EXCLUSIEF: “Kompany moet kiezen: ofwel speler, ofwel trainer"

454
EXCLUSIEF: “Kompany moet kiezen: ofwel speler, ofwel trainer

Vincent Kompany keerde deze week een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht. Het was een hobbelig parcours, met ups en downs. Hoe kijken ex-spelers als Yannis Anastasiou en Arie Haan terug op het eerste jaar van Kompany sinds zijn terugkeer?


"Ik zei het voor het seizoen al: speler/trainer, dat werkt niet. Kompany terughalen was goed, maar ze hadden moeten kiezen: speler of trainer. Die combinatie gaat niet op dat niveau en daarmee is het begonnen. Je hebt vanaf dag één de foute keuze gemaakt en wie dat heeft uitgedokterd, die moet stoppen met over voetbal te praten. Of het nu België, Nederland, Spanje, Engeland of elders is, een combinatie trainer/speler is simpelweg niet mogelijk", opent Haan.

Anastasiou is het grotendeels eens met de voormalige middenvelder van RSCA, Standard en Ajax. "Ik wist dat het moeilijk ging worden voor Vincent. Zijn prestaties als speler waren het eerste deel van het seizoen niet zo goed, maar ik heb daar wel begrip voor. Hij nam (te) veel taken op zich. Als coach geloof ik dat hij een zeer goede visie heeft, maar het heeft tijd nodig. Hij moet in zijn hoofd duidelijk beslissen of hij nog verder wil voetballen of coach wil zijn. Dat zal hem helpen."

Na de komst van Vercauteren werd er eindelijk een goed evenwicht gevonden.

Kompany sukkelde een drietal maanden met stevig blessureleed en Frank Vercauteren kwam in oktober Simon Davies vervangen, die veel te licht woog als coach. Na de komst van Vercauteren ging het niveau van Kompany ook met een ruk omhoog en ook de resultaten werden beter, dus de komst van de ervaren coach was een goede zet.

"Met Vercauteren heb ik nog samengespeeld en hij was ook mijn assistent-trainer bij Anderlecht. Het is een goede kerel en iemand die een ploeg kan neerzetten, bovendien heeft hij een goede kijk op het spelletje. Dat was zeker geen verkeerde keuze, maar ze hadden die keuze in het begin van het seizoen moeten maken. Daar is het dit seizoen misgegaan, ook al gaat het al een aantal jaren niet goed", aldus Haan.

Anastasiou is ook een fan van Vercauteren, die hij als speler van RSCA nog als T2 had. "Het was een zeer goede zet om Vercauteren terug te halen als trainer. Hij neemt een pak druk weg van de schouders van Kompany."

Kompany zette als coach een stap terug en was nadien minder geblesseerd.

Anderlecht was de afgelopen maanden goed bezig en er leek een goed evenwicht te zijn tussen Kompany/Vercauteren. Met alle jonge talenten oogt de toekomst positief. Een visie die Kompany nog meer doortrok en waar de fans achter staan. "Kijk, ik volg Anderlecht vanop afstand maar ik zag ook wel dat het allerminst goed ging. Het ging wat beter sinds de komst van Vercauteren en ik hoop dat ze weer op de goede weg zijn. Laten we hopen dat ze volgend seizoen weer aan de top spelen en RSCA-waardig gaan presteren", zegt Haan.

"Anderlecht heeft inderdaad enkele goede talenten, maar in het verleden had ik ook spelers als Enzo Scifo en Stephane Demol in mijn kern. Dergelijke jonge gasten moet je goed omkaderen met een aantal oudere spelers, die heb je altijd nodig. Anderlecht moet er twee of drie gaan bijhalen van dat niveau. Jonge spelers mogen een beetje kritiek krijgen, maar de oudere spelers moeten dat op zich nemen (iets wat Kompany doorlopend deed, nvdr.). Jongeren moet daar nog mee leren omgaan. In het voetbal is er altijd kritiek en ervaren spelers hebben daar doorheen de jaren mee leren omgaan."

Het slotwoord is voor Anastasiou. "De club toonde heel veel geloof in de jonge talenten en dat kan ik heel erg appreciëren, maar jonge spelers hebben tijd nodig. Bij Anderlecht is die tijd kort, zeker als ze zoals nu al drie jaar zonder titel zitten. Als de club denkt dat deze manier van werken de beste is voor de toekomst, dan moeten ze deze filosofie blijven volgen. Anders moeten ze direct inzetbare topspelers kopen…"

Claudio Reulens

LEES OOK: Albert maakt eerste balans op van Anderlecht

Is er nu een goed evenwicht gevonden tussen Kompany en Vercauteren?

Meest recent

Leko is trots én geeft boodschap aan KRC Genk

Club Brugge won verdiend van KRC Genk. De 3-0 was overdreven, de Limburgers kregen immers ook genoeg ...

9
9
Albert maakt eerste balans op van Anderlecht

RSC Anderlecht maakt progressie. Er staat een betere selectie dan vorig jaar en Vitor Bruno heeft ...

90
90
Heynen en Smets geven hét pijnpunt van KRC Genk prijs

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn eland van vorig seizoen. Het is te weinig. De druk neemt toch ...

59
59
Forbs smult van Club Brugge-tweetal: "Fantastische speler"

Na zijn domme rode kaart tegen AA Gent was Carlos Forbs nog de grote zondebok bij Club Brugge. Maar ...

136
136
Na zure owngoal: opvallende Lammens-reactie in Engelse pers

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League met een povere 5 op 15. Zondag raakte ...

133
133
Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

Antwerp FC heeft het eerste luik van het seizoen afgesloten met een tegenvallende reeks van 0 op 12. ...

178
178
KRC Genk wankelt: Degryse legt gigantisch probleem bloot

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

250
250
‘Club Brugge wil transferstunt: zelfs 12 miljoen te weinig’

Club Brugge broedt op een transfer die meteen tot de duurste uit de clubgeschiedenis zou behoren. ...

271
271
Oorlog in La Liga: Real publiceert publiekelijk statement

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zondag een flinke tik geïncasseerd. De ...

157
157
Grote naam op bank bij Duivels? "Van Bommel start met hém"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

299
299
Anderlecht krijgt verdict Bentayeb: FIFA-protocol geactiveerd

RSC Anderlecht speelde zaterdagavond een sterke wedstrijd tegen Zulte Waregem (3-0). Met een voet in ...

514
514
Analisten fileren titelstrijd: "Zij zijn te sterk voor de JPL"

Het eerste luik van het seizoen in de Jupiler Pro League zit erop. Uiteraard is het na zeven ...

572
572
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

627
627
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

93
93
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

468
468
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

68
68
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

44
44
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

214
214
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

352
352
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

73
73
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

74
74
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

223
223
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

255
255
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

259
259
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1407
1407

Meer sportnieuws