Club Brugge na de titel: wie blijft, wie komt & wie vertrekt?

1861 stemmen
Club Brugge na de titel: wie blijft, wie komt & wie vertrekt?

De virtuele viering liet er geen twijfel over bestaan: Club Brugge koestert de coronatitel net zo zeer als haar 15 andere JPL-trofeeën in de prijzenkast. Wie weet krijgt het verdomde virus straks zelfs nog een gouden randje in Jan Breydel, want door de bijhorende financiële crisis lijkt de kans net iets groter dat de voornaamste sterkhouders gewoon op post zullen blijven. Toch gonst het nu al van de geruchten over potentiële vertrekkers én aanwinsten. Wij maken een eerste balans op.


DOELMAN
De deur terug naar Engeland blijft altijd op een kier, maar wie dit weekend luisterde naar Simon Mignolet weet dat de steunpilaar onder de lat normaal gezien nergens naartoe gaat. Een nieuwe keeperskwestie zit er dus niet meteen aan te komen, al heeft Vincent Mannaert tussen de palen toch enkele knopen door te hakken. Huidige nummer twee Ethan Horvath is bijvoorbeeld de enige speler in de selectie wiens contract medio 2021 afloopt. Als Club haar investering in de 24-jarige Amerikaan nog wil recupereren, dient zich nu dus stilaan de laatste beurt aan. Hoewel zijn marktwaarde momenteel uiteraard niet bijster hoog ligt.



Hetzelfde geldt voor de twee jaar jongere Karlo Letica. Zijn optie zal door SPAL allicht niet worden gelicht, maar voor een verkoop lijkt het evenmin het ideale moment. Een jonge Kroaat als doublure voor Mignolet heeft echter ook weinig nut, en dus dringt een tweede uitleenbeurt zich op. Net zoals vers bloed om op de bank te zitten, bij voorkeur een Belg – al werd tot dusver enkel de Nederlander Joël Drommel genoemd. Guillaume Hubert boezemde op huur bij Cercle alvast weinig vertrouwen in, dus op een nieuwe kans hoeft hij niet te rekenen. De onervaren Nick Shinton krijgt tijd om zich verder te ontwikkelen op het achterplan.

VERDEDIGING
Achterin zijn alle ogen vooral op Clinton Mata gericht, ook die van de Europese (sub)top. Als de 27-jarige brok graniet de stap ooit wil wagen, is de tijd na zijn grootse campagne nu alleszins aangebroken. Club zal wel alleen oren hebben naar een absoluut topaanbod, zowel voor de rechtsachter als Blauw-Zwart zelf, want liefst wil het de onvervangbare pion natuurlijk gewoon aan boord houden. Al heeft Odilon Kossounou misschien wel het potentieel om op termijn een waardige opvolger te worden. Verder liep ook Simon Deli stevig in de kijker, maar ondanks zijn eveneens al wat oudere leeftijd lijkt het voor een transfer te vroeg.



Brandon Mechele tekende dan weer zopas bij en koestert zelfs geen vertrekwens, waardoor de ijzersterke verdediging mogelijk volledig intact kan blijven. Met Kossounou en Federico Ricca op de zijkanten en Matej Mitrovic centraal zit het bovendien ook met de wisselopties best snor. Vermits die laatste wel nogal vaak met blessures kampt, mag er hier desondanks toch nog wat bij. Wie weet kan de jonge Erhan Masovic, dit seizoen verhuurt aan AC Horsens in Noorwegen, Philippe Clement wel overtuigen. Luan Peres, eerder een doublure voor Deli, deed het tot slot goed in Brazilië maar lijkt geen toekomst meer te hebben in Brugge.

FLANKEN
De verhuis van Ricca naar het defensieve trio had uiteraard alles te maken met Eduard Sobol. De huurling maakte indruk en mag wellicht rekenen op een verlengd verblijf, alleen probeert Club zijn optie van vier miljoen naar verluidt nog te drukken. Hoe dan ook staat met Maxim De Cuyper tevens nog een jonkie te trappelen in de wachtkamer, dus de geruchten over Michal Karbownik mogen waarschijnlijk de vuilnisbak in. Zeker indien Ahmed Touba, die niet onaardig presteerde in Bulgarije, zich nog eens mag tonen in de voorbereiding. Qua polyvalentie en fysieke mogelijkheden blijft diens profiel tenslotte razend interessant.



Aan de overkant is het uitkijken naar Krépin Diatta. Bart Verhaeghe liet doorschemeren dat een vertrek niet onbespreekbaar is, terwijl Mannaert vond dat de Senegalees best nog een jaar kon blijven. Zijn contract loopt alleszins door tot in 2023, dus enkel bij een niet te weigeren aanbod – lees: een recordbedrag – zit Club rond de tafel. Mocht dat zo zijn, wordt een winger – Matías Cavalleri? – wel plots dé prioriteit. Cyril Ngonge en Amadou Sagna wegen na hun uitleenbeurten, de ene al wat succesvoller dan de ander, namelijk nog te licht om de rol over te nemen. Net als Thibault Vlietinck, voor wie een verhuur toch ook eens wenkt.

