EXCLUSIEF Club kampioen: "Eén van de beste transfers die Club ooit heeft gedaan"

door
EXCLUSIEF Club kampioen:

Club Brugge is de kampioen van het seizoen 2019/2020. Blauw-Zwart was een maat te groot voor de rest en we blikten met de voormalige Brugse kampioenen Jan Ceulemans, Vital Borkelmans en Rune Lange terug op dit seizoen.


Heren, hoe blikken jullie terug op het seizoen?
Borkelmans: "Het was een indrukwekkend seizoen van Club Brugge. Het is heel lang geleden dat een Belgische club dit heeft gebracht in België en ook in Europa."

Ceulemans: "Club stak er dit seizoen bovenuit en het is logisch dat ze tot kampioen werden uitgeroepen. Ze hadden na 29 speeldagen 15 punten meer en zelfs met een halvering zouden ze 7 of 8 punten meer gehad hebben. Dus de kampioen was zelfs dan eigenlijk zo goed als bekend. Ze hebben dit seizoen de competitie gedomineerd."

Lange: "Club Brugge was met afstand het beste team in België. Er was geen enkel team dat ook nog maar in de buurt kwam van Blauw-Zwart, dus ze zijn de oververdiende kampioen."

De wedstrijd op Real was één van de meest memorabele van dit seizoen.

Wat is vooral bijgebleven dit seizoen?
Borkelmans: “Eerst en vooral het feit dat de fans er altijd staan. Of ze nu tegen een club onderaan, in het midden of bovenaan spelen: het zit altijd vol in Brugge. Dat is al jaren zo, zelfs als het slecht gaat. Dat is ongezien in België. Die wedstrijd op Real Madrid zal toch voor altijd bijblijven. Hoe club daar speelde, ronduit geweldig. Ze speelden met zoveel druk vooruit en met heel snel voetbal. Dat was misschien wel de match van het seizoen.”

Ceulemans: “Het is inderdaad straf wat ze in bepaalde matchen in de Champions League hebben gebracht. Ze mogen voor mij terugblikken op een héél goed seizoen, maar geen uitzonderlijk jaar. Ze pakten de titel, behaalden de bekerfinale en in de Champions League was het ook niet slecht. Wat mij vooral is opgevallen, is de regelmaat. Ze hebben eigenlijk geen dip gehad. Het ging misschien soms eens wat moeizamer, maar het is toch de grote verdienste van Clement dat hij zo een blok heeft kunnen smeden. Club kende ook geluk dat ze niet echt zware blessures hebben gehad, waardoor ze vaak met hun type-elftal konden spelen en dat is ook een meerwaarde voor een coach."

Lange: "De grootste momenten waren de wedstrijden in Kiev en Istanboel, tegen Dinamo Kiev en Galatasaray. Dat waren twee wedstrijden die de ploeg zeer veel vertrouwen gaven en ook bijzonder veel geld opleverden."

Met Mignolet haalde Club een absolute topper in huis.

Clement gaf aan dat Dennis wellicht vertrekt. Een groot verlies?
Borkelmans: “Dennis en Diatta zijn zeer belangrijke spelers. Met hun snelheid zijn ze altijd een gesel voor de tegenstander. Ik vergelijk Dennis met iemand als Sterling. Die scoort nu wel meer, maar hij deed dat vele jaren ook niet altijd. Dat zijn immers spelers die alles op volle snelheid doen en zijn o zo belangrijk in een ploeg. Die mannen kunnen op hun eentje een volledige verdediging openrijten. Dat heb je heel hard nodig in een ploeg.”

Ceulemans: “Dennis is een speler die enorm onvoorspelbaar is. Soms kan je je afvragen of hij wel meespeelt om nadien uit te pakken met een geweldige actie. Ik mis wat regelmaat bij hem, maar je weet dat er voor dergelijke spelers interesse zal komen. Dat is inherent aan het voetbal, maar als Club er veel geld kan voor krijgen, dan kunnen ze misschien een goede zaak doen."

