TRANSFERUURTJE: 'Vanaken lonkt naar transfer, opnieuw sterkhouder Antwerp weg'

564
TRANSFERUURTJE: 'Vanaken lonkt naar transfer, opnieuw sterkhouder Antwerp weg'

De Bundesliga gaat weer van start, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge maken ze zich al op voor het nieuwe seizoen en daarbij moeten ze mogelijk ook rekening houden met het vertrek van een aantal spelers. Zo zette Hans Vanaken zondag de deur open voor een transfer in de zomer. De Rode Duivel voegde er wel meteen aan toe dat er momenteel weinig interesse is door het coronavirus.



Ook Lois Openda zou de kersverse landskampioen kunnen verlaten. De jonge spits kende een teleurstellend seizoen waarin hij opnieuw vooral invaller was en amper één keer scoorde. Hij zou naar een club willen waar hij titularis kan worden om zo progressie te maken. In januari werd hij al gelinkt aan Feyenoord.

Maar Club zal zich in de zomer uiteraard ook gaan versterking. Bart Verhaeghe gaf zondag aan dat er enkele gerichte aanwinsten gehaald zulen worden om volgend seizoen weer op drie fronten te kunnen strijden. Verwacht wordt dat op het lijstje een spits - mogelijk Adolfo Gaich -, een middenvelder en vervangers voor Emmanuel Dennis - die concrete interesse van Arsenal zou genieten -, Krépin Diatta en eventueel Eduard Sobol zullen staan.



Eén van de spelers die in beeld is bij Club, is Bright Osayi-Samuel. Een bod van 3 miljoen pond van Club zou al afgewezen zijn door QPR, dat op een hogere transfersom mikt. Intussen zou ook Leeds United zich als gegadigde gemeld hebben voor de 22-jarige flankaanvaller.

Antwerp nam de voorbije dagen al afscheid van Sinan Bolat, Kevin Mirallas en Laszlo Bölöni en nu kondigt ook Wesley Hoedt zijn afscheid aan. De verdediger werd dit seizoen gehuurd van Southampton en gaat ervan uit dat de aankoopoptie van 8 miljoen euro niet gelicht zal worden. Hoedt mikt op een transfer naar een grote competitie en naar eigen zeggen hebben al enkele clubs contact opgenomen.



Felice Mazzu is op zoek naar een nieuwe job voor volgend seizoen. De naam van de ex-trainer van Charleroi en Genk viel de voorbije weken bij Standard. Volgens Mazzu is er echter geen contact met de Rouches.

Anderlecht sleutelde de voorbije weken al aan zijn staf en is nog niet klaar met zijn huiswerk. Er zou ook nog een nieuwe assistent-trainer bijkomen, waarvoor Edward Still (ex-Club Brugge) in beeld zou zijn. Floribert Ngalula zou een stapje terug moeten zetten. De vertrouweling van Vincent Kompany zou teruggeschoven worden van de A-kern naar de U21, waar hij Craig Bellamy moet bijstaan.



Paars-Wit wil in de zomer ook af van een pak spelers, onder wie ook Knowledge Musona. De Zimbabwaan geniet alvast interesse van Kaizer Chiefs en Mamelodi Sundowns en zijn makelaar sluit ook niet uit dat de aanvaller opnieuw aan de slag gaat in de Zuid-Afrikaanse competitie, als één van die clubs hem een goed voorstel doet. Zijn voorkeur gaat echter uit naar een nieuwe club in Europa.

Waasland-Beveren degradeert dan wel naar 1B, één van zijn spelers maakt straks mogelijk wel een fraaie transfer. Linksachter Daam Foulon wordt immers door scout Christian Argurio aangeprezen bij Italiaanse clubs. De 21-jarige heeft nog een contract voor één jaar op de Freethiel.



BUITENLAND

Real Madrid heeft zeer ambitieuze transferplannen. Door de coronacrisis lijken ze die wel een jaartje te zullen uitstellen tot 2021, maar de Koninklijke zou zijn aanval willen gaan versterken met Erling Haaland en Kylian Mbappé. De twee jonge steraanvallers zouden een voorhoede moeten vormen met Eden Hazard.

Juventus en FC Barcelona zouden deze zomer zaakjes gedaan. De twee clubs zouden zelfs al helemaal akkoord zijn voor een stevige ruildeal. De Oude Dame zou Nelson Semedo wegplukken uit Camp Nou en daarvoor 25 miljoen euro betalen. In ruil zouden bovendien Mattia De Sciglio en Miralem Pjanic de stap naar Barcelona zetten.



En Barça wil nog een aantal nieuwkomers verwelkomen. Zo zouden ze ook hun pijlen richten op Kai Havertz, maar Bayer Leverkusen wil zijn goudhaantje enkel voor een megabedrag laten vertrekken. Barcelona hoopt dan ook de transfersom te kunnen drukken door enkele spelers in de deal te betrekken. Emerson, Carles Aleña en Marc Cucurella zouden in aanmerking komen.

