TRANSFERUURTJE: 'Twee sterkhouders weg bij Club, topcontract Mertens'

550 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Twee sterkhouders weg bij Club, topcontract Mertens'

De Bundesliga gaat weer van start, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge dreigt twee van zijn kampioenenmakers te verliezen. Volgens La Dernière Heure heeft Emmanuel Dennis duidelijk gemaakt dat hij wil vertrekken. Het bestuur zal ook meewerken aan een transfer, maar hoopt naar verluidt wel op een transfersom van zo'n 20 miljoen euro. En mogelijk zoekt ook Krépin Diatta andere oorden op. Zijn entourage laat bij APS weten dat een transfer steeds concreter wordt. Hertha Berlijn, Watford FC en AC Milan blijven de grootste kanshebbers.

KRC Genk zou weldra een eerste slag willen slaan op de transfermarkt. Want zo meldt Het Nieuwsblad dat Racing de aankoopoptie op Eboué Kouassi wil lichten. Daarvoor moet het zijn huidige moederclub, Celtic Glasgow, van op de hoogte brengen vóór 29 mei. Rangers wil Ianis Hagi dan weer definitief naar Glasgow halen, dat zou de Limburgers zo'n 5 miljoen euro opleveren.

AA Gent lijkt zich te gaan versterken met een smaakmaker uit de Jupiler Pro League. Zo meldt Het Nieuwsblad dat Jordan Botaka op weg zou zijn naar de Ghelamco Arena. Botaka speelt sinds 2017 voor STVV, en is daar intussen een absolute sterkhouder. Hij werd op Stayen zelfs kapitein, maar heeft er wel nog maar een contract tot 2021. Hoeveel hij moet kosten is niet bekend.

Foot Mercato weet dat de 20-jarige Franse doelman Garissone Innocent op de radar staat van KV Kortrijk, maar er is de nodige concurrentie. Nancy en Niort zien zijn komst ook wel zitten. In de Champions League was Innocent de derde doelman van PSG, maar de keeper acht het tijd om ergens eerste keuze te worden.

BUITENLAND
In eerste instantie leek een overgang naar Chelsea in de maak, vervolgens beschikte Internazionale over de beste papieren. Maar Dries Mertens zou nu op het punt staan om alles en iedereen te verrassen. Zo lijkt de aanvaller dan toch bij SSC Napoli te gaan blijven. Verschillende bekende Italiaanse journalisten en media zoals Fabrizio Romano en Gianluca Di Marzio melden dat een contractverlenging zo goed als rond is. Mertens zou een nieuwe overeenkomst tekenen voor twee seizoenen, met een jaarsalaris van 4 miljoen euro.

Ondanks de coronacrisis hoopt FC Barcelona om komende mercato toch een topaanvaller aan de selectie toe te voegen. De Argentijn Lautaro Martinez blijft daarvoor het topdoelwit. En zelfs Lionel Messi gooit zijn troeven in de strijd om de sterkhouder van Internazionale te overtuigen. "Messi heeft hem persoonlijk gebeld en wil Lautaro zo snel mogelijk in de selectie opnemen, zeer zeker", aldus Adrián Rubén Fernández, zijn voormalig jeugdcoördinator, in gesprek met SPORT.

Club Brugge verkocht vorige zomer Riley McGree aan Adelaide United en in de A-League in Australië maakte hij indruk met 10 goals en 5 assists in 18 wedstrijden. De 21-jarige middenvelder kan mogelijk terugkeren naar Europa, want volgens Australische media hebben Glasgow Rangers, Fortuna Düsseldorf, Galatasaray en Fenerbahçe grote interesse. Hij zou zo'n 3 miljoen euro moeten kosten.

Liverpool FC haalt komende mercato mogelijk versterking weg bij grote concurrent Manchester City. Volgens de Duitse journalist Christian Falk, hoofd voetbal bij BILD, zou manager Jürgen Klopp namelijk een poging hebben gedaan om zijn landgenoot Leroy Sané van Manchester naar Liverpool te halen. Ook Bayern München hengelt al een tijdje achter zijn diensten.

Red Bull Salzburg wil dolgraag Farouk Miya naar Oostenrijk halen. De 22-jarige middenvelder kende een zeer goed seizoen bij Konyaspor, waar hij in 23 wedstrijden 6 keer scoorde en 1 assist leverde. Hij is ondertussen 2 miljoen euro waard. Standard haalde Miya in 2016 naar Europa, maar in Luik kreeg hij geen kans.

