TRANSFERUURTJE: 'Club laat kampioenenmaker gaan, Mbokani wil financiële slag'

1182
TRANSFERUURTJE: 'Club laat kampioenenmaker gaan, Mbokani wil financiële slag'

De Bundesliga gaat weer van start, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge werd vrijdag officieel tot kampioen uitgeroepen, het bestuur kan zich dus volledig gaan toeleggen op de transferplannen. Volgens La Dernière Heure is een nieuwe spits dé prioriteit. Blauw-Zwart zou daar ook de nodige miljoenen voor over hebben, Aldolfo Gaich (San Lorenzo) blijft naar verluidt het topdoelwit. Verder is ook een vervanger voor Emmanuel Dennis nodig, coach Philippe Clement bevestigde dat de Nigeriaan naar alle waarschijnlijkheid vertrekt.

Volgens Le Soir is de kans zeer groot dat Dieumerci Mbokani de Jupiler Pro League voor een derde keer gaat verlaten. De 34-jarige spits, die afgelopen seizoen de beste diepe spits in België was, wil nog een laatste financiële slag slaan en de Waalse krant meldt dat hij zo goed als zeker niet zal bijtekenen bij Antwerp. Wuhan uit China werd al genoemd, maar ook Shandong Luneng, de club van Marouane Fellaini, dringt hard aan op zijn komst.

KRC Genk wil zijn sterkhouders behouden, maar dat zal niet gemakkelijk worden. Zeker niet in het geval van Jhon Lucumi die bij Sevilla FC op de verlanglijst staat. Bronnen dichtbij de Spaanse club verklaren dat echter dat men voorlopig geen concrete acties onderneemt om Lucumi in huis te halen. Dat neemt evenwel niet weg dat technisch directeur Monchi en de zijnen gecharmeerd zijn door diens kwaliteiten. De kans blijft reëel dat er toch een bod zal volgen vanuit Andalusië.

Robert Mühren werd het voorbije seizoen verhuurd aan SC Cambuur. In gesprek met FOX Sports geeft de spits echter aan dat hij wellicht de voorbereiding zal beginnen bij Zulte Waregem, maar dat hij nog niet weet waar zijn toekomst ligt. Essevee zou hem opnieuw willen verhuren, voor de vierde keer al.

BUITENLAND
Dries Mertens vertrekt na het seizoen normaal gezien bij SSC Napoli, maar de Rode Duivel lijkt toch in de Serie A te gaan blijven. De Italiaanse krant La Repubblica meldt dat Mertens zijn keuze gemaakt heeft. De voorbije dagen zouden de onderhandelingen tussen Internazionale en de entourage van Mertens in een stroomversnelling geraakt zijn en dat zou nu tot een akkoord geleid hebben op alle vlakken. Mertens zou voor twee seizoenen tekenen in Milaan.

Cyriel Dessers kende een topseizoen bij Heracles met 15 doelpunten en werd zo gedeeld topschutter in de Eredivisie. De Belgisch-Nigeriaanse spits lijkt in de zomer een mooie transfer te kunnen gaan versieren. Volgens Turkse media zou immers Galatasaray een oogje hebben op de ex-speler van Sporting Lokeren en Oud-Heverlee Leuven. Een concreet bod werd echter nog niet uitgebracht. De komende weken zullen bovendien wellicht nog meer clubs gaan aankloppen.

Tijdens de Bundesliga-hervatting zal doelpuntenmachine Erling Braut Haaland extra in de gaten worden gehouden door Real Madrid. De spits van Borussia Dortmund blijft één van de belangrijkste doelwitten voor de Spaanse grootmacht. De doelstelling is om Haaland zo snel mogelijk een contract te laten ondertekenen, zo schrijft Mundo Deportivo. Liefst zelfs tijdens de komende mercato al, maar de zomer van 2021 lijkt veel realistischer.

Naast een nieuwe spits, zou Real ook versterking op het middenveld verlangen, maar door de coronacrisis zijn de middelen beperkt. Coach Zinedine Zidane zou dan ook aandringen op ruilconstructies. Spaanse media zoals OK Diario schuiven daarvoor de naam van Martin Ødegaard voor naar voren, die terugkeert na een succesvolle huurbeurt aan Real Sociedad. Zidane zou niet de grootste fan zijn van de Noorse spelmaker. Maar ook Dani Ceballos, Sergio Reguilón en Alvaro Odriozola zouden hiervoor in aanmerking komen.

Het leek er even op dat Zlatan Ibrahimovic een punt zou zetten achter zijn carrière. Dat blijkt echter niet het geval, volgens Corriere della Sera heeft hij zijn nieuwe club al gekozen. De Zweedse spits gaat naar verluidt komende zomer bij AC Milan vertrekken om terug te keren naar zijn geboorteland. Ibrahimovic gaat in Zweden spelen voor Hammarby IF, de club waarvan hij al een tijdje de mede-eigenaar is.

Newcastle United zou dicht bij zijn eerste zomertransfer staan. Volgens The Sun wordt het huurcontract van Valentino Lazaro namelijk omgezet in een vast dienstverband. De flankspeler wordt momenteel gehuurd van Internazionale en de aankoopoptie bedraagt 24 miljoen euro. De Oostenrijker kwam wel maar vier keer in actie in de Premier League, maar hij wist de clubleiding dus toch te charmeren.

LEES OOK: Groot 'slachtoffer' bij Genk: Thorup krijgt lastige opdracht

Club Brugge moet een poging ondernemen voor Dries Mertens ...

Meest recent

'Masterplan bij Club: bestuur plant nieuwe recordtransfer'

Club Brugge haalde tijdens de voorbije zomermercato een pak miljoenen op, maar het weigerde ook ...

37
37
Alderweireld op 'Match of the Day': eerste kritiek duikt op

Toby Alderweireld heeft zondagavond een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn carrière als ...

60
60
Groot 'slachtoffer' bij Genk: Thorup krijgt lastige opdracht

KRC Genk heeft zaterdag zijn eerste zege sinds eind augustus geboekt. Dat was deels te wijten aan de ...

52
52
Inter-Club: twéé cruciale wissels in Brugse basisploeg?

Dinsdagavond is het zover, dan hervat het seizoen in de Champions League. Club Brugge moet dan ...

137
137
Motie van wantrouwen Anderlecht: ondermaats duo krijgt signaal

RSC Anderlecht haalde afgelopen weekend zowaar Mario Stroeykens als Adriano Bertaccini weer onder ...

136
136
Hommeles bij Bayern: Kompany ontsnapt aan netelige situatie

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

94
94
'Club Brugge ruikt zijn kans: Stankovic zorgt voor nieuwe hoop'

Club Brugge speelt dinsdagavond in San Siro tegen Inter, en daar loopt een oude bekende rond. ...

253
253
Europees ontzag voor Club: Inter-topper geeft straf compliment

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

267
267
Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

34
34
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

39
39
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

162
162
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

58
58
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

115
115
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

166
166
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

525
525
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

278
278
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

28
28
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

135
135
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

104
104
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

264
264
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

221
221
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

329
329
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

380
380
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

271
271
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

219
219

Meer sportnieuws