Moet Club Brugge een nieuwe diepe spits aantrekken?
Borkelmans: “Er is al veel gezegd en geschreven over de diepe spits van Club, maar eigenlijk was er geen probleem. Club heeft het meest gescoord van allemaal en loste het collectief op. Je had Dennis, Diatta, Vanaken, Vormer met zijn assists… Clement heeft er een goed geheel van gemaakt. Dat Diagne misschien wel de beste doelpuntenmaker pur sang was? Ja, dat heeft hij voordien al bewezen. Kijk, die jongen heeft een zeer domme fout gemaakt op PSG. Maar moest hij daarom zo fel gestraft worden? Je hebt zo iemand zijn talent vergooid. Ikzelf heb liever moeilijke jongens in mijn team, daar werk ik graag mee. In Parijs wilde hij zich laten gelden en bewijzen dat hij zijn geld waard was, en inderdaad de manier waarop was fout. Hij is niet de enige voetballer die dit wereldwijd al heeft gedaan. Nu, ik spreek enkel over deze fase. We weten uiteraard niet wat er intern nog allemaal is gebeurd. Toch moest Club Brugge weten wat ze binnenhaalden, want je wist wat er allemaal in het verleden al gebeurde met hem."

Ceulemans: “Ik ben er zeker van dat Club Brugge al gewapend is voor volgend seizoen. Daarmee wil ik zeggen dat ze wel weten wie ze willen. De scouting levert er goed werk. Ik zie niet echt sterkhouders vertrekken, de as zal al bij al hetzelfde blijven. Dat is vooral zeer belangrijk."

Lange: "Club Brugge heeft veel verschillende type aanvallers. Clement had keuze genoeg dit seizoen. Ik denk dat het goed zou zijn als ze voor een technisch sterke aanvaller gaan."

Vanaken won de Gouden Schoen en speelde weer een zeer sterk seizoen.

Met welke speler uit deze ploeg hadden jullie graag samengespeeld?
Borkelmans: “Voor mij is Hans Vanaken de Jan Ceulemans van deze generatie, Ruud Vormer is dan weer de Lorenzo Staelens van het heden. Persoonlijk kijk ik graag naar spelers die de aanval op gang zetten, zoals ik vroeger deed vanaf de flank. Dan denk ik persoonlijk aan Clinton Mata, die dat op rechts doet. Een geweldige speler en voor mij misschien wel de ‘Speler van het seizoen’. Voorts ben ik ook blij voor Simon Mignolet. Ik ken hem persoonlijkheid en het is iemand die absoluut niks van vedettenallures heeft en die keihard werkt. Een gouden speler voor in je ploeg te hebben, en voor mij één van de beste transfers die Club Brugge ooit heeft gedaan in zijn clubgeschiedenis."

Ceulemans: “Ik zou graag met Vanaken hebben samengespeeld. Het is een speler met heel veel overzicht en die in bijna elke situatie kalm blijft. Het is uiteraard een speler met veel kwaliteiten en het is geen toeval dat hij twee jaar na elkaar de Gouden Schoen wint. Je mag de rol van Ivan Leko ook niet onderschatten, want hij gaf toch het volle vertrouwen aan Hans. Ze maakten plaats door Victor Vazquez te laten gaan en Hans kreeg zijn kans en greep die met beiden. De laatste twee jaar haalt hij een zeer hoog niveau en dat is zijn verdienste."

Lange: “Ik zou ook graag met Vanaken in de ploeg hebben gespeeld. Het is een doelpuntenmaker die op het middenveld speelt en het is iemand die met de ogen dicht de aanvallers kan vinden. Dat zou niet slecht geweest zijn voor mij (lacht)."

LEES OOK: Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Is Mignolet één van de beste transfers ooit in de clubgeschiedenis van Club?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

35
35
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

101
101
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

210
210
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

71
71
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

334
334
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

84
84
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

591
591
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

213
213
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

183
183
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

405
405
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

64
64
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

245
245
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

69
69
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

70
70
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

475
475
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

276
276
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

362
362
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

826
826
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

154
154
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

665
665
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

376
376

Meer sportnieuws