TRANSFERUURTJE: 'Club laat kampioenenmaker gaan, Mbokani wil financiële slag'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club laat kampioenenmaker gaan, Mbokani wil financiële slag'

De Bundesliga gaat weer van start, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge werd vrijdag officieel tot kampioen uitgeroepen, het bestuur kan zich dus volledig gaan toeleggen op de transferplannen. Volgens La Dernière Heure is een nieuwe spits dé prioriteit. Blauw-Zwart zou daar ook de nodige miljoenen voor over hebben, Aldolfo Gaich (San Lorenzo) blijft naar verluidt het topdoelwit. Verder is ook een vervanger voor Emmanuel Dennis nodig, coach Philippe Clement bevestigde dat de Nigeriaan naar alle waarschijnlijkheid vertrekt.

Volgens Le Soir is de kans zeer groot dat Dieumerci Mbokani de Jupiler Pro League voor een derde keer gaat verlaten. De 34-jarige spits, die afgelopen seizoen de beste diepe spits in België was, wil nog een laatste financiële slag slaan en de Waalse krant meldt dat hij zo goed als zeker niet zal bijtekenen bij Antwerp. Wuhan uit China werd al genoemd, maar ook Shandong Luneng, de club van Marouane Fellaini, dringt hard aan op zijn komst.

KRC Genk wil zijn sterkhouders behouden, maar dat zal niet gemakkelijk worden. Zeker niet in het geval van Jhon Lucumi die bij Sevilla FC op de verlanglijst staat. Bronnen dichtbij de Spaanse club verklaren dat echter dat men voorlopig geen concrete acties onderneemt om Lucumi in huis te halen. Dat neemt evenwel niet weg dat technisch directeur Monchi en de zijnen gecharmeerd zijn door diens kwaliteiten. De kans blijft reëel dat er toch een bod zal volgen vanuit Andalusië.

Robert Mühren werd het voorbije seizoen verhuurd aan SC Cambuur. In gesprek met FOX Sports geeft de spits echter aan dat hij wellicht de voorbereiding zal beginnen bij Zulte Waregem, maar dat hij nog niet weet waar zijn toekomst ligt. Essevee zou hem opnieuw willen verhuren, voor de vierde keer al.

BUITENLAND
Dries Mertens vertrekt na het seizoen normaal gezien bij SSC Napoli, maar de Rode Duivel lijkt toch in de Serie A te gaan blijven. De Italiaanse krant La Repubblica meldt dat Mertens zijn keuze gemaakt heeft. De voorbije dagen zouden de onderhandelingen tussen Internazionale en de entourage van Mertens in een stroomversnelling geraakt zijn en dat zou nu tot een akkoord geleid hebben op alle vlakken. Mertens zou voor twee seizoenen tekenen in Milaan.

Cyriel Dessers kende een topseizoen bij Heracles met 15 doelpunten en werd zo gedeeld topschutter in de Eredivisie. De Belgisch-Nigeriaanse spits lijkt in de zomer een mooie transfer te kunnen gaan versieren. Volgens Turkse media zou immers Galatasaray een oogje hebben op de ex-speler van Sporting Lokeren en Oud-Heverlee Leuven. Een concreet bod werd echter nog niet uitgebracht. De komende weken zullen bovendien wellicht nog meer clubs gaan aankloppen.

Tijdens de Bundesliga-hervatting zal doelpuntenmachine Erling Braut Haaland extra in de gaten worden gehouden door Real Madrid. De spits van Borussia Dortmund blijft één van de belangrijkste doelwitten voor de Spaanse grootmacht. De doelstelling is om Haaland zo snel mogelijk een contract te laten ondertekenen, zo schrijft Mundo Deportivo. Liefst zelfs tijdens de komende mercato al, maar de zomer van 2021 lijkt veel realistischer.

Naast een nieuwe spits, zou Real ook versterking op het middenveld verlangen, maar door de coronacrisis zijn de middelen beperkt. Coach Zinedine Zidane zou dan ook aandringen op ruilconstructies. Spaanse media zoals OK Diario schuiven daarvoor de naam van Martin Ødegaard voor naar voren, die terugkeert na een succesvolle huurbeurt aan Real Sociedad. Zidane zou niet de grootste fan zijn van de Noorse spelmaker. Maar ook Dani Ceballos, Sergio Reguilón en Alvaro Odriozola zouden hiervoor in aanmerking komen.

Het leek er even op dat Zlatan Ibrahimovic een punt zou zetten achter zijn carrière. Dat blijkt echter niet het geval, volgens Corriere della Sera heeft hij zijn nieuwe club al gekozen. De Zweedse spits gaat naar verluidt komende zomer bij AC Milan vertrekken om terug te keren naar zijn geboorteland. Ibrahimovic gaat in Zweden spelen voor Hammarby IF, de club waarvan hij al een tijdje de mede-eigenaar is.

Newcastle United zou dicht bij zijn eerste zomertransfer staan. Volgens The Sun wordt het huurcontract van Valentino Lazaro namelijk omgezet in een vast dienstverband. De flankspeler wordt momenteel gehuurd van Internazionale en de aankoopoptie bedraagt 24 miljoen euro. De Oostenrijker kwam wel maar vier keer in actie in de Premier League, maar hij wist de clubleiding dus toch te charmeren.

LEES OOK: Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Club Brugge moet een poging ondernemen voor Dries Mertens ...

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

144
144
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

115
115
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

56
56
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

80
80
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

87
87
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

183
183
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

37
37
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

656
656
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

433
433
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

224
224
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

411
411
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

236
236
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

165
165
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

246
246
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

213
213
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

870
870
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

140
140
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

140
140
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

332
332
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

404
404
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

559
559
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

472
472

Meer sportnieuws