'Anderlecht mikt op fraaie vervanger voor Chadli'

door
'Anderlecht mikt op fraaie vervanger voor Chadli'

Het verblijf van Nacer Chadli bij RSC Anderlecht zal wellicht bij één seizoen blijven. Voor Sporting is de combinatie van een pittige transfersom en dito salaris financieel onhaalbaar. Club Brugge ligt ondertussen al op de loer om de 59-voudige Rode Duivel binnen te halen. Maar ook Anderlecht heeft reeds een opvolger voor Chadli in het vizier. Volgens buitenlandse media staat Martin Minchev namelijk op de radar van Anderlecht. Wij namen zijn kwaliteiten alvast eens onder de loep.


De 19-jarige Bulgaarse international (3 caps) stond vorig jaar ook al op de wishlist van Anderlecht, maar tot een concrete toenadering kwam het toen niet. Tijdens de komende zomermercato lijkt het dossier van Minchev wél uitvoerbaar te worden. De tiener bevestigde dit seizoen helemaal bij Cherno More Varna in de efbet Liga, én hij bestrijkt op het veld identiek dezelfde positie als Chadli. Bovendien bedraagt zijn marktwaarde slechts 675 duizend euro, waardoor ook het financiële plaatje voor Minchev een pak gunstiger lijkt dan voor Chadli. Daarnaast is Minchev jong én bezit hij een ruime progressiemarge, iets wat kan grote perspectieven kan bieden bij een latere doorverkoop. 


Foto: Instagram m.minchev

0,29 DOELPUNT PER WEDSTRIJD

Uiteraard heeft Minchev nog niet de ervaring en de kwaliteiten van de doorwinterde Chadli, maar op 19-jarige leeftijd heeft de Bulgaar toch al veel te bieden. Zo scoort Minchev erg hoog op verschillende lijstjes in de Bulgaarse competitie. Hij trof bijvoorbeeld al 6 keer raak in 21 competitiewedstrijden, aan een gemiddelde van 0,29 doelpunten per 90 gespeelde minuten. Dat zijn sterke cijfers voor een flankaanvaller, maar Chadli overtreft dat nog met 8 doelpunten in 17 competitiewedstrijden. De Rode Duivel scoort daarmee aan een gemiddelde van 0,55 doelpunt per 90 minuten, waarmee hij de regelmatigste flankaanvaller is in de Jupiler Pro League. En dat zegt toch wat over de grote waarde van Chadli bij Anderlecht.

BETERE DRIBBEL DAN CHADLI 

Voor Anderlecht is het – op financieel vlak - onbegonnen werk om een identieke vervanger te halen voor Chadli. Daarom moet er vooral potentieel gezien worden bij de alternatieven. Chadli toont zich bijvoorbeeld efficiënter bij het maken van doelpunten, maar Minchev heeft wel een betere dribbel in de voeten. De Bulgaar passeert zijn rechtstreekse tegenstander in 58% van elk duel, terwijl dat bij Chadli 7% minder is. Bovendien poogt Minchev ook dubbel zoveel dribbels als Chadli, waardoor hij een veel efficiëntere dribbelaar is. In de buurt van dribbelkoning Jérémy Doku komt Minchev wel nog niet, maar die kent dan ook geen gelijke in België. Doku hoeft zich ook geen zorgen te maken mocht minchev naar het Lotto-Park trekken. De Bulgaar speelt steevast op de linkerflank, terwijl Doku dit seizoen vaker vanop rechts opereerde.



Met 0,29 doelpunten per wedstrijd en zijn uitmuntende dribbelcapaciteiten zou Minchev bij de beste Anderlecht-spelers behoren. Maar ook op andere onderdelen bewees hij een topspeler te zijn in de Bulgaarse efbet Liga. Minchev behoort onder de lokale flankaanvallers steevast tot de top-tien op het vlak van aantal succesvolle acties per wedstrijd, geslaagd passing-percentage, geslaagde offensieve duels en opduiken in de box. Uiteraard gaapt er een kloof tussen de Bulgaarse en de Belgische voetbalcompetitie, maar gezien zijn 19-jarige leeftijd en huidige voetbalkwaliteiten lijkt er een grote toekomst weggelegd voor Minchev. 

CONCLUSIE

Het zou voor Anderlecht dus een logische zet zijn mocht het doordrukken voor Minchev. Hij zou een valabele vervanger kunnen worden voor de bijna-vertrokken Chadli, en bovendien bezit hij nog een grote ruimte tot verbetering. Het is maar de vraag of Anderlecht de andere geïnteresseerden zoals Celtic, Torino en CSKA Moskou kan aftroeven. En vooral: dat het niet tot een opbod komt. Want dan zou Anderlecht wellicht als eerste kunnen afhaken.

LEES OOK: 'Vertrek na 16 seizoenen: Verschaeren nadert nieuwe club'

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

20
20
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

41
41
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

108
108
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

146
146
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

39
39
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

83
83
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

328
328
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Atlético alert: AS waarschuwt voor twee Club-spelers

Club Brugge droomt ervan om zijn straffe Champions League-prestaties van vorige seizoen te evenaren. ...

98
98
Bizar tafereel in Benfica-Real: "Niet goed bij zijn hoofd"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

86
86
"Fysiek wonder" - Spanjaarden vol lof voor 'rots' bij Club

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. De ...

209
209
'Vertrek na 16 seizoenen: Verschaeren nadert nieuwe club'

De clubleiding bij RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een nieuwe ...

743
743
Benfica-Real: Spaanse pers dropt straffe woorden over Courtois

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd compleet overschaduwd door de rel ...

248
248
‘Plottwist bij Anderlecht: controversiële TD op komst’

Anderlecht zoekt een nieuwe technisch directeur, en één kandidaat zorgt nu al voor ...

269
269
Club-Atlético: Leko laat opvallende naam uit basiself

Club Brugge moet woensdagavond opnieuw vol aan de bak in de Champions League. In de tussenronde op ...

269
269
Vinicius-rel escaleert: Courtois gooit feiten op tafel

Real Madrid heeft dinsdag een behoorlijke optie op de 1/8ste finales van de Champions League ...

185
185
Groot zorgenkind bij Club: "Valt van zijn gezicht te lezen"

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

292
292
Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

236
236
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

178
178
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

40
40
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

467
467
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

113
113
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

86
86
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

259
259
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

131
131

Meer sportnieuws