Club Brugge na de titel: wie blijft, wie komt & wie vertrekt?

door
Club Brugge na de titel: wie blijft, wie komt & wie vertrekt?

De virtuele viering liet er geen twijfel over bestaan: Club Brugge koestert de coronatitel net zo zeer als haar 15 andere JPL-trofeeën in de prijzenkast. Wie weet krijgt het verdomde virus straks zelfs nog een gouden randje in Jan Breydel, want door de bijhorende financiële crisis lijkt de kans net iets groter dat de voornaamste sterkhouders gewoon op post zullen blijven. Toch gonst het nu al van de geruchten over potentiële vertrekkers én aanwinsten. Wij maken een eerste balans op.


DOELMAN
De deur terug naar Engeland blijft altijd op een kier, maar wie dit weekend luisterde naar Simon Mignolet weet dat de steunpilaar onder de lat normaal gezien nergens naartoe gaat. Een nieuwe keeperskwestie zit er dus niet meteen aan te komen, al heeft Vincent Mannaert tussen de palen toch enkele knopen door te hakken. Huidige nummer twee Ethan Horvath is bijvoorbeeld de enige speler in de selectie wiens contract medio 2021 afloopt. Als Club haar investering in de 24-jarige Amerikaan nog wil recupereren, dient zich nu dus stilaan de laatste beurt aan. Hoewel zijn marktwaarde momenteel uiteraard niet bijster hoog ligt.



Hetzelfde geldt voor de twee jaar jongere Karlo Letica. Zijn optie zal door SPAL allicht niet worden gelicht, maar voor een verkoop lijkt het evenmin het ideale moment. Een jonge Kroaat als doublure voor Mignolet heeft echter ook weinig nut, en dus dringt een tweede uitleenbeurt zich op. Net zoals vers bloed om op de bank te zitten, bij voorkeur een Belg – al werd tot dusver enkel de Nederlander Joël Drommel genoemd. Guillaume Hubert boezemde op huur bij Cercle alvast weinig vertrouwen in, dus op een nieuwe kans hoeft hij niet te rekenen. De onervaren Nick Shinton krijgt tijd om zich verder te ontwikkelen op het achterplan.

VERDEDIGING
Achterin zijn alle ogen vooral op Clinton Mata gericht, ook die van de Europese (sub)top. Als de 27-jarige brok graniet de stap ooit wil wagen, is de tijd na zijn grootse campagne nu alleszins aangebroken. Club zal wel alleen oren hebben naar een absoluut topaanbod, zowel voor de rechtsachter als Blauw-Zwart zelf, want liefst wil het de onvervangbare pion natuurlijk gewoon aan boord houden. Al heeft Odilon Kossounou misschien wel het potentieel om op termijn een waardige opvolger te worden. Verder liep ook Simon Deli stevig in de kijker, maar ondanks zijn eveneens al wat oudere leeftijd lijkt het voor een transfer te vroeg.



Brandon Mechele tekende dan weer zopas bij en koestert zelfs geen vertrekwens, waardoor de ijzersterke verdediging mogelijk volledig intact kan blijven. Met Kossounou en Federico Ricca op de zijkanten en Matej Mitrovic centraal zit het bovendien ook met de wisselopties best snor. Vermits die laatste wel nogal vaak met blessures kampt, mag er hier desondanks toch nog wat bij. Wie weet kan de jonge Erhan Masovic, dit seizoen verhuurt aan AC Horsens in Noorwegen, Philippe Clement wel overtuigen. Luan Peres, eerder een doublure voor Deli, deed het tot slot goed in Brazilië maar lijkt geen toekomst meer te hebben in Brugge.

FLANKEN
De verhuis van Ricca naar het defensieve trio had uiteraard alles te maken met Eduard Sobol. De huurling maakte indruk en mag wellicht rekenen op een verlengd verblijf, alleen probeert Club zijn optie van vier miljoen naar verluidt nog te drukken. Hoe dan ook staat met Maxim De Cuyper tevens nog een jonkie te trappelen in de wachtkamer, dus de geruchten over Michal Karbownik mogen waarschijnlijk de vuilnisbak in. Zeker indien Ahmed Touba, die niet onaardig presteerde in Bulgarije, zich nog eens mag tonen in de voorbereiding. Qua polyvalentie en fysieke mogelijkheden blijft diens profiel tenslotte razend interessant.



Aan de overkant is het uitkijken naar Krépin Diatta. Bart Verhaeghe liet doorschemeren dat een vertrek niet onbespreekbaar is, terwijl Mannaert vond dat de Senegalees best nog een jaar kon blijven. Zijn contract loopt alleszins door tot in 2023, dus enkel bij een niet te weigeren aanbod – lees: een recordbedrag – zit Club rond de tafel. Mocht dat zo zijn, wordt een winger – Matías Cavalleri? – wel plots dé prioriteit. Cyril Ngonge en Amadou Sagna wegen na hun uitleenbeurten, de ene al wat succesvoller dan de ander, namelijk nog te licht om de rol over te nemen. Net als Thibault Vlietinck, voor wie een verhuur toch ook eens wenkt.

