Ook competitieformat ligt vast: aangepaste PO's in 2020-21

611 stemmen
Ook competitieformat ligt vast: aangepaste PO's in 2020-21

Het had heel wat voeten in de aarde, maar de kogel is dan toch door de kerk. Club Brugge kroont zich na 29 speeldagen tot landskampioen, terwijl Waasland-Beveren alsnog degradeert. Dat werd zonet met een meerderheid van 84 procent beslist op de Algemene Vergadering van de Pro League.


Het belangrijkste verdict is daarmee meteen gevallen, want dat betekent dat de huidige stand dus wel degelijk als definitief wordt beschouwd. Ook over de verdeling van de Europese tickets, een van de andere punten op de agenda, lijkt zo dus nog maar weinig twijfel te bestaan. Zij worden naar alle waarschijnlijkheid, en zoals op voorhand ook verwacht, op basis van het klassement uitgereikt. Al valt wel nog af te wachten of de bekerfinale, waarmee Antwerp haar plekje misschien ten koste van Charleroi nog kan opwaarderen, al dan niet wordt afgewerkt begin augustus.

Ook over de promotiekwestie lijkt het doek zo al gevallen. In lijn met het voorstel dat sinds gisterenavond de ronde doet, zullen Beerschot en OH Leuven nog een datum moeten zien te prikken om hun return af te ronden. Zo niet, dreigt Westerlo met het zitje van Waasland-Beveren in 1A te gaan lopen. Over het competitieformat bestaat na de degradatie van die laatste alvast geen twijfel meer. De formule met 16 ploegen én play-offs blijft in stand, alleen de concrete invulling kan nog veranderen. Dit alles onder voorbehoud van de straks allicht onvermijdelijke rechtszaken, uiteraard.

UPDATE 18u20

Intussen meldt Sporza dat de formule voor volgend seizoen, mét gewoon weer 16 clubs op het hoogste niveau dus, eveneens al goedgekeurd werd. Daarin wordt zoals verwacht geopteerd voor een afgeslankte versie van de play-offs, waarbij enkel de nummers één tot en met vier voor de titel en de voornaamste Europese tickets spelen. Het Laatste Nieuws voegt daar nog aan toe dat de nummers vijf tot en met acht nog een kans maken op het laatste plekje in de Europa League. Het finale voorstel van de werkgroep wordt op die manier dus haast tot op de letter gevolgd.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Akkoord met dit format?

Meest recent

Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

33
33
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

26
26
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

79
79
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

61
61
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

40
40
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

55
55
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

285
285
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

165
165
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

245
245
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

251
251
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

74
74
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

868
868
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

287
287
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

325
325
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

429
429
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

138
138
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

102
102
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

169
169
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

264
264
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

43
43
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

369
369
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

227
227
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

43
43
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

45
45
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

174
174

Meer sportnieuws