TRANSFERUURTJE: 'Club laat kampioenenmaker gaan, Mbokani wil financiële slag'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club laat kampioenenmaker gaan, Mbokani wil financiële slag'

De Bundesliga gaat weer van start, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge werd vrijdag officieel tot kampioen uitgeroepen, het bestuur kan zich dus volledig gaan toeleggen op de transferplannen. Volgens La Dernière Heure is een nieuwe spits dé prioriteit. Blauw-Zwart zou daar ook de nodige miljoenen voor over hebben, Aldolfo Gaich (San Lorenzo) blijft naar verluidt het topdoelwit. Verder is ook een vervanger voor Emmanuel Dennis nodig, coach Philippe Clement bevestigde dat de Nigeriaan naar alle waarschijnlijkheid vertrekt.

Volgens Le Soir is de kans zeer groot dat Dieumerci Mbokani de Jupiler Pro League voor een derde keer gaat verlaten. De 34-jarige spits, die afgelopen seizoen de beste diepe spits in België was, wil nog een laatste financiële slag slaan en de Waalse krant meldt dat hij zo goed als zeker niet zal bijtekenen bij Antwerp. Wuhan uit China werd al genoemd, maar ook Shandong Luneng, de club van Marouane Fellaini, dringt hard aan op zijn komst.

KRC Genk wil zijn sterkhouders behouden, maar dat zal niet gemakkelijk worden. Zeker niet in het geval van Jhon Lucumi die bij Sevilla FC op de verlanglijst staat. Bronnen dichtbij de Spaanse club verklaren dat echter dat men voorlopig geen concrete acties onderneemt om Lucumi in huis te halen. Dat neemt evenwel niet weg dat technisch directeur Monchi en de zijnen gecharmeerd zijn door diens kwaliteiten. De kans blijft reëel dat er toch een bod zal volgen vanuit Andalusië.

Robert Mühren werd het voorbije seizoen verhuurd aan SC Cambuur. In gesprek met FOX Sports geeft de spits echter aan dat hij wellicht de voorbereiding zal beginnen bij Zulte Waregem, maar dat hij nog niet weet waar zijn toekomst ligt. Essevee zou hem opnieuw willen verhuren, voor de vierde keer al.

BUITENLAND
Dries Mertens vertrekt na het seizoen normaal gezien bij SSC Napoli, maar de Rode Duivel lijkt toch in de Serie A te gaan blijven. De Italiaanse krant La Repubblica meldt dat Mertens zijn keuze gemaakt heeft. De voorbije dagen zouden de onderhandelingen tussen Internazionale en de entourage van Mertens in een stroomversnelling geraakt zijn en dat zou nu tot een akkoord geleid hebben op alle vlakken. Mertens zou voor twee seizoenen tekenen in Milaan.

Cyriel Dessers kende een topseizoen bij Heracles met 15 doelpunten en werd zo gedeeld topschutter in de Eredivisie. De Belgisch-Nigeriaanse spits lijkt in de zomer een mooie transfer te kunnen gaan versieren. Volgens Turkse media zou immers Galatasaray een oogje hebben op de ex-speler van Sporting Lokeren en Oud-Heverlee Leuven. Een concreet bod werd echter nog niet uitgebracht. De komende weken zullen bovendien wellicht nog meer clubs gaan aankloppen.

Tijdens de Bundesliga-hervatting zal doelpuntenmachine Erling Braut Haaland extra in de gaten worden gehouden door Real Madrid. De spits van Borussia Dortmund blijft één van de belangrijkste doelwitten voor de Spaanse grootmacht. De doelstelling is om Haaland zo snel mogelijk een contract te laten ondertekenen, zo schrijft Mundo Deportivo. Liefst zelfs tijdens de komende mercato al, maar de zomer van 2021 lijkt veel realistischer.

Naast een nieuwe spits, zou Real ook versterking op het middenveld verlangen, maar door de coronacrisis zijn de middelen beperkt. Coach Zinedine Zidane zou dan ook aandringen op ruilconstructies. Spaanse media zoals OK Diario schuiven daarvoor de naam van Martin Ødegaard voor naar voren, die terugkeert na een succesvolle huurbeurt aan Real Sociedad. Zidane zou niet de grootste fan zijn van de Noorse spelmaker. Maar ook Dani Ceballos, Sergio Reguilón en Alvaro Odriozola zouden hiervoor in aanmerking komen.

Het leek er even op dat Zlatan Ibrahimovic een punt zou zetten achter zijn carrière. Dat blijkt echter niet het geval, volgens Corriere della Sera heeft hij zijn nieuwe club al gekozen. De Zweedse spits gaat naar verluidt komende zomer bij AC Milan vertrekken om terug te keren naar zijn geboorteland. Ibrahimovic gaat in Zweden spelen voor Hammarby IF, de club waarvan hij al een tijdje de mede-eigenaar is.

Newcastle United zou dicht bij zijn eerste zomertransfer staan. Volgens The Sun wordt het huurcontract van Valentino Lazaro namelijk omgezet in een vast dienstverband. De flankspeler wordt momenteel gehuurd van Internazionale en de aankoopoptie bedraagt 24 miljoen euro. De Oostenrijker kwam wel maar vier keer in actie in de Premier League, maar hij wist de clubleiding dus toch te charmeren.

LEES OOK: Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Club Brugge moet een poging ondernemen voor Dries Mertens ...

Meest recent

Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder zwaar aangepakt

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

23
23
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

8
8
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

74
74
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

19
19
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

27
27
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

96
96
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

33
33
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

107
107
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

307
307
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

41
41
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

461
461
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

89
89
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

213
213
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

97
97
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

469
469
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

166
166
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

66
66
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

326
326
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

289
289
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

156
156
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

171
171
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

116
116
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

198
198
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

23
23
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

418
418

Meer sportnieuws