Pro League maakt kalender 2020-2021 bekend

door
Pro League maakt kalender 2020-2021 bekend

Een van de agendapunten die de hele discussie rond de Jupiler Pro League-stop niet bepaald vooruit hielp, was de kwestie van de overvolle kalender. Die dreigde bij een latere aanvatting van de competitie namelijk helemaal in de soep te lopen, zeker indien het coronavirus later nóg eens de kop zou opsteken. Door het competitieformat lichtjes te wijzigen, kreeg kalendermaker Nils Van Brantegem alvast iets meer speelruimte.


Hoewel het nog niet zeker is welke 16 clubs precies op het hoogste niveau zullen aantreden, maakt Het Nieuwsblad bekend dat de Pro League het speelschema voor volgend jaar toch al enigszins vorm heeft gegeven. Zo staat de competitiestart zoals verwacht gepland in het weekend van 7 augustus, wat betekent dat OH Leuven en Beerschot ergens tussen 1 en 6 augustus hun resterende promotiefinale afgewerkt moeten krijgen. Zo niet is het Westerlo dat de overstap maakt vanuit 1B, waar ze pas in het weekend van 21 augustus de boel weer in gang trekken.

Het einde van de reguliere competitie in eerste klasse is voorzien voor 16 april, twee weken later moeten de aangepaste versie van de play-offs worden afgetrapt. De nummers een tot en met vier spelen dan voor de titel, de nummers vijf tot en met acht voor een kans op een Europees ticket. Voor de overige clubs is het seizoen dan al afgelopen, tenzij zij de bekerfinale spelen. Die staat normaal gezien op zaterdag 24 of zondag 25 april op het programma. Op zondag 30 mei zijn ten slotte alle kaarten definitief geschud, mooi op tijd om de voorbereidingen op het EK aan te vatten. Tenzij een nieuwe crisis weer vroeger roet in het eten strooit natuurlijk.

LEES OOK: 'Uitverkoop Anderlecht ingezet: minstens één grote naam weg'

Zal het volgende seizoen helemaal afgewerkt geraken?

Meest recent

'Wintervertrek Tzolis: Club Brugge krijgt cruciaal nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge aanstaande zondag voor de 17de keer in de geschiedenis met de ...

19
19
'Uitverkoop Anderlecht ingezet: minstens één grote naam weg'

Ook de selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel op Spaanse bodem voor een winterstage. Maar de ...

81
81
'Overmars bezwijkt: Antwerp casht al op goudhaantje'

Antwerp leek een drukke wintermercato tegemoet te gaan, maar dat zou wel eens kunnen tegenvallen nu ...

357
357
'Witte rook: AA Gent doet zaken met Cercle Brugge'

AA Gent hoopt na nieuwjaar de top zes nog te bestormen, en dus lijkt een kwaliteitsinjectie geen ...

169
169
'Grote kuis in Anderlecht: volgend duo pakt koffers'

RSC Anderlecht hoopt in januari verlost te geraken van heel wat overtollige ballast. Intussen werd ...

367
367
'Hrosovsky out: KRC Genk kiest verrassende vervanger'

Om na nieuwjaar een remonte in te zetten wilde KRC Genk de huidige selectie intact houden, maar dat ...

725
725
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

353
353
AFCON: Nigeria imponeert, Salah en co moeten zwoegen

Op de Africa Cup worden momenteel de tickets voor de kwartfinales verdeeld. Egypte wist zich maandag ...

91
91
Genk kondigt transferdeal aan, Union stuurt grote naam door

Dinsdag is het zover, dan opent de wintermercato ook voor de Belgische ploegen zijn deuren. Maar ...

160
160
'Club onverbiddelijk: miljoenenaanwinst weg aan soldenprijs'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat inkomende toptransfers af te ronden. Maar niet alle ...

410
410
'Anderlecht bikkelt met PSG voor nieuwe diamant'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht speurt momenteel naar directe versterking voor de selectie ...

193
193
'Vini zorgt voor aardschok: supertransfer van 150 miljoen'

Real Madrid zette het nieuwe kalenderjaar in met een ruime 5-1-zege tegen Real Betis. Maar zelfs in ...

255
255
Gouden Schoen al bekend? Topfavoriet schat kansen in

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Er lopen verschillende kanshebbers rond, maar ...

553
553
Anderlecht in paniek: Duranville-stunt dreigt te ontploffen

Het voelt plots nerveus aan in het Lotto Park. Wat op papier klinkt als een droomcomeback, dreigt ...

515
515
Leko glundert: trio viert comeback bij Club Brugge

Op oefenkamp in Marbella zag Club Brugge maandag Gustaf Nilsson nog maar eens geblesseerd uitvallen. ...

401
401
'Bom barst in Genk: De Condé met rug tegen de muur'

Ondank de tegenvallende resultaten gelooft KRC Genk naar eigen zeggen in de aanwezige kwaliteit in ...

644
644
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

322
322
'Renard heeft beet: Anderlecht op zucht van stunt'

Michael Verschueren liet er recent geen misverstand over bestaan: een ontslag van Olivier Renard is ...

1105
1105
Club Brugge incasseert uppercut: transferplan in duigen

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het tweede deel van het seizoen in Marbella. Daar viel ...

476
476
Brusselmans verbluft en richt pijlen op... Véronique De Kock

Herman Brusselmans blijft genadeloos de grens opzoeken tussen satire en provocatie. De ...

193
193
"Terug naar Standard? Voorlopig is dat geen optie"

Standard haalde in het verleden vaak ex-spelers terug naar de club wanneer het moeilijk ging. In de ...

121
121
Recorddeal voor Club? Vanhaezebrouck gelooft er niéts van

Tijdens een transferperiode worden er héél veel geruchten gelanceerd, zeker door ...

552
552
'STVV laat Vrancken lachen: eerste aanwinst een feit'

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen, maar Wouter Vrancken wil niet dat de club op zijn ...

328
328
'Blunder van AA Gent? Standard profiteert ten volle'

In tijden van crisis grijpen Belgische ploegen vaak terug naar talenten van eigen bodem. Jammer ...

344
344
'Spits vertrekt bij Beveren, talent tekent bij KV Mechelen'

De Belgische ploegen zoeken oplossingen voor de spelers die amper of niet aan de bak komen. Zo gaat ...

158
158

Meer sportnieuws