TRANSFERUURTJE: 'Vanaken lonkt naar transfer, opnieuw sterkhouder Antwerp weg'

564 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Vanaken lonkt naar transfer, opnieuw sterkhouder Antwerp weg'

De Bundesliga gaat weer van start, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge maken ze zich al op voor het nieuwe seizoen en daarbij moeten ze mogelijk ook rekening houden met het vertrek van een aantal spelers. Zo zette Hans Vanaken zondag de deur open voor een transfer in de zomer. De Rode Duivel voegde er wel meteen aan toe dat er momenteel weinig interesse is door het coronavirus.



Ook Lois Openda zou de kersverse landskampioen kunnen verlaten. De jonge spits kende een teleurstellend seizoen waarin hij opnieuw vooral invaller was en amper één keer scoorde. Hij zou naar een club willen waar hij titularis kan worden om zo progressie te maken. In januari werd hij al gelinkt aan Feyenoord.

Maar Club zal zich in de zomer uiteraard ook gaan versterking. Bart Verhaeghe gaf zondag aan dat er enkele gerichte aanwinsten gehaald zulen worden om volgend seizoen weer op drie fronten te kunnen strijden. Verwacht wordt dat op het lijstje een spits - mogelijk Adolfo Gaich -, een middenvelder en vervangers voor Emmanuel Dennis - die concrete interesse van Arsenal zou genieten -, Krépin Diatta en eventueel Eduard Sobol zullen staan.



Eén van de spelers die in beeld is bij Club, is Bright Osayi-Samuel. Een bod van 3 miljoen pond van Club zou al afgewezen zijn door QPR, dat op een hogere transfersom mikt. Intussen zou ook Leeds United zich als gegadigde gemeld hebben voor de 22-jarige flankaanvaller.

Antwerp nam de voorbije dagen al afscheid van Sinan Bolat, Kevin Mirallas en Laszlo Bölöni en nu kondigt ook Wesley Hoedt zijn afscheid aan. De verdediger werd dit seizoen gehuurd van Southampton en gaat ervan uit dat de aankoopoptie van 8 miljoen euro niet gelicht zal worden. Hoedt mikt op een transfer naar een grote competitie en naar eigen zeggen hebben al enkele clubs contact opgenomen.



Felice Mazzu is op zoek naar een nieuwe job voor volgend seizoen. De naam van de ex-trainer van Charleroi en Genk viel de voorbije weken bij Standard. Volgens Mazzu is er echter geen contact met de Rouches.

Anderlecht sleutelde de voorbije weken al aan zijn staf en is nog niet klaar met zijn huiswerk. Er zou ook nog een nieuwe assistent-trainer bijkomen, waarvoor Edward Still (ex-Club Brugge) in beeld zou zijn. Floribert Ngalula zou een stapje terug moeten zetten. De vertrouweling van Vincent Kompany zou teruggeschoven worden van de A-kern naar de U21, waar hij Craig Bellamy moet bijstaan.



Paars-Wit wil in de zomer ook af van een pak spelers, onder wie ook Knowledge Musona. De Zimbabwaan geniet alvast interesse van Kaizer Chiefs en Mamelodi Sundowns en zijn makelaar sluit ook niet uit dat de aanvaller opnieuw aan de slag gaat in de Zuid-Afrikaanse competitie, als één van die clubs hem een goed voorstel doet. Zijn voorkeur gaat echter uit naar een nieuwe club in Europa.

Waasland-Beveren degradeert dan wel naar 1B, één van zijn spelers maakt straks mogelijk wel een fraaie transfer. Linksachter Daam Foulon wordt immers door scout Christian Argurio aangeprezen bij Italiaanse clubs. De 21-jarige heeft nog een contract voor één jaar op de Freethiel.



BUITENLAND

Real Madrid heeft zeer ambitieuze transferplannen. Door de coronacrisis lijken ze die wel een jaartje te zullen uitstellen tot 2021, maar de Koninklijke zou zijn aanval willen gaan versterken met Erling Haaland en Kylian Mbappé. De twee jonge steraanvallers zouden een voorhoede moeten vormen met Eden Hazard.

Juventus en FC Barcelona zouden deze zomer zaakjes gedaan. De twee clubs zouden zelfs al helemaal akkoord zijn voor een stevige ruildeal. De Oude Dame zou Nelson Semedo wegplukken uit Camp Nou en daarvoor 25 miljoen euro betalen. In ruil zouden bovendien Mattia De Sciglio en Miralem Pjanic de stap naar Barcelona zetten.



