TRANSFERUURTJE: 'Club laat kampioenenmaker gaan, Mbokani wil financiële slag'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club laat kampioenenmaker gaan, Mbokani wil financiële slag'

De Bundesliga gaat weer van start, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge werd vrijdag officieel tot kampioen uitgeroepen, het bestuur kan zich dus volledig gaan toeleggen op de transferplannen. Volgens La Dernière Heure is een nieuwe spits dé prioriteit. Blauw-Zwart zou daar ook de nodige miljoenen voor over hebben, Aldolfo Gaich (San Lorenzo) blijft naar verluidt het topdoelwit. Verder is ook een vervanger voor Emmanuel Dennis nodig, coach Philippe Clement bevestigde dat de Nigeriaan naar alle waarschijnlijkheid vertrekt.

Volgens Le Soir is de kans zeer groot dat Dieumerci Mbokani de Jupiler Pro League voor een derde keer gaat verlaten. De 34-jarige spits, die afgelopen seizoen de beste diepe spits in België was, wil nog een laatste financiële slag slaan en de Waalse krant meldt dat hij zo goed als zeker niet zal bijtekenen bij Antwerp. Wuhan uit China werd al genoemd, maar ook Shandong Luneng, de club van Marouane Fellaini, dringt hard aan op zijn komst.

KRC Genk wil zijn sterkhouders behouden, maar dat zal niet gemakkelijk worden. Zeker niet in het geval van Jhon Lucumi die bij Sevilla FC op de verlanglijst staat. Bronnen dichtbij de Spaanse club verklaren dat echter dat men voorlopig geen concrete acties onderneemt om Lucumi in huis te halen. Dat neemt evenwel niet weg dat technisch directeur Monchi en de zijnen gecharmeerd zijn door diens kwaliteiten. De kans blijft reëel dat er toch een bod zal volgen vanuit Andalusië.

Robert Mühren werd het voorbije seizoen verhuurd aan SC Cambuur. In gesprek met FOX Sports geeft de spits echter aan dat hij wellicht de voorbereiding zal beginnen bij Zulte Waregem, maar dat hij nog niet weet waar zijn toekomst ligt. Essevee zou hem opnieuw willen verhuren, voor de vierde keer al.

BUITENLAND
Dries Mertens vertrekt na het seizoen normaal gezien bij SSC Napoli, maar de Rode Duivel lijkt toch in de Serie A te gaan blijven. De Italiaanse krant La Repubblica meldt dat Mertens zijn keuze gemaakt heeft. De voorbije dagen zouden de onderhandelingen tussen Internazionale en de entourage van Mertens in een stroomversnelling geraakt zijn en dat zou nu tot een akkoord geleid hebben op alle vlakken. Mertens zou voor twee seizoenen tekenen in Milaan.

Cyriel Dessers kende een topseizoen bij Heracles met 15 doelpunten en werd zo gedeeld topschutter in de Eredivisie. De Belgisch-Nigeriaanse spits lijkt in de zomer een mooie transfer te kunnen gaan versieren. Volgens Turkse media zou immers Galatasaray een oogje hebben op de ex-speler van Sporting Lokeren en Oud-Heverlee Leuven. Een concreet bod werd echter nog niet uitgebracht. De komende weken zullen bovendien wellicht nog meer clubs gaan aankloppen.

Tijdens de Bundesliga-hervatting zal doelpuntenmachine Erling Braut Haaland extra in de gaten worden gehouden door Real Madrid. De spits van Borussia Dortmund blijft één van de belangrijkste doelwitten voor de Spaanse grootmacht. De doelstelling is om Haaland zo snel mogelijk een contract te laten ondertekenen, zo schrijft Mundo Deportivo. Liefst zelfs tijdens de komende mercato al, maar de zomer van 2021 lijkt veel realistischer.

Naast een nieuwe spits, zou Real ook versterking op het middenveld verlangen, maar door de coronacrisis zijn de middelen beperkt. Coach Zinedine Zidane zou dan ook aandringen op ruilconstructies. Spaanse media zoals OK Diario schuiven daarvoor de naam van Martin Ødegaard voor naar voren, die terugkeert na een succesvolle huurbeurt aan Real Sociedad. Zidane zou niet de grootste fan zijn van de Noorse spelmaker. Maar ook Dani Ceballos, Sergio Reguilón en Alvaro Odriozola zouden hiervoor in aanmerking komen.

Het leek er even op dat Zlatan Ibrahimovic een punt zou zetten achter zijn carrière. Dat blijkt echter niet het geval, volgens Corriere della Sera heeft hij zijn nieuwe club al gekozen. De Zweedse spits gaat naar verluidt komende zomer bij AC Milan vertrekken om terug te keren naar zijn geboorteland. Ibrahimovic gaat in Zweden spelen voor Hammarby IF, de club waarvan hij al een tijdje de mede-eigenaar is.

Newcastle United zou dicht bij zijn eerste zomertransfer staan. Volgens The Sun wordt het huurcontract van Valentino Lazaro namelijk omgezet in een vast dienstverband. De flankspeler wordt momenteel gehuurd van Internazionale en de aankoopoptie bedraagt 24 miljoen euro. De Oostenrijker kwam wel maar vier keer in actie in de Premier League, maar hij wist de clubleiding dus toch te charmeren.

LEES OOK: Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

Club Brugge moet een poging ondernemen voor Dries Mertens ...

Meest recent

Champions' Play-Offs: dit zestal ligt onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

13
13
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

116
116
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

19
19
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

254
254
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

243
243
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

278
278
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

13
13
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

28
28
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

52
52
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

89
89
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

89
89
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

59
59
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

366
366
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

153
153
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

300
300
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

126
126
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

460
460
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

270
270
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

212
212
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

169
169
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

244
244
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

67
67
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

733
733
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

59
59
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

81
81

Meer sportnieuws