EXCLUSIEF: “Kompany moet kiezen: ofwel speler, ofwel trainer"

stemmen
EXCLUSIEF: “Kompany moet kiezen: ofwel speler, ofwel trainer

Vincent Kompany keerde deze week een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht. Het was een hobbelig parcours, met ups en downs. Hoe kijken ex-spelers als Yannis Anastasiou en Arie Haan terug op het eerste jaar van Kompany sinds zijn terugkeer?


"Ik zei het voor het seizoen al: speler/trainer, dat werkt niet. Kompany terughalen was goed, maar ze hadden moeten kiezen: speler of trainer. Die combinatie gaat niet op dat niveau en daarmee is het begonnen. Je hebt vanaf dag één de foute keuze gemaakt en wie dat heeft uitgedokterd, die moet stoppen met over voetbal te praten. Of het nu België, Nederland, Spanje, Engeland of elders is, een combinatie trainer/speler is simpelweg niet mogelijk", opent Haan.

Anastasiou is het grotendeels eens met de voormalige middenvelder van RSCA, Standard en Ajax. "Ik wist dat het moeilijk ging worden voor Vincent. Zijn prestaties als speler waren het eerste deel van het seizoen niet zo goed, maar ik heb daar wel begrip voor. Hij nam (te) veel taken op zich. Als coach geloof ik dat hij een zeer goede visie heeft, maar het heeft tijd nodig. Hij moet in zijn hoofd duidelijk beslissen of hij nog verder wil voetballen of coach wil zijn. Dat zal hem helpen."

Na de komst van Vercauteren werd er eindelijk een goed evenwicht gevonden.

Kompany sukkelde een drietal maanden met stevig blessureleed en Frank Vercauteren kwam in oktober Simon Davies vervangen, die veel te licht woog als coach. Na de komst van Vercauteren ging het niveau van Kompany ook met een ruk omhoog en ook de resultaten werden beter, dus de komst van de ervaren coach was een goede zet.

"Met Vercauteren heb ik nog samengespeeld en hij was ook mijn assistent-trainer bij Anderlecht. Het is een goede kerel en iemand die een ploeg kan neerzetten, bovendien heeft hij een goede kijk op het spelletje. Dat was zeker geen verkeerde keuze, maar ze hadden die keuze in het begin van het seizoen moeten maken. Daar is het dit seizoen misgegaan, ook al gaat het al een aantal jaren niet goed", aldus Haan.

Anastasiou is ook een fan van Vercauteren, die hij als speler van RSCA nog als T2 had. "Het was een zeer goede zet om Vercauteren terug te halen als trainer. Hij neemt een pak druk weg van de schouders van Kompany."

Kompany zette als coach een stap terug en was nadien minder geblesseerd.

Anderlecht was de afgelopen maanden goed bezig en er leek een goed evenwicht te zijn tussen Kompany/Vercauteren. Met alle jonge talenten oogt de toekomst positief. Een visie die Kompany nog meer doortrok en waar de fans achter staan. "Kijk, ik volg Anderlecht vanop afstand maar ik zag ook wel dat het allerminst goed ging. Het ging wat beter sinds de komst van Vercauteren en ik hoop dat ze weer op de goede weg zijn. Laten we hopen dat ze volgend seizoen weer aan de top spelen en RSCA-waardig gaan presteren", zegt Haan.

"Anderlecht heeft inderdaad enkele goede talenten, maar in het verleden had ik ook spelers als Enzo Scifo en Stephane Demol in mijn kern. Dergelijke jonge gasten moet je goed omkaderen met een aantal oudere spelers, die heb je altijd nodig. Anderlecht moet er twee of drie gaan bijhalen van dat niveau. Jonge spelers mogen een beetje kritiek krijgen, maar de oudere spelers moeten dat op zich nemen (iets wat Kompany doorlopend deed, nvdr.). Jongeren moet daar nog mee leren omgaan. In het voetbal is er altijd kritiek en ervaren spelers hebben daar doorheen de jaren mee leren omgaan."

Het slotwoord is voor Anastasiou. "De club toonde heel veel geloof in de jonge talenten en dat kan ik heel erg appreciëren, maar jonge spelers hebben tijd nodig. Bij Anderlecht is die tijd kort, zeker als ze zoals nu al drie jaar zonder titel zitten. Als de club denkt dat deze manier van werken de beste is voor de toekomst, dan moeten ze deze filosofie blijven volgen. Anders moeten ze direct inzetbare topspelers kopen…"

Claudio Reulens

LEES OOK: Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Is er nu een goed evenwicht gevonden tussen Kompany en Vercauteren?

Meest recent

Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

37
37
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

41
41
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

756
756
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

48
48
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

26
26
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

164
164
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

159
159
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

181
181
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

129
129
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

174
174
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

379
379
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

687
687
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

37
37
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

616
616
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

206
206
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

130
130
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

195
195
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

160
160
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

62
62
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

100
100
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

139
139
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

61
61
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

219
219
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

191
191
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

137
137

Meer sportnieuws