'Anderlecht mikt op fraaie vervanger voor Chadli'

door
'Anderlecht mikt op fraaie vervanger voor Chadli'

Het verblijf van Nacer Chadli bij RSC Anderlecht zal wellicht bij één seizoen blijven. Voor Sporting is de combinatie van een pittige transfersom en dito salaris financieel onhaalbaar. Club Brugge ligt ondertussen al op de loer om de 59-voudige Rode Duivel binnen te halen. Maar ook Anderlecht heeft reeds een opvolger voor Chadli in het vizier. Volgens buitenlandse media staat Martin Minchev namelijk op de radar van Anderlecht. Wij namen zijn kwaliteiten alvast eens onder de loep.


De 19-jarige Bulgaarse international (3 caps) stond vorig jaar ook al op de wishlist van Anderlecht, maar tot een concrete toenadering kwam het toen niet. Tijdens de komende zomermercato lijkt het dossier van Minchev wél uitvoerbaar te worden. De tiener bevestigde dit seizoen helemaal bij Cherno More Varna in de efbet Liga, én hij bestrijkt op het veld identiek dezelfde positie als Chadli. Bovendien bedraagt zijn marktwaarde slechts 675 duizend euro, waardoor ook het financiële plaatje voor Minchev een pak gunstiger lijkt dan voor Chadli. Daarnaast is Minchev jong én bezit hij een ruime progressiemarge, iets wat kan grote perspectieven kan bieden bij een latere doorverkoop. 


Foto: Instagram m.minchev

0,29 DOELPUNT PER WEDSTRIJD

Uiteraard heeft Minchev nog niet de ervaring en de kwaliteiten van de doorwinterde Chadli, maar op 19-jarige leeftijd heeft de Bulgaar toch al veel te bieden. Zo scoort Minchev erg hoog op verschillende lijstjes in de Bulgaarse competitie. Hij trof bijvoorbeeld al 6 keer raak in 21 competitiewedstrijden, aan een gemiddelde van 0,29 doelpunten per 90 gespeelde minuten. Dat zijn sterke cijfers voor een flankaanvaller, maar Chadli overtreft dat nog met 8 doelpunten in 17 competitiewedstrijden. De Rode Duivel scoort daarmee aan een gemiddelde van 0,55 doelpunt per 90 minuten, waarmee hij de regelmatigste flankaanvaller is in de Jupiler Pro League. En dat zegt toch wat over de grote waarde van Chadli bij Anderlecht.

BETERE DRIBBEL DAN CHADLI 

Voor Anderlecht is het – op financieel vlak - onbegonnen werk om een identieke vervanger te halen voor Chadli. Daarom moet er vooral potentieel gezien worden bij de alternatieven. Chadli toont zich bijvoorbeeld efficiënter bij het maken van doelpunten, maar Minchev heeft wel een betere dribbel in de voeten. De Bulgaar passeert zijn rechtstreekse tegenstander in 58% van elk duel, terwijl dat bij Chadli 7% minder is. Bovendien poogt Minchev ook dubbel zoveel dribbels als Chadli, waardoor hij een veel efficiëntere dribbelaar is. In de buurt van dribbelkoning Jérémy Doku komt Minchev wel nog niet, maar die kent dan ook geen gelijke in België. Doku hoeft zich ook geen zorgen te maken mocht minchev naar het Lotto-Park trekken. De Bulgaar speelt steevast op de linkerflank, terwijl Doku dit seizoen vaker vanop rechts opereerde.



Met 0,29 doelpunten per wedstrijd en zijn uitmuntende dribbelcapaciteiten zou Minchev bij de beste Anderlecht-spelers behoren. Maar ook op andere onderdelen bewees hij een topspeler te zijn in de Bulgaarse efbet Liga. Minchev behoort onder de lokale flankaanvallers steevast tot de top-tien op het vlak van aantal succesvolle acties per wedstrijd, geslaagd passing-percentage, geslaagde offensieve duels en opduiken in de box. Uiteraard gaapt er een kloof tussen de Bulgaarse en de Belgische voetbalcompetitie, maar gezien zijn 19-jarige leeftijd en huidige voetbalkwaliteiten lijkt er een grote toekomst weggelegd voor Minchev. 

CONCLUSIE

Het zou voor Anderlecht dus een logische zet zijn mocht het doordrukken voor Minchev. Hij zou een valabele vervanger kunnen worden voor de bijna-vertrokken Chadli, en bovendien bezit hij nog een grote ruimte tot verbetering. Het is maar de vraag of Anderlecht de andere geïnteresseerden zoals Celtic, Torino en CSKA Moskou kan aftroeven. En vooral: dat het niet tot een opbod komt. Want dan zou Anderlecht wellicht als eerste kunnen afhaken.

LEES OOK: 'Plottwist bij RSCA: Renard hakt spitsenknoop door'

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

'Plottwist bij RSCA: Renard hakt spitsenknoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

71
71
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

25
25
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

169
169
Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

135
135
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

135
135
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

119
119
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

414
414
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

267
267
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

215
215
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

46
46
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

83
83
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

118
118
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

52
52
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

239
239
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

221
221
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

93
93
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

140
140
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

74
74
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

255
255
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

237
237
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

201
201
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

214
214
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

277
277
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

306
306

Meer sportnieuws