Gent, Charleroi en Standard aangepakt: "Zou voor minder een degout krijgen"

door
Gent, Charleroi en Standard aangepakt:

Om 16u houdt de Pro League zijn Algemene Vergadering, waarop eindelijk een beslissing genomen moet worden over de afloop van dit seizoen en het format voor volgend seizoen in de Jupiler Pro League. Die discussie ontaardde de voorbije weken in een vaudeville waarbij clubs onder elkaar kibbelen en elkaar continu onder druk zetten.


De laatste twist vond donderdagavond laat plaats. Het voorstel van de werkgroep om met 18 clubs in 1A te spelen en 12 in 1B, werd door de Raad van Bestuur nog afgeschoten en vervangen door een voorstel met 16 clubs en verkorte play-offs. Beerschot en OHL moeten daarbij alsnog hun terugmatch spelen in het weekend van 1 augustus, anders promoveert Westerlo. De koerswijziging zou gebeurd zijn onder impuls van AA Gent, Charleroi en Standard.

Journalist François Colin toont zich zeer kritisch voor de manier waarop de drie clubs OHL en Beerschot in het hemd zetten. "De Leuvense burgemeester heeft de return al verboden en geen enkele burgemeester zal zo gek zijn om het duel op zijn grondgebied te laten doorgaan. Bovendien wil de Pro League de competitie op 7 augustus van start laten gaan. OH Leuven en Beerschot zullen dus minder dan een week voordien weten of ze in 1A of 1B zullen aantreden. Hoe kan je zo een seizoen voorbereiden? Maar het is geen probleem voor ons en dus zal het ons worst wezen. Alles voor ons en de rest kan stikken. Je zou voor minder een degout van het voetbal krijgen", schrijft hij op De Witte Duivel.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

Ben je het eens met zijn kritiek?

Meest recent

Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

2
2
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

18
18
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

125
125
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

95
95
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

144
144
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

59
59
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

142
142
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

106
106
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

103
103
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

316
316
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

367
367
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

337
337
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

81
81
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

375
375
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

225
225
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

313
313
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

105
105
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

656
656
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

357
357
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

370
370
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

572
572
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

322
322
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

173
173
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

537
537
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

791
791

Meer sportnieuws