TRANSFERUURTJE: 'Vanaken lonkt naar transfer, opnieuw sterkhouder Antwerp weg'

564 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Vanaken lonkt naar transfer, opnieuw sterkhouder Antwerp weg'

De Bundesliga gaat weer van start, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge maken ze zich al op voor het nieuwe seizoen en daarbij moeten ze mogelijk ook rekening houden met het vertrek van een aantal spelers. Zo zette Hans Vanaken zondag de deur open voor een transfer in de zomer. De Rode Duivel voegde er wel meteen aan toe dat er momenteel weinig interesse is door het coronavirus.



Ook Lois Openda zou de kersverse landskampioen kunnen verlaten. De jonge spits kende een teleurstellend seizoen waarin hij opnieuw vooral invaller was en amper één keer scoorde. Hij zou naar een club willen waar hij titularis kan worden om zo progressie te maken. In januari werd hij al gelinkt aan Feyenoord.

Maar Club zal zich in de zomer uiteraard ook gaan versterking. Bart Verhaeghe gaf zondag aan dat er enkele gerichte aanwinsten gehaald zulen worden om volgend seizoen weer op drie fronten te kunnen strijden. Verwacht wordt dat op het lijstje een spits - mogelijk Adolfo Gaich -, een middenvelder en vervangers voor Emmanuel Dennis - die concrete interesse van Arsenal zou genieten -, Krépin Diatta en eventueel Eduard Sobol zullen staan.



Eén van de spelers die in beeld is bij Club, is Bright Osayi-Samuel. Een bod van 3 miljoen pond van Club zou al afgewezen zijn door QPR, dat op een hogere transfersom mikt. Intussen zou ook Leeds United zich als gegadigde gemeld hebben voor de 22-jarige flankaanvaller.

Antwerp nam de voorbije dagen al afscheid van Sinan Bolat, Kevin Mirallas en Laszlo Bölöni en nu kondigt ook Wesley Hoedt zijn afscheid aan. De verdediger werd dit seizoen gehuurd van Southampton en gaat ervan uit dat de aankoopoptie van 8 miljoen euro niet gelicht zal worden. Hoedt mikt op een transfer naar een grote competitie en naar eigen zeggen hebben al enkele clubs contact opgenomen.



Felice Mazzu is op zoek naar een nieuwe job voor volgend seizoen. De naam van de ex-trainer van Charleroi en Genk viel de voorbije weken bij Standard. Volgens Mazzu is er echter geen contact met de Rouches.

Anderlecht sleutelde de voorbije weken al aan zijn staf en is nog niet klaar met zijn huiswerk. Er zou ook nog een nieuwe assistent-trainer bijkomen, waarvoor Edward Still (ex-Club Brugge) in beeld zou zijn. Floribert Ngalula zou een stapje terug moeten zetten. De vertrouweling van Vincent Kompany zou teruggeschoven worden van de A-kern naar de U21, waar hij Craig Bellamy moet bijstaan.



Paars-Wit wil in de zomer ook af van een pak spelers, onder wie ook Knowledge Musona. De Zimbabwaan geniet alvast interesse van Kaizer Chiefs en Mamelodi Sundowns en zijn makelaar sluit ook niet uit dat de aanvaller opnieuw aan de slag gaat in de Zuid-Afrikaanse competitie, als één van die clubs hem een goed voorstel doet. Zijn voorkeur gaat echter uit naar een nieuwe club in Europa.

Waasland-Beveren degradeert dan wel naar 1B, één van zijn spelers maakt straks mogelijk wel een fraaie transfer. Linksachter Daam Foulon wordt immers door scout Christian Argurio aangeprezen bij Italiaanse clubs. De 21-jarige heeft nog een contract voor één jaar op de Freethiel.



BUITENLAND

Real Madrid heeft zeer ambitieuze transferplannen. Door de coronacrisis lijken ze die wel een jaartje te zullen uitstellen tot 2021, maar de Koninklijke zou zijn aanval willen gaan versterken met Erling Haaland en Kylian Mbappé. De twee jonge steraanvallers zouden een voorhoede moeten vormen met Eden Hazard.

Juventus en FC Barcelona zouden deze zomer zaakjes gedaan. De twee clubs zouden zelfs al helemaal akkoord zijn voor een stevige ruildeal. De Oude Dame zou Nelson Semedo wegplukken uit Camp Nou en daarvoor 25 miljoen euro betalen. In ruil zouden bovendien Mattia De Sciglio en Miralem Pjanic de stap naar Barcelona zetten.



En Barça wil nog een aantal nieuwkomers verwelkomen. Zo zouden ze ook hun pijlen richten op Kai Havertz, maar Bayer Leverkusen wil zijn goudhaantje enkel voor een megabedrag laten vertrekken. Barcelona hoopt dan ook de transfersom te kunnen drukken door enkele spelers in de deal te betrekken. Emerson, Carles Aleña en Marc Cucurella zouden in aanmerking komen.

