TRANSFERUURTJE: 'Twee sterkhouders weg bij Club, topcontract Mertens'

550
TRANSFERUURTJE: 'Twee sterkhouders weg bij Club, topcontract Mertens'

De Bundesliga gaat weer van start, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge dreigt twee van zijn kampioenenmakers te verliezen. Volgens La Dernière Heure heeft Emmanuel Dennis duidelijk gemaakt dat hij wil vertrekken. Het bestuur zal ook meewerken aan een transfer, maar hoopt naar verluidt wel op een transfersom van zo'n 20 miljoen euro. En mogelijk zoekt ook Krépin Diatta andere oorden op. Zijn entourage laat bij APS weten dat een transfer steeds concreter wordt. Hertha Berlijn, Watford FC en AC Milan blijven de grootste kanshebbers.

KRC Genk zou weldra een eerste slag willen slaan op de transfermarkt. Want zo meldt Het Nieuwsblad dat Racing de aankoopoptie op Eboué Kouassi wil lichten. Daarvoor moet het zijn huidige moederclub, Celtic Glasgow, van op de hoogte brengen vóór 29 mei. Rangers wil Ianis Hagi dan weer definitief naar Glasgow halen, dat zou de Limburgers zo'n 5 miljoen euro opleveren.

AA Gent lijkt zich te gaan versterken met een smaakmaker uit de Jupiler Pro League. Zo meldt Het Nieuwsblad dat Jordan Botaka op weg zou zijn naar de Ghelamco Arena. Botaka speelt sinds 2017 voor STVV, en is daar intussen een absolute sterkhouder. Hij werd op Stayen zelfs kapitein, maar heeft er wel nog maar een contract tot 2021. Hoeveel hij moet kosten is niet bekend.

Foot Mercato weet dat de 20-jarige Franse doelman Garissone Innocent op de radar staat van KV Kortrijk, maar er is de nodige concurrentie. Nancy en Niort zien zijn komst ook wel zitten. In de Champions League was Innocent de derde doelman van PSG, maar de keeper acht het tijd om ergens eerste keuze te worden.

BUITENLAND
In eerste instantie leek een overgang naar Chelsea in de maak, vervolgens beschikte Internazionale over de beste papieren. Maar Dries Mertens zou nu op het punt staan om alles en iedereen te verrassen. Zo lijkt de aanvaller dan toch bij SSC Napoli te gaan blijven. Verschillende bekende Italiaanse journalisten en media zoals Fabrizio Romano en Gianluca Di Marzio melden dat een contractverlenging zo goed als rond is. Mertens zou een nieuwe overeenkomst tekenen voor twee seizoenen, met een jaarsalaris van 4 miljoen euro.

Ondanks de coronacrisis hoopt FC Barcelona om komende mercato toch een topaanvaller aan de selectie toe te voegen. De Argentijn Lautaro Martinez blijft daarvoor het topdoelwit. En zelfs Lionel Messi gooit zijn troeven in de strijd om de sterkhouder van Internazionale te overtuigen. "Messi heeft hem persoonlijk gebeld en wil Lautaro zo snel mogelijk in de selectie opnemen, zeer zeker", aldus Adrián Rubén Fernández, zijn voormalig jeugdcoördinator, in gesprek met SPORT.

Club Brugge verkocht vorige zomer Riley McGree aan Adelaide United en in de A-League in Australië maakte hij indruk met 10 goals en 5 assists in 18 wedstrijden. De 21-jarige middenvelder kan mogelijk terugkeren naar Europa, want volgens Australische media hebben Glasgow Rangers, Fortuna Düsseldorf, Galatasaray en Fenerbahçe grote interesse. Hij zou zo'n 3 miljoen euro moeten kosten.

Liverpool FC haalt komende mercato mogelijk versterking weg bij grote concurrent Manchester City. Volgens de Duitse journalist Christian Falk, hoofd voetbal bij BILD, zou manager Jürgen Klopp namelijk een poging hebben gedaan om zijn landgenoot Leroy Sané van Manchester naar Liverpool te halen. Ook Bayern München hengelt al een tijdje achter zijn diensten.

Red Bull Salzburg wil dolgraag Farouk Miya naar Oostenrijk halen. De 22-jarige middenvelder kende een zeer goed seizoen bij Konyaspor, waar hij in 23 wedstrijden 6 keer scoorde en 1 assist leverde. Hij is ondertussen 2 miljoen euro waard. Standard haalde Miya in 2016 naar Europa, maar in Luik kreeg hij geen kans.

LEES OOK: 'Lionel Messi maakt sensationele transfer in januari 2027'

Bij Napoli blijven is een goede zet van Mertens ...

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

53
53
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

56
56
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

78
78
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

72
72
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

143
143
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

198
198
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

74
74
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

102
102
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

72
72
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

120
120
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

215
215
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

121
121
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

103
103
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

963
963
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

163
163
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

109
109
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

396
396
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

435
435
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

417
417

Meer sportnieuws