MIDDENVELD
In de as van het veld blijft de hamvraag dan weer dezelfde: wat doet Hans Vanaken? Zelf stak de Gouden Schoen alvast het intussen vertrouwde liedje op. De spelmaker staat open voor wat eventueel op zijn weg komt, maar is net zo tevreden om gewoon weer in Brugge te blijven. Op zich moet Club zich dus niet al te veel zorgen maken, want er zijn weinig redenen om te denken dat een transfer deze zomer aannemelijker is dan een jaar geleden. Alleen voor Ajax blijft het opletten, al zitten de Amsterdammers misschien nog met een wrange nasmaak van Razvan Marin – die ze in Jan Breydel maar wat graag zouden verwelkomen.



Met ook Matthew Longstaff als kandidaat lijkt Mannaert dus stilaan op zoek naar een opvolger/doublure voor Ruud Vormer, die wel een prima seizoen achter de rug heeft en volgend jaar opnieuw het schip zal sturen. Ook Mats Rits gaat na zijn contractverlenging allicht nergens heen, hoewel Éder Balanta in principe de concurrentiestrijd won. Bij een uitstekend bod op een van beiden kan Club dus mogelijk toch overstag te gaan, zeker indien Jordi Vanlerberghe zijn verhoopte kans krijgt om zich te bewijzen. Hoe dan ook blijft de spoeling hier vrij dunnetjes, en zou wat extra versterking in de breedte lang geen overbodige luxe zijn.

AANVAL
De vervanger van Vanaken vertoeft vandaag dan weer een rijtje hoger. Charles De Ketelaere ontpopte zich als schaduwspits immers tot dé revelatie van de campagne. Op die positie blijft wellicht ook Percy Tau een optie, want naar verluidt wil Club de huurling langer aan zich binden. Slecht nieuws voor Siebe Schrijvers, die ondanks enkele sterke periodes wederom niet in Clement zijn bovenste schuif ligt. Wie weet stuurt hij straks dus aan op een transfer, net zoals Loïs Openda dat al deed. Toch moet de snelle spits misschien nog even zijn kans afwachten. Behalve Mbaye Diagne lijkt ook Emmanuel Dennis namelijk zeker te vertrekken.



De wispelturige Nigeriaan ligt nog vast tot 2022, maar zit aan het eind van zijn cyclus bij Blauw-Zwart. Op basis van de klanken die we opvangen, zijn beide partijen dan ook klaar om afscheid van elkaar te nemen. Tegen de correcte prijs uiteraard, wat gezien de grote interesse geen probleem mag zijn. Een échte killer lijkt dan de prioriteit, waarvoor al heel wat namen de revue passeerden – met de peperdure Adolfo Gaich nog steeds als toptarget. Het geloof in Kaveh Rezaei blijft alleszins beperkt, maar David Okereke en Michael Krmencik verdienen misschien toch nog wat respijt. En wat mogen we verwachten van Youssouph Badji?

CONCLUSIE
Ondanks de vele geruchten moet straks slechts één speler sowieso de kassa spijzen. Dennis zou daar normaal gezien ook in moeten slagen, want de coronacrisis ten spijt trokken zijn goals tegen Real Madrid en Manchester United de aandacht van heel Europa. En dan vooral vanuit Engeland, altijd een goed teken in de jacht op de jackpot. Mogelijk moet Club het wel met een paar miljoentjes minder stellen, maar mede dankzij die heldendaden lijkt een goede deal toch wel ergens te rapen. Iets waar de Bruggelingen volgens alle geluiden ook gerust aan willen meewerken.



Voor de rest verwachten we van de landskampioen zelf weinig initiatief. Pas wanneer waanzinnige bedragen worden geboden voor een van de andere sterkhouders, zullen de oren immers worden gespitst. We denken dan vooral aan Diatta, al kan Deli of Balanta wel eens zomaar in de voetsporen van Arnaut Danjuma treden door na één jaar al een fikse winst op te leveren. Tot slot kruisen Mannaert en Verhaeghe vooral hun vingers dat er geen bod voor Mata of Vanaken binnenstroomt dat niet te weigeren valt. Hoe dan ook zal in elk van deze dossier alleen het onderste uit de kan volstaan om Club te verleiden, en mogen zelfs jongens als pakweg Openda of Schrijvers zeker niet voor een habbekrats de deur uitwandelen.

Welke posities nood hebben aan versterking zal dan dus vooral van de vertrekkers afhangen, maar vandaag zien we wel al enkele opties om de kern te finetunen in de breedte. Voor een aantal overbodige pionnen moet Club op zoek naar een – liefst definitieve – oplossing, terwijl de spoeling achterin, op rechts en op het middenveld na de vaste titularissen toch onooglijk dun blijft. Voorin is er dan natuurlijk nog de roep om een echte killer, al kan Mannaert de miljoenen daar ook gewoon op zak houden en hopen dat zijn eerdere investeringen alsnog renderen. De huidige selectie zoveel mogelijk bijeen houden en verder speuren naar lucratieve opportuniteiten, blijft zeker in deze tijden tenslotte de voornaamste boodschap.

LEES OOK: Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Wie van deze sterkhouders ziet u deze zomer zéker vertrekken bij Club?

Meest recent

Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

12
12
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

102
102
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

199
199
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

241
241
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

165
165
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

189
189
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

117
117
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

123
123
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

258
258
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

247
247
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

102
102
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

39
39
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

84
84
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

554
554
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

196
196
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

443
443
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

518
518
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

180
180
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

97
97
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

243
243
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

146
146
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

90
90
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

341
341
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

258
258
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

110
110

Meer sportnieuws