EXCLUSIEF Club kampioen: "Eén van de beste transfers die Club ooit heeft gedaan"

419 stemmen
EXCLUSIEF Club kampioen:

Club Brugge is de kampioen van het seizoen 2019/2020. Blauw-Zwart was een maat te groot voor de rest en we blikten met de voormalige Brugse kampioenen Jan Ceulemans, Vital Borkelmans en Rune Lange terug op dit seizoen.


Heren, hoe blikken jullie terug op het seizoen?
Borkelmans: "Het was een indrukwekkend seizoen van Club Brugge. Het is heel lang geleden dat een Belgische club dit heeft gebracht in België en ook in Europa."

Ceulemans: "Club stak er dit seizoen bovenuit en het is logisch dat ze tot kampioen werden uitgeroepen. Ze hadden na 29 speeldagen 15 punten meer en zelfs met een halvering zouden ze 7 of 8 punten meer gehad hebben. Dus de kampioen was zelfs dan eigenlijk zo goed als bekend. Ze hebben dit seizoen de competitie gedomineerd."

Lange: "Club Brugge was met afstand het beste team in België. Er was geen enkel team dat ook nog maar in de buurt kwam van Blauw-Zwart, dus ze zijn de oververdiende kampioen."

De wedstrijd op Real was één van de meest memorabele van dit seizoen.

Wat is vooral bijgebleven dit seizoen?
Borkelmans: “Eerst en vooral het feit dat de fans er altijd staan. Of ze nu tegen een club onderaan, in het midden of bovenaan spelen: het zit altijd vol in Brugge. Dat is al jaren zo, zelfs als het slecht gaat. Dat is ongezien in België. Die wedstrijd op Real Madrid zal toch voor altijd bijblijven. Hoe club daar speelde, ronduit geweldig. Ze speelden met zoveel druk vooruit en met heel snel voetbal. Dat was misschien wel de match van het seizoen.”

Ceulemans: “Het is inderdaad straf wat ze in bepaalde matchen in de Champions League hebben gebracht. Ze mogen voor mij terugblikken op een héél goed seizoen, maar geen uitzonderlijk jaar. Ze pakten de titel, behaalden de bekerfinale en in de Champions League was het ook niet slecht. Wat mij vooral is opgevallen, is de regelmaat. Ze hebben eigenlijk geen dip gehad. Het ging misschien soms eens wat moeizamer, maar het is toch de grote verdienste van Clement dat hij zo een blok heeft kunnen smeden. Club kende ook geluk dat ze niet echt zware blessures hebben gehad, waardoor ze vaak met hun type-elftal konden spelen en dat is ook een meerwaarde voor een coach."

Lange: "De grootste momenten waren de wedstrijden in Kiev en Istanboel, tegen Dinamo Kiev en Galatasaray. Dat waren twee wedstrijden die de ploeg zeer veel vertrouwen gaven en ook bijzonder veel geld opleverden."

Met Mignolet haalde Club een absolute topper in huis.

Clement gaf aan dat Dennis wellicht vertrekt. Een groot verlies?
Borkelmans: “Dennis en Diatta zijn zeer belangrijke spelers. Met hun snelheid zijn ze altijd een gesel voor de tegenstander. Ik vergelijk Dennis met iemand als Sterling. Die scoort nu wel meer, maar hij deed dat vele jaren ook niet altijd. Dat zijn immers spelers die alles op volle snelheid doen en zijn o zo belangrijk in een ploeg. Die mannen kunnen op hun eentje een volledige verdediging openrijten. Dat heb je heel hard nodig in een ploeg.”

Ceulemans: “Dennis is een speler die enorm onvoorspelbaar is. Soms kan je je afvragen of hij wel meespeelt om nadien uit te pakken met een geweldige actie. Ik mis wat regelmaat bij hem, maar je weet dat er voor dergelijke spelers interesse zal komen. Dat is inherent aan het voetbal, maar als Club er veel geld kan voor krijgen, dan kunnen ze misschien een goede zaak doen."

Moet Club Brugge een nieuwe diepe spits aantrekken?
Borkelmans: “Er is al veel gezegd en geschreven over de diepe spits van Club, maar eigenlijk was er geen probleem. Club heeft het meest gescoord van allemaal en loste het collectief op. Je had Dennis, Diatta, Vanaken, Vormer met zijn assists… Clement heeft er een goed geheel van gemaakt. Dat Diagne misschien wel de beste doelpuntenmaker pur sang was? Ja, dat heeft hij voordien al bewezen. Kijk, die jongen heeft een zeer domme fout gemaakt op PSG. Maar moest hij daarom zo fel gestraft worden? Je hebt zo iemand zijn talent vergooid. Ikzelf heb liever moeilijke jongens in mijn team, daar werk ik graag mee. In Parijs wilde hij zich laten gelden en bewijzen dat hij zijn geld waard was, en inderdaad de manier waarop was fout. Hij is niet de enige voetballer die dit wereldwijd al heeft gedaan. Nu, ik spreek enkel over deze fase. We weten uiteraard niet wat er intern nog allemaal is gebeurd. Toch moest Club Brugge weten wat ze binnenhaalden, want je wist wat er allemaal in het verleden al gebeurde met hem."

