TRANSFERUURTJE: 'Twee sterkhouders weg bij Club, topcontract Mertens'

550
TRANSFERUURTJE: 'Twee sterkhouders weg bij Club, topcontract Mertens'

De Bundesliga gaat weer van start, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge dreigt twee van zijn kampioenenmakers te verliezen. Volgens La Dernière Heure heeft Emmanuel Dennis duidelijk gemaakt dat hij wil vertrekken. Het bestuur zal ook meewerken aan een transfer, maar hoopt naar verluidt wel op een transfersom van zo'n 20 miljoen euro. En mogelijk zoekt ook Krépin Diatta andere oorden op. Zijn entourage laat bij APS weten dat een transfer steeds concreter wordt. Hertha Berlijn, Watford FC en AC Milan blijven de grootste kanshebbers.

KRC Genk zou weldra een eerste slag willen slaan op de transfermarkt. Want zo meldt Het Nieuwsblad dat Racing de aankoopoptie op Eboué Kouassi wil lichten. Daarvoor moet het zijn huidige moederclub, Celtic Glasgow, van op de hoogte brengen vóór 29 mei. Rangers wil Ianis Hagi dan weer definitief naar Glasgow halen, dat zou de Limburgers zo'n 5 miljoen euro opleveren.

AA Gent lijkt zich te gaan versterken met een smaakmaker uit de Jupiler Pro League. Zo meldt Het Nieuwsblad dat Jordan Botaka op weg zou zijn naar de Ghelamco Arena. Botaka speelt sinds 2017 voor STVV, en is daar intussen een absolute sterkhouder. Hij werd op Stayen zelfs kapitein, maar heeft er wel nog maar een contract tot 2021. Hoeveel hij moet kosten is niet bekend.

Foot Mercato weet dat de 20-jarige Franse doelman Garissone Innocent op de radar staat van KV Kortrijk, maar er is de nodige concurrentie. Nancy en Niort zien zijn komst ook wel zitten. In de Champions League was Innocent de derde doelman van PSG, maar de keeper acht het tijd om ergens eerste keuze te worden.

BUITENLAND
In eerste instantie leek een overgang naar Chelsea in de maak, vervolgens beschikte Internazionale over de beste papieren. Maar Dries Mertens zou nu op het punt staan om alles en iedereen te verrassen. Zo lijkt de aanvaller dan toch bij SSC Napoli te gaan blijven. Verschillende bekende Italiaanse journalisten en media zoals Fabrizio Romano en Gianluca Di Marzio melden dat een contractverlenging zo goed als rond is. Mertens zou een nieuwe overeenkomst tekenen voor twee seizoenen, met een jaarsalaris van 4 miljoen euro.

Ondanks de coronacrisis hoopt FC Barcelona om komende mercato toch een topaanvaller aan de selectie toe te voegen. De Argentijn Lautaro Martinez blijft daarvoor het topdoelwit. En zelfs Lionel Messi gooit zijn troeven in de strijd om de sterkhouder van Internazionale te overtuigen. "Messi heeft hem persoonlijk gebeld en wil Lautaro zo snel mogelijk in de selectie opnemen, zeer zeker", aldus Adrián Rubén Fernández, zijn voormalig jeugdcoördinator, in gesprek met SPORT.

Club Brugge verkocht vorige zomer Riley McGree aan Adelaide United en in de A-League in Australië maakte hij indruk met 10 goals en 5 assists in 18 wedstrijden. De 21-jarige middenvelder kan mogelijk terugkeren naar Europa, want volgens Australische media hebben Glasgow Rangers, Fortuna Düsseldorf, Galatasaray en Fenerbahçe grote interesse. Hij zou zo'n 3 miljoen euro moeten kosten.