MIDDENVELD
In de as van het veld blijft de hamvraag dan weer dezelfde: wat doet Hans Vanaken? Zelf stak de Gouden Schoen alvast het intussen vertrouwde liedje op. De spelmaker staat open voor wat eventueel op zijn weg komt, maar is net zo tevreden om gewoon weer in Brugge te blijven. Op zich moet Club zich dus niet al te veel zorgen maken, want er zijn weinig redenen om te denken dat een transfer deze zomer aannemelijker is dan een jaar geleden. Alleen voor Ajax blijft het opletten, al zitten de Amsterdammers misschien nog met een wrange nasmaak van Razvan Marin – die ze in Jan Breydel maar wat graag zouden verwelkomen.



Met ook Matthew Longstaff als kandidaat lijkt Mannaert dus stilaan op zoek naar een opvolger/doublure voor Ruud Vormer, die wel een prima seizoen achter de rug heeft en volgend jaar opnieuw het schip zal sturen. Ook Mats Rits gaat na zijn contractverlenging allicht nergens heen, hoewel Éder Balanta in principe de concurrentiestrijd won. Bij een uitstekend bod op een van beiden kan Club dus mogelijk toch overstag te gaan, zeker indien Jordi Vanlerberghe zijn verhoopte kans krijgt om zich te bewijzen. Hoe dan ook blijft de spoeling hier vrij dunnetjes, en zou wat extra versterking in de breedte lang geen overbodige luxe zijn.

AANVAL
De vervanger van Vanaken vertoeft vandaag dan weer een rijtje hoger. Charles De Ketelaere ontpopte zich als schaduwspits immers tot dé revelatie van de campagne. Op die positie blijft wellicht ook Percy Tau een optie, want naar verluidt wil Club de huurling langer aan zich binden. Slecht nieuws voor Siebe Schrijvers, die ondanks enkele sterke periodes wederom niet in Clement zijn bovenste schuif ligt. Wie weet stuurt hij straks dus aan op een transfer, net zoals Loïs Openda dat al deed. Toch moet de snelle spits misschien nog even zijn kans afwachten. Behalve Mbaye Diagne lijkt ook Emmanuel Dennis namelijk zeker te vertrekken.



De wispelturige Nigeriaan ligt nog vast tot 2022, maar zit aan het eind van zijn cyclus bij Blauw-Zwart. Op basis van de klanken die we opvangen, zijn beide partijen dan ook klaar om afscheid van elkaar te nemen. Tegen de correcte prijs uiteraard, wat gezien de grote interesse geen probleem mag zijn. Een échte killer lijkt dan de prioriteit, waarvoor al heel wat namen de revue passeerden – met de peperdure Adolfo Gaich nog steeds als toptarget. Het geloof in Kaveh Rezaei blijft alleszins beperkt, maar David Okereke en Michael Krmencik verdienen misschien toch nog wat respijt. En wat mogen we verwachten van Youssouph Badji?

CONCLUSIE
Ondanks de vele geruchten moet straks slechts één speler sowieso de kassa spijzen. Dennis zou daar normaal gezien ook in moeten slagen, want de coronacrisis ten spijt trokken zijn goals tegen Real Madrid en Manchester United de aandacht van heel Europa. En dan vooral vanuit Engeland, altijd een goed teken in de jacht op de jackpot. Mogelijk moet Club het wel met een paar miljoentjes minder stellen, maar mede dankzij die heldendaden lijkt een goede deal toch wel ergens te rapen. Iets waar de Bruggelingen volgens alle geluiden ook gerust aan willen meewerken.



Voor de rest verwachten we van de landskampioen zelf weinig initiatief. Pas wanneer waanzinnige bedragen worden geboden voor een van de andere sterkhouders, zullen de oren immers worden gespitst. We denken dan vooral aan Diatta, al kan Deli of Balanta wel eens zomaar in de voetsporen van Arnaut Danjuma treden door na één jaar al een fikse winst op te leveren. Tot slot kruisen Mannaert en Verhaeghe vooral hun vingers dat er geen bod voor Mata of Vanaken binnenstroomt dat niet te weigeren valt. Hoe dan ook zal in elk van deze dossier alleen het onderste uit de kan volstaan om Club te verleiden, en mogen zelfs jongens als pakweg Openda of Schrijvers zeker niet voor een habbekrats de deur uitwandelen.

Welke posities nood hebben aan versterking zal dan dus vooral van de vertrekkers afhangen, maar vandaag zien we wel al enkele opties om de kern te finetunen in de breedte. Voor een aantal overbodige pionnen moet Club op zoek naar een – liefst definitieve – oplossing, terwijl de spoeling achterin, op rechts en op het middenveld na de vaste titularissen toch onooglijk dun blijft. Voorin is er dan natuurlijk nog de roep om een echte killer, al kan Mannaert de miljoenen daar ook gewoon op zak houden en hopen dat zijn eerdere investeringen alsnog renderen. De huidige selectie zoveel mogelijk bijeen houden en verder speuren naar lucratieve opportuniteiten, blijft zeker in deze tijden tenslotte de voornaamste boodschap.

LEES OOK: Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

Wie van deze sterkhouders ziet u deze zomer zéker vertrekken bij Club?

Meest recent

Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

1
1
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

67
67
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

93
93
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

197
197
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

39
39
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

227
227
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

300
300
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

74
74
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

505
505
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

338
338
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

154
154
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

304
304
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

390
390
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

171
171
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

256
256
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

103
103
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

478
478
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

337
337
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

140
140
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

210
210
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

853
853
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

304
304
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

170
170
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

320
320
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

375
375

Meer sportnieuws