Internazionale gaat komende zomer mogelijk weer de Belgische toer op. De komst van Romelu Lukaku vorige zomer bleek een schot in de roos en de spits zou nu drie van zijn collega's bij de nationale ploeg moeten overtuigen om ook naar Milaan te komen. Dries Mertens, Jan Vertonghen en Thomas Meunier zouden Inter moeten komen versterken. Ook Radja Nainggolan krijgt volgend seizoen mogelijk een nieuwe kans.

LEES OOK: Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Is het nu of nooit voor een transfer van Vanaken?

Meest recent

Union vernieuwt sneller dan verwacht: Hubert velt oordeel

De voorbije jaren bleek het elk seizoen het lot van Union dat het zijn elftal grondig moest ...

9
9
Waalse pers slaat alarm bij Duivels: Van Bommel moet ingrijpen

Volgende week is Mark van Bommel weer aan zet, want dan moet hij zijn selectie bekend maken voor de ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Standard liet topper liggen, dubbele exit Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

54
54
‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Standard Luik vocht de afgelopen jaren tegen financiële malaise. Het ergste lijkt voorbij, maar ...

83
83
Marc Coucke getroffen door spijkerharde beslissing

Voor Coucke zijn het niet meteen de leukste weken. De zakenman kreeg onlangs dan wel goed nieuws in ...

64
64
Vrancken zet Schotland op stelten: rel met grote rivaal

Het Hearts van Wouter Vrancken speelde 2-2 gelijk tegen Rangers. De Schotse revelatie van vorig ...

39
39
"Als ik het kon overdoen, had ik niet bij Standard getekend"

Standard zit niet bepaald in blakende vorm de laatste weken, want het kijkt intussen al tegen vier ...

81
81
Antwerp koestert nieuwe diamant: "Een mooie toekomst"

Antwerp rechtte vorig weekend de rug na maar liefst vijf nederlagen op rij. De Great Old pakte een ...

72
72
Nederlandse analist kraakt Europese toptrainer: 'Die is gestoord'

In de Nederlandse voetbalprogramma's zitten ze nooit verlegen om een gepeperde mening. In Vandaag ...

82
82
Mission impossible? 'Volgende klepper probeert voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi gaat de laatste tijd over de tongen van zowat heel voetbalminnend Europa. De ...

98
98
'Genk heeft eerste winteraanwinst nu al beet'

KRC Genk beleeft een moeilijk seizoen tot dusver, want het kan nog niet aan de verwachtingen ...

119
119
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

228
228
'Hersenvliesontsteking bij Kompany: terugkeerdatum bekend'

De voorbije dagen heersten er grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany, nadat de trainer ...

170
170
Muja doet opvallende voorspelling: "Daar blijft STVV niet staan"

STVV verloor na een degelijke prestatie met 3-2 van Club Brugge, maar bleef zo wel achter met een ...

45
45
Exit bij Standard: "Na komst Euvrard was het snel over"

Bij Standard lieten ze afgelopen zomer een aantal spelers die het jaar voordien naar de Vurige Stede ...

120
120
Van Himst baalt enorm: "Hij had bij Anderlecht moeten blijven"

Bij RSC Anderlecht staat er druk op de ketel. Vooral door de bekeruitschakeling is er nu een soort ...

274
274
OHL krijgt harde kritiek na CL-afgang: "Het is alsof ze..."

OH Leuven is bij de vrouwen niet echt bezig aan een goed seizoen. De landskampioen heeft het toch ...

40
40
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

621
621
Ballon d’Or wordt nachtmerrie: Kane krijgt de volle laag

Harry Kane mag zich sinds maandagavond de beste voetballer ter wereld noemen. Maar lang niet ...

162
162
Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Royal Antwerp FC heeft officieel zijn Raad van Bestuur meegedeeld. Dat deden ze via de clubkanalen. ...

111
111
Standard liet JPL-topper schieten: "Sprak in de zomer met Wilmots"

Standard is niet goed bezig. De Rouches moeten dringend gaan winnnen, dat beseffen ze ook. Sportief ...

69
69
'Anderlecht heeft beslist: twee Renard-aanwinsten weg'

Bij RSC Anderlecht gaat er in januari wel wat gebeuren. Een aantal spelers zullen de club mogen ...

323
323
Miljoenen over de balk? Dure transfers bij Club en Union

Er is de nodige kritiek op de transfers van Antoine Sibierski. Dat vinden we toch wel wat ...

118
118
Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Negen doelpunten in veertien wedstrijden en een publiek dat hem op handen draagt. Tolu Arokodare ...

103
103
Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Het nieuws sloeg vorige week in als een bom, ook bij mensen die Vincent Kompany door en door kennen. ...

81
81

Meer sportnieuws