Gent, Charleroi en Standard aangepakt: "Zou voor minder een degout krijgen"

door
Gent, Charleroi en Standard aangepakt:

Om 16u houdt de Pro League zijn Algemene Vergadering, waarop eindelijk een beslissing genomen moet worden over de afloop van dit seizoen en het format voor volgend seizoen in de Jupiler Pro League. Die discussie ontaardde de voorbije weken in een vaudeville waarbij clubs onder elkaar kibbelen en elkaar continu onder druk zetten.


De laatste twist vond donderdagavond laat plaats. Het voorstel van de werkgroep om met 18 clubs in 1A te spelen en 12 in 1B, werd door de Raad van Bestuur nog afgeschoten en vervangen door een voorstel met 16 clubs en verkorte play-offs. Beerschot en OHL moeten daarbij alsnog hun terugmatch spelen in het weekend van 1 augustus, anders promoveert Westerlo. De koerswijziging zou gebeurd zijn onder impuls van AA Gent, Charleroi en Standard.

Journalist François Colin toont zich zeer kritisch voor de manier waarop de drie clubs OHL en Beerschot in het hemd zetten. "De Leuvense burgemeester heeft de return al verboden en geen enkele burgemeester zal zo gek zijn om het duel op zijn grondgebied te laten doorgaan. Bovendien wil de Pro League de competitie op 7 augustus van start laten gaan. OH Leuven en Beerschot zullen dus minder dan een week voordien weten of ze in 1A of 1B zullen aantreden. Hoe kan je zo een seizoen voorbereiden? Maar het is geen probleem voor ons en dus zal het ons worst wezen. Alles voor ons en de rest kan stikken. Je zou voor minder een degout van het voetbal krijgen", schrijft hij op De Witte Duivel.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

Ben je het eens met zijn kritiek?

Meest recent

City wint op Real: job Alonso in gevaar na foutje Courtois

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

14
14
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

32
32
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

30
30
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

302
302
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

87
87
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

103
103
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

165
165
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

43
43
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

379
379
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

341
341
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

109
109
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

54
54
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

202
202
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

477
477
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

90
90
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

700
700
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

151
151
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

320
320
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

130
130
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

167
167
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

378
378
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

556
556
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

867
867

Meer sportnieuws