TRANSFERUURTJE: 'Club laat kampioenenmaker gaan, Mbokani wil financiële slag'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club laat kampioenenmaker gaan, Mbokani wil financiële slag'

De Bundesliga gaat weer van start, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge werd vrijdag officieel tot kampioen uitgeroepen, het bestuur kan zich dus volledig gaan toeleggen op de transferplannen. Volgens La Dernière Heure is een nieuwe spits dé prioriteit. Blauw-Zwart zou daar ook de nodige miljoenen voor over hebben, Aldolfo Gaich (San Lorenzo) blijft naar verluidt het topdoelwit. Verder is ook een vervanger voor Emmanuel Dennis nodig, coach Philippe Clement bevestigde dat de Nigeriaan naar alle waarschijnlijkheid vertrekt.

Volgens Le Soir is de kans zeer groot dat Dieumerci Mbokani de Jupiler Pro League voor een derde keer gaat verlaten. De 34-jarige spits, die afgelopen seizoen de beste diepe spits in België was, wil nog een laatste financiële slag slaan en de Waalse krant meldt dat hij zo goed als zeker niet zal bijtekenen bij Antwerp. Wuhan uit China werd al genoemd, maar ook Shandong Luneng, de club van Marouane Fellaini, dringt hard aan op zijn komst.

KRC Genk wil zijn sterkhouders behouden, maar dat zal niet gemakkelijk worden. Zeker niet in het geval van Jhon Lucumi die bij Sevilla FC op de verlanglijst staat. Bronnen dichtbij de Spaanse club verklaren dat echter dat men voorlopig geen concrete acties onderneemt om Lucumi in huis te halen. Dat neemt evenwel niet weg dat technisch directeur Monchi en de zijnen gecharmeerd zijn door diens kwaliteiten. De kans blijft reëel dat er toch een bod zal volgen vanuit Andalusië.

Robert Mühren werd het voorbije seizoen verhuurd aan SC Cambuur. In gesprek met FOX Sports geeft de spits echter aan dat hij wellicht de voorbereiding zal beginnen bij Zulte Waregem, maar dat hij nog niet weet waar zijn toekomst ligt. Essevee zou hem opnieuw willen verhuren, voor de vierde keer al.

BUITENLAND
Dries Mertens vertrekt na het seizoen normaal gezien bij SSC Napoli, maar de Rode Duivel lijkt toch in de Serie A te gaan blijven. De Italiaanse krant La Repubblica meldt dat Mertens zijn keuze gemaakt heeft. De voorbije dagen zouden de onderhandelingen tussen Internazionale en de entourage van Mertens in een stroomversnelling geraakt zijn en dat zou nu tot een akkoord geleid hebben op alle vlakken. Mertens zou voor twee seizoenen tekenen in Milaan.

Cyriel Dessers kende een topseizoen bij Heracles met 15 doelpunten en werd zo gedeeld topschutter in de Eredivisie. De Belgisch-Nigeriaanse spits lijkt in de zomer een mooie transfer te kunnen gaan versieren. Volgens Turkse media zou immers Galatasaray een oogje hebben op de ex-speler van Sporting Lokeren en Oud-Heverlee Leuven. Een concreet bod werd echter nog niet uitgebracht. De komende weken zullen bovendien wellicht nog meer clubs gaan aankloppen.

Tijdens de Bundesliga-hervatting zal doelpuntenmachine Erling Braut Haaland extra in de gaten worden gehouden door Real Madrid. De spits van Borussia Dortmund blijft één van de belangrijkste doelwitten voor de Spaanse grootmacht. De doelstelling is om Haaland zo snel mogelijk een contract te laten ondertekenen, zo schrijft Mundo Deportivo. Liefst zelfs tijdens de komende mercato al, maar de zomer van 2021 lijkt veel realistischer.

Naast een nieuwe spits, zou Real ook versterking op het middenveld verlangen, maar door de coronacrisis zijn de middelen beperkt. Coach Zinedine Zidane zou dan ook aandringen op ruilconstructies. Spaanse media zoals OK Diario schuiven daarvoor de naam van Martin Ødegaard voor naar voren, die terugkeert na een succesvolle huurbeurt aan Real Sociedad. Zidane zou niet de grootste fan zijn van de Noorse spelmaker. Maar ook Dani Ceballos, Sergio Reguilón en Alvaro Odriozola zouden hiervoor in aanmerking komen.

Het leek er even op dat Zlatan Ibrahimovic een punt zou zetten achter zijn carrière. Dat blijkt echter niet het geval, volgens Corriere della Sera heeft hij zijn nieuwe club al gekozen. De Zweedse spits gaat naar verluidt komende zomer bij AC Milan vertrekken om terug te keren naar zijn geboorteland. Ibrahimovic gaat in Zweden spelen voor Hammarby IF, de club waarvan hij al een tijdje de mede-eigenaar is.

Newcastle United zou dicht bij zijn eerste zomertransfer staan. Volgens The Sun wordt het huurcontract van Valentino Lazaro namelijk omgezet in een vast dienstverband. De flankspeler wordt momenteel gehuurd van Internazionale en de aankoopoptie bedraagt 24 miljoen euro. De Oostenrijker kwam wel maar vier keer in actie in de Premier League, maar hij wist de clubleiding dus toch te charmeren.

LEES OOK: "Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Club Brugge moet een poging ondernemen voor Dries Mertens ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

79
79
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

3
3
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

65
65
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

85
85
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

103
103
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

37
37
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

56
56
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

371
371
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

351
351
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

247
247
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

229
229
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

377
377
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

638
638
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

395
395
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

372
372
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

450
450
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

662
662
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

160
160
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

149
149
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

62
62
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

28
28
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

57
57
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

77
77
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

169
169
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

119
119
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

364
364

Meer sportnieuws