'Anderlecht mikt op fraaie vervanger voor Chadli'

door
'Anderlecht mikt op fraaie vervanger voor Chadli'

Het verblijf van Nacer Chadli bij RSC Anderlecht zal wellicht bij één seizoen blijven. Voor Sporting is de combinatie van een pittige transfersom en dito salaris financieel onhaalbaar. Club Brugge ligt ondertussen al op de loer om de 59-voudige Rode Duivel binnen te halen. Maar ook Anderlecht heeft reeds een opvolger voor Chadli in het vizier. Volgens buitenlandse media staat Martin Minchev namelijk op de radar van Anderlecht. Wij namen zijn kwaliteiten alvast eens onder de loep.


De 19-jarige Bulgaarse international (3 caps) stond vorig jaar ook al op de wishlist van Anderlecht, maar tot een concrete toenadering kwam het toen niet. Tijdens de komende zomermercato lijkt het dossier van Minchev wél uitvoerbaar te worden. De tiener bevestigde dit seizoen helemaal bij Cherno More Varna in de efbet Liga, én hij bestrijkt op het veld identiek dezelfde positie als Chadli. Bovendien bedraagt zijn marktwaarde slechts 675 duizend euro, waardoor ook het financiële plaatje voor Minchev een pak gunstiger lijkt dan voor Chadli. Daarnaast is Minchev jong én bezit hij een ruime progressiemarge, iets wat kan grote perspectieven kan bieden bij een latere doorverkoop. 


Foto: Instagram m.minchev

0,29 DOELPUNT PER WEDSTRIJD

Uiteraard heeft Minchev nog niet de ervaring en de kwaliteiten van de doorwinterde Chadli, maar op 19-jarige leeftijd heeft de Bulgaar toch al veel te bieden. Zo scoort Minchev erg hoog op verschillende lijstjes in de Bulgaarse competitie. Hij trof bijvoorbeeld al 6 keer raak in 21 competitiewedstrijden, aan een gemiddelde van 0,29 doelpunten per 90 gespeelde minuten. Dat zijn sterke cijfers voor een flankaanvaller, maar Chadli overtreft dat nog met 8 doelpunten in 17 competitiewedstrijden. De Rode Duivel scoort daarmee aan een gemiddelde van 0,55 doelpunt per 90 minuten, waarmee hij de regelmatigste flankaanvaller is in de Jupiler Pro League. En dat zegt toch wat over de grote waarde van Chadli bij Anderlecht.

BETERE DRIBBEL DAN CHADLI 

Voor Anderlecht is het – op financieel vlak - onbegonnen werk om een identieke vervanger te halen voor Chadli. Daarom moet er vooral potentieel gezien worden bij de alternatieven. Chadli toont zich bijvoorbeeld efficiënter bij het maken van doelpunten, maar Minchev heeft wel een betere dribbel in de voeten. De Bulgaar passeert zijn rechtstreekse tegenstander in 58% van elk duel, terwijl dat bij Chadli 7% minder is. Bovendien poogt Minchev ook dubbel zoveel dribbels als Chadli, waardoor hij een veel efficiëntere dribbelaar is. In de buurt van dribbelkoning Jérémy Doku komt Minchev wel nog niet, maar die kent dan ook geen gelijke in België. Doku hoeft zich ook geen zorgen te maken mocht minchev naar het Lotto-Park trekken. De Bulgaar speelt steevast op de linkerflank, terwijl Doku dit seizoen vaker vanop rechts opereerde.



Met 0,29 doelpunten per wedstrijd en zijn uitmuntende dribbelcapaciteiten zou Minchev bij de beste Anderlecht-spelers behoren. Maar ook op andere onderdelen bewees hij een topspeler te zijn in de Bulgaarse efbet Liga. Minchev behoort onder de lokale flankaanvallers steevast tot de top-tien op het vlak van aantal succesvolle acties per wedstrijd, geslaagd passing-percentage, geslaagde offensieve duels en opduiken in de box. Uiteraard gaapt er een kloof tussen de Bulgaarse en de Belgische voetbalcompetitie, maar gezien zijn 19-jarige leeftijd en huidige voetbalkwaliteiten lijkt er een grote toekomst weggelegd voor Minchev. 

CONCLUSIE

Het zou voor Anderlecht dus een logische zet zijn mocht het doordrukken voor Minchev. Hij zou een valabele vervanger kunnen worden voor de bijna-vertrokken Chadli, en bovendien bezit hij nog een grote ruimte tot verbetering. Het is maar de vraag of Anderlecht de andere geïnteresseerden zoals Celtic, Torino en CSKA Moskou kan aftroeven. En vooral: dat het niet tot een opbod komt. Want dan zou Anderlecht wellicht als eerste kunnen afhaken.

LEES OOK: 'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

31
31
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

59
59
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

132
132
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

35
35
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

89
89
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

63
63
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

75
75
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

71
71
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

64
64
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

423
423
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

376
376
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

67
67
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

207
207
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

239
239
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

247
247
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

72
72
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

173
173
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

53
53
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

28
28
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

415
415
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

512
512
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

425
425
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

60
60
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

43
43
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

371
371

Meer sportnieuws