Pro League maakt kalender 2020-2021 bekend

door
Pro League maakt kalender 2020-2021 bekend

Een van de agendapunten die de hele discussie rond de Jupiler Pro League-stop niet bepaald vooruit hielp, was de kwestie van de overvolle kalender. Die dreigde bij een latere aanvatting van de competitie namelijk helemaal in de soep te lopen, zeker indien het coronavirus later nóg eens de kop zou opsteken. Door het competitieformat lichtjes te wijzigen, kreeg kalendermaker Nils Van Brantegem alvast iets meer speelruimte.


Hoewel het nog niet zeker is welke 16 clubs precies op het hoogste niveau zullen aantreden, maakt Het Nieuwsblad bekend dat de Pro League het speelschema voor volgend jaar toch al enigszins vorm heeft gegeven. Zo staat de competitiestart zoals verwacht gepland in het weekend van 7 augustus, wat betekent dat OH Leuven en Beerschot ergens tussen 1 en 6 augustus hun resterende promotiefinale afgewerkt moeten krijgen. Zo niet is het Westerlo dat de overstap maakt vanuit 1B, waar ze pas in het weekend van 21 augustus de boel weer in gang trekken.

Het einde van de reguliere competitie in eerste klasse is voorzien voor 16 april, twee weken later moeten de aangepaste versie van de play-offs worden afgetrapt. De nummers een tot en met vier spelen dan voor de titel, de nummers vijf tot en met acht voor een kans op een Europees ticket. Voor de overige clubs is het seizoen dan al afgelopen, tenzij zij de bekerfinale spelen. Die staat normaal gezien op zaterdag 24 of zondag 25 april op het programma. Op zondag 30 mei zijn ten slotte alle kaarten definitief geschud, mooi op tijd om de voorbereidingen op het EK aan te vatten. Tenzij een nieuwe crisis weer vroeger roet in het eten strooit natuurlijk.

LEES OOK: Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Zal het volgende seizoen helemaal afgewerkt geraken?

Meest recent

Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

16
16
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

15
15
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

136
136
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

140
140
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

226
226
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

114
114
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

86
86
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

458
458
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

229
229
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

114
114
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

503
503
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

409
409
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

614
614
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

243
243
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

470
470
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

339
339
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

93
93
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

539
539
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

365
365
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

106
106
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

228
228
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

576
576
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

305
305
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

78
78
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

118
118

Meer sportnieuws