TRANSFERUURTJE: 'Vanaken lonkt naar transfer, opnieuw sterkhouder Antwerp weg'

564
TRANSFERUURTJE: 'Vanaken lonkt naar transfer, opnieuw sterkhouder Antwerp weg'

De Bundesliga gaat weer van start, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge maken ze zich al op voor het nieuwe seizoen en daarbij moeten ze mogelijk ook rekening houden met het vertrek van een aantal spelers. Zo zette Hans Vanaken zondag de deur open voor een transfer in de zomer. De Rode Duivel voegde er wel meteen aan toe dat er momenteel weinig interesse is door het coronavirus.



Ook Lois Openda zou de kersverse landskampioen kunnen verlaten. De jonge spits kende een teleurstellend seizoen waarin hij opnieuw vooral invaller was en amper één keer scoorde. Hij zou naar een club willen waar hij titularis kan worden om zo progressie te maken. In januari werd hij al gelinkt aan Feyenoord.

Maar Club zal zich in de zomer uiteraard ook gaan versterking. Bart Verhaeghe gaf zondag aan dat er enkele gerichte aanwinsten gehaald zulen worden om volgend seizoen weer op drie fronten te kunnen strijden. Verwacht wordt dat op het lijstje een spits - mogelijk Adolfo Gaich -, een middenvelder en vervangers voor Emmanuel Dennis - die concrete interesse van Arsenal zou genieten -, Krépin Diatta en eventueel Eduard Sobol zullen staan.



Eén van de spelers die in beeld is bij Club, is Bright Osayi-Samuel. Een bod van 3 miljoen pond van Club zou al afgewezen zijn door QPR, dat op een hogere transfersom mikt. Intussen zou ook Leeds United zich als gegadigde gemeld hebben voor de 22-jarige flankaanvaller.

Antwerp nam de voorbije dagen al afscheid van Sinan Bolat, Kevin Mirallas en Laszlo Bölöni en nu kondigt ook Wesley Hoedt zijn afscheid aan. De verdediger werd dit seizoen gehuurd van Southampton en gaat ervan uit dat de aankoopoptie van 8 miljoen euro niet gelicht zal worden. Hoedt mikt op een transfer naar een grote competitie en naar eigen zeggen hebben al enkele clubs contact opgenomen.



Felice Mazzu is op zoek naar een nieuwe job voor volgend seizoen. De naam van de ex-trainer van Charleroi en Genk viel de voorbije weken bij Standard. Volgens Mazzu is er echter geen contact met de Rouches.

Anderlecht sleutelde de voorbije weken al aan zijn staf en is nog niet klaar met zijn huiswerk. Er zou ook nog een nieuwe assistent-trainer bijkomen, waarvoor Edward Still (ex-Club Brugge) in beeld zou zijn. Floribert Ngalula zou een stapje terug moeten zetten. De vertrouweling van Vincent Kompany zou teruggeschoven worden van de A-kern naar de U21, waar hij Craig Bellamy moet bijstaan.



Paars-Wit wil in de zomer ook af van een pak spelers, onder wie ook Knowledge Musona. De Zimbabwaan geniet alvast interesse van Kaizer Chiefs en Mamelodi Sundowns en zijn makelaar sluit ook niet uit dat de aanvaller opnieuw aan de slag gaat in de Zuid-Afrikaanse competitie, als één van die clubs hem een goed voorstel doet. Zijn voorkeur gaat echter uit naar een nieuwe club in Europa.

Waasland-Beveren degradeert dan wel naar 1B, één van zijn spelers maakt straks mogelijk wel een fraaie transfer. Linksachter Daam Foulon wordt immers door scout Christian Argurio aangeprezen bij Italiaanse clubs. De 21-jarige heeft nog een contract voor één jaar op de Freethiel.



BUITENLAND

Real Madrid heeft zeer ambitieuze transferplannen. Door de coronacrisis lijken ze die wel een jaartje te zullen uitstellen tot 2021, maar de Koninklijke zou zijn aanval willen gaan versterken met Erling Haaland en Kylian Mbappé. De twee jonge steraanvallers zouden een voorhoede moeten vormen met Eden Hazard.

Juventus en FC Barcelona zouden deze zomer zaakjes gedaan. De twee clubs zouden zelfs al helemaal akkoord zijn voor een stevige ruildeal. De Oude Dame zou Nelson Semedo wegplukken uit Camp Nou en daarvoor 25 miljoen euro betalen. In ruil zouden bovendien Mattia De Sciglio en Miralem Pjanic de stap naar Barcelona zetten.



En Barça wil nog een aantal nieuwkomers verwelkomen. Zo zouden ze ook hun pijlen richten op Kai Havertz, maar Bayer Leverkusen wil zijn goudhaantje enkel voor een megabedrag laten vertrekken. Barcelona hoopt dan ook de transfersom te kunnen drukken door enkele spelers in de deal te betrekken. Emerson, Carles Aleña en Marc Cucurella zouden in aanmerking komen.

Internazionale gaat komende zomer mogelijk weer de Belgische toer op. De komst van Romelu Lukaku vorige zomer bleek een schot in de roos en de spits zou nu drie van zijn collega's bij de nationale ploeg moeten overtuigen om ook naar Milaan te komen. Dries Mertens, Jan Vertonghen en Thomas Meunier zouden Inter moeten komen versterken. Ook Radja Nainggolan krijgt volgend seizoen mogelijk een nieuwe kans.

LEES OOK: Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Is het nu of nooit voor een transfer van Vanaken?

Meest recent

Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

28
28
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

15
15
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

46
46
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

40
40
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

31
31
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

212
212
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

30
30
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

56
56
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

31
31
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

147
147
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

44
44
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

70
70
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

24
24
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

72
72
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

81
81
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

53
53
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

161
161
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

297
297
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

108
108
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

338
338
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

219
219
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

163
163
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

77
77
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

78
78
'Real broedt op nieuwe Mourinho-transfer: 70 miljoen'

Real Madrid kan dit seizoen goede resultaten voorleggen, maar afgelopen dinsdag tegen Internazionale ...

182
182

Meer sportnieuws