EXCLUSIEF Club kampioen: "Eén van de beste transfers die Club ooit heeft gedaan"

door
EXCLUSIEF Club kampioen:

Club Brugge is de kampioen van het seizoen 2019/2020. Blauw-Zwart was een maat te groot voor de rest en we blikten met de voormalige Brugse kampioenen Jan Ceulemans, Vital Borkelmans en Rune Lange terug op dit seizoen.


Heren, hoe blikken jullie terug op het seizoen?
Borkelmans: "Het was een indrukwekkend seizoen van Club Brugge. Het is heel lang geleden dat een Belgische club dit heeft gebracht in België en ook in Europa."

Ceulemans: "Club stak er dit seizoen bovenuit en het is logisch dat ze tot kampioen werden uitgeroepen. Ze hadden na 29 speeldagen 15 punten meer en zelfs met een halvering zouden ze 7 of 8 punten meer gehad hebben. Dus de kampioen was zelfs dan eigenlijk zo goed als bekend. Ze hebben dit seizoen de competitie gedomineerd."

Lange: "Club Brugge was met afstand het beste team in België. Er was geen enkel team dat ook nog maar in de buurt kwam van Blauw-Zwart, dus ze zijn de oververdiende kampioen."

De wedstrijd op Real was één van de meest memorabele van dit seizoen.

Wat is vooral bijgebleven dit seizoen?
Borkelmans: “Eerst en vooral het feit dat de fans er altijd staan. Of ze nu tegen een club onderaan, in het midden of bovenaan spelen: het zit altijd vol in Brugge. Dat is al jaren zo, zelfs als het slecht gaat. Dat is ongezien in België. Die wedstrijd op Real Madrid zal toch voor altijd bijblijven. Hoe club daar speelde, ronduit geweldig. Ze speelden met zoveel druk vooruit en met heel snel voetbal. Dat was misschien wel de match van het seizoen.”

Ceulemans: “Het is inderdaad straf wat ze in bepaalde matchen in de Champions League hebben gebracht. Ze mogen voor mij terugblikken op een héél goed seizoen, maar geen uitzonderlijk jaar. Ze pakten de titel, behaalden de bekerfinale en in de Champions League was het ook niet slecht. Wat mij vooral is opgevallen, is de regelmaat. Ze hebben eigenlijk geen dip gehad. Het ging misschien soms eens wat moeizamer, maar het is toch de grote verdienste van Clement dat hij zo een blok heeft kunnen smeden. Club kende ook geluk dat ze niet echt zware blessures hebben gehad, waardoor ze vaak met hun type-elftal konden spelen en dat is ook een meerwaarde voor een coach."

Lange: "De grootste momenten waren de wedstrijden in Kiev en Istanboel, tegen Dinamo Kiev en Galatasaray. Dat waren twee wedstrijden die de ploeg zeer veel vertrouwen gaven en ook bijzonder veel geld opleverden."

Met Mignolet haalde Club een absolute topper in huis.

Clement gaf aan dat Dennis wellicht vertrekt. Een groot verlies?
Borkelmans: “Dennis en Diatta zijn zeer belangrijke spelers. Met hun snelheid zijn ze altijd een gesel voor de tegenstander. Ik vergelijk Dennis met iemand als Sterling. Die scoort nu wel meer, maar hij deed dat vele jaren ook niet altijd. Dat zijn immers spelers die alles op volle snelheid doen en zijn o zo belangrijk in een ploeg. Die mannen kunnen op hun eentje een volledige verdediging openrijten. Dat heb je heel hard nodig in een ploeg.”

Ceulemans: “Dennis is een speler die enorm onvoorspelbaar is. Soms kan je je afvragen of hij wel meespeelt om nadien uit te pakken met een geweldige actie. Ik mis wat regelmaat bij hem, maar je weet dat er voor dergelijke spelers interesse zal komen. Dat is inherent aan het voetbal, maar als Club er veel geld kan voor krijgen, dan kunnen ze misschien een goede zaak doen."