Ceulemans: “Ik ben er zeker van dat Club Brugge al gewapend is voor volgend seizoen. Daarmee wil ik zeggen dat ze wel weten wie ze willen. De scouting levert er goed werk. Ik zie niet echt sterkhouders vertrekken, de as zal al bij al hetzelfde blijven. Dat is vooral zeer belangrijk."

Lange: "Club Brugge heeft veel verschillende type aanvallers. Clement had keuze genoeg dit seizoen. Ik denk dat het goed zou zijn als ze voor een technisch sterke aanvaller gaan."

Vanaken won de Gouden Schoen en speelde weer een zeer sterk seizoen.

Met welke speler uit deze ploeg hadden jullie graag samengespeeld?
Borkelmans: “Voor mij is Hans Vanaken de Jan Ceulemans van deze generatie, Ruud Vormer is dan weer de Lorenzo Staelens van het heden. Persoonlijk kijk ik graag naar spelers die de aanval op gang zetten, zoals ik vroeger deed vanaf de flank. Dan denk ik persoonlijk aan Clinton Mata, die dat op rechts doet. Een geweldige speler en voor mij misschien wel de ‘Speler van het seizoen’. Voorts ben ik ook blij voor Simon Mignolet. Ik ken hem persoonlijkheid en het is iemand die absoluut niks van vedettenallures heeft en die keihard werkt. Een gouden speler voor in je ploeg te hebben, en voor mij één van de beste transfers die Club Brugge ooit heeft gedaan in zijn clubgeschiedenis."

Ceulemans: “Ik zou graag met Vanaken hebben samengespeeld. Het is een speler met heel veel overzicht en die in bijna elke situatie kalm blijft. Het is uiteraard een speler met veel kwaliteiten en het is geen toeval dat hij twee jaar na elkaar de Gouden Schoen wint. Je mag de rol van Ivan Leko ook niet onderschatten, want hij gaf toch het volle vertrouwen aan Hans. Ze maakten plaats door Victor Vazquez te laten gaan en Hans kreeg zijn kans en greep die met beiden. De laatste twee jaar haalt hij een zeer hoog niveau en dat is zijn verdienste."

Lange: “Ik zou ook graag met Vanaken in de ploeg hebben gespeeld. Het is een doelpuntenmaker die op het middenveld speelt en het is iemand die met de ogen dicht de aanvallers kan vinden. Dat zou niet slecht geweest zijn voor mij (lacht)."

LEES OOK: 'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

Is Mignolet één van de beste transfers ooit in de clubgeschiedenis van Club?

Meest recent

Leko kruist vingers: Club Brugge kondigt versterking aan

Met een nederlaag tegen Stade Rennes beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie voor de ...

51
51
Done deal: STVV laat spits gaan, steunpilaar tekent bij

Na een sprookjesachtig seizoen mag STVV straks Europa in. Daar hopen de Kanaries uiteraard geen mal ...

9
9
'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar dat lijkt stilaan louter nog een formaliteit. ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

309
309
'Kassa rinkelt bij Union: duo levert jackpot op'

Vrijdag trekt Union naar Club Brugge, waar de troepen van David Hubert de Supercup hopen toe te ...

69
69
'Leko krijgt zin: Club Brugge pakt uit met dubbelslag'

Vrijdag staat al de eerste officiële opdracht van het seizoen voor de deur bij Club Brugge, dat ...

454
454
Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

257
257
'Grote kuis in Anderlecht: titularis richting exit'

Ook op inkomend vlak heeft RSC Anderlecht nog werk aan de winkel, maar vooralsnog lijkt Antoine ...

387
387
'Leegloop bij Club Brugge: sterkhouder wil vertrekken'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

394
394
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

71
71
Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om de Portugees Vitor Bruno als hoofdtrainer aan te ...

682
682
Genk vermorzelt clubrecord: details Karetsas-deal bekend

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

336
336
'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Club Brugge harkte deze zomer al een pak miljoenen binnen op de transfermarkt en er komen nog meer ...

1022
1022
'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

218
218
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

1123
1123
'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

474
474
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

202
202
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

1325
1325
'Nieuwe aanvaller Anderlecht: Sibierski heropent dossier'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

520
520
Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Op 15 augustus gaat Mark van Bommel officieel van start als bondscoach van België. De ...

1337
1337
'Supertransfer Barcola: grootmacht start gesprekken op'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

185
185
'Bertaccini in problemen: Anderlecht neemt transferbesluit'

Met een Franse sportieve baas en Portugese hoofdtrainer, is RSC Anderlecht begonnen aan een ...

678
678
'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

626
626
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

438
438
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

428
428

Meer sportnieuws