Internazionale gaat komende zomer mogelijk weer de Belgische toer op. De komst van Romelu Lukaku vorige zomer bleek een schot in de roos en de spits zou nu drie van zijn collega's bij de nationale ploeg moeten overtuigen om ook naar Milaan te komen. Dries Mertens, Jan Vertonghen en Thomas Meunier zouden Inter moeten komen versterken. Ook Radja Nainggolan krijgt volgend seizoen mogelijk een nieuwe kans.

LEES OOK: Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Is het nu of nooit voor een transfer van Vanaken?

Meest recent

AA Gent moet Europees vol aan de bak na matige start

AA Gent heeft geen overtuigende start van zijn Europese seizoen genomen. De Buffalo's kenden een ...

20
20
De Bilde trekt van leer: Anderlecht bestolen in Zweden?

In de tweede voorronde van de Europa League is RSC Anderlecht er niet in geslaagd om te winnen tegen ...

64
64
'Recordzomer in Brugge: Club weigert absolute jackpot'

Een jaar geleden tikte Club Brugge af op 83,5 miljoen aan inkomsten, maar dat record moet er straks ...

252
252
'Groen licht Van Bommel: bondscoach krijgt carte blanche'

Op witte rook vanuit Tubeke blijft het nog wachten, maar volgens Het Laatste Nieuws staan ...

191
191
Spelersrapport Anderlecht: jonkie toont zich en één buis

RSC Anderlecht heeft een eerste Europese match gespeeld. Paars-Wit speelde 1-1 in Zweden na een late ...

271
271
Anderlecht slikt in slot gigantische opdoffer in Zweden

Een uitstekend gestart Anderlecht heeft in het slot van zijn eerste Europese wedstrijd toch nog een ...

140
140
'Leegloop bij Club Brugge: volgend duo pakt koffers'

Nadat het eerder al afscheid nam van Simon Mignolet en Aleksandar Stankovic zag Club Brugge nu ook ...

495
495
De 11 namen: De Mil verrast met opstelling AA Gent

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het zo dadelijk op tegen LNZ ...

44
44
Tzolis krijgt al meteen ijskoude douche bij Arsenal

Christos Tzolis heeft zijn droomtransfer naar Arsenal beet. Alleen krijgt de voormalige Club-ster ...

316
316
Anderlecht op rozen in Hammarby: dit zeggen de fans

RSC Anderlecht is om 19u begonnen aan zijn voorrondematch van de Europa League tegen Hammarby. De ...

164
164
'Dortmund drukt zwaar door: Genk weigert ook dit bod'

KRC Genk gaat een absolute monstersom incasseren voor Konstantinos Karetsas. Borussia Dortmund drukt ...

317
317
Wat met Kanga bij AA Gent? De Mil verrast iedereen

Bij AA Gent leek Wilfried Kanga op weg naar de uitgang. De aanvaller kreeg het vorig seizoen aan de ...

102
102
Christos Tzolis laat ex-ploegmaten met verstomming achter

Volgend seizoen is Christos Tzolis te bewonderen in de Premier League. De Griek heeft sinds vandaag ...

236
236
Sportief directeur Napoli zet De Bruyne zeer stevig op zijn plaats

Kevin De Bruyne zal dit seizoen uit de verf moeten komen bij Napoli. Er waait een nieuwe wind ...

177
177
Union SG verrast met komst ex-doelman van KRC Genk

Union SG heeft een volgende aanwinst voorgesteld aan de pers. De Belgische bekerwinnaar heeft een ...

59
59
Bruno verrast compleet met basisploeg van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt om 19u op het veld vna Hammarby. Dat is een match die enorm cruciaal is voor ...

363
363
FIFA in nauwe schoentjes: onderzoek naar matchfixing op WK

Tijdens het afgelopen WK maakte de FIFA alweer geen al te beste beurt. Schandalen, corruptie en ...

1591
1591
Anderlecht haalt slag thuis en ontloopt zware sanctie

De zenuwen staan strakgespannen bij RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa League ...

293
293
'Leko krijgt zin: transfervuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge vertrok met drie nieuwkomers richting het oefenkamp in Frankrijk, maar de komende weken ...

769
769
'Van Bommel wordt bondscoach: ex-Rode Duivel als T2'

De laatste details moeten nog worden uitgeklaard, maar behoudens een onverwachte wending wordt Mark ...

418
418
'Genk zet zich schrap: Club duwt door voor opvolger Tzolis'

Nu de recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal officieel in kannen en kruiken is, lijkt de ...

863
863
AA Gent op glad ijs: De Mil stoot fans tegen de borst

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het straks in Polen op tegen FK LNZ ...

238
238
'Club Brugge kruist vingers: plottwist rond Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel op zomerstage in Rennes, waar Ivan Leko zijn troepen verder ...

546
546
'Bruno hakt knopen door: Anderlecht mist sterkhouder'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Zweden, waar het in de tweede voorronde van de Europa League ...

228
228
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

55
55

Meer sportnieuws