Solidariteitsfonds: RSCA, Genk en KVM profiteren van (vooral) Club Brugge

1350
Solidariteitsfonds: RSCA, Genk en KVM profiteren van (vooral) Club Brugge

Vrijdag werd de stopzetting van de competitie officieel bekrachtigd, en dat kende zijn gevolgen. Club is kampioen, Waasland Beveren moet naar tweede. Maar er werd ook gestemd voor de veelbesproken solidariteitspremie.

Toeval of niet, de twee grootste aanhangers om dit voorstel erdoor te trekken, Anderlecht en Racing Genk, krijgen de grootste hap uit het budget. Dat samen met KV Mechelen. De Limburgers krijgen met hun 840 duizend euro zelfs nog iets meer dan de 700 duizend van Paars-Wit en Malinois. Zo schrijft Het Nieuwsblad dat Anderlecht en Genk nog volop in CL-voetbal geloofden en zich daarom financieel gecompenseerd wouden zien.

Daarna komen er een aantal teams met 340 duizend euro, 200 duizend euro en 100 duizend euro. Cercle Brugge en Waasland Beveren krijgen niets omdat ze hun spelers op technische werkloosheid zouden hebben staan. Diegene die het meeste moet betalen is uiteraard landskampioen Club Brugge, zij staan 10 procent van hun Champions League-budget af. 

Dat komt neer op 1 miljoen en 750 duizend euro. Bijna 2 miljoen euro dus. Een groot verschil met de 450 duizend euro van AA Gent (al kan dit bedrag nog verhogen mochten ook zij CL-voetbal halen), en de 260 duizend euro van Charleroi. Het Europese startgeld van Antwerp en Standard is momenteel nog niet bekend. Ook de Belgische voetbalbond schiet uit zijn zak. Zij steken 1 miljoen 250 duizend euro in de gezamenlijke pot.

Bevoordeelde teams:

KRC Genk: 840.000 euro
Anderlecht en KV Mechelen: 700.000 euro
Antwerp, Zulte Waregem, STVV, Eupen: 340.000 euro
Standard, Moeskroen, KV Kortrijk, KV Oostende: 200.000 euro
OHL, Beerschot, Westerlo, Union, Lommel: 100.000 euro
Cercle Brugge en Waasland Beveren: 0 euro

LEES OOK: Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

🚀

Een eerlijke verdeling?

Meest recent

'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

2
2
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

26
26
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

1
1
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

16
16
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

90
90
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

35
35
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

81
81
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

42
42
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

44
44
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

198
198
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

110
110
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

305
305
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

20
20
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

470
470
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

252
252
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

343
343
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

362
362
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

448
448
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

579
579
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

486
486
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

468
468
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

75
75
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

75
75
De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel

De Rode Duivels zijn aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlander staat ...

96
96
Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

215
215

Meer sportnieuws