Ook competitieformat ligt vast: aangepaste PO's in 2020-21

611 stemmen
Ook competitieformat ligt vast: aangepaste PO's in 2020-21

Het had heel wat voeten in de aarde, maar de kogel is dan toch door de kerk. Club Brugge kroont zich na 29 speeldagen tot landskampioen, terwijl Waasland-Beveren alsnog degradeert. Dat werd zonet met een meerderheid van 84 procent beslist op de Algemene Vergadering van de Pro League.


Het belangrijkste verdict is daarmee meteen gevallen, want dat betekent dat de huidige stand dus wel degelijk als definitief wordt beschouwd. Ook over de verdeling van de Europese tickets, een van de andere punten op de agenda, lijkt zo dus nog maar weinig twijfel te bestaan. Zij worden naar alle waarschijnlijkheid, en zoals op voorhand ook verwacht, op basis van het klassement uitgereikt. Al valt wel nog af te wachten of de bekerfinale, waarmee Antwerp haar plekje misschien ten koste van Charleroi nog kan opwaarderen, al dan niet wordt afgewerkt begin augustus.

Ook over de promotiekwestie lijkt het doek zo al gevallen. In lijn met het voorstel dat sinds gisterenavond de ronde doet, zullen Beerschot en OH Leuven nog een datum moeten zien te prikken om hun return af te ronden. Zo niet, dreigt Westerlo met het zitje van Waasland-Beveren in 1A te gaan lopen. Over het competitieformat bestaat na de degradatie van die laatste alvast geen twijfel meer. De formule met 16 ploegen én play-offs blijft in stand, alleen de concrete invulling kan nog veranderen. Dit alles onder voorbehoud van de straks allicht onvermijdelijke rechtszaken, uiteraard.

UPDATE 18u20

Intussen meldt Sporza dat de formule voor volgend seizoen, mét gewoon weer 16 clubs op het hoogste niveau dus, eveneens al goedgekeurd werd. Daarin wordt zoals verwacht geopteerd voor een afgeslankte versie van de play-offs, waarbij enkel de nummers één tot en met vier voor de titel en de voornaamste Europese tickets spelen. Het Laatste Nieuws voegt daar nog aan toe dat de nummers vijf tot en met acht nog een kans maken op het laatste plekje in de Europa League. Het finale voorstel van de werkgroep wordt op die manier dus haast tot op de letter gevolgd.

LEES OOK: ‘Standard wil nog uitpakken met bekende naam’

Akkoord met dit format?

Meest recent

'Anderlecht grijpt nu ook naast Amerikaans toptalent'

De zoektocht naar versterking voor de flanken blijkt voor Anderlecht een werk van lange adem. Het ...

44
44
'KV Mechelen ziet nog goudhaantje vertrekken'

KV Mechelen hield zich deze zomer tot dusver vrij rustig op de transfermarkt. Met Corbanie, Praet en ...

48
48
'Spraakmakende transfer Salah is helemaal rond'

Mohamed Salah zorgde enkele maanden geleden voor een schokgolf door aan te kondigen dat hij deze ...

40
40
Union blijft positief: "Dat biedt perspectief"

Union heeft nog werk aan de winkel als het de league phase van de Champions League wil halen. Het ...

39
39
CL: Domper Lyon, draw tussen volgende Union-tegenstanders

Niet alleen Union kwam dinsdagavond in actie in de derde voorronde van de Champions League. Er ...

38
38
Enorme domper: Union laat gouden uitgangspositie nog liggen

Union zal dinsdagavond  een zuur gevoel overhouden aan zijn eerste belangrijke opdracht van het ...

135
135
Beerschot laat floptransfer vertrekken

Beerschot deed het vorig seizoen met een fel vernieuwde kern uitstekend, maar greep uiteindelijk net ...

56
56
'PSG geeft niet af in strijd om Godts'

Ondanks een ijzersterk seizoen bij Ajax, greep Mika Godts naast een plaats in de WK-selectie van de ...

110
110
'Anderlecht schiet nu toch in actie en legt bod neer'

Nu ook de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League bijna van start gaat, wordt het voor ...

531
531
Exit Overmars bij Antwerp? TD plots mysterieus

Bij Royal Antwerp FC is er eindelijk duidelijkheid over de nieuwe bazen. De club kan nu eindelijk ...

520
520
'Ex-speler Bayern naar Beveren, verdediger vertrekt'

Het begint stevig te bewegen bij SK Beveren. De Waaslanders zijn zeer actief op de transfermarkt en ...

167
167
‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge telt een monsterbedrag neer voor Han-beom Lee. De Zuid-Koreaan moet er meteen staan, ...

626
626
STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

39
39
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

120
120
De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

60
60
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

395
395
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

207
207
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

633
633
Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

238
238
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

777
777
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

957
957
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

114
114
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

568
568
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1986
1986
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

492
492

Meer sportnieuws