fellaini verbaast en hakt knoop over toekomst door

Marouane Fellaini is al een tijdje gestopt al voetballer, maar achter de schermen was de voormalige ...

194
194
Ambitieus Beerschot pakt uit met dubbelslag

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren naar de Jupiler Pro League. De Antwerpse clubs degradeerde ...

117
117
Penders glundert: Chelsea stelt nieuwe hoofdtrainer voor

Chelsea was na het ontslag van Enzo Maresca naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Liam ...

94
94
Engels in storm: Celtic stampt T1 na paar matchen buiten

Arne Engels stond dicht bij een vaste selectie bij de Rode Duivels na een uitstekende start bij ...

66
66
Brys verwoest Eto’o én FIFA: "Bizarre relatie Infantino"

Marc Brys lijkt zich bijna neer te leggen dat hij géén bondscoach van Kameroen zal ...

220
220
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

91
91
Vanaken verklapt: "Mijn favoriete kamergenoot bij Club?"

De spelers en staff van Club Brugge vertoeven momenteel op Spaanse bodem om een winterstage af te ...

337
337
Paul Gheysens aan zet: verkoop Antwerp in 2026?

Antwerp FC wist een tegenvallend 2025 alsnog op een erg fraaie manier af te sluiten. Die lijn wil ...

628
628
Vanhaezebrouck geeft top twee Gouden Schoen al vrij

Binnen een weekje gaat de tweede seizoenshelft in het Belgische voetbal van start met de ...

589
589
Bayern-sterren trekken grote ogen: 'geheim wapen' Kompany onthuld

Vincent Kompany verlengde tijdens het najaar zijn contract als hoofdcoach van Bayern München. ...

432
432
'Nieuwe spits op komst: Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil in de tweede seizoenshelft zo lang mogelijk meedraaien in de Croky Cup en mikt op ...

1315
1315
Opvallend: om deze reden stemde Verheyen níét op Gouden Schoen

Aanstaande zondag wordt voor de 72ste keer de Gouden Schoen uitgereikt aan de beste speler op de ...

443
443
'Club likt wonden: floptransfer zorgt voor financiële kater'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat inkomende toptransfers af te ronden. Maar niet alle ...

556
556
'Barça slaat toe: spectaculaire comeback helemaal rond'

De selectie van FC Barcelona vertoeft momenteel in Saudi-Arabië. Daar wordt deze week namelijk ...

88
88
‘Club Brugge op ontploffen: LaLiga-flop als stuntdeal?’

Twijfel hangt in de lucht bij Club Brugge. Een naam uit LaLiga duikt op, maar roept meteen vragen op ...

442
442
Eerste vertrekker onder Hayen, smaakmaker Lierse naar JPL?

Dinsdag is het zover, dan opent de wintermercato ook voor de Belgische ploegen zijn deuren. Maar ...

296
296
'Wintervertrek Tzolis: Club Brugge krijgt cruciaal nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge aanstaande zondag voor de 17de keer in de geschiedenis met de ...

405
405

Meer sportnieuws