EXCLUSIEF Club kampioen: "Eén van de beste transfers die Club ooit heeft gedaan"

419 stemmen
EXCLUSIEF Club kampioen:

Club Brugge is de kampioen van het seizoen 2019/2020. Blauw-Zwart was een maat te groot voor de rest en we blikten met de voormalige Brugse kampioenen Jan Ceulemans, Vital Borkelmans en Rune Lange terug op dit seizoen.


Heren, hoe blikken jullie terug op het seizoen?
Borkelmans: "Het was een indrukwekkend seizoen van Club Brugge. Het is heel lang geleden dat een Belgische club dit heeft gebracht in België en ook in Europa."

Ceulemans: "Club stak er dit seizoen bovenuit en het is logisch dat ze tot kampioen werden uitgeroepen. Ze hadden na 29 speeldagen 15 punten meer en zelfs met een halvering zouden ze 7 of 8 punten meer gehad hebben. Dus de kampioen was zelfs dan eigenlijk zo goed als bekend. Ze hebben dit seizoen de competitie gedomineerd."

Lange: "Club Brugge was met afstand het beste team in België. Er was geen enkel team dat ook nog maar in de buurt kwam van Blauw-Zwart, dus ze zijn de oververdiende kampioen."

De wedstrijd op Real was één van de meest memorabele van dit seizoen.

Wat is vooral bijgebleven dit seizoen?
Borkelmans: “Eerst en vooral het feit dat de fans er altijd staan. Of ze nu tegen een club onderaan, in het midden of bovenaan spelen: het zit altijd vol in Brugge. Dat is al jaren zo, zelfs als het slecht gaat. Dat is ongezien in België. Die wedstrijd op Real Madrid zal toch voor altijd bijblijven. Hoe club daar speelde, ronduit geweldig. Ze speelden met zoveel druk vooruit en met heel snel voetbal. Dat was misschien wel de match van het seizoen.”

Ceulemans: “Het is inderdaad straf wat ze in bepaalde matchen in de Champions League hebben gebracht. Ze mogen voor mij terugblikken op een héél goed seizoen, maar geen uitzonderlijk jaar. Ze pakten de titel, behaalden de bekerfinale en in de Champions League was het ook niet slecht. Wat mij vooral is opgevallen, is de regelmaat. Ze hebben eigenlijk geen dip gehad. Het ging misschien soms eens wat moeizamer, maar het is toch de grote verdienste van Clement dat hij zo een blok heeft kunnen smeden. Club kende ook geluk dat ze niet echt zware blessures hebben gehad, waardoor ze vaak met hun type-elftal konden spelen en dat is ook een meerwaarde voor een coach."

Lange: "De grootste momenten waren de wedstrijden in Kiev en Istanboel, tegen Dinamo Kiev en Galatasaray. Dat waren twee wedstrijden die de ploeg zeer veel vertrouwen gaven en ook bijzonder veel geld opleverden."

Met Mignolet haalde Club een absolute topper in huis.

Clement gaf aan dat Dennis wellicht vertrekt. Een groot verlies?
Borkelmans: “Dennis en Diatta zijn zeer belangrijke spelers. Met hun snelheid zijn ze altijd een gesel voor de tegenstander. Ik vergelijk Dennis met iemand als Sterling. Die scoort nu wel meer, maar hij deed dat vele jaren ook niet altijd. Dat zijn immers spelers die alles op volle snelheid doen en zijn o zo belangrijk in een ploeg. Die mannen kunnen op hun eentje een volledige verdediging openrijten. Dat heb je heel hard nodig in een ploeg.”

Ceulemans: “Dennis is een speler die enorm onvoorspelbaar is. Soms kan je je afvragen of hij wel meespeelt om nadien uit te pakken met een geweldige actie. Ik mis wat regelmaat bij hem, maar je weet dat er voor dergelijke spelers interesse zal komen. Dat is inherent aan het voetbal, maar als Club er veel geld kan voor krijgen, dan kunnen ze misschien een goede zaak doen."

