Solidariteitsfonds: RSCA, Genk en KVM profiteren van (vooral) Club Brugge

door
Solidariteitsfonds: RSCA, Genk en KVM profiteren van (vooral) Club Brugge

Vrijdag werd de stopzetting van de competitie officieel bekrachtigd, en dat kende zijn gevolgen. Club is kampioen, Waasland Beveren moet naar tweede. Maar er werd ook gestemd voor de veelbesproken solidariteitspremie.

Toeval of niet, de twee grootste aanhangers om dit voorstel erdoor te trekken, Anderlecht en Racing Genk, krijgen de grootste hap uit het budget. Dat samen met KV Mechelen. De Limburgers krijgen met hun 840 duizend euro zelfs nog iets meer dan de 700 duizend van Paars-Wit en Malinois. Zo schrijft Het Nieuwsblad dat Anderlecht en Genk nog volop in CL-voetbal geloofden en zich daarom financieel gecompenseerd wouden zien.

Daarna komen er een aantal teams met 340 duizend euro, 200 duizend euro en 100 duizend euro. Cercle Brugge en Waasland Beveren krijgen niets omdat ze hun spelers op technische werkloosheid zouden hebben staan. Diegene die het meeste moet betalen is uiteraard landskampioen Club Brugge, zij staan 10 procent van hun Champions League-budget af. 

Dat komt neer op 1 miljoen en 750 duizend euro. Bijna 2 miljoen euro dus. Een groot verschil met de 450 duizend euro van AA Gent (al kan dit bedrag nog verhogen mochten ook zij CL-voetbal halen), en de 260 duizend euro van Charleroi. Het Europese startgeld van Antwerp en Standard is momenteel nog niet bekend. Ook de Belgische voetbalbond schiet uit zijn zak. Zij steken 1 miljoen 250 duizend euro in de gezamenlijke pot.

Bevoordeelde teams:

KRC Genk: 840.000 euro
Anderlecht en KV Mechelen: 700.000 euro
Antwerp, Zulte Waregem, STVV, Eupen: 340.000 euro
Standard, Moeskroen, KV Kortrijk, KV Oostende: 200.000 euro
OHL, Beerschot, Westerlo, Union, Lommel: 100.000 euro
Cercle Brugge en Waasland Beveren: 0 euro

LEES OOK: Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Een eerlijke verdeling?

Meest recent

Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

74
74
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

44
44
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

131
131
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

137
137
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

156
156
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

171
171
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

341
341
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

120
120
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

88
88
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

49
49
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

48
48
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

28
28
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

147
147
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

102
102
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

53
53
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

86
86
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

377
377
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

132
132
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

551
551
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

608
608
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

85
85
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

391
391
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

253
253
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

320
320
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

105
105

Meer sportnieuws