TRANSFERUURTJE: 'Vanaken lonkt naar transfer, opnieuw sterkhouder Antwerp weg'

564
TRANSFERUURTJE: 'Vanaken lonkt naar transfer, opnieuw sterkhouder Antwerp weg'

De Bundesliga gaat weer van start, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge maken ze zich al op voor het nieuwe seizoen en daarbij moeten ze mogelijk ook rekening houden met het vertrek van een aantal spelers. Zo zette Hans Vanaken zondag de deur open voor een transfer in de zomer. De Rode Duivel voegde er wel meteen aan toe dat er momenteel weinig interesse is door het coronavirus.



Ook Lois Openda zou de kersverse landskampioen kunnen verlaten. De jonge spits kende een teleurstellend seizoen waarin hij opnieuw vooral invaller was en amper één keer scoorde. Hij zou naar een club willen waar hij titularis kan worden om zo progressie te maken. In januari werd hij al gelinkt aan Feyenoord.

Maar Club zal zich in de zomer uiteraard ook gaan versterking. Bart Verhaeghe gaf zondag aan dat er enkele gerichte aanwinsten gehaald zulen worden om volgend seizoen weer op drie fronten te kunnen strijden. Verwacht wordt dat op het lijstje een spits - mogelijk Adolfo Gaich -, een middenvelder en vervangers voor Emmanuel Dennis - die concrete interesse van Arsenal zou genieten -, Krépin Diatta en eventueel Eduard Sobol zullen staan.



Eén van de spelers die in beeld is bij Club, is Bright Osayi-Samuel. Een bod van 3 miljoen pond van Club zou al afgewezen zijn door QPR, dat op een hogere transfersom mikt. Intussen zou ook Leeds United zich als gegadigde gemeld hebben voor de 22-jarige flankaanvaller.

Antwerp nam de voorbije dagen al afscheid van Sinan Bolat, Kevin Mirallas en Laszlo Bölöni en nu kondigt ook Wesley Hoedt zijn afscheid aan. De verdediger werd dit seizoen gehuurd van Southampton en gaat ervan uit dat de aankoopoptie van 8 miljoen euro niet gelicht zal worden. Hoedt mikt op een transfer naar een grote competitie en naar eigen zeggen hebben al enkele clubs contact opgenomen.



Felice Mazzu is op zoek naar een nieuwe job voor volgend seizoen. De naam van de ex-trainer van Charleroi en Genk viel de voorbije weken bij Standard. Volgens Mazzu is er echter geen contact met de Rouches.

Anderlecht sleutelde de voorbije weken al aan zijn staf en is nog niet klaar met zijn huiswerk. Er zou ook nog een nieuwe assistent-trainer bijkomen, waarvoor Edward Still (ex-Club Brugge) in beeld zou zijn. Floribert Ngalula zou een stapje terug moeten zetten. De vertrouweling van Vincent Kompany zou teruggeschoven worden van de A-kern naar de U21, waar hij Craig Bellamy moet bijstaan.



Paars-Wit wil in de zomer ook af van een pak spelers, onder wie ook Knowledge Musona. De Zimbabwaan geniet alvast interesse van Kaizer Chiefs en Mamelodi Sundowns en zijn makelaar sluit ook niet uit dat de aanvaller opnieuw aan de slag gaat in de Zuid-Afrikaanse competitie, als één van die clubs hem een goed voorstel doet. Zijn voorkeur gaat echter uit naar een nieuwe club in Europa.

Waasland-Beveren degradeert dan wel naar 1B, één van zijn spelers maakt straks mogelijk wel een fraaie transfer. Linksachter Daam Foulon wordt immers door scout Christian Argurio aangeprezen bij Italiaanse clubs. De 21-jarige heeft nog een contract voor één jaar op de Freethiel.



BUITENLAND

Real Madrid heeft zeer ambitieuze transferplannen. Door de coronacrisis lijken ze die wel een jaartje te zullen uitstellen tot 2021, maar de Koninklijke zou zijn aanval willen gaan versterken met Erling Haaland en Kylian Mbappé. De twee jonge steraanvallers zouden een voorhoede moeten vormen met Eden Hazard.

Juventus en FC Barcelona zouden deze zomer zaakjes gedaan. De twee clubs zouden zelfs al helemaal akkoord zijn voor een stevige ruildeal. De Oude Dame zou Nelson Semedo wegplukken uit Camp Nou en daarvoor 25 miljoen euro betalen. In ruil zouden bovendien Mattia De Sciglio en Miralem Pjanic de stap naar Barcelona zetten.



En Barça wil nog een aantal nieuwkomers verwelkomen. Zo zouden ze ook hun pijlen richten op Kai Havertz, maar Bayer Leverkusen wil zijn goudhaantje enkel voor een megabedrag laten vertrekken. Barcelona hoopt dan ook de transfersom te kunnen drukken door enkele spelers in de deal te betrekken. Emerson, Carles Aleña en Marc Cucurella zouden in aanmerking komen.

Internazionale gaat komende zomer mogelijk weer de Belgische toer op. De komst van Romelu Lukaku vorige zomer bleek een schot in de roos en de spits zou nu drie van zijn collega's bij de nationale ploeg moeten overtuigen om ook naar Milaan te komen. Dries Mertens, Jan Vertonghen en Thomas Meunier zouden Inter moeten komen versterken. Ook Radja Nainggolan krijgt volgend seizoen mogelijk een nieuwe kans.

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

Is het nu of nooit voor een transfer van Vanaken?

Meest recent

Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

6
6
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

13
13
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

17
17
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

54
54
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

44
44
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

126
126
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

45
45
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

129
129
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

19
19
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

73
73
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

700
700
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

47
47
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

128
128
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

624
624
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

44
44
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

139
139
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

126
126
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

278
278
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

98
98
Ref van Driessche verrast voetbalwereld met spraakmakend geheim

De ene dag staat hij op het veld om de grootste voetbalsterren in het gareel te houden, ooit stond ...

149
149
KV Kortrijk roept straffe taal na stuntje tegen Standard

KV Kortrijk speelde gelijk tegen Standard Luik. De Kerels lijken dit seizoen tegen degradatie te ...

128
128
Thorup zet KRC Genk-spelers ferm op hun plek

KRC Genk ging met het kleinste verschil onderuit tegen KV Mechelen, een ferme mokerslag voor de ...

207
207
David Hubert sneert streng ondanks winst Union

Union SG wist te winnen van SK Beveren en is nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Toch is ...

37
37
Vanhoutte vergeleken met Belgisch icoon: "Begrijp het wel"

Charles Vanhoutte heeft zich bijzonder snel opgewerkt tot een vaste waarde bij Feyenoord. De ...

57
57

Meer sportnieuws