'Anderlecht mikt op fraaie vervanger voor Chadli'

door
'Anderlecht mikt op fraaie vervanger voor Chadli'

Het verblijf van Nacer Chadli bij RSC Anderlecht zal wellicht bij één seizoen blijven. Voor Sporting is de combinatie van een pittige transfersom en dito salaris financieel onhaalbaar. Club Brugge ligt ondertussen al op de loer om de 59-voudige Rode Duivel binnen te halen. Maar ook Anderlecht heeft reeds een opvolger voor Chadli in het vizier. Volgens buitenlandse media staat Martin Minchev namelijk op de radar van Anderlecht. Wij namen zijn kwaliteiten alvast eens onder de loep.


De 19-jarige Bulgaarse international (3 caps) stond vorig jaar ook al op de wishlist van Anderlecht, maar tot een concrete toenadering kwam het toen niet. Tijdens de komende zomermercato lijkt het dossier van Minchev wél uitvoerbaar te worden. De tiener bevestigde dit seizoen helemaal bij Cherno More Varna in de efbet Liga, én hij bestrijkt op het veld identiek dezelfde positie als Chadli. Bovendien bedraagt zijn marktwaarde slechts 675 duizend euro, waardoor ook het financiële plaatje voor Minchev een pak gunstiger lijkt dan voor Chadli. Daarnaast is Minchev jong én bezit hij een ruime progressiemarge, iets wat kan grote perspectieven kan bieden bij een latere doorverkoop. 


Foto: Instagram m.minchev

0,29 DOELPUNT PER WEDSTRIJD

Uiteraard heeft Minchev nog niet de ervaring en de kwaliteiten van de doorwinterde Chadli, maar op 19-jarige leeftijd heeft de Bulgaar toch al veel te bieden. Zo scoort Minchev erg hoog op verschillende lijstjes in de Bulgaarse competitie. Hij trof bijvoorbeeld al 6 keer raak in 21 competitiewedstrijden, aan een gemiddelde van 0,29 doelpunten per 90 gespeelde minuten. Dat zijn sterke cijfers voor een flankaanvaller, maar Chadli overtreft dat nog met 8 doelpunten in 17 competitiewedstrijden. De Rode Duivel scoort daarmee aan een gemiddelde van 0,55 doelpunt per 90 minuten, waarmee hij de regelmatigste flankaanvaller is in de Jupiler Pro League. En dat zegt toch wat over de grote waarde van Chadli bij Anderlecht.

BETERE DRIBBEL DAN CHADLI 

Voor Anderlecht is het – op financieel vlak - onbegonnen werk om een identieke vervanger te halen voor Chadli. Daarom moet er vooral potentieel gezien worden bij de alternatieven. Chadli toont zich bijvoorbeeld efficiënter bij het maken van doelpunten, maar Minchev heeft wel een betere dribbel in de voeten. De Bulgaar passeert zijn rechtstreekse tegenstander in 58% van elk duel, terwijl dat bij Chadli 7% minder is. Bovendien poogt Minchev ook dubbel zoveel dribbels als Chadli, waardoor hij een veel efficiëntere dribbelaar is. In de buurt van dribbelkoning Jérémy Doku komt Minchev wel nog niet, maar die kent dan ook geen gelijke in België. Doku hoeft zich ook geen zorgen te maken mocht minchev naar het Lotto-Park trekken. De Bulgaar speelt steevast op de linkerflank, terwijl Doku dit seizoen vaker vanop rechts opereerde.



Met 0,29 doelpunten per wedstrijd en zijn uitmuntende dribbelcapaciteiten zou Minchev bij de beste Anderlecht-spelers behoren. Maar ook op andere onderdelen bewees hij een topspeler te zijn in de Bulgaarse efbet Liga. Minchev behoort onder de lokale flankaanvallers steevast tot de top-tien op het vlak van aantal succesvolle acties per wedstrijd, geslaagd passing-percentage, geslaagde offensieve duels en opduiken in de box. Uiteraard gaapt er een kloof tussen de Bulgaarse en de Belgische voetbalcompetitie, maar gezien zijn 19-jarige leeftijd en huidige voetbalkwaliteiten lijkt er een grote toekomst weggelegd voor Minchev. 

CONCLUSIE

Het zou voor Anderlecht dus een logische zet zijn mocht het doordrukken voor Minchev. Hij zou een valabele vervanger kunnen worden voor de bijna-vertrokken Chadli, en bovendien bezit hij nog een grote ruimte tot verbetering. Het is maar de vraag of Anderlecht de andere geïnteresseerden zoals Celtic, Torino en CSKA Moskou kan aftroeven. En vooral: dat het niet tot een opbod komt. Want dan zou Anderlecht wellicht als eerste kunnen afhaken.

LEES OOK: 'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

218
218
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

9
9
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

9
9
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

26
26
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

31
31
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

208
208
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

53
53
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

44
44
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

321
321
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

407
407
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

321
321
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

433
433
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

646
646
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

825
825
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

540
540
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1305
1305
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

852
852
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

460
460
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1150
1150
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

138
138
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

236
236
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

159
159
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

16
16
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

242
242

Meer sportnieuws