En Barça wil nog een aantal nieuwkomers verwelkomen. Zo zouden ze ook hun pijlen richten op Kai Havertz, maar Bayer Leverkusen wil zijn goudhaantje enkel voor een megabedrag laten vertrekken. Barcelona hoopt dan ook de transfersom te kunnen drukken door enkele spelers in de deal te betrekken. Emerson, Carles Aleña en Marc Cucurella zouden in aanmerking komen.

Internazionale gaat komende zomer mogelijk weer de Belgische toer op. De komst van Romelu Lukaku vorige zomer bleek een schot in de roos en de spits zou nu drie van zijn collega's bij de nationale ploeg moeten overtuigen om ook naar Milaan te komen. Dries Mertens, Jan Vertonghen en Thomas Meunier zouden Inter moeten komen versterken. Ook Radja Nainggolan krijgt volgend seizoen mogelijk een nieuwe kans.

LEES OOK: Antwerp teert op revanche: van Vandenhaute tot Frey

Is het nu of nooit voor een transfer van Vanaken?

Meest recent

Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

27
27
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

95
95
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

189
189
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

47
47
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

122
122
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

78
78
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

238
238
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

131
131
Mannaert onthult: “Al voor WK met Mark van Bommel gesproken”

De Rode Duivels hebben kennisgemaakt met Mark van Bommel als bondscoach. De Nederlander gaf een ...

57
57
‘Romano meldt Lukaku-nieuws: club haakt af, één favoriet’

Romelu Lukaku houdt de gemoederen op de zomermercato bezig. De Rode Duivel is op weg naar de exit ...

193
193
Compper trekt vol de kaart van de jeugd bij Antwerp

Marvin Compper begint aan zijn eerste test als trainer van Royal Antwerp FC. De 41-jarige ...

187
187
Thorup kondigt vertrekker aan: update over Adedeji-Sternberg

KRC Genk kan zich dit seizoen volledig focussen op de competitie. De Limburgers spelen geen Europees ...

812
812
Jonckheere snoert iedereen de mond bij KV Kortrijk

KV Kortrijk neemt het vrijdagavond op tegen Club Brugge. De eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

160
160
Van Bommel slaat meteen terug op heet hangijzer bij Duivels

Mark van Bommel gaf een eerste persconferentie als nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De ...

265
265
De Mil grijpt hard in bij KAA Gent voor KV Mechelen

KAA Gent neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro League op tegen KV Mechelen. De Buffalo’s ...

243
243
'Oude bekende blijft aandringen voor Verschaeren'

In heel wat landen staat de start van de competitie stilaan echt voor de deur, maar Yari Verschaeren ...

346
346
Van Bommel doet plan met Courtois uit de doeken

De Rode Duivels beginnen eind september aan hun campagne in de Nations League met een nieuwe ...

184
184
Talenten tekenen bij Anderlecht, KV Mechelen en Kortrijk

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League wordt om 20u45 officieel op gang getrapt, maar de meeste ...

76
76
'Strijd Lukaku los: ook deze topclub probeert'

Romelu Lukaku vertrok niet mee op stage met Napoli en dat lijkt ervoor gezorgd te hebben dat de ...

198
198
Pro League dient Vitor Bruno meteen van antwoord

Voor Anderlecht breken drukke weken aan, want tot het einde van de maand zullen ze de voorrondes van ...

251
251
Van Bommel geeft aan hoe hij Rode Duivels wil laten spelen

Bij de KBVB hakten ze na het WK een harde knoop door, want ondanks dat hij zijn doelstellingen ...

198
198
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voor Romback, zesde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

337
337
‘Jackpot OHL voor supertalent: Feyenoord lonkt’

Oud-Heverlee Leuven heeft enkele jonge spelers in de rangen, maar het grootste talent is misschien ...

73
73
‘Straffe wending: verrassende club in pole voor Lukaku’

Romelu Lukaku is naarstig op zoek naar een oplossing voor zijn penibele situatie in Napels. De ...

282
282
‘Nieuwe topclub voor Mika Godts: PSG schiet in actie’

Mika Godts kende een persoonlijk wonderseizoen bij Ajax en deze zomer staat de buitenspeler voor een ...

169
169

Meer sportnieuws