'Anderlecht mikt op fraaie vervanger voor Chadli'

door
'Anderlecht mikt op fraaie vervanger voor Chadli'

Het verblijf van Nacer Chadli bij RSC Anderlecht zal wellicht bij één seizoen blijven. Voor Sporting is de combinatie van een pittige transfersom en dito salaris financieel onhaalbaar. Club Brugge ligt ondertussen al op de loer om de 59-voudige Rode Duivel binnen te halen. Maar ook Anderlecht heeft reeds een opvolger voor Chadli in het vizier. Volgens buitenlandse media staat Martin Minchev namelijk op de radar van Anderlecht. Wij namen zijn kwaliteiten alvast eens onder de loep.


De 19-jarige Bulgaarse international (3 caps) stond vorig jaar ook al op de wishlist van Anderlecht, maar tot een concrete toenadering kwam het toen niet. Tijdens de komende zomermercato lijkt het dossier van Minchev wél uitvoerbaar te worden. De tiener bevestigde dit seizoen helemaal bij Cherno More Varna in de efbet Liga, én hij bestrijkt op het veld identiek dezelfde positie als Chadli. Bovendien bedraagt zijn marktwaarde slechts 675 duizend euro, waardoor ook het financiële plaatje voor Minchev een pak gunstiger lijkt dan voor Chadli. Daarnaast is Minchev jong én bezit hij een ruime progressiemarge, iets wat kan grote perspectieven kan bieden bij een latere doorverkoop. 


Foto: Instagram m.minchev

0,29 DOELPUNT PER WEDSTRIJD

Uiteraard heeft Minchev nog niet de ervaring en de kwaliteiten van de doorwinterde Chadli, maar op 19-jarige leeftijd heeft de Bulgaar toch al veel te bieden. Zo scoort Minchev erg hoog op verschillende lijstjes in de Bulgaarse competitie. Hij trof bijvoorbeeld al 6 keer raak in 21 competitiewedstrijden, aan een gemiddelde van 0,29 doelpunten per 90 gespeelde minuten. Dat zijn sterke cijfers voor een flankaanvaller, maar Chadli overtreft dat nog met 8 doelpunten in 17 competitiewedstrijden. De Rode Duivel scoort daarmee aan een gemiddelde van 0,55 doelpunt per 90 minuten, waarmee hij de regelmatigste flankaanvaller is in de Jupiler Pro League. En dat zegt toch wat over de grote waarde van Chadli bij Anderlecht.

BETERE DRIBBEL DAN CHADLI 

Voor Anderlecht is het – op financieel vlak - onbegonnen werk om een identieke vervanger te halen voor Chadli. Daarom moet er vooral potentieel gezien worden bij de alternatieven. Chadli toont zich bijvoorbeeld efficiënter bij het maken van doelpunten, maar Minchev heeft wel een betere dribbel in de voeten. De Bulgaar passeert zijn rechtstreekse tegenstander in 58% van elk duel, terwijl dat bij Chadli 7% minder is. Bovendien poogt Minchev ook dubbel zoveel dribbels als Chadli, waardoor hij een veel efficiëntere dribbelaar is. In de buurt van dribbelkoning Jérémy Doku komt Minchev wel nog niet, maar die kent dan ook geen gelijke in België. Doku hoeft zich ook geen zorgen te maken mocht minchev naar het Lotto-Park trekken. De Bulgaar speelt steevast op de linkerflank, terwijl Doku dit seizoen vaker vanop rechts opereerde.



Met 0,29 doelpunten per wedstrijd en zijn uitmuntende dribbelcapaciteiten zou Minchev bij de beste Anderlecht-spelers behoren. Maar ook op andere onderdelen bewees hij een topspeler te zijn in de Bulgaarse efbet Liga. Minchev behoort onder de lokale flankaanvallers steevast tot de top-tien op het vlak van aantal succesvolle acties per wedstrijd, geslaagd passing-percentage, geslaagde offensieve duels en opduiken in de box. Uiteraard gaapt er een kloof tussen de Bulgaarse en de Belgische voetbalcompetitie, maar gezien zijn 19-jarige leeftijd en huidige voetbalkwaliteiten lijkt er een grote toekomst weggelegd voor Minchev. 

CONCLUSIE

Het zou voor Anderlecht dus een logische zet zijn mocht het doordrukken voor Minchev. Hij zou een valabele vervanger kunnen worden voor de bijna-vertrokken Chadli, en bovendien bezit hij nog een grote ruimte tot verbetering. Het is maar de vraag of Anderlecht de andere geïnteresseerden zoals Celtic, Torino en CSKA Moskou kan aftroeven. En vooral: dat het niet tot een opbod komt. Want dan zou Anderlecht wellicht als eerste kunnen afhaken.

LEES OOK: "Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

22
22
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

117
117
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

158
158
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

421
421
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

159
159
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

123
123
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

370
370
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

471
471
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

75
75
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

245
245
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

195
195
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

124
124
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

204
204
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

84
84
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

520
520
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

121
121
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

155
155
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

288
288
Anderlecht dé grote winnaar: slordig Union onderuit in derby

RSC Anderlecht heeft zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond aan de top van de Jupiler ...

331
331
Druk op Hayen stijgt: verklaring voor opvallende opstelling

Club Brugge zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Na de Europese nederlaag op Sporting ...

561
561
Arsenal niet onklopbaar: tienkoppig Chelsea pakt cruciaal punt

In de Premier League is leider Arsenal FC er niet in geslaagd om nog wat verder uit te lopen. In de ...

36
36
Supporters Anderlecht vervloeken arbitrage: "Schandalig!"

Sinds de grote terugkeer van Union SG op het hoogste niveau, kon RSC Anderlecht zijn Brusselse ...

502
502
Vanaken sakkert: "Waren tien keer beter dan Antwerp"

Club Brugge heeft één van zijn minste weken van het seizoen tot dusver achter de rug. ...

244
244
4 op 42 - bodem bereikt voor kwakkelend Club Nxt

Het gaat van kwaad naar erger met Club Nxt in de Challenger Pro League. De beloften van Club Brugge ...

178
178
Antwerp staat op uit doden: "Dán kan je Club pijn doen"

Van de hel naar de hemel ... in het voetbal kan dat erg snel gaan. Vraag dat maar aan Antwerp FC. ...

393
393

Meer sportnieuws