TRANSFERUURTJE: 'Twee sterkhouders weg bij Club, topcontract Mertens'

550 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Twee sterkhouders weg bij Club, topcontract Mertens'

De Bundesliga gaat weer van start, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge dreigt twee van zijn kampioenenmakers te verliezen. Volgens La Dernière Heure heeft Emmanuel Dennis duidelijk gemaakt dat hij wil vertrekken. Het bestuur zal ook meewerken aan een transfer, maar hoopt naar verluidt wel op een transfersom van zo'n 20 miljoen euro. En mogelijk zoekt ook Krépin Diatta andere oorden op. Zijn entourage laat bij APS weten dat een transfer steeds concreter wordt. Hertha Berlijn, Watford FC en AC Milan blijven de grootste kanshebbers.

KRC Genk zou weldra een eerste slag willen slaan op de transfermarkt. Want zo meldt Het Nieuwsblad dat Racing de aankoopoptie op Eboué Kouassi wil lichten. Daarvoor moet het zijn huidige moederclub, Celtic Glasgow, van op de hoogte brengen vóór 29 mei. Rangers wil Ianis Hagi dan weer definitief naar Glasgow halen, dat zou de Limburgers zo'n 5 miljoen euro opleveren.

AA Gent lijkt zich te gaan versterken met een smaakmaker uit de Jupiler Pro League. Zo meldt Het Nieuwsblad dat Jordan Botaka op weg zou zijn naar de Ghelamco Arena. Botaka speelt sinds 2017 voor STVV, en is daar intussen een absolute sterkhouder. Hij werd op Stayen zelfs kapitein, maar heeft er wel nog maar een contract tot 2021. Hoeveel hij moet kosten is niet bekend.

Foot Mercato weet dat de 20-jarige Franse doelman Garissone Innocent op de radar staat van KV Kortrijk, maar er is de nodige concurrentie. Nancy en Niort zien zijn komst ook wel zitten. In de Champions League was Innocent de derde doelman van PSG, maar de keeper acht het tijd om ergens eerste keuze te worden.

BUITENLAND
In eerste instantie leek een overgang naar Chelsea in de maak, vervolgens beschikte Internazionale over de beste papieren. Maar Dries Mertens zou nu op het punt staan om alles en iedereen te verrassen. Zo lijkt de aanvaller dan toch bij SSC Napoli te gaan blijven. Verschillende bekende Italiaanse journalisten en media zoals Fabrizio Romano en Gianluca Di Marzio melden dat een contractverlenging zo goed als rond is. Mertens zou een nieuwe overeenkomst tekenen voor twee seizoenen, met een jaarsalaris van 4 miljoen euro.

Ondanks de coronacrisis hoopt FC Barcelona om komende mercato toch een topaanvaller aan de selectie toe te voegen. De Argentijn Lautaro Martinez blijft daarvoor het topdoelwit. En zelfs Lionel Messi gooit zijn troeven in de strijd om de sterkhouder van Internazionale te overtuigen. "Messi heeft hem persoonlijk gebeld en wil Lautaro zo snel mogelijk in de selectie opnemen, zeer zeker", aldus Adrián Rubén Fernández, zijn voormalig jeugdcoördinator, in gesprek met SPORT.

Club Brugge verkocht vorige zomer Riley McGree aan Adelaide United en in de A-League in Australië maakte hij indruk met 10 goals en 5 assists in 18 wedstrijden. De 21-jarige middenvelder kan mogelijk terugkeren naar Europa, want volgens Australische media hebben Glasgow Rangers, Fortuna Düsseldorf, Galatasaray en Fenerbahçe grote interesse. Hij zou zo'n 3 miljoen euro moeten kosten.

Liverpool FC haalt komende mercato mogelijk versterking weg bij grote concurrent Manchester City. Volgens de Duitse journalist Christian Falk, hoofd voetbal bij BILD, zou manager Jürgen Klopp namelijk een poging hebben gedaan om zijn landgenoot Leroy Sané van Manchester naar Liverpool te halen. Ook Bayern München hengelt al een tijdje achter zijn diensten.

Red Bull Salzburg wil dolgraag Farouk Miya naar Oostenrijk halen. De 22-jarige middenvelder kende een zeer goed seizoen bij Konyaspor, waar hij in 23 wedstrijden 6 keer scoorde en 1 assist leverde. Hij is ondertussen 2 miljoen euro waard. Standard haalde Miya in 2016 naar Europa, maar in Luik kreeg hij geen kans.

LEES OOK: Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Bij Napoli blijven is een goede zet van Mertens ...

Meest recent

'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

24
24
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

47
47
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

47
47
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

45
45
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

214
214
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

163
163
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

107
107
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

84
84
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

63
63
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

25
25
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

125
125
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

164
164
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

32
32
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

108
108
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

326
326
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

337
337
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

219
219
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

67
67
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

71
71
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

150
150
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

277
277
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

205
205
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

97
97
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

70
70
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

78
78

Meer sportnieuws