Liverpool FC haalt komende mercato mogelijk versterking weg bij grote concurrent Manchester City. Volgens de Duitse journalist Christian Falk, hoofd voetbal bij BILD, zou manager Jürgen Klopp namelijk een poging hebben gedaan om zijn landgenoot Leroy Sané van Manchester naar Liverpool te halen. Ook Bayern München hengelt al een tijdje achter zijn diensten.

Red Bull Salzburg wil dolgraag Farouk Miya naar Oostenrijk halen. De 22-jarige middenvelder kende een zeer goed seizoen bij Konyaspor, waar hij in 23 wedstrijden 6 keer scoorde en 1 assist leverde. Hij is ondertussen 2 miljoen euro waard. Standard haalde Miya in 2016 naar Europa, maar in Luik kreeg hij geen kans.

LEES OOK: Bloedstollende strijd om Ballon d'Or: dé top 5 volgens VN

Bij Napoli blijven is een goede zet van Mertens ...

Meest recent

Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

9
9
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

47
47
Bruno met handen in het haar bij RSCA: één énorm probleem

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit moet aan de bak de komende weken en een reeks ...

62
62
Ruben Van Gucht verrast met uitspraak over bankrekening

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

90
90
Wisselzucht bij Bruno: Defour ziet opvallende reden

Het lijkt weer volop crisis te zijn bij Anderlecht na de 4-0-pandoering die het zondag kreeg van AA ...

53
53
Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

179
179
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

75
75
'Villarreal aast op volgende miljoenentransfer in JPL'

Villarreal zorgde afgelopen zomer voor één van de meest opvallende transfers in de ...

40
40
Defour geeft STVV raad: "Daar moeten ze pieken"

STVV beleefde bijna een absolute droomweek. Het boekte donderdag een knappe zege in de Conference ...

20
20
Degryse benoemt hét pijnpunt bij Anderlecht

Anderlecht kreeg zondag een nieuwe klap door met 4-0 te verliezen in Gent. Het blikt zo terug op ...

169
169
"Ga naar Club Brugge": opvallend advies voor supertalent

Club Brugge mocht zondag weer Nicolo Tresoldi dankbaar zijn, want met een hattrick loodste de ...

492
492
België is klaar met Vitor Bruno: 7 verschroeiende uithalen

Belgische voetbalprogramma’s bekijkt hij naar eigen zeggen niet. Maar Vitor Bruno krijgt op ...

324
324
Van Bommel krijgt verrassende versterking bij Rode Duivels

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend maken, ...

171
171
TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

191
191
Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Blauw-Zwart pakte gisteren een nieuwe zege, thuis tegen STVV was Tresoldi andermaal de grote man. ...

201
201
Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Standard Luik ging afgelopen speeldag met 2-1 onderuit op het veld van KRC Genk. De Rouches moesten ...

276
276
Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

417
417
Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

460
460
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

118
118
Jambon beleeft zijn Clasico-droom: "Uitnodiging kwam van hem"

Jan Jambon (N-VA) heeft zondagavond een voetbalavond beleefd die hij niet snel zal vergeten. De ...

59
59
Bruno doet opvallende bekentenis na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt de volle laag na de 4-0 tegen AA Gent. Dat valt ergens te begrijpen, maar er ...

538
538
De Meyer ziet twéé absolute klasbakken bij Club Brugge

STVV speelde een correcte partij op het veld van Club Brugge. Ze verloren met 3-2 in het Jan ...

264
264
Uitslag AA Gent-Anderlecht "ongelooflijk oneerlijk"

AA Gent won met 4-0 van RSC Anderlecht. Toch had het helemaal anders kunnen en misschien wel moeten ...

466
466
Thorgan Hazard beleeft eindelijk grote ommekeer bij Lens

Thorgan Hazard heeft eindelijk weer reden tot lachen bij Lens. De 33-jarige Belg kende een bijzonder ...

115
115
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Vitor Bruno'

RSC Anderlecht zit in zijn eerste crisis van het seizoen na de 4-0-nederlaag tegen AA Gent. Dat ...

1343
1343

Meer sportnieuws