EXCLUSIEF: “Kompany moet kiezen: ofwel speler, ofwel trainer"

454 stemmen
EXCLUSIEF: “Kompany moet kiezen: ofwel speler, ofwel trainer

Vincent Kompany keerde deze week een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht. Het was een hobbelig parcours, met ups en downs. Hoe kijken ex-spelers als Yannis Anastasiou en Arie Haan terug op het eerste jaar van Kompany sinds zijn terugkeer?


"Ik zei het voor het seizoen al: speler/trainer, dat werkt niet. Kompany terughalen was goed, maar ze hadden moeten kiezen: speler of trainer. Die combinatie gaat niet op dat niveau en daarmee is het begonnen. Je hebt vanaf dag één de foute keuze gemaakt en wie dat heeft uitgedokterd, die moet stoppen met over voetbal te praten. Of het nu België, Nederland, Spanje, Engeland of elders is, een combinatie trainer/speler is simpelweg niet mogelijk", opent Haan.

Anastasiou is het grotendeels eens met de voormalige middenvelder van RSCA, Standard en Ajax. "Ik wist dat het moeilijk ging worden voor Vincent. Zijn prestaties als speler waren het eerste deel van het seizoen niet zo goed, maar ik heb daar wel begrip voor. Hij nam (te) veel taken op zich. Als coach geloof ik dat hij een zeer goede visie heeft, maar het heeft tijd nodig. Hij moet in zijn hoofd duidelijk beslissen of hij nog verder wil voetballen of coach wil zijn. Dat zal hem helpen."

Na de komst van Vercauteren werd er eindelijk een goed evenwicht gevonden.

Kompany sukkelde een drietal maanden met stevig blessureleed en Frank Vercauteren kwam in oktober Simon Davies vervangen, die veel te licht woog als coach. Na de komst van Vercauteren ging het niveau van Kompany ook met een ruk omhoog en ook de resultaten werden beter, dus de komst van de ervaren coach was een goede zet.

"Met Vercauteren heb ik nog samengespeeld en hij was ook mijn assistent-trainer bij Anderlecht. Het is een goede kerel en iemand die een ploeg kan neerzetten, bovendien heeft hij een goede kijk op het spelletje. Dat was zeker geen verkeerde keuze, maar ze hadden die keuze in het begin van het seizoen moeten maken. Daar is het dit seizoen misgegaan, ook al gaat het al een aantal jaren niet goed", aldus Haan.

Anastasiou is ook een fan van Vercauteren, die hij als speler van RSCA nog als T2 had. "Het was een zeer goede zet om Vercauteren terug te halen als trainer. Hij neemt een pak druk weg van de schouders van Kompany."

Kompany zette als coach een stap terug en was nadien minder geblesseerd.

Anderlecht was de afgelopen maanden goed bezig en er leek een goed evenwicht te zijn tussen Kompany/Vercauteren. Met alle jonge talenten oogt de toekomst positief. Een visie die Kompany nog meer doortrok en waar de fans achter staan. "Kijk, ik volg Anderlecht vanop afstand maar ik zag ook wel dat het allerminst goed ging. Het ging wat beter sinds de komst van Vercauteren en ik hoop dat ze weer op de goede weg zijn. Laten we hopen dat ze volgend seizoen weer aan de top spelen en RSCA-waardig gaan presteren", zegt Haan.

"Anderlecht heeft inderdaad enkele goede talenten, maar in het verleden had ik ook spelers als Enzo Scifo en Stephane Demol in mijn kern. Dergelijke jonge gasten moet je goed omkaderen met een aantal oudere spelers, die heb je altijd nodig. Anderlecht moet er twee of drie gaan bijhalen van dat niveau. Jonge spelers mogen een beetje kritiek krijgen, maar de oudere spelers moeten dat op zich nemen (iets wat Kompany doorlopend deed, nvdr.). Jongeren moet daar nog mee leren omgaan. In het voetbal is er altijd kritiek en ervaren spelers hebben daar doorheen de jaren mee leren omgaan."

Het slotwoord is voor Anastasiou. "De club toonde heel veel geloof in de jonge talenten en dat kan ik heel erg appreciëren, maar jonge spelers hebben tijd nodig. Bij Anderlecht is die tijd kort, zeker als ze zoals nu al drie jaar zonder titel zitten. Als de club denkt dat deze manier van werken de beste is voor de toekomst, dan moeten ze deze filosofie blijven volgen. Anders moeten ze direct inzetbare topspelers kopen…"

Claudio Reulens

LEES OOK: Anderlecht met lichtpunten én zorgen naar Hammarby

Is er nu een goed evenwicht gevonden tussen Kompany en Vercauteren?