Moet Club Brugge een nieuwe diepe spits aantrekken?
Borkelmans: “Er is al veel gezegd en geschreven over de diepe spits van Club, maar eigenlijk was er geen probleem. Club heeft het meest gescoord van allemaal en loste het collectief op. Je had Dennis, Diatta, Vanaken, Vormer met zijn assists… Clement heeft er een goed geheel van gemaakt. Dat Diagne misschien wel de beste doelpuntenmaker pur sang was? Ja, dat heeft hij voordien al bewezen. Kijk, die jongen heeft een zeer domme fout gemaakt op PSG. Maar moest hij daarom zo fel gestraft worden? Je hebt zo iemand zijn talent vergooid. Ikzelf heb liever moeilijke jongens in mijn team, daar werk ik graag mee. In Parijs wilde hij zich laten gelden en bewijzen dat hij zijn geld waard was, en inderdaad de manier waarop was fout. Hij is niet de enige voetballer die dit wereldwijd al heeft gedaan. Nu, ik spreek enkel over deze fase. We weten uiteraard niet wat er intern nog allemaal is gebeurd. Toch moest Club Brugge weten wat ze binnenhaalden, want je wist wat er allemaal in het verleden al gebeurde met hem."

Ceulemans: “Ik ben er zeker van dat Club Brugge al gewapend is voor volgend seizoen. Daarmee wil ik zeggen dat ze wel weten wie ze willen. De scouting levert er goed werk. Ik zie niet echt sterkhouders vertrekken, de as zal al bij al hetzelfde blijven. Dat is vooral zeer belangrijk."

Lange: "Club Brugge heeft veel verschillende type aanvallers. Clement had keuze genoeg dit seizoen. Ik denk dat het goed zou zijn als ze voor een technisch sterke aanvaller gaan."

Vanaken won de Gouden Schoen en speelde weer een zeer sterk seizoen.

Met welke speler uit deze ploeg hadden jullie graag samengespeeld?
Borkelmans: “Voor mij is Hans Vanaken de Jan Ceulemans van deze generatie, Ruud Vormer is dan weer de Lorenzo Staelens van het heden. Persoonlijk kijk ik graag naar spelers die de aanval op gang zetten, zoals ik vroeger deed vanaf de flank. Dan denk ik persoonlijk aan Clinton Mata, die dat op rechts doet. Een geweldige speler en voor mij misschien wel de ‘Speler van het seizoen’. Voorts ben ik ook blij voor Simon Mignolet. Ik ken hem persoonlijkheid en het is iemand die absoluut niks van vedettenallures heeft en die keihard werkt. Een gouden speler voor in je ploeg te hebben, en voor mij één van de beste transfers die Club Brugge ooit heeft gedaan in zijn clubgeschiedenis."

Ceulemans: “Ik zou graag met Vanaken hebben samengespeeld. Het is een speler met heel veel overzicht en die in bijna elke situatie kalm blijft. Het is uiteraard een speler met veel kwaliteiten en het is geen toeval dat hij twee jaar na elkaar de Gouden Schoen wint. Je mag de rol van Ivan Leko ook niet onderschatten, want hij gaf toch het volle vertrouwen aan Hans. Ze maakten plaats door Victor Vazquez te laten gaan en Hans kreeg zijn kans en greep die met beiden. De laatste twee jaar haalt hij een zeer hoog niveau en dat is zijn verdienste."

Lange: “Ik zou ook graag met Vanaken in de ploeg hebben gespeeld. Het is een doelpuntenmaker die op het middenveld speelt en het is iemand die met de ogen dicht de aanvallers kan vinden. Dat zou niet slecht geweest zijn voor mij (lacht)."

LEES OOK: 'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Is Mignolet één van de beste transfers ooit in de clubgeschiedenis van Club?

Meest recent

Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

21
21
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

48
48
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

125
125
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

273
273
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1054
1054
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

112
112
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

159
159
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

79
79
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

75
75
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

40
40
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

172
172
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

210
210
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

160
160
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

301
301
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

247
247
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

390
390
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

207
207
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

118
118
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

874
874
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

526
526
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

367
367
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39

Meer sportnieuws