Pro League maakt kalender 2020-2021 bekend

door
Pro League maakt kalender 2020-2021 bekend

Een van de agendapunten die de hele discussie rond de Jupiler Pro League-stop niet bepaald vooruit hielp, was de kwestie van de overvolle kalender. Die dreigde bij een latere aanvatting van de competitie namelijk helemaal in de soep te lopen, zeker indien het coronavirus later nóg eens de kop zou opsteken. Door het competitieformat lichtjes te wijzigen, kreeg kalendermaker Nils Van Brantegem alvast iets meer speelruimte.


Hoewel het nog niet zeker is welke 16 clubs precies op het hoogste niveau zullen aantreden, maakt Het Nieuwsblad bekend dat de Pro League het speelschema voor volgend jaar toch al enigszins vorm heeft gegeven. Zo staat de competitiestart zoals verwacht gepland in het weekend van 7 augustus, wat betekent dat OH Leuven en Beerschot ergens tussen 1 en 6 augustus hun resterende promotiefinale afgewerkt moeten krijgen. Zo niet is het Westerlo dat de overstap maakt vanuit 1B, waar ze pas in het weekend van 21 augustus de boel weer in gang trekken.

Het einde van de reguliere competitie in eerste klasse is voorzien voor 16 april, twee weken later moeten de aangepaste versie van de play-offs worden afgetrapt. De nummers een tot en met vier spelen dan voor de titel, de nummers vijf tot en met acht voor een kans op een Europees ticket. Voor de overige clubs is het seizoen dan al afgelopen, tenzij zij de bekerfinale spelen. Die staat normaal gezien op zaterdag 24 of zondag 25 april op het programma. Op zondag 30 mei zijn ten slotte alle kaarten definitief geschud, mooi op tijd om de voorbereidingen op het EK aan te vatten. Tenzij een nieuwe crisis weer vroeger roet in het eten strooit natuurlijk.

LEES OOK: Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

🚀

Zal het volgende seizoen helemaal afgewerkt geraken?

Meest recent

Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

52
52
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

78
78
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

112
112
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

39
39
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

136
136
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

387
387
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

34
34
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

261
261
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

428
428
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

258
258
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

56
56
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

51
51
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

80
80
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

129
129
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

50
50
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

205
205
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

472
472
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

110
110
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

151
151
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

95
95
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

15
15
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

221
221
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

147
147
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

274
274
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

175
175

Meer sportnieuws