'Plan Eleven: nieuwe wedstrijduren in Jupiler Pro League bekend'

door
'Plan Eleven: nieuwe wedstrijduren in Jupiler Pro League bekend'

Nu er een officiële beslissing genomen is over de afronding van het huidige seizoen, kan het vooruitblikken op de komende jaargang in de Jupiler Pro League beginnen. Eerder geraakte al bekend dat de nieuwe competitie in het weekend van 7 augustus moet beginnen. De wedstrijduren zouden er dan wel anders gaan uitzien.


Vlak voor het uitbreken van de coronacrisis werd een akkoord gevonden over de verkoop van de televisierechten aan Eleven Sports. Niet veel later geraakte bekend dat het mediabedrijf de aanvangsuren in de JPL wou aanpassen om overlappingen tussen wedstrijden zoveel mogelijk te voorkomen. Het zou zelfs de bedoeling zijn om naar Spaans voorbeeld geen enkele wedstrijd op hetzelfde tijdstip te laten doorgaan.

Bij La Capitale kreeg men alvast inzicht in het voorstel dat nu op tafel ligt. De wedstrijd van vrijdagavond om 20u30 zou gewoon behouden blijven. Op zaterdag gaan we dan weer naar drie duels. Het eerste start om 16u30, het volgende om 18u30 en het laatste om 20u30. Op zondag zouden dan weer telkens vier matchen georganiseerd worden: om 14u30, 16u30, 18u30 en 20u30.

Even werd er ook aan gedacht om wedstrijden op maandagavond te laten doorgaan, maar dat is voorlopig dus niet aan de orde. Al kan dit naarmate het seizoen vordert wel nog veranderen voor ploegen met Europese verplichtingen of tijdens de Play-Offs.

LEES OOK: JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

Bent u een voorstander van voetbal op maandagavond?

Meest recent

Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

22
22
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

13
13
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

112
112
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

717
717
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

137
137
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

160
160
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

276
276
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

25
25
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

144
144
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

612
612
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

30
30
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

35
35
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

172
172
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

88
88
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

119
119
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

110
110
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

115
115
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

114
114
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

300
300
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

36
36
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

303
303
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

175
175
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

145
145
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

220
220

Meer sportnieuws