LEES OOK: KRC Genk in spoor van Club Brugge: héél straffe cijfers

Bij Napoli blijven is een goede zet van Mertens ...

Meest recent

'Club Brugge heeft volgende Braziliaanse parel op het oog'

Bij Club Brugge staat de teller tot dusver op drie nieuwe spelers deze zomer, al lijkt er met ...

52
52
'PSG heeft eerste topaanwinst van de zomer beet'

Afgelopen seizoen wist Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de ...

20
20
Ronald Koeman brengt boodschap die iedereen diep raakt

Ronald Koeman heeft op Instagram een opvallend en emotioneel bericht gedeeld dat veel verder gaat ...

53
53
'Cercle krijgt toptalent ter beschikking van Monaco'

Een dikke week voor de start van de competitie is Cercle Brugge nog zeer druk in de weer op de ...

78
78
'Leegloop bij Union SG: vier sterkhouders vertrekken'

Union SG nam al afscheid van Christian Burgess en Kjell Scherpen, maar daar zal het niet stoppen. ...

156
156
'Sibierski rondt zeer bizarre transfer af'

Antoine Sibierski lijkt eindelijk een tandje bij te zetten op de transfermarkt. Oliver Antman werd ...

240
240
'Club Brugge haalt slag thuis: topclub haakt af na geweigerd bod'

Bij Club Brugge vertrekt er een halve basisploeg, waardoor de andere jongens wellicht geen transfer ...

333
333
KRC Genk in spoor van Club Brugge: héél straffe cijfers

KRC Genk is een club die al vele jaren enorme stappen voorwaarts zet. De transfer van Konstantinos ...

402
402
De Cat krijgt mokerslag: recordtransfer wordt gevangenis

Nathan De Cat is nog maar pas bij Hoffenheim, maar hij wordt meteen stevig aan banden gelegd. Zelfs ...

357
357
'Union SG verrast met komst ex-smaakmaker uit de JPL'

Union SG verkocht Kjell Scherpen aan Ipswich Town, dus er moet een nieuwe keeper naar het Dudenpark ...

136
136
Hoe Karetsas KRC Genk toch laat dromen van 40 miljoen euro

Konstantinos Karetsas zal weldra zijn transfer naar Borussia Dortmund afronden. KRC Genk passeert ...

119
119
Club Brugge neemt nieuwe start: andere aanpak is nodig

Club Brugge neemt het vrijdagavond in de supercup op tegen Union SG. Blauw-Zwart zal na vijf magere ...

640
640
Eerlijke Bruno speelt open kaart bij Anderlecht

D-day voor RSC Anderlecht. Winnen, op welke manier dan ook, is een must tegen Hammarby. De druk ...

260
260
'Anderlecht nu helemaal los: komst spelmaker in stroomversnelling'

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst binnen. Woensdagavond werd de Finse flankaanvaller ...

698
698
Club ziet transfer crashen: toptarget krijgt harde boodschap

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

609
609
Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

145
145
Witte rook: Anderlecht presenteert nieuwe topaanvaller

Nadat het eerder al versterking haalde voor de defensie en het middenveld, heeft RSC Anderlecht ook ...

793
793
Club haalt international binnen: transfersom valt lager uit

Club Brugge heeft zijn vierde aanwinst van de zomermercato zo goed als beet. Behoudens last-minute ...

496
496
Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Met Vincent Janssen heeft de Jupiler Pro League één van zijn smaakmakers van de ...

124
124
Cercle strikt Belgische aanwinst, ook Charleroi versterkt middenveld

Nog anderhalve week te gaan en het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat van start. De ...

49
49
Onverwachte climax DAZN-soap: groot nieuws voor voetbalkijker

De Pro League kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Niet alleen onthulde het zijn nieuwe ...

725
725
'Club pakt fors uit: enorm bedrag voor vierde zomeraanwinst'

Club Brugge staat op punt om zijn achterhoede van een kwaliteitsinjectie te voorzien. Volgens ...

756
756
'Arsenal wil titel verlengen: monstersom voor PL-smaakmaker'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

206
206
‘Anderlecht slaat toe: geniale 10 met gouden linker’

Anderlecht zoekt deze zomer extra creativiteit en is daarbij op een opvallend spoor beland. Het ...

820
820
'Plots nieuwe opening voor transfer De Ketelaere naar PSG'

Hij genoot de voorbije dagen van een welverdiende vakantie in het gezelschap van onder meer Kevin De ...

82
82

Meer sportnieuws