Club Brugge en co weten hoeveel Europees geld ze moeten afstaan

2737
Club Brugge en co weten hoeveel Europees geld ze moeten afstaan

Vandaag vond de langverwachte vergadering plaats van de Pro League. Daarin werd beslist over de uitkomst van deze competitiejaargang, alsook het format voor volgend seizoen.

Uiteindelijk werd Club (logischerwijs) uitgeroepen als kampioen, en moet Waasland Beveren toch naar tweede. Hun plaats wordt ingenomen door Beerschot of OH Leuven, en mocht die terugwedstrijd van de promotiefinale niet kunnen plaatsvinden, door Westerlo. De competitieformule blijft dezelfde met 16 teams, maar met ingekorte play-offs.

Dat was echter niet het enige waarover werd gestemd. Zo weet Het Laatste Nieuws dat er ook een goedkeuring kwam over de tv-gelden en solidariteitsbijdragen van de ploegen die volgend seizoen Europa in mogen. Voornamelijk Anderlecht hamerde hier sterk op, en kreeg volgens de krant dus gelijk. Op die manier zouden Club, AA Gent, Charleroi, Antwerp en Standard een deel van hun opbrengsten moeten verdelen onder de andere eersteklassers.

UPDATE 22u07

RSC Anderlecht en KRC Genk hebben hun slag dus thuisgehaald. Het Laatste Nieuws weet dat de Europese ploegen Club Brugge, AA Gent, Standard, Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi 10 procent van hun startgeld en 10% van de marketpool in een solidariteitsfonds moeten storten.

Dat geld wordt dan verdeeld over tal van clubs, al is die verdeelsleutel nog niet duidelijk.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Goede oplossing?

Meest recent

Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

15
15
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

49
49
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

9
9
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

90
90
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

146
146
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

246
246
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

233
233
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

35
35
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

248
248
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

61
61
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

30
30
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

135
135
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

128
128
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

75
75
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

53
53
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

58
58
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

61
61
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

357
357
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

65
65
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

54
54
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

149
149
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

94
94
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

157
157
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

188
188
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

69
69

Meer sportnieuws