Meest recent

Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

3
3
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

56
56
Wending: Ferrera krijgt toch straf na uithaal richting refs

Yannick Ferrera degradeerde met Dender naar de Challenger Pro League. Na de laatste speeldag haalde ...

22
22
Burgess onthult exacte reden voor vertrek Union SG

Christian Burgess groeide de afgelopen seizoenen uit tot een icoon bij Union SG. De centrale ...

133
133
FIFA start onderzoek naar clash Argentinië – Engeland

De halve finale tussen Argentinië en Engeland zindert nog na. The Three Lions kwamen op ...

42
42
Lommel sluit straffe transferdeal met Atletico Madrid

Lommel is straks de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League, nadat de Limburgers ...

23
23
'Puzzelen voor Leko: debutanten én nodige afwezigen'

Bij Club Brugge hebben ze nog twee weken om zich klaar te stomen voor hun eerste officiële ...

241
241
OHL pakt uit en houdt jeugdinternational aan boord

Bij OH Leuven hopen ze komend seizoen beter te doen, nadat ze in de voorbije jaargang maar net de ...

21
21
'Beveren wil transfervrije slag slaan bij Standard'

SK Beveren veroverde vorig seizoen met groot machtsvertoon de titel in de Challenger Pro League, ...

95
95
'Nieuwe Lukaku-wending: straffe bestemming duikt op'

Romelu Lukaku speelde een opmerkelijk sterk WK. Na een seizoen met amper 64 speelminuten waren er ...

316
316
Anderlecht kondigt vertrek van jeugdproduct aan

Anderlecht heeft minder dan een week om zich klaar te stomen voor zijn eerste Europese opdracht, ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Praet verbaast, Club gaat voor opvolger Tzolis'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

329
329
Vrouw van Wesley Sonck doet hartverscheurende onthulling

Wesley Sonck was tijdens het WK weer alomtegenwoordig bij de uitzendingen op Sporza. De ...

156
156
KAA Gent verrast met aankondiging van flanktalent

KAA Gent is de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten, niet enkel voor de A-kern, maar ...

115
115
‘Standard troeft Anderlecht en Union af met toptransfer’

Standard Luik hoopt weer snel aan de top van het Belgische voetbal te staan. Marc Wilmots wil deze ...

278
278
'Club Brugge schrikt: opvallende constructie voor Ordonez'

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een knaltransfer. Clubs zoals Liverpool, ...

493
493
Voetbalbond USA na Balogun-affaire: “Trump doet wat hij wil”

De situatie rond Folarin Balogun blijft voortduren. De aanvaller was aanvankelijk geschorst voor de ...

261
261
‘Tzolis neemt geen risico’s en hakt knoop door bij Club’

Christos Tzolis is op weg naar Arsenal. De interesse van de Engelse grootmacht was al een tijdje ...

324
324
'Straf: Club troefde deze 2 Europese topclubs af voor Sommer'

Bij Club Brugge begint het elftal voor komend seizoen stilaan vorm te krijgen. Eén van de ...

283
283
STVV heeft eindelijk tweede nieuwkomer beet

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, waarin het de derde plaats pakte en zo een ticket voor de ...

96
96
Grote verrassing: Barça plukt talent weg bij Charleroi

FC Barcelona veroverde afgelopen seizoen voor de tweede keer op rij de Spaanse titel, maar staat ...

82
82
Sam Kerkhofs haalt snoeihard uit na zware beschuldigingen

Een dossier dat al dagen voor verhitte discussies zorgt, krijgt plots een opvallende sportieve link. ...

169
169
'Roma gaat na Moreira meteen voor volgende Rode Duivel'

AS Roma eindigde vorig seizoen knap als derde in de Serie A en mag zich daardoor in de komende ...

160
160
Vader De Cat onthult: daarom vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft deze zomer al stevig kunnen cashen op de transfermarkt. Het incasseerde 10 miljoen ...

621
621
'Anderlecht moet niet rekenen op straffe terugkeer'

Bij Anderlecht is er deze zomer nog versterking broodnodig, zeker in het offensieve compartiment. ...

243
243

Meer sportnieuws