TRANSFERUURTJE: 'Twee sterkhouders weg bij Club, topcontract Mertens'

door
TRANSFERUURTJE: 'Twee sterkhouders weg bij Club, topcontract Mertens'

De Bundesliga gaat weer van start, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge dreigt twee van zijn kampioenenmakers te verliezen. Volgens La Dernière Heure heeft Emmanuel Dennis duidelijk gemaakt dat hij wil vertrekken. Het bestuur zal ook meewerken aan een transfer, maar hoopt naar verluidt wel op een transfersom van zo'n 20 miljoen euro. En mogelijk zoekt ook Krépin Diatta andere oorden op. Zijn entourage laat bij APS weten dat een transfer steeds concreter wordt. Hertha Berlijn, Watford FC en AC Milan blijven de grootste kanshebbers.

KRC Genk zou weldra een eerste slag willen slaan op de transfermarkt. Want zo meldt Het Nieuwsblad dat Racing de aankoopoptie op Eboué Kouassi wil lichten. Daarvoor moet het zijn huidige moederclub, Celtic Glasgow, van op de hoogte brengen vóór 29 mei. Rangers wil Ianis Hagi dan weer definitief naar Glasgow halen, dat zou de Limburgers zo'n 5 miljoen euro opleveren.

AA Gent lijkt zich te gaan versterken met een smaakmaker uit de Jupiler Pro League. Zo meldt Het Nieuwsblad dat Jordan Botaka op weg zou zijn naar de Ghelamco Arena. Botaka speelt sinds 2017 voor STVV, en is daar intussen een absolute sterkhouder. Hij werd op Stayen zelfs kapitein, maar heeft er wel nog maar een contract tot 2021. Hoeveel hij moet kosten is niet bekend.

Foot Mercato weet dat de 20-jarige Franse doelman Garissone Innocent op de radar staat van KV Kortrijk, maar er is de nodige concurrentie. Nancy en Niort zien zijn komst ook wel zitten. In de Champions League was Innocent de derde doelman van PSG, maar de keeper acht het tijd om ergens eerste keuze te worden.

BUITENLAND
In eerste instantie leek een overgang naar Chelsea in de maak, vervolgens beschikte Internazionale over de beste papieren. Maar Dries Mertens zou nu op het punt staan om alles en iedereen te verrassen. Zo lijkt de aanvaller dan toch bij SSC Napoli te gaan blijven. Verschillende bekende Italiaanse journalisten en media zoals Fabrizio Romano en Gianluca Di Marzio melden dat een contractverlenging zo goed als rond is. Mertens zou een nieuwe overeenkomst tekenen voor twee seizoenen, met een jaarsalaris van 4 miljoen euro.

Ondanks de coronacrisis hoopt FC Barcelona om komende mercato toch een topaanvaller aan de selectie toe te voegen. De Argentijn Lautaro Martinez blijft daarvoor het topdoelwit. En zelfs Lionel Messi gooit zijn troeven in de strijd om de sterkhouder van Internazionale te overtuigen. "Messi heeft hem persoonlijk gebeld en wil Lautaro zo snel mogelijk in de selectie opnemen, zeer zeker", aldus Adrián Rubén Fernández, zijn voormalig jeugdcoördinator, in gesprek met SPORT.

Club Brugge verkocht vorige zomer Riley McGree aan Adelaide United en in de A-League in Australië maakte hij indruk met 10 goals en 5 assists in 18 wedstrijden. De 21-jarige middenvelder kan mogelijk terugkeren naar Europa, want volgens Australische media hebben Glasgow Rangers, Fortuna Düsseldorf, Galatasaray en Fenerbahçe grote interesse. Hij zou zo'n 3 miljoen euro moeten kosten.

Liverpool FC haalt komende mercato mogelijk versterking weg bij grote concurrent Manchester City. Volgens de Duitse journalist Christian Falk, hoofd voetbal bij BILD, zou manager Jürgen Klopp namelijk een poging hebben gedaan om zijn landgenoot Leroy Sané van Manchester naar Liverpool te halen. Ook Bayern München hengelt al een tijdje achter zijn diensten.

Red Bull Salzburg wil dolgraag Farouk Miya naar Oostenrijk halen. De 22-jarige middenvelder kende een zeer goed seizoen bij Konyaspor, waar hij in 23 wedstrijden 6 keer scoorde en 1 assist leverde. Hij is ondertussen 2 miljoen euro waard. Standard haalde Miya in 2016 naar Europa, maar in Luik kreeg hij geen kans.

LEES OOK: Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Bij Napoli blijven is een goede zet van Mertens ...

Meest recent

Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat komt ook de ...

4
4
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

67
67
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend?

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

126
126
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

132
132
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

308
308
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

163
163
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

47
47
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

265
265
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

54
54
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

202
202
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

171
171
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

87
87
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

250
250
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

183
183
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

110
110
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

144
144
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

328
328
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

177
177
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

136
136
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

253
253
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

93
93
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

314
314
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

155
155
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

921
921
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

107
107

Meer sportnieuws