Moet Club Brugge een nieuwe diepe spits aantrekken?
Borkelmans: “Er is al veel gezegd en geschreven over de diepe spits van Club, maar eigenlijk was er geen probleem. Club heeft het meest gescoord van allemaal en loste het collectief op. Je had Dennis, Diatta, Vanaken, Vormer met zijn assists… Clement heeft er een goed geheel van gemaakt. Dat Diagne misschien wel de beste doelpuntenmaker pur sang was? Ja, dat heeft hij voordien al bewezen. Kijk, die jongen heeft een zeer domme fout gemaakt op PSG. Maar moest hij daarom zo fel gestraft worden? Je hebt zo iemand zijn talent vergooid. Ikzelf heb liever moeilijke jongens in mijn team, daar werk ik graag mee. In Parijs wilde hij zich laten gelden en bewijzen dat hij zijn geld waard was, en inderdaad de manier waarop was fout. Hij is niet de enige voetballer die dit wereldwijd al heeft gedaan. Nu, ik spreek enkel over deze fase. We weten uiteraard niet wat er intern nog allemaal is gebeurd. Toch moest Club Brugge weten wat ze binnenhaalden, want je wist wat er allemaal in het verleden al gebeurde met hem."

Ceulemans: “Ik ben er zeker van dat Club Brugge al gewapend is voor volgend seizoen. Daarmee wil ik zeggen dat ze wel weten wie ze willen. De scouting levert er goed werk. Ik zie niet echt sterkhouders vertrekken, de as zal al bij al hetzelfde blijven. Dat is vooral zeer belangrijk."

Lange: "Club Brugge heeft veel verschillende type aanvallers. Clement had keuze genoeg dit seizoen. Ik denk dat het goed zou zijn als ze voor een technisch sterke aanvaller gaan."

Vanaken won de Gouden Schoen en speelde weer een zeer sterk seizoen.

Met welke speler uit deze ploeg hadden jullie graag samengespeeld?
Borkelmans: “Voor mij is Hans Vanaken de Jan Ceulemans van deze generatie, Ruud Vormer is dan weer de Lorenzo Staelens van het heden. Persoonlijk kijk ik graag naar spelers die de aanval op gang zetten, zoals ik vroeger deed vanaf de flank. Dan denk ik persoonlijk aan Clinton Mata, die dat op rechts doet. Een geweldige speler en voor mij misschien wel de ‘Speler van het seizoen’. Voorts ben ik ook blij voor Simon Mignolet. Ik ken hem persoonlijkheid en het is iemand die absoluut niks van vedettenallures heeft en die keihard werkt. Een gouden speler voor in je ploeg te hebben, en voor mij één van de beste transfers die Club Brugge ooit heeft gedaan in zijn clubgeschiedenis."

Ceulemans: “Ik zou graag met Vanaken hebben samengespeeld. Het is een speler met heel veel overzicht en die in bijna elke situatie kalm blijft. Het is uiteraard een speler met veel kwaliteiten en het is geen toeval dat hij twee jaar na elkaar de Gouden Schoen wint. Je mag de rol van Ivan Leko ook niet onderschatten, want hij gaf toch het volle vertrouwen aan Hans. Ze maakten plaats door Victor Vazquez te laten gaan en Hans kreeg zijn kans en greep die met beiden. De laatste twee jaar haalt hij een zeer hoog niveau en dat is zijn verdienste."

Lange: “Ik zou ook graag met Vanaken in de ploeg hebben gespeeld. Het is een doelpuntenmaker die op het middenveld speelt en het is iemand die met de ogen dicht de aanvallers kan vinden. Dat zou niet slecht geweest zijn voor mij (lacht)."

LEES OOK: Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Is Mignolet één van de beste transfers ooit in de clubgeschiedenis van Club?

Meest recent

'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

73
73
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

74
74
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

236
236
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

193
193
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

310
310
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

117
117
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

206
206
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

229
229
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

157
157
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

64
64
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

180
180
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

172
172
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

47
47
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

603
603
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

96
96
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

533
533
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

217
217
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

236
236
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

337
337
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

199
199
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

146
146
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

736
736
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

125
125
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

100
100
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

256
256

